Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Saalmaa
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2017




sõnum 25.08.2021 17:57:51 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Saalmaa kirjutas:


Olemas - võrreldes eelmise gtr'ga(2 aastat kasutust) hmm nuh igast andureid on rohkem aku peab sama nagu eelmisel-minu kasutuse juures kuskil 1 kuu-kõik mis võimalik on koguaeg sees.
Mis on kohe märgatav-kell ei kaalu mitte midagi, ekraan on ikka väga nähtav igas asendis.
Kui miski häirib siis vast see et osad appid ei kuva kellale aga see vast telefoni seadistamise küsimus.

Ps.gtr rihm sobib üks-ühele gtr2e'ga sama kerge eemaldada ja paigaldada.


Spec -i järgi vähendatud omaduste arvelt peab aku paremini vastu aga kas Sul tõesti peab kõigi kellade ja viledega kuu aega vastu? Arvustuses ( https://www.youtube.com/watch?v=m-qERnuFkKc ) räägitakse umbes kümnest päevast max.

Vaatasin Amazfit GTR 2e ja Amazfit GTS 2e nö soetamispilguga, mõlemad tunduvad kuidagi kobakad, samas Amazfit Bip Lite juba pikemat aega kapinurgas, võibolla hoopia Amazfit Neo järglast oodata? Hiljuti lisandunud Zeblaze Ares ( https://zeblaze.info/ares/ares.html ) on midagi sinnapoole aga kahjuks mitte always on display -ga.

GTR 2e:
Kaal - 32g,
Mõõdud - 46,5 x 46,5 x 10,8mm,
Aku - 471 mAh

GTS 2e:
Kaal - 25g,
Mõõdud - 42,8 x 35,6 x 9,8mm,
Aku - 246 mAh


Siia kirjutades on aku 43% ja pole veel laadinud ning ostsin 9ndal ning aku oli tol hetkel 89%..kuu tuleb vabalt täis..ning kõik tuled viled sees,küll ei ole veel kasutanud trenni vidinaid aga muu kraam ilma akusäästjateta täitsa toimib..
Aga kaalupoolest tõesti GTR oli tuntav randmel GTR 2e mitte..

Isiklikult valisin gtr2e just selle välimuse ja vastupidavuse pärast..eelmise GTR kasutasin kogu täiega ujudes(meres),tolmuse töö juures jne..ja sain 2 aastaga ülipisikese kriipsu ekraanile ja aku maks vastupidavus tuli 42 päeva.. ehk tõesti pole eriline kella pidev näppija kuid käel on see igapäevaselt..ning minule sobib.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 27.08.2021 17:14:19 vasta tsitaadiga

Saalmaa kirjutas:

Siia kirjutades on aku 43% ja pole veel laadinud ning ostsin 9ndal ning aku oli tol hetkel 89%..kuu tuleb vabalt täis..ning kõik tuled viled sees,küll ei ole veel kasutanud trenni vidinaid aga muu kraam ilma akusäästjateta täitsa toimib..
Aga kaalupoolest tõesti GTR oli tuntav randmel GTR 2e mitte..

Isiklikult valisin gtr2e just selle välimuse ja vastupidavuse pärast..eelmise GTR kasutasin kogu täiega ujudes(meres),tolmuse töö juures jne..ja sain 2 aastaga ülipisikese kriipsu ekraanile ja aku maks vastupidavus tuli 42 päeva.. ehk tõesti pole eriline kella pidev näppija kuid käel on see igapäevaselt..ning minule sobib.


Spec -i järgi on Neo ja GTR 2e kaal sama ja Neo tõepoolest polnud märgatavalt raske. Tuleb vist tõesti GTR 2e Amazon -st testiks tellida, pisut hirmutav on tekstisuuruse vähenemine, ehk kas praktikas ilma lugemisprillideta on seda kella üldse võimalik kasutada?

Edit: Kas firmware uuendused on parandanud sensorite (heart rate, sleep, temperature) tööd/täpsust, sest arvustustes need said kõvasti kriitikat.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Saalmaa
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2017




sõnum 01.09.2021 07:57:45 vasta tsitaadiga

Kui kella ostsin ja sisse lülitasin tuli koheselt kaks update ja mina ei ole täheldanud mingeid bugisid(esimene update võttis kuidagi kaua aega)..heartrate tundub küll kiiremalt toimivat kui vanal --sleepi ei kasuta (öösel mitte uinakutel on küll jah olemas) ..aga see tempi lugemine randmelt- võrdlesin seda laser termomeetriga siis nagu 0,2 kraadi erinevust on ok aga noh kes mõõdab tempi randmelt.. hetkel vaadates nt näitab 28,2 kraadi




ksuuk kirjutas:
Saalmaa kirjutas:

Siia kirjutades on aku 43% ja pole veel laadinud ning ostsin 9ndal ning aku oli tol hetkel 89%..kuu tuleb vabalt täis..ning kõik tuled viled sees,küll ei ole veel kasutanud trenni vidinaid aga muu kraam ilma akusäästjateta täitsa toimib..
Aga kaalupoolest tõesti GTR oli tuntav randmel GTR 2e mitte..

