Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 103, 104, 105  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 27.07.2021 19:58:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kui inimene on nii totu, et ei oska ISO hashi võrrelda ametlikuga, siis teda ei kaitse ka selja taga seisev IT mees.
Mis puutub ametliku ISO allalaadimist, siis seda saab erinevate nippidega ka otse Microsofti serveritest ilma, et peaks Insider programmiga liituma.

Muidugi osa süüd lasub siin ka Microsoftil endal. Näiteks see, et explorerisse pole sisse ehitatud hashimise funktsiooni või, et faililaiendid on vaikimisi peidetud mis tähendab, et igaüks kel vähegi kogemust saab EXE failile panna tekstifaili nime ja ikooni. Sest inimene ei usu, et tekstifaili kaudu võiks arvuti nakatuda kui ta selle "avab".

Ei ole vaja mingeid nippe:
Windows originaal intallikad ja uuendused:
https://uupdump.net/
https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2021 12:05:29 vasta tsitaadiga

"Üllatus": opsüsteem Windows 11 teeb brauserivaliku võimalikult ebamugavaks
https://forte.delfi.ee/artikkel/94149303/ullatus-opsusteem-windows-11-teeb-brauserivaliku-voimalikult-ebamugavaks

tsitaat:
Vaikimisi brauseri määramiseks on vaja teha läbi tavapärane teekond Settings > Apps > Default Apps. Siis saab valikust “Set defaults for applications” brauserit määrata.
Windows 11 näitab aga seejärel pikka nimekirja failitüüpidest ja protokollidest, mida brauser loeb (HTM, HTML, PDF, HTTP jm). Kui Edge'i ei taha, tuleb igaühe puhul brauser eraldi määrata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 30.07.2021 18:37:43 vasta tsitaadiga

Kehtib ka teiste programmide laienduste puhul, mitte nimme veebilehitseja.
Nüüd on 11 ka beta kanalis, dev-i hakkavad ilmuma tooremad versioonid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2021 00:30:27 vasta tsitaadiga

Olen nüüd nädalakese kasutanud Windows 11 ja peab ütlema, et ilus skin on. Ega ta muud väga ei tee, peale parema window manageri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.07.2021 01:39:11 vasta tsitaadiga

mulle ikka ei meeldi lihtsa kasutaja erinevad "juhtpaneelid" jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 03.08.2021 07:10:20 vasta tsitaadiga

win 11 on maandunud ka BETA channelisse build 22000.100

edit keegi juba jõudis mainida.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005




sõnum 04.08.2021 14:37:22 vasta tsitaadiga

Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.08.2021 15:24:29 vasta tsitaadiga

https://arstechnica.com/gadgets/2021/08/how-to-go-from-stolen-pc-to-network-intrusion-in-30-minutes/

Kui väga tahta, siis pole sest TPMst ka kasu.
Siinkohal oli siiski läpakas "pahade" käes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 10.08.2021 11:07:03 vasta tsitaadiga

bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.08.2021 18:35:18 vasta tsitaadiga

Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2021 18:43:17 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

Kui elektrikatkestused sagedad, siis vast aeg UPS hankida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 09:37:51 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...

Need konded on ainult kallitel enterprise SSD'del.
Betamax kirjutas:
Margus kirjutas:
bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

Kui elektrikatkestused sagedad, siis vast aeg UPS hankida?

UPS on jah suht must have.
Etz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha.


Sama siin, sellepärast läheb lauakas ka see kuu müüki, mis ta niisama seisab... icon_rolleyes.gif

Mõlemad on oma eelised ja puudused. Lauaka eelised on palju parem jahutus ja uuendatavus. Saab väga võimsaid ja vooluahneid komponente sisse laduda. Lisaks naljalt keegfi koju sisse ei murra, et 30KG+ kasti hakata välja lohistama. Visuaalne külg kah nendel kellele RGB meeldib või custom loop vesijahutus.

Läpakas on ilmselgelt kompaktsem ja mobiilsem. Paraku kuna läpaka prosed on nõrgemad, siis välise kaardi kasutamine mängimiseks tähendab tavaliselt korraliku CPU pudelikaela ja läpakale storage lisamine on tüütu.
Ja ärme läpaka lahtivõtmisest räägime üldse. See on väga tüütu on miljoni erineva pikkuse, keerme ja pea kruvidega ja väga kerge on midagi kahjustada. V.a kui on nt see uus Framework läpakas mis tundub üsna atraktiivne ja lihtsasti uuendatav.

