Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Camper Van (matkaauto) - 2024 update märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2021 16:36:13 vasta tsitaadiga

lihtsalt teadmiseks, kes plaanivad teha mingit korrosioonitõrjet, praeguse kuumaga on selleks kõige parem aeg.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 19.06.2021 14:44:50 vasta tsitaadiga

Hentz pidas silmas vist küljeplastikute tüüblite avasid, kust vesi karpi vohab.
Ma mõtlesin panna küljetüüblid sikaflexiga kinni ja õhuke ring äravoolu korgile (nagu tihend), et võimalikult vähe läheks sisse muda, aga kord aastas saab õhutada (eeldusel, et sikaflex mingi permanentne hermeetik seal pole icon_lol.gif )

Mis siinsed inimesed muidu korrosioonitõrjeks soovitavad? Ma ostsin Krowni, sest seda YT's näinud, et kasutatakse laialdaselt, aga nüüd just ühes margifoorumis tehti Krowni maha just.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 16:09:11 vasta tsitaadiga

Motip odavam. Kompressoriga annad minna, oma teised autod ka kohe. Eelnevalt puhud uurded tühjaks.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 19.06.2021 16:50:25 vasta tsitaadiga

Dinitrol
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 16:56:13 vasta tsitaadiga

see ka jah.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.06.2021 18:04:18 vasta tsitaadiga

Äge projekt ja tundub, et edeneb ka päris kiirelt.
Olles ise natuke erinevaid campereid kasutanud ma teeks küll mööblipaigutuse teistmoodi, aga eks see maitse asi ole.
Mu jaoks on oluline, et kusagil tekib selline ringis (või vastastikku, kui 2 inimest) istumise nurgake, laud keskel. Uuematel ja kompaktsematel aparaatidel on see tavaliselt lahendatud nii, et juhi- ja kõrvalistuja istmed on tahapoole pööratavad.
WC kasseti puhul on ka abiks, kui seda saab väljast, ilma läbi salongi tassimata eemaldada, aga seda saad tagauste kaudu teha.

Camperitel on tavaliselt kaalu teema ka päevakorral, seetõttu kasutatakse mööblis enamasti paplivineeri. Sinu van-il ilmselt seda muret ei teki, aga igaks juhuks mainin, et mass.ee valikus on see täitsa olemas. Ilmselt küll mitte laos ja tellimisajad võivad olla paar kuud.

Mõnusat ehitamist icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 02.07.2021 11:13:02 vasta tsitaadiga

Tänud tänud icon_smile.gif

Hetkel kahjuks nii jõudsalt ei edene, kui oleks lootnud icon_biggrin.gif . Vahetan pea-aegu terve juhipoolse karbi välja jupp haaval ja veel mõnes kohast plekki. Kerepaneelide ühenduskohad on need, mis on mädanema läinud, sest need elementidele täiesti kättesaadaval. Btw....need, kes arvavad, et sattusin erilise roima otsa, siis vaadates kaubikute ehitust, on kõik Eestis sõitnud kaubikud on sellised. Ma lihtsalt tahan iga roostesekoha võimalusel ära vahetada. Enamused DIY camperi ehitajad lajatavad roostele Rust-Oleum'i peale ja nende jaoks sellest piisab.

Ma olen praegu proovinud disainis teha töötasapinna võimalikult suure, sest ma usun, et pool aega vänis olles teeme süüa ja teine pool arvutiga icon_biggrin.gif.
Keeratavad istmed oleksid päris head, aga ma ei raatsi ligi 1k euri selle peale kulutada (ning teinekord on kolmandat istekohta ka vaja). Mind juba küll hoiatati, et need tehase istmed on väga ebamugavad icon_biggrin.gif

Uurin ka mass.ee käest vineeri kohta - tänud viite eest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2021 20:29:06 vasta tsitaadiga

Istmed saab keeratavaks vaheplaadiga, vähemalt osade istmete puhul. Paistavad siin vähe odavamad olevat kui 500 eur tükist. https://www.campingwagner.de/search_result.php?c=Fahrzeugtechnik_-%253e_Sitze_%2526_Konsolen_-%253e_Drehkonsolen_-%253e_
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 03.07.2021 15:27:39 vasta tsitaadiga

Vaheplaadid 230€ tk, saatmine, uued istmed jne. Raudselt mingid adapterid jms ka vaja icon_biggrin.gif.
Tuleb ikka sinna 800-900€ kanti. Nagunii tuleb tahtmine/vajadus mingi hetk sisu ümber teha tulevikus, seega ma arvan, et swivel seats jäävad selleks korraks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2021 22:06:18 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Vaheplaadid 230€ tk, saatmine, uued istmed jne. Raudselt mingid adapterid jms ka vaja icon_biggrin.gif.
Tuleb ikka sinna 800-900€ kanti. Nagunii tuleb tahtmine/vajadus mingi hetk sisu ümber teha tulevikus, seega ma arvan, et swivel seats jäävad selleks korraks.