Isiklikult valisin gtr2e just selle välimuse ja vastupidavuse pärast..eelmise GTR kasutasin kogu täiega ujudes(meres),tolmuse töö juures jne..ja sain 2 aastaga ülipisikese kriipsu ekraanile ja aku maks vastupidavus tuli 42 päeva.. ehk tõesti pole eriline kella pidev näppija kuid käel on see igapäevaselt..ning minule sobib.


Spec -i järgi on Neo ja GTR 2e kaal sama ja Neo tõepoolest polnud märgatavalt raske. Tuleb vist tõesti GTR 2e Amazon -st testiks tellida, pisut hirmutav on tekstisuuruse vähenemine, ehk kas praktikas ilma lugemisprillideta on seda kella üldse võimalik kasutada?

Edit: Kas firmware uuendused on parandanud sensorite (heart rate, sleep, temperature) tööd/täpsust, sest arvustustes need said kõvasti kriitikat.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2021 07:49:07 vasta tsitaadiga

Tänasest siis Google Pay avatud Eestis ka Wear OS platformil.

https://twitter.com/WearOSbyGoogle/status/1435370510544670729?s=19
https://support.google.com/wearos/thread/124842400/google-pay-now-available-in-37-countries-regions-on-wear-os?hl=en&msgid=124842400

Lubas ametlikult kellast installida/enableda. Eks poes saab proovida järgmine kord
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 16.09.2021 20:17:14 vasta tsitaadiga

reikar kirjutas:
Tänasest siis Google Pay avatud Eestis ka Wear OS platformil.

https://twitter.com/WearOSbyGoogle/status/1435370510544670729?s=19
https://support.google.com/wearos/thread/124842400/google-pay-now-available-in-37-countries-regions-on-wear-os?hl=en&msgid=124842400

Lubas ametlikult kellast installida/enableda. Eks poes saab proovida järgmine kord


Et siis nüüdsest ka NSA teab, mida ja kus tarbid? :).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 08:32:52 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
reikar kirjutas:
Tänasest siis Google Pay avatud Eestis ka Wear OS platformil.

https://twitter.com/WearOSbyGoogle/status/1435370510544670729?s=19
https://support.google.com/wearos/thread/124842400/google-pay-now-available-in-37-countries-regions-on-wear-os?hl=en&msgid=124842400

Lubas ametlikult kellast installida/enableda. Eks poes saab proovida järgmine kord


Et siis nüüdsest ka NSA teab, mida ja kus tarbid? icon_smile.gif.


Arvad, et varem ei teadnud? icon_razz.gif

Asjalik küsimus ka:

Kas keegi veel maadleb Xiaomi Mi Band 5 puhul probleemiga, et kella FW uuendus ei taha peale minna? (uuendamisel "ring" tiksub veerandi kuni poole ära siis kustub kella peal ekraan ja natukese aja pärast telefon teatab, et failed update)
On mingit head lahendust?

Seni olen proovinud telefoni restarti, Mi äpi uuendamist ja kella lahtisidumist ning uuesti sidumist - viimase uuenduse puhul ei aidanud need seda peale.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.09.2021 10:07:24 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Kas keegi veel maadleb Xiaomi Mi Band 5 puhul probleemiga, et kella FW uuendus ei taha peale minna? (uuendamisel "ring" tiksub veerandi kuni poole ära siis kustub kella peal ekraan ja natukese aja pärast telefon teatab, et failed update)
On mingit head lahendust?

Seni olen proovinud telefoni restarti, Mi äpi uuendamist ja kella lahtisidumist ning uuesti sidumist - viimase uuenduse puhul ei aidanud need seda peale.


Proovi mõne teise telefoniga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 10:18:14 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula kirjutas:

Kas keegi veel maadleb Xiaomi Mi Band 5 puhul probleemiga, et kella FW uuendus ei taha peale minna? (uuendamisel "ring" tiksub veerandi kuni poole ära siis kustub kella peal ekraan ja natukese aja pärast telefon teatab, et failed update)
On mingit head lahendust?

Seni olen proovinud telefoni restarti, Mi äpi uuendamist ja kella lahtisidumist ning uuesti sidumist - viimase uuenduse puhul ei aidanud need seda peale.


Proovi mõne teise telefoniga.


