Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Alates juulist peab drooni registreerima ja omandama lennutamise pädevuse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 25.06.2021 22:09:47 Alates juulist peab drooni registreerima ja omandama lennutamise pädevuse vasta tsitaadiga


Alates 1. juulist peavad kõik droonilennutajad omandama pädevuse ning registreerima oma drooni transpordiameti veebis. Nõudmisi tuleb järgmise poole aastaga veel juurde, sest Eesti peab 1. jaanuariks täies mahus üle võtma Euroopa Liidu rakendusmääruse.

Loe edasi: https://www.err.ee/1608255600/alates-juulist-peab-drooni-registreerima-ja-omandama-lennutamise-padevuse

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.06.2021 01:11:11 vasta tsitaadiga

Mitte üht sõna sellest, MIKS on seda bürokraatiat vaja. EU? Eestil pole suud peas öelda, et me ei tegele sellise kökimökiga ja kõik.
Lastel on luumurruga vaja karkudega kõndimise luba ja koolitust?

Kui tola ei oska drooniga lennata, siis on see esimese puu otsas.
Kerge ahistamise tunne on. Mul droon riiulis, aegajalt kodu- puhkekohtades ja pereüritustel teen väikse tiiru. Varsti pean hakkama mingit dokumentatsiooni täitma (nagu neid igapäevaste asjade puhul vähe oleks).
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 26.06.2021 04:50:11 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Mitte üht sõna sellest, MIKS on seda bürokraatiat vaja. EU? Eestil pole suud peas öelda, et me ei tegele sellise kökimökiga ja kõik.
Lastel on luumurruga vaja karkudega kõndimise luba ja koolitust?

Kui tola ei oska drooniga lennata, siis on see esimese puu otsas.
Kerge ahistamise tunne on. Mul droon riiulis, aegajalt kodu- puhkekohtades ja pereüritustel teen väikse tiiru. Varsti pean hakkama mingit dokumentatsiooni täitma (nagu neid igapäevaste asjade puhul vähe oleks).

Äkki mõni arvab, et peab ennast sinusuguste ohtlike vastu vaktsineerima, terrori vastu v tont teab mille....
Ise te omale seda s*tta EUst kaela kutsute igapäevaselt, vastavalt tujule selekteerite meeldivat endale välja vaid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 06:08:41 vasta tsitaadiga

indrpo, oleks see paberimajandis veel tasuta, nad ju tahavad iga liigutuse eest raha saada
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1709 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 08:24:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Mitte üht sõna sellest, MIKS on seda bürokraatiat vaja. EU? Eestil pole suud peas öelda, et me ei tegele sellise kökimökiga ja kõik.
Lastel on luumurruga vaja karkudega kõndimise luba ja koolitust?
Palun loe artiklit, seal on kirjas, miks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 26.06.2021 08:37:35 vasta tsitaadiga

Tundub ainult loogiline. Muidu võiks iga suvaline jorss võtta drooni ja sellega teab kuhu lennata, halvemal juhul kuhugi liiklusse cräshhida sisse.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.06.2021 08:42:08 vasta tsitaadiga

Ja mismoodi see takistab suvalisel jorsil seda tegemast?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 08:56:47 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Tundub ainult loogiline. Muidu võiks iga suvaline jorss võtta drooni ja sellega teab kuhu lennata, halvemal juhul kuhugi liiklusse cräshhida sisse.


Nii ja mis see droonijunn liikluses teeb siis ?
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 09:11:45 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, a meil siin vahest mõni mehitatud õhusõiduk ka lendamas. Kui see droonijunn turbiini satub, siis võib väga kurvasti asi lõppeda. Teadagi, need droonid lendavad päris kõrgele ja kaugele.
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1709 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 26.06.2021 09:14:13 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ja mismoodi see takistab suvalisel jorsil seda tegemast?


Võimalik karistus. Kui droon on registreeritud siis ei tohiks olla liiga keeruline selle omaniku tuvastamine. Ja kui lendad võõra drooniga, siis läheks see pmst varguse alla. Või noh, rohkem selline teema, et sõidad sõbra autoga aga sind pole kasutajate nimekirjas / pole volitust. Antud juhul ilmselt ka "lubadeta sõit" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 09:15:20 vasta tsitaadiga

Dreamlover kirjutas:
pots4t4j4, a meil siin vahest mõni mehitatud õhusõiduk ka lendamas. Kui see droonijunn turbiini satub, siis võib väga kurvasti asi lõppeda. Teadagi, need droonid lendavad päris kõrgele ja kaugele.


õhuliiklusest ma saan aru jah
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 09:27:52 vasta tsitaadiga

Ja sellest sa ei saa aru, et drooni võib lennutada ka näiteks tavaliikleja silmade kõrgusel?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 09:36:44 vasta tsitaadiga

hakkab pihta mingi hala
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 26.06.2021 10:00:26 vasta tsitaadiga

Nii palju kui mul kogemusi on, hakkab asi olema nii:
Need, kes oskavad reaalselt lennata ja hoolivad, need tegelevad bürokraatiaga.
Need, kes varem lihtsalt ignoreerisid igasuguseid nõudeid, jätkavad samas vaimus.
Mingit organit, mis reaalselt asjaga tegeleb, ei eksisteeri (peale politsei, kes tegeleb kõigega, ehk ei tegele millegagi normaalselt).