Otsi nt. mingid chrysleri istmed või galaxy pööratavad istmed või muud sellist ja tee ümber - tundub, et keevitus püsib käes. Ülevaatuse ajaks muidugi orikad istmed sisse, pool euroopat sõidab nii ringi.

Vineeri kohapealt on ainuke hea lähem ja soodsam lahendus punakas eukalüptivineer - tegin enda viimase ümberehituse täielikult 100% sellega.
edit: vineer.ee saab seda

_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.xdalys.lt -> üle 20 miljoni kasutatud varuosa!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 20.07.2021 11:22:32 vasta tsitaadiga

Väga hea info thumbs_up.gif

Vahepeal olen ikka vaikselt keretöödega tegelenud. Juhi poolne karp ja külg tehtud. 70% karbist on nüüd mu enda tehtud 2mm paksune. Tegin 2x40x80mm nelikanttorust. Lõikusin, painutasin ja keevitasin. Loodan, et jäi hea (vähemalt 2mm mädaneb kauem läbi, kui originaal ~0.8-0.9mm icon_lol.gif ). Keevitused, vahed jms sai hermeetikuga üle. Selle peale kivikaitse ning värv ja lakk (seest poolt Krown).

Igastahes päev enne "road tripi" hakkasin teist välimist karpi vanast värvist puhtaks ajama. Sealt avastasin sealt üle sentimeetri pahtlit, varasemaid keretöid ja ühe augu.
Keretöödega tegelen tagasi jõudes kohe edasi. Praegu läks teip peale, et rohkem jama karpi ei koguneks.





Esimene öö looduses vänis veedetud icon_biggrin.gif. Hetkel lihtsalt madrats põrandal. Motivatsiooni tegeleda tuli kohe veel juurde, sest elamus on ikka lahe.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2021 12:45:20 vasta tsitaadiga

Hea näha et auto on ikka kasutamiseks mitte remontimiseks thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 21.07.2021 13:16:12 vasta tsitaadiga

Mõnus vaheldus tõesti auto all higistamisele icon_biggrin.gif

Mõned täheldused esimeste päevade jooksul:
    *Kaubaruumi uksed logisevad ikka mõnuga. Ma reguleerisin lukustusaasad nii, et uksed lähvad tihkelt kinni, aga ei pea iga kord täis jõuga neile lajatama. Kas pean siis ikkagi veel tihkemaks reguleerima või sellele mingi muu fix?

    *Oma 88kw kohta sõidab metsateid ikka väga edukalt.

    *"Lõpupüti" kohal läheb kaubaruumi põrand päris soojaks. Eks selle vastu aitab soojustus.

    *Õhtul/öösel on on käega korralik vahe tunda soojustatud vs soojustamata paneelil (eelmisel lehel näha, et prooviks lasin ülemise rea soojustuse ühe kihiga üle).

    *Praegu kasutamiseks planeeritud 120cm lai magamisase on ikka liiga kitsas ja peab hakkama vist disaini ümber tegema icon_biggrin.gif

    *Ja muidugi nii kõrgel autoga sõites istuda on üli lahe. Praami peal oli ka mõnus: parkisime auto ära, libistasime ennast kaubaruumi ja saime rahus terve aeg arvutis olla madratsil lösutades (samal ajal kui teised inimesed kiirusrekoirdeid purustavad, et häid istekohti saada icon_biggrin.gif )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2021 18:37:19 vasta tsitaadiga

Pakun et uksehinged on lihtsalt suurest kasutamisest kulunud - vahetada.
Tagapütt - vaata kas soojusekraan (alumiiniumplekist junntükk kere ja sumpa vahel) olemas on, kui pole siis paigalda uus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.07.2021 23:10:24 vasta tsitaadiga

pihusti peaks sellel asjal olema 240 raha tükk. eelsüüteküünalde ja egr juurde saamiseks tuleb ninaraam eemaldada. kui kapoti lahti teed, vaata, et vesi aju peale ei jookseks. kui juhtmetega käivitad, vaata, et ei pane kojameeste külge massi. aku on juhi jalgade all. paagipump peab töötama, kui see surebm saad kõrgsurvepumpa vahetada ja see sulle ei meeldi. tühja paagiga ära samuti sõida kaua.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 28.07.2021 18:49:46 vasta tsitaadiga

Katsusin lahtiseid uksi kangutada, aga hinged tunduvad korras olevat. Uksed on vist kasutamisest paindunud ka, sest nüüd reguleerisin mõlemad uksed nii tihkelt kinni kui võimalik ja keskel sellisel 10-20cm pikkusel lõigul paistab tihendi vahelt valgus läbi.
Kui auto all taas rooman, siis vaatan, kas kuumakilp on pütil olemas.

laurx, tänud näpunäidete eest. Kui juba tehnika peale jutt läks, siis mis tootja poole võiksin vaadata pidurite vahetamise ajal? Kuna teine auto on Audi, siis harjunud vaid preemium tootjate vahel valima (Brembo, TRW, Zimmermann, Bosch). Eeldan, et kaubiku puhul ikka sama värk.
Loodan, et kõik uued jupid lahendavad ka käsipiduri probleemi, kuigi olen mitmelt inimeselt kuulnud, et neil see tüüpviga ja isegi uued kettad/klotsid/trossid ei aita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.07.2021 19:03:14 vasta tsitaadiga

See pikk tross, mis kabiinist tuleb, peab väga vabalt liikuma. Disainiviga. Tahad õlgadega katsetada, leiad alt kohti küll.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 30.07.2021 18:12:25 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et see tross just kõige kergemini ei liigu jah. Eks vahetab välja.