Hea mõte, seda pole proovinud.
Kuna telefon mille küljes Band kasutusel on Xiaomi A2 Lite siis mõtlesin, et ühe maja toodang võiks nagu läbi saada normaalselt, kuid ilmselgelt ei pruugi see eeldus pidada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.09.2021 10:24:45 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:


Hea mõte, seda pole proovinud.
Kuna telefon mille küljes Band kasutusel on Xiaomi A2 Lite siis mõtlesin, et ühe maja toodang võiks nagu läbi saada normaalselt, kuid ilmselgelt ei pruugi see eeldus pidada.


Ega see, et toodang on sama tootja logoga, ei taga veel nende omavahelist toimivust. Mul on aegade jooksul õnnestunud mõne seadme uuendus IOS -ga aga mitte Android -ga ja vastupidi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.09.2021 10:41:34 vasta tsitaadiga

Keegi watch4 ka juba omab ja kasutab? Muljeid? Just aku huvitab....
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 13:20:47 vasta tsitaadiga

GW4 44mm kasutusel.
Eelnevalt oli Fossil Gen 5, aga see õnnetuseks/õnneks enne garantiiaja lõppu tüüpveaga (laadimisrõngaste eraldumine) sai Euronicsisse tagastatud. 1 kuu ootamist ja sain uue kella valida.
Õnneks suht 1-2 nädalaga oli saada ka GW4 mudelid.

Esmamuljed head. Kiirem-sujuvam kui eelmine Fossil, Aku peab kuni 40 tundi vastavalt seadistustele ära nagu lubatud. Kõik viled peal siis vast äkki päeva(pole otseselt proovinud). Laadimine vb natuke aeglane (0-100 umbes 2 tundi). Redditis leiab mõned tüüpvead juba kirjas, aga eks SW updatedega läheb paremaks. AOD ei tihka kasutada, väidetavalt paljudel screen burn-in probleemid sellest tulenevalt(eriti heledate taustadega). Gmail notificationite vibraga pidi ka mingi jama olema, teoorias saab Wear Reminder 2 äpiga selle paremaks, kuni Google ja Samsung ise korda teevad. Ahjaa, Google Assistant on ka veel puudu, teoorias tuleb mingi uuendusega kunagi...
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.09.2021 14:16:08 vasta tsitaadiga

reikar kirjutas:


Esmamuljed head. Kiirem-sujuvam kui eelmine Fossil, Aku peab kuni 40 tundi vastavalt seadistustele ära nagu lubatud. Kõik viled peal siis vast äkki päeva(pole otseselt proovinud). Laadimine vb natuke aeglane (0-100 umbes 2 tundi). Redditis leiab mõned tüüpvead juba kirjas, aga eks SW updatedega läheb paremaks. AOD ei tihka kasutada, väidetavalt paljudel screen burn-in probleemid sellest tulenevalt(eriti heledate taustadega). Gmail notificationite vibraga pidi ka mingi jama olema, teoorias saab Wear Reminder 2 äpiga selle paremaks, kuni Google ja Samsung ise korda teevad. Ahjaa, Google Assistant on ka veel puudu, teoorias tuleb mingi uuendusega kunagi...



Vabanda aga mida head on kellas, mis peab täisfuntsionaalsuses vastu päeva ja mille AOD -d ei julge kasutada? Minuarust Wear OS toega kella ainus eelis on Google Pay kasutamine, kui seda vaja pole, siis miski suvaline Amazfit annab aku ajas ja paljuski muus silmad ette.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2021 14:33:17 vasta tsitaadiga

ksuuk, Ei no alati võib oma arvamust avaldada. Leian ka et tunduvalt odavam Xiaomi Mi Band täidab oma eesmärgi ära 2 nädalase akuajaga: näitab kella, mõõdab kuidagi pulssi, edastab telefoni teavitused käe peale. Ka Apple Watch peab sarnase lühikese aja vastu, aga näe ikka ostetakse, seega ei leia et see Androidi maailmas nüüd lõpp oleks.
Mina avaladasin oma arvamust kasutaja olafsand küsimuse peale mitte ei öelnud et GW4 nüüd ülim oleks icon_lol.gif

Edit: täpsustuseks et ei maksnud GW4 eest täishinda. Fossili ostsin kunagi kehtiva garantiiga osta.ee keskkonnast ja nüüd garantii korras sai siis kunagise originaal hinna eest uue toote poes valida.
Kas ma oma raha eest oleks täis hinna maksnud, usun et mitte.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.09.2021 15:15:21 vasta tsitaadiga

reikar, suur tänu vastuste eest! Mul omal hetkel veel watch3 46mm lte. Plaan aga watch4 lte asemele võtta. Praegune 3 peab 48-50h vastu
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2021 16:55:37 vasta tsitaadiga

Uudis Withings'ilt - Scanwatch Horizon
https://www.withings.com/ee/en/scanwatch-horizon

Ehk siis Scanwatch sai uue diver korpuse, lameda pinnaga safiirklaasi (varasemad Scanwatchid olid kumera klaasiga, kuid samuti safiir) ja +200 EUR hinnatõusu.
Krdi ilus on siiski, valikus sinine ja roheline.