Võibolla lendude registreerimine ja loa saamine muutub lihtsamaks.
Veel eile oli see ikka täielik idiootsus tavalisele inimesele - väga aeglane ja läbimõtlemata tegevus, kus igal pool on kaikad kodarates.
Kui see EI MUUTU reaalselt mõistlikuks protsessiks, siis jään arvamusele, et üle poolte lendudest jääbki kooskõlastamata.

Ma loobusin ka lubade taotlemisest (vana süsteemi järgi). Liiga vastik protsess, mis põhjendamatult on ajaliselt limiteeritud.
Mul on juhiload, miks ma pean uuesti ja uuesti midagi taotlema. Niikuinii on vaja küsida luba enne lendu kontrollalas. Nonsense.

Ja siiski jään mina arvamusele, et 30 meetri kõrgusele sama krundi piires millel on sul luba/omand, lendamine, ei pea üldse registreerima.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
egert
Kreisi kasutaja
egert

liitunud: 20.01.2007




sõnum 26.06.2021 12:27:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Määruse järgi tuleb kindlasti registreerida kõik sertifitseeritud konstruktsiooniga droonid. "Ka siseriikliku lennundusseaduse eelnõusse pandi kirja, et registreerida tuleb kõik droonid, mis kaaluvad rohkem kui 250 grammi, millel on ka kaamera peal, mis võimalik, et koguvad isikuandmeid," lausus Rõõmus.


Ehk siis Mavic Mini vennad on vabad sellest? icon_biggrin.gif

_________________
I need about tree fiddy.
Egert
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 26.06.2021 13:35:57 vasta tsitaadiga

niikaua, kuni ei ole mingisugust automaatset drooni registreerimise sundi, ei lahendata sellega midagi. Pigem tekib juurde veel rohkem seaduserikkujaid. Valdav enamus juhuslikest lennutajatest kuskil metsas või tühermaal, lihtsalt ei viitsi sellise jabura bürokraatiaga tegeleda. Elementaarsetest reeglitest võiks igal täiskasvanud mingisugune arusaam olla ja selleks ei pea kõike üle vindi reguleerima. Lennukoridorides või rahvamasside kohal võib igasugu lollusi korraldada, kuid keegi millegipärast ei taha hiina laternaid, õhupalle või tuulelohesi registreerida.

See 250 grammi asi on muidugi teretulnud. Vähemalt võivad lapsed oma hoovis lendavate mänguasjadega mängida ilma sanktsioone kartmata.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.06.2021 16:07:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Need, kes oskavad reaalselt lennata ja hoolivad, need tegelevad bürokraatiaga.
Need, kes varem lihtsalt ignoreerisid igasuguseid nõudeid, jätkavad samas vaimus.

just seda ma tahtsingi öelda.

Baeskades kirjutas:
indrpo kirjutas:
Mitte üht sõna sellest, MIKS on seda bürokraatiat vaja. EU? Eestil pole suud peas öelda, et me ei tegele sellise kökimökiga ja kõik.
Lastel on luumurruga vaja karkudega kõndimise luba ja koolitust?
Palun loe artiklit, seal on kirjas, miks.


ma poleks arvamust avaldanud kui poleks tervet uudist lugenud.
EU direktiiv pole vastus küsimusele, miks.

ma saan aru, et on lambaid, kes rikuvad reegleid aga korrektselt mänguasja käsitlemist ei pea hakkama seadustama ja registreerima.

loomilikult olen ka mina drooni võimeid proovile pannud aga igapäevaselt ei viitsiks, ühe ega teisega tegeleda.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zyclon
HV vaatleja

liitunud: 16.12.2003




sõnum 26.06.2021 17:12:28 vasta tsitaadiga

Kui kogu selle ajuvaba bürokraatia tekitamist õigustada turvalisuse tagamisega, siis peaks elektritõuksi või ka tavalise jalgratta juhtimiseks vajalik protsess olemas sama keeruline kui relvaloa taotlemine. Eestis on suurusjärgus vähemalt 20 000 drooni, pigem veel rohkem ja meil pole kümne aasta peale reaalselt ühtegi märkimisväärset õnnetust veel juhtunud. Samas tõuksivendasid on keskmisel suvepäeval EMOs kahekohaline arv...

viimati muutis zyclon 26.06.2021 17:21:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 26.06.2021 17:20:15 vasta tsitaadiga

Lõpptulemus on see, et väike trahv on soodsam kui mingi pikk bürokraatia.
Kui keegi mulle just meili ei saada, et registreeri oma droon, siis delfi uudise peale ma seda 100% tegema ei hakka.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 17:46:53 vasta tsitaadiga