Valisin kõik TRW toodangu, aga tagumiste ketastega ei tea, mis teha.
Hetkel oli küljes kõrgusega 82mm, aga kataloog näitab, et peaks olema 80mm.
Samas 80mm kõrgusega ketta tarneaeg nädal pikem kui kõikidel teistel toodetel ja 82 millimeetrise saaks kohe kätte.

Ma saan aru, et see 82mm on Vene turu jaoks tehtud? Hetkel taga oligi üks klots mitu korda rohkem klulunud kui teine - mine tea, kas oligi vale mõõtmega ketas all?

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.07.2021 18:39:07 vasta tsitaadiga

Kui üks lklots rohkem kulub , on kas sadul kinni või klots kinni. Kohatu tuleb värv ära käiata, er mahuks. Rooste tukeb eemaldada. Liugpoldid tuleb määrida, kummimuhvid asendada. See bussikraam on tartus letikaup, ma ei tea kust sa ostad.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 30.07.2021 18:47:34 vasta tsitaadiga

Jap, liugur oli ka kinni ikka - vahetan need välja kõik.
Ma tellin Aeromotorsist. Samas mõõdus ketas, mis praegu all oli, on neil ka kohe saadaval, aga kataloogi järgi peaks sinna 2mm madalam ketas minema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.07.2021 06:21:31 vasta tsitaadiga

Mine ketaste jaoks kuskile kohale, saad vähemalt viisakalt ringi vahetada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 09.08.2021 16:23:00 vasta tsitaadiga

Ma ei teagi, mis poes võiks olla Tallinnas Ducato osad letikaup icon_smile.gif
Tellisin hetkel Aeromotorsist ära, eks seal saab ka välja vahetada, kui peaks midagi valesti olema. 350€ võrra vaesem, aga esinduses sain hinnapakkumise 1300€, et kogu kraam ära vahetada icon_lol.gif (ainult varuosad).
Vaatab, mis numbrid piduritel ülevaatusel nüüd tulevad kui põhimõtteliselt kõik on tutikas.

Esimese vänis elamise kogemuse hulka unustasin lisada, et kui uksed kinni tõmmata, siis kaob ka 3G/4G. Kas keegi on kasutanud mingeid signaalitugevdajaid vms ja oskab soovitada?

EDIT:
Piduritega vaheldumisis installisin autosse android raadiot. Eelkõige, et saaks ühendada tagurduskaamera.
Vana raadio istus oma pesas lihtsalt lahtiselt, mingit raami ega midagi polnud.

Tahtsin, et ekraan oleks võimalikult kõrgel. Seega viskasin ülemise panipaiga välja ja hakkasin nuputama kuidas üle 10" ekraan sinna mahutada (tagant on õnneks 1DIN raadio suurune).
Tegin paar proovitükki ja pärast mõnda muudatust panin ööseks 12-tunnise prindi käima ja hommikuks valmis oligi. Pahteldasin, lihvisin ning peale lasin hästi hajutatult kivikaitse, et tekiks tekstuur (nagu tehase plastikul on). Kodus olev hall värv peale ja mina tulemusega väga rahul:







Mu meelest näeb parem välja, kui 2021 aasta kaubiku ekraan ja disainides võtsin eeskujuks pigem mersu jms ekraanide paigutuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2021 18:54:25 vasta tsitaadiga

5ndat käiku sisse pannes käega vastu ei lähe?
Ilus töö, parem kui tehasest icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 02.09.2021 18:38:17 vasta tsitaadiga

lurr kirjutas:
5ndat käiku sisse pannes käega vastu ei lähe?
Ilus töö, parem kui tehasest icon_smile.gif


Hah selle peale ei ole tulnudki. icon_lol.gif Ma ei usu, aga katsetan järgi, kui pidurid alla saan ja esimese käigu välja julgen võtta icon_biggrin.gif
Aitäh kiidusõnade eest icon_wink.gif

EDIT:
Ei käi vastu icon_biggrin.gif
Teab keegi, mis asi see juhi istme all on?


Tulede reguleerimise ja webasto poldi juures on mingi vendi nupp, mis vist paneb selle sooja puhuma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2021 19:18:47 vasta tsitaadiga

Peaks välimuse järgi lisasoojendus olema küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Camper Van (matkaauto) - 2024 update mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.