Ma olen oma vana 42mm musta taustaga Scanwatchiga endiselt rahul (see mudel oli seni ainus helendavate seieritega Withings).
Natuke alla aasta kasutanud praeguseks, kuid klaas endiselt kriimudeta (metallservalt on samas näha, et kell on "pihta" saanud küll).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2021 17:41:52 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Uudis Withings'ilt - Scanwatch Horizon
https://www.withings.com/ee/en/scanwatch-horizon

Ai raisk on ilus tõesti aga mitte piisavalt, et +200€ maksta. Samuti praeguse Scanwatchiga väga rahul.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 29.09.2021 17:52:31 vasta tsitaadiga

Draqula,
aeropiloot,

Mis on selles kellas sellist, mille poolest see teisest parem on? Mulle näiteks tundub see väike display sellise lukuauguna, et see võiks olematu olla. Või miks te rahul olete?

Ja kui see on hübriidkell, kas siis tavakella jaoks on eraldi aku või ongi üks aku ja kui see saab tühjaks, siis ka tavakell jääb seisma?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 07:57:09 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula,
aeropiloot,

Mis on selles kellas sellist, mille poolest see teisest parem on? Mulle näiteks tundub see väike display sellise lukuauguna, et see võiks olematu olla. Või miks te rahul olete?

Ja kui see on hübriidkell, kas siis tavakella jaoks on eraldi aku või ongi üks aku ja kui see saab tühjaks, siis ka tavakell jääb seisma?


Kui ma oleks sportlane siis ma poleks selle kellaga rahul - sportlasena tahaks kellasisest GPS'i (Scanwatch kasutab üle BT telefoni selleks) ja rohkem jõudlusnäitajaid (nende jaoks on Polar ja Garmin).

Miks ma selle kellaga rahul olen?

Sest:
- Pimedas helendavad seierid - 75% juhtumitest ma hämaras ei pea kella ekraani aktiveerima, et aega teada.
- Aku peab reaalselt 2 nädalat kuni 1 kuu (minul 2 nädalat, kuna väga palju teavitusi ning sisuliselt kõike jälgima pandud mida suudab, mu äial 1 kuu, kuna tal sätitud see teavitama ainult sisenevatest kõnedest ning kõiki võimalikke asju pole jälgima pandud).
- See näeb välja nagu klassikaliselt ilus kell (kui valida musta taustaga mudel siis see väike ekraan ei paista välja ning tundub nagu tavaline seieritega kell)
- Safiirklaas, mille kriimude pärast ma muretsema ei pea (eelmine Withings Steel HR tundus, et saab kriimu peale intensiivsemast peale vaatamisest, tol oli lihtsam mineraalklaas).
- Suudab tuvastada uneapnoed (läbi verehapniku mõõtmise), mille riski ma tean, et mul suguvõsas esineb.
- Suudab EKG teha.
- Suudab tuvastada osasid rütmihäireid (Afib).
- Kuvab mulle minu valitud äppide notificationid telefonist.
Jah, ekraan on pisike, kuid piisav, et aru saada: kes helistab, kes ja mis teemal saatis e-maili. SMS või muu lühisõnumi saab täismahus lugeda.
Kellal on keeratav kroon, mille abil saab teavitust edasi-tagasi kerida. Vaikimisi kuvatakse teavitus nii, et see jookseb 2x ekraanilt üle. Eelmise Withings Steel HR puhul oli ekraan tõesti liiga väike, Scanwatchi puhul tehti natuke suurem ning ütleks, et see on ok.
Piisav, et lühem info kätte saada ning ülejäänud asjade puhul piisav, et hinnata kas on mõtet telefon taskust välja võtta, mida sa nii ehk naa pead enamikel juhtudel tegema, et vastata rohkem kui väga lühidalt.
- Kui aku saab nii-öelda tühjaks (aku näit langeb nulli) siis teavitused ja muu tilulilu lõppevad (une jälgimine, EKG tegemine, verehapniku mõõtmise võimalus), kuid veel 20 päeva suudab ta kella näidata ja samme lugeda.
- Stopperit ja taimerit kasutan tegelikult rohkem kui arvasin enne kella ostmist.
- Kõige suurem pluss selle kella juures on Withings ökosüsteem - mul on lisaks sellele kellale ka Withings nutikaal, vererõhumõõtja ja digitermomeeter, mis kõik annavad info minu ja mu pereliikmete kohta Withings kontole.
Tänu sellele on üks koht kus üsna lai pilt ees terve pere tervisenäitajatest. Kui perearst küsib, millal lapsel oli palavik, vaatan äpist. Kui lapsele on vaja palavikurohtu anda, vaatan äpist ta viimase kaalu ja oskan õige annuse välja arvutada, lisaks saan märkida mis rohtu, mis kell andsin ning checklistist märkida ka sümtomid (a la nohu, köha, peavalu), samuti asjad mida perearst küsib hiljem, kui sa neid enam ei mäleta.
- Boonus kassiomanikele: kuna mul on 2 kassi, kes kipuvad ülekaalule ning loomaarst käsib kaalu jälgida siis on mul ka kassidele profiilid tehtud, mis võimaldab mul "beebi režiimis" kaaluda. Esiteks kaalun ennast ja kui ma 5min jooksul kass süles kaalule astun siis saab kaal aru, et kaalun ühte neist "beebidest" (jala asendiga saan valida millist) ning arvutatakse ja salvestatakse vastava kassi kaal. See punkt pole küll kellaga seotud icon_smile.gif