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 11.08.2021 21:14:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
PS. mõni mode võiks läpakas vs. lauaarvuti teema tekitada ja siit spliti teha. Teema pole juba ammu enam kuidagi WIN11-ga seotud.
thumbs_up.gif
https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/all/cumulative-update-for-windows-11-10022000120/43f8522c-f4be-4868-b514-3a43ee713cf4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 21:23:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
PS. mõni mode võiks läpakas vs. lauaarvuti teema tekitada ja siit spliti teha. Teema pole juba ammu enam kuidagi WIN11-ga seotud.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=806178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 11.08.2021 21:29:10 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...

Neil tava SSD'del on.
Samsung 883 DCT on power-loss protection (PLP) olemas, aga neid enam suurt vist saada pole, eelmine aasta olid hea hinnaga saadaval veel. TweakTown'i ülevaates öeldakse, et võtsid lahti ja kondekatega https://www.tweaktown.com/reviews/8984/samsung-883-dct-enterprise-ssd-review/index.html
Neil Kingstoni omadel samuti DC500R ja DC500M, vähemalt Kingston on selgelt öelnud, et on kondekate ja firmware põhine https://www.kingston.com/en/ssd/dc500-data-center-solid-state-drive
Osadel tootjatel pole kondesid vaid ainult firmware põhine... igavesed koid sellised, ei raatsita kondesi pana isegi kallima otsa SSD'dele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 21:34:47 vasta tsitaadiga

Longero, DC ei ole tava ssd. Nagu ütlesin, siis enterprise kraam. Lisaks tasub eristada data at rest (kondekatega, kallim) kaitset vs data at motion (firmware põhine, kondekateta).
Esimene hoiab ka neid andmeid mis juba salvestatud või kirjutamisel. Teine hoiab ainult neid mis on veel kirjutamisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 11.08.2021 21:44:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ahah, ma seda vahet neil ei teadnudki "salvestatud vs kirjutamisel".
Tava SSD all pidasin silmas tavalist vs NVMe SSD'd... minu viga.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 22:30:04 vasta tsitaadiga

Longero, Odavam on osta tava SSD ja UPS kui enterprise SSD millel täielik kaitse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 11.08.2021 22:37:48 vasta tsitaadiga

mis värk selle ssd ja upsiga on?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 12.08.2021 23:02:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mul korralik APC ups samuti olemas. Üldiselt olen seisukohal, et kui juba rohkem rutsi arvutikraami alla pandud siis peaks mõni korralikum UPS ka olema. Vahel ei saa isegi aru, et vool kõigub, aga UPS juba silub asja ära.

NATAS999, järsud voolukatkestused pole SSD'le head, võib järsku pilli kotti panna. Üleüldse elektroonikale kõikumised/katkestused kuigi nad elavad selle üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 06:58:58 vasta tsitaadiga

Jep naeruväärne on koonerdada paarisaja euro pärast kui see karp kaitseb tuhandete eurode väärtuses tehnikat ja andmeid.
Ma kuulen mitu korda nädalas kui UPS's käib klõps. Lülitab korra aku peale, kuna lühiajaline elektrikatkestus on olnud (1-2s). Ma ei teagi mis see põhjus meil on. Kuskil alajaamas toimub mingi ümbelülitus vms?

Eriti hea on UPS-i taga BIOS flashida. Või kui äikesetorm peakohal siis saab pool tunnikest aku pealt veebis surfata kuni pilv ära läheb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 09:03:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Või kui äikesetorm peakohal siis saab pool tunnikest aku pealt veebis surfata kuni pilv ära läheb.


Või kuni UPS pauguga laes ära käib... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 11:48:55 vasta tsitaadiga

Mõistusega inimene eemaldab UPSi vooluvõrgust selleks ajaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 12:36:04 vasta tsitaadiga

Etz, > Betamax, Täpselt. Mis mõtet oleks aku pealt jooksutada kui samal ajal on ikka vooluvõrgus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 20:00:19 vasta tsitaadiga

Snipping Tooli edasiarendus uues buildis .132 on päris teretulnud. icon_smile.gif
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/12/first-set-of-windows-app-updates-rolling-out-to-windows-insiders-for-windows-11/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 103, 104, 105  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.