Ma sain nagu nii aru, et pead lihtsalt ühekordselt mingi eksami tegema ning drooni ühekordselt registreerima ehk mingit väga hullu bürokraatiat praegusega võrreldes ei lisandu
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 18:36:08 vasta tsitaadiga

Ma näen, et siin on inimesed hästi kursis - palun valgustage ka teisi, et TÄPSELT millisel kujul bürokraatia juurde tuleb. Et oleks olukord selge. Samuti palun pange kirja, et mis osa ei meeldi ning miks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.06.2021 18:51:10 vasta tsitaadiga

Mina olen pigem selle pisikese bürokraatia poolt mis lisandub.
Loodetavasti peab eksami läbimiseks tegema endale muuhulgas ka selle selgeks, mis on avalik koht ja mis mitte ning millised piirangud ühes ja teises kohas filmimisel on.
Drooni registreerimine jälle aitab selle omaniku tuvastada, kui see mingi suurema sigadusega hakkama on saanud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 26.06.2021 19:22:38 vasta tsitaadiga

Ehk on abiks, see küll ka err artikli lõpus olemas kuid pane uuesti https://droon.ee/wp-content/uploads/2021/02/kkk_1_0-1.pdf
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2021 00:07:40 vasta tsitaadiga

egert kirjutas:
Ehk siis Mavic Mini vennad on vabad sellest? icon_biggrin.gif


Ei ole. Nagu ikka, ei tea Eesti omad, millest nad räägivad, miks ja mida tuleks tegelikult rääkida. Alla 250 grammist drooni ei tule registreerida juhul, kui tegemist on mänguasjaga (legaaldefinitsioon muudest pehmelt seotud direktiividest ja määrustest), ükski veerand-viisakas (sh mini-d nagu dji või xiaomi vms neid veel paar tk on) droon sinna alla ei jää.

Kõige nõmedam on see, et drooniteema on ju selline mõttetu nišikas ja seega keegi suht sellega tegeleda ei viitsi. Ära on tõlgitud (pisteliselt vaadates imho suht nõrgalt, laisalt ja võibolla kohati isegi päris sisuliselt valesti) EK määruse KKK ja siis selle pealt nagu kõik olekski regullitud ja tore. Vahest viidatud tuleviku rakendusaktidega viitsitakse veidi selgust teemasse tuua, niikaua võivad inimesed ise üleliidulist määrust lugeda oma suurepärases juristiproosas ja üritada aru saada, mida kohalikus kontekstis siis juhtuma hakkab ja tegema peab hakkama.

Ja kui Tallinn+20km igas suunas kontrollitavas õhuruumis isegi pooled droonipõnnid praegu või tulevikus uue määrusega kõik oma kõige väiksemadki lennukatsed lennuametis 3tp ette loaga ära taotlevad, söön ma lisaks läkiläkile ka kasuka ära. Aga vähemalt ametnikul hea trummi põristada, et küll on hästi kõik keelatud ja reguleeritud ja riigikassa ka ära toetatud.

_________________
I have never understood the female capacity to avoid a direct answer to any question.
-- Spock, "This Side of Paradise", stardate 3417.3
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 27.06.2021 15:02:41 vasta tsitaadiga

Avalikus kohas üldine filmimine on lubatud. Droon praktiliselt alati filmib üldist pilti kui asub avalikus kohas (krundipiirist kõrgemal).
Võõras krunt lõpeb katuseharjaga (või mingi muu kõige kõrgema tipuga, mis antud krundil on).

Kui naaber seksib koeraga nelja kiviseina vahel ja sina seda droonist salvestad 30m kõrgusel, siis on see tema mure,
et ta seda vihmavarju all ei teinud. Nii nagu heli väljub seksistseeni juurest igas suunas, nii ka valgus peegeldub
igas suunas. Kaamera ainult jäädvustab seda, mis toimub. Nagu ka mikrofon.

Üks KOV töötaja läks ka veidi liiga juriidiliseks - "sa ei tohi naabreid filmida, eraelu puutumatus jne" - no tere, valgus ja heli jõuab
minu aeda kus asun mina, teen mis tahan selle heli, lõhna, valguse või misiganesiga, mis naabri krundilt satub minu krundile.
Panen purki ja müün maha kui tahan.

Droon kogub footoneid elektroonika abil. Videosalvestus on nende footonite korrapärane kogum. Kui sa tohid seda vaadata,
siis sa tohid seda ka salvestada. Tuleb võtta asja sellisena, mis ta tegelikult on. Kui lendamisülikond oleks müügil, ei saa mulle
öelda - ära vaata mida naaber teeb kui sa ta krundist üle lendad. Tema ise näitab ju, mida ta teeb.


Aga jah, see tähelepanek, et droonidega ei ole mitte ühtegi õnnetust aastatega põhjustatud, on hea tähelepanek (võrdluseks tõuksid).

Tundub et vaikselt toimub amerikaniseerumine icon_cry.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Alates juulist peab drooni registreerima ja omandama lennutamise pädevuse mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.