Ehk siis minu vajadustele vastab see kell väga hästi, kuna tahan tervisenäitajatel silma peal hoida, see on vastupidav ilus kell (safiirklaas), ma ei kannata üle päeva kella laadimist (ühte varasemat pidin iga 5 päeva tagant laadima, see oli juba piiripealne värk) ning ma pole aktiivne sportlane (sportimise meetrikuid tahaks siis rohkem ja sisemist GPS'i).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 30.09.2021 10:23:42 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Ehk siis minu vajadustele vastab see kell väga hästi, kuna tahan tervisenäitajatel silma peal hoida, see on vastupidav ilus kell (safiirklaas), ma ei kannata üle päeva kella laadimist (ühte varasemat pidin iga 5 päeva tagant laadima, see oli juba piiripealne värk) ning ma pole aktiivne sportlane (sportimise meetrikuid tahaks siis rohkem ja sisemist GPS'i).


Olen siin juba korra kirjutanud, et kõige parema meelega tahaks pika akuajaga, kerget ekraanita andurit, mis tervise andmed, sh koos vererõhuga telefonile edastab. Sellist toodet (midagi Amazon Halo ja Whoop 4 laadset) siiamaani (Google küll väidetavalt arendab) kahjuks pole olemas. Olin juba ostamas Amazfit GTR 2e -d aga siis jäin mõtlema, et kas mul on seda üldse vaja? Sporti ei tee ja orienteerumas ka ei käi. Sellel sajandil pole püsivalt kella kandnud. Kui telefon on lähedal niiehknaa, siis pelgalt aja vaatamiseks pole seda vaja. Maksta sellega ka ei saa (kuigi ei ole ka reaalset vajadust).

Withings Scanwatch on kahtlemata ilus kell aga arvestades digiekraani väiksust ja kella suurust, peaks selle aku pidama vastu 3 kuud, mitte 2 nädalat. Pimedas helendavad seierid on siis ainult vanemal 42 mm black/silver mudelil? Uuemal mudelil on helendavaid kohti juurde lisatud.

Kas nüüdseks REM Sleep Tracking tugi on? Withings support foorumi väitel seda reklaamiti ja info oli pakendil aga tegelikult see omadus puudub.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 11:18:41 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula kirjutas:

Ehk siis minu vajadustele vastab see kell väga hästi, kuna tahan tervisenäitajatel silma peal hoida, see on vastupidav ilus kell (safiirklaas), ma ei kannata üle päeva kella laadimist (ühte varasemat pidin iga 5 päeva tagant laadima, see oli juba piiripealne värk) ning ma pole aktiivne sportlane (sportimise meetrikuid tahaks siis rohkem ja sisemist GPS'i).


Olen siin juba korra kirjutanud, et kõige parema meelega tahaks pika akuajaga, kerget ekraanita andurit, mis tervise andmed, sh koos vererõhuga telefonile edastab. Sellist toodet (midagi Amazon Halo ja Whoop 4 laadset) siiamaani (Google küll väidetavalt arendab) kahjuks pole olemas. Olin juba ostamas Amazfit GTR 2e -d aga siis jäin mõtlema, et kas mul on seda üldse vaja? Sporti ei tee ja orienteerumas ka ei käi. Sellel sajandil pole püsivalt kella kandnud. Kui telefon on lähedal niiehknaa, siis pelgalt aja vaatamiseks pole seda vaja. Maksta sellega ka ei saa (kuigi ei ole ka reaalset vajadust).

Withings Scanwatch on kahtlemata ilus kell aga arvestades digiekraani väiksust ja kella suurust, peaks selle aku pidama vastu 3 kuud, mitte 2 nädalat. Pimedas helendavad seierid on siis ainult vanemal 42 mm black/silver mudelil? Uuemal mudelil on helendavaid kohti juurde lisatud.

Kas nüüdseks REM Sleep Tracking tugi on? Withings support foorumi väitel seda reklaamiti ja info oli pakendil aga tegelikult see omadus puudub.


Võtame siis punkt haaval:
- Päeva jooksul on kella põhifunktsioon minu jaoks oluliste märguannete edastamine - kellalt saan eelkõige info, kas saabunud sõnum/märguanne/kõne on piisavalt oluline, et telefon välja võtta. Hetkel on näost näkku koosolekuid vähem, varem oli see isegi olulisem - ei hakka koosoleku ajal ju telefoni vaatama.
- Maksta saaks, kui osta kellarihm, millel vastav chip sees (Swedbank promos vahepeal veebilehte kus sai hankida). Sedasi saaks maksta iga kellaga, millele vastava mõõduga kiirkinnitusega rihm külge istub.
- Kandmise osas veel jäi enne mainimata, et kuna sel kellal on 20mm kiirkinnitusega rihmad siis väga lai valik selles osas millist rihma mis olukorras tahad kanda (igapäevaseks hästi hingav ja vastupidav, pidulikuks ürituseks viisakas nahkrihm).
- Kui palju miski sel kellal voolu tarbib ja mis akupidamist, millise kasutusmustriga võiks oodata, näeb siit: https://support.withings.com/hc/en-us/articles/360009967878-ScanWatch-How-long-can-the-battery-of-my-watch-last-
- Ehk siis arvestades mida see kell võimeline on mõõtma ja pidevalt jälgima, vibratsiooni tugevust ja seierite ekraani eest ära liigutamise võimekust (samuti ainult musta 42mm mudeli erioskus seni), ütleks ma et aku pidamine on aus - ma saan märguandeid iga kiirsõnumi, kõne, e-maili ja veel mitme rakenduse kohta. Julgelt ~100 märguannet ööpäevas, enamik tööga seotud ning kestab 2 nädalat kopikatega. Tavakasutaja mõttes on mu äi heaks näiteks, kellel see kell peab lubatud kuu aega.
- Pimedas helendavad seierid on vanematest Scanwatchidest tõesti vaid 42mm musta taustaga mudelil (nüüd siis ka uutel Horizon'itel).
- REM und seni eraldi ei näidata, peast ei mäleta kas seda näiteks karbil/reklaamides kirjas oli (Vägisi jääb mulje, et Withings üritab oma 'Sleep' unejälgimismatile võimalikult pikalt jätta seda REM märkimist - pole nagu jäänud ühtegi muud unikaalset oskust sel matil muidu võrreldes Scanwatchiga)

Scanwatch ei ole täiuslik, aga minu vajaduste jaoks paremat pole leidnud ning seni üks vähestest tehnikavidinatest millega tõesti rahul olen.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 30.09.2021 11:53:44 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Scanwatch ei ole täiuslik, aga minu vajaduste jaoks paremat pole leidnud ning seni üks vähestest tehnikavidinatest millega tõesti rahul olen.


Tänan info eest.

Kas mõtlesid seda Swedbank -i blogipostitust maksevidinatest?

Lugesin lisaks Amazon arvustusi, osad on selle kuu omad (seega ei olla vanad softibugid), palun kommenteeri:

1) You can Manually set do not disturb so for example it doesn’t light up or vibrate at night. But you can’t set it to automatically not disturb you when you’re asleep or at certain set times.

2) I would expect more than a watch that thinks I'm sleeping when I'm reading, thinking when I'm folding clothes, walking stairs and writing on my PC that says I'm out on a bike.

3) The movement app reports complete nonsense when evaluating daily activities, for example, I have had several minutes of cycling indicated even though I am not riding a bike at all. The step numbers also seem very questionable to me, and I reach my step goal of 9000 steps even on rather low-movement office days.

4) I can only occasionally have error-free measurement or correct determination and surely not spontaneous during sleep.

5) SpO2 measurement almost never works for me and I've tried all variants, works for every measurement on my other watch, here every 3rd to 4th.

6) The floor count is a disaster, get 25 displayed although although about 5 to 6, my other clock often hits this 100%. This clock doesn't seem to take the forward movement into account, only the up, which is weak.

7) Sleep detection is not good either. Especially when I get up, I like to sleep 30 minutes longer than in reality on this watch, too, my other watch recognizes this 100%. Even when I fall asleep... I supposedly already lie in bed even though I'm watching TV on the couch and moving too.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2021 12:07:10 vasta tsitaadiga

Lugesin lisaks Amazon arvustusi, osad on selle kuu omad (seega ei olla vanad softibugid), palun kommenteeri:

1) You can Manually set do not disturb so for example it doesn’t light up or vibrate at night. But you can’t set it to automatically not disturb you when you’re asleep or at certain set times.
Selle vastu aitab telefoni enda DND, vähemalt Androidil. Kuna telefon läheb mul DND'ga vaikseks siis ei tule sealt ka midagi kella edasi.
Kella pealt manuaalne do not disturb on ka jah olemas, kuid seda ma pole kasutanud.

2) I would expect more than a watch that thinks I'm sleeping when I'm reading, thinking when I'm folding clothes, walking stairs and writing on my PC that says I'm out on a bike.
Olen täheldanud, et tõesti mingite tegevuste korral ta automaatselt logib aktiivsusena jalgrattasõidu. Paar korda kuus tuleb ette, olen need käsitsi kustutanud.
Magamise träkkimisega selliseid asju pole täheldanud. Olid küll, mingi möödapanekud päris alguses kella kasutuselevõtul, kuid umbes nädalaga läks normi ja viimasel ajal pole probleeme olnud, et und kuidagi valesti raporteeriks.

3) The movement app reports complete nonsense when evaluating daily activities, for example, I have had several minutes of cycling indicated even though I am not riding a bike at all. The step numbers also seem very questionable to me, and I reach my step goal of 9000 steps even on rather low-movement office days.
Sammude numbrit ma pole detailides vaadanud, kuid abikaasaga võrreldes (tal Polar kõrgema otsa kell) näitab tema kell suuremaid sammunumbreid kuna ta lühema sammuga.
Ehk siis ei tundu, et Scanwatch sammudega liiga lahke on.
Rattasõidu tuvastamist veana kommenteerisin eespool - on bugi, mis aegajalt esineb.

4) I can only occasionally have error-free measurement or correct determination and surely not spontaneous during sleep.
Ei saa sellest kommentaarist aru. Mille mõõtmisest on jutt?

5) SpO2 measurement almost never works for me and I've tried all variants, works for every measurement on my other watch, here every 3rd to 4th.
Olen näinud üksikuid kasutajaid kurtmas seda probleemi Scanwatch FB grupis. Minul pole sellega probleeme olnud. Oluline, et kell asuks käel õige koha peal ning rihm oleks õige pingega, mitte liiga lõtv, mitte liiga pingul.

6) The floor count is a disaster, get 25 displayed although although about 5 to 6, my other clock often hits this 100%. This clock doesn't seem to take the forward movement into account, only the up, which is weak.
Seda isegi olen jälginud päevadel kui kodumajas lift ei tööta. Minu hinnangul on päris täpne - tal on sisseehitatud baromeeter, mis õhurõhu muutuse pealt kõrguse muutust arvestab, kui tuvastab muutuse liikumise ajal (st liftis sõidetud korruseid ei loeta) ja trepist käidud korrused on ilusti arvestatud. Ka mööda Tallinnat jalutades on tagantjärgi kenasti näha raja kõrgusprofiil.
Ma ei julge öelda, et see ülitäpne on, kuid nii mööda nagu see hinnang väidab, kindlasti ei ole.

7) Sleep detection is not good either. Especially when I get up, I like to sleep 30 minutes longer than in reality on this watch, too, my other watch recognizes this 100%. Even when I fall asleep... I supposedly already lie in bed even though I'm watching TV on the couch and moving too.
Une alguse ja lõpu tuvastamise osas ma ei oska täpsust kommenteerida, pole nii detailideni uurinud.
Tõesti voodis liikumatult telekat vaadates võib ta selle tõenäoliselt uneks lugeda. Üldises plaanis on une algus ja lõpp siiski minu hinnangul hästi pihta saadud. v.a. esimene nädal kui just kasutusele võetud. Siis tundus, et mingi "tundmaõppimine" käis, olid imelikud näidud, mis kadusid.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 30.09.2021 12:35:14 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:

Ei saa sellest kommentaarist aru. Mille mõõtmisest on jutt?


Terve komm:

"My reason for return is the function of measuring oxygen on my arm
- 2 watches have been ordered and tested - procedure and hand position as from Withings specified - additionally in other hand positions - measurements without and with simultaneous measurement of oxygen saturation on one or 2 fingers (little finger and index finger) with pulse oximeters from 2 manufacturers
- never under “movement”

result
I can only occasionally have error-free measurement or correct determination and surely not spontaneous during sleep
-problems exist with hand posture -bracelet tension (sometimes too tight - sometimes too loose) - sometimes putting your finger on - or not

compared to my colleague's Apple Watch
If the hand is held still, oxygen measurement is ALWAYS possible in 10 attempts - no matter which Hand position - arm position - values +/- 2 when measured synchronously by pulse oximeter on the same hand"

Ja üks veel:

"Worst of all, however, the connection between the watch and the phone/app (we are using an iPhone 12 mini with the latest iOS 14.3) after leaving the Bluetooth range and then returning to the phone can't be restored automatically. Watch and mobile phone are not found, which means that messages from the phone and other relevant data are no longer transmitted to the watch. You cannot reconnect until you actively activate a function on the watch. Sometimes just disconnecting and reconnecting the Bluetooth connection helps. This feler has been described in watch support forums for months - apparently without Withings ever having responded adequately to it. On the contrary, users of the clock complain massively on the forums that Withings support practically does not respond at all, and if so, then only with ready-made answers. We found a threat on the Withings forum where users massively ask for a Withings support contact because all normal support requests or failures were obviously ignored or not adequately answered by Withings. A telephone-based contact to Withings support does not seem possible at any one - and that with a high-priced premium medical product!

Since the connection problem that we have encountered - described above - has been apparent for many users for a long time and Withings has not responded to this problem for months, we decided to send the clock back."


Support -i, õigemini selle puudmise kohta on väga palju kommetaaare. Ehk kokkuvõttes on negatiivseid rohkem, kui positiivseid arvamusi. Võimalik, et põhjus on kella hinnas ja sellest põhjustatud ootuses. Kui kolm korda odavam teeb samu asju kordi paremini, siis on pettumus suur.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2021 08:54:50 vasta tsitaadiga

ksuuk,
Esimene komm seega verehapniku mõõtmise kohta.
See peaks toimima läbi veenide läbivalgustamise ja vastavate vereliblede "lugemise" ajaühikus.
Scanwatch FB grupis on üksikud kasutajad kurtnud, et neil ei õnnestu iga kord tulemust saada. Seega probleem esineb osadel inimestel kas füsioloogilise eripära vms tõttu. Minul pole probleemi olnud 10 katset 10st annab tulemuse.

Teine komm telefoni-kella ühenduse stabiilsuse kohta.
Mina olen kasutanud erinevate Sony ja Samsung androididega nii Withings Steel HR kui praegust Scanwatchi. Pole ühendusega probleeme olnud. iPhonega pole proovinud.
Küll oli mul probleeme näiteks ühe Fitbitiga (mudelite hetkel ei meenu), mis isegi treeningu ajal ei suutnud ühendust hoida.
Kõige tõenäolisem probleemide põhjus ühenduse osas on telefoni poolt liiga agar äpi tapmine voolu säästmiseks.
Olen Health Mate (Withingsi äpp) puhul vaadanud voolu seaded üle, et taustategevus oleks lubatud ja telefon ei optimeeriks.
Tean, et siin foorumis on vähemalt üks kasutaja, kes on AW vahetanud Scanwatchi vastu, kui ta juhtub lugema seda kommentaari, võiks kommenteerida iPhone ja Scanwatchi ühenduse stabiilsust.

Mis puudutab probleemidele reageerimist siis Health Mate äpi osas Withings annab uuendusi välja umbes paari kuu tagant ning enamasti on uuenduste hulgas märgitud: connection fix/update vms.
St nad üritavad asja veel stabiilsemaks saada.

Supportiga olen suhelnud, kui tellitud nutikaal ei töötanud normaalselt (oli transpordil tõenäoliselt viga saanud, ei käivitunud õigesti). Peale mõningast e-mail ping-pongi standardküsimustega sain supporti käest kleepsu paki tagasisaatmiseks ning peale vana kaalu teelepanekut, pandi uus kaal minu poole teele. Ei olnud just eeskujulik support kogemus, pigem harju keskmine tase.

Mis puutub kolm korda odavama seadme poolt paremini toimetamist, siis meenub alati ühe varasema Xiaomi bandi test - see seade oli nii võimekas, et suutis pulsi tuvastada isegi kasutatud WC paberi rulli südamikul.
Ehk siis oluline on mõista, et iga kord "tulemust" näitav seade ei pruugi olla tegelikult "parem", kui seade mis keeldub tulemust näitamast, kui mõõtmine usaldusväärselt ei õnnestunud.

Positiivse ja negatiivse tagasiside kohta tuleb meelde tuletada uuringutest selgunud vana tõde - positiivset kogemust jagab keskmine kasutaja 2 inimesega, negatiivset kogemust 8 inimesega.

Scanwatch kindlasti ei ole ideaalne seade igaühele ning mõõtmistäpsuste osas on üks Austria tüüp teinud põhjalikke võrdluseid: https://www.youtube.com/watch?v=swQLhrdxEkk&list=PLrpJQJ3tlvklPADcz-WMLuzNU3zlDztx6
Mina saan öelda vaid, et minu jaoks see töötab icon_smile.gif

EDIT:
Mi Band 5 update saaga jätkuks:

Kui paar kuud tagasi ei suutnud Xiaomi A2 Lite telefon ära uuendada Band 5 firmware siis vahepeal sai Mi äpp telefonis uuenduse ja eile õhtul uuenes lõpuks ka Mi Band 5 firmware sama telefoni küljes esimesel katsel.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmac
HV kasutaja
tarmac

liitunud: 10.08.2007




sõnum 11.10.2021 10:14:57 vasta tsitaadiga

Keegi oskab juhatada, mis ettevõte kodumaal Huawei Watch3 Pro Elite maale toob?
Isegi Huawei Eesti ei soovi mulle seda tarnida. kopp.gif

_________________
www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.