Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Kohtudokumendid paljastavad: Google peitis ära olulised sätted, et kasutajad ei lülitaks neid välja märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.05.2021 18:08:07 Kohtudokumendid paljastavad: Google peitis ära olulised sätted, et kasutajad ei lülitaks neid välja vasta tsitaadiga


Eelmisel nädalal avaldatud kohtudokumentide kohaselt peitis Google Androidi telefonides asukohasätted ära, et kasutajad ei saaks neid välja lülitada.

Google ei tahtnud, et inimesed asukohasätteid välja lülitaksid, sest need andmed aitavad ettevõttel paremini reklaame müüa, kirjutab Postimees vahendusel Cnet.

Loe edasi: https://tehnika.postimees.ee/7260930/kohtudokumendid-paljastavad-google-peitis-ara-olulised-satted-et-kasutajad-ei-lulitaks-neid-valja

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2021 12:11:34 vasta tsitaadiga

Oma Xperia 5 II pealt võin öelda, et kõik privaatsust puudutav on Androidis tehtud korralikuks labürindiks ja nende leidmiseks pead ükshaaval kõik seadistused järjest läbi käima.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 02.06.2021 11:55:33 vasta tsitaadiga

Jep, ja et välja ei lülitaks siis GPS tagasilülitamiseks tuli factory restart teha. Vanem android, 6 vist- sattusin juhuslikult sellele artiklis küsitud sättele. Lükkasin OFF. Ja siis oli vaja google mapsi kasutada. Enam EI tööta. Mis iganes säte - EI tööta. Lõpuks Factory reset ja töötab jälle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2021 12:10:52 vasta tsitaadiga

Kui mul kiirvalikutes gepsu nupp töötab kas ta siis tegelikult ei tööta? Android 10.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 02.06.2021 12:34:59 vasta tsitaadiga

Meenub, et kunagi halati, et Android lülitab aegajalt korraks GPS-i sisse ja seda kasutajale ei näidatavat. Kisa peale Google selle võimaluse kõrvaldas ära, aga siis räägiti, et Google suudab hästi ka mobiilimastide ja wifi võrkude järgi telefoni asukohta tuvastada, mis võib ka tõsi olla, kus ei saa asukohta GPS-i 5-10 meetri täpsusega aga 20-100m täpsusega, mis on paljudel juhtudel samuti piisav täpsus.
Ei imestaks, kui Google pigistab asukoha andmed välja kasvõi bluetoothist, kui sinu telefon näeb teisi bluetoothi ühendusi ja teistel on GPS sees, teab Google, et sinu telefon samuti seal raadiuses ehk asukoht sisuliselt teada.
Ja kui kõiki neid andmeid, mida Google su seadmest näeb ja kogub, lisaks erinevate algoritmidega analüüsida, teab Google nagunii rohkem, kui telefonikasutaja ise icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.06.2021 13:08:05 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Meenub, et kunagi halati, et Android lülitab aegajalt korraks GPS-i sisse ja seda kasutajale ei näidatavat. Kisa peale Google selle võimaluse kõrvaldas ära, aga siis räägiti, et Google suudab hästi ka mobiilimastide ja wifi võrkude järgi telefoni asukohta tuvastada, mis võib ka tõsi olla, kus ei saa asukohta GPS-i 5-10 meetri täpsusega aga 20-100m täpsusega, mis on paljudel juhtudel samuti piisav täpsus.
Ei imestaks, kui Google pigistab asukoha andmed välja kasvõi bluetoothist, kui sinu telefon näeb teisi bluetoothi ühendusi ja teistel on GPS sees, teab Google, et sinu telefon samuti seal raadiuses ehk asukoht sisuliselt teada.
Ja kui kõiki neid andmeid, mida Google su seadmest näeb ja kogub, lisaks erinevate algoritmidega analüüsida, teab Google nagunii rohkem, kui telefonikasutaja ise icon_smile.gif
ei tea ta sittagi. reklaamib mulle mingeid parni küpsiseid, oolveisi mähkmeid, penn änd tserris mingit ma ei saa isegi aru mis küpsise taina ja sokolaadi möksi + igasugu pahvi ja jms hasartmängu jura, millest pole mitte kunagi huvitatud olnud ja ei hakka ka kunagi huvituma. persenaliseeritud reklaamid mai äääss. ja üldse, kui see kuugli andmekogumis- ja analüüsimisalgoritm nii kuradi tark on nagu räägitakse, siis ta ei topiks mulle üldse mitte phtegi reklaami, sest ma ei ole mitte kunagi mitte ühtegi asja reklaami pärast ostnud ega ka mitte ühelegi reklaamile vajutand.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2021 15:57:31 vasta tsitaadiga

Igasugustele küpsiste ja reklaami pealesurumise õigustajatele: ma ei ole mitte kunagi samuti ostnud mitte midagi interneti reklaami peale ja ei külasta neid lehti kes ei lase külastada nende ära blokeerimisel.
_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 03.06.2021 16:55:48 vasta tsitaadiga

Viimastel kuudel krüpto kaevandamise kohta googeldanud, nüüd viskab uudisvoosse sisse päris kaevanduse teemalisi uudiseid ka icon_smile.gif
Sügisel uurisin murutraktorite kohta, jõuludeni nägin uudiste vahel reklaamides murutraktoreid icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2021 17:04:11 vasta tsitaadiga

Ma saan samuti reklaame pärast ostu, mitte enne.

Aliexpress tundub aga kuidagi targem kui google. Ei pea isegi kuhugi midagi kirjutama, piisab näiteks lõunalauas millestki rääkimisest ja hetk hiljem soovitab vastavat toodet. Reaalselt pigem kokkusattumus, aga neid kokkusattumusi on juba kahtlaselt palju tekkinud icon_biggrin.gif

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 345 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 274
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2021 10:42:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma saan samuti reklaame pärast ostu, mitte enne.

Aliexpress tundub aga kuidagi targem kui google. Ei pea isegi kuhugi midagi kirjutama, piisab näiteks lõunalauas millestki rääkimisest ja hetk hiljem soovitab vastavat toodet. Reaalselt pigem kokkusattumus, aga neid kokkusattumusi on juba kahtlaselt palju tekkinud icon_biggrin.gif

Ma avastasin fb seadetes, et Aliexpress äpp telefonis saadab minu andmeid facebookile kuigi ma ei ole fb-ga seda sidunud, aga aliexpress müüb mu andmed igaljuhul facebookile lootuses, et mu email klapib fb omaga. lisaks teised äpid samuti saadavad andmeid, aga aliexpress kõige rohkem.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2021 19:34:42 vasta tsitaadiga

Haakub
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93668163/usa-osariigi-peaprokuror-kaebas-google-i-kohtusse-jalgimisest-loobuda-on-voimatu

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2021 17:01:57 vasta tsitaadiga

"Aliexpress tundub aga kuidagi targem kui google. Ei pea isegi kuhugi midagi kirjutama, piisab näiteks lõunalauas millestki rääkimisest ja hetk hiljem soovitab vastavat toodet. Reaalselt pigem kokkusattumus, aga neid kokkusattumusi on juba kahtlaselt palju tekkinud icon_biggrin.gif"

kohe päris kindlasti mitte pole see kokkusattumus, pole kunagi olnud icon_smile.gif ja midagi kuhugi kirjutama ei pea ka juba ammu enam...kogu jutt mis räägib käib tuvastajast läbi ja reklaamid lendavad letti suht koheselt. mul on näiteid praeguseks juba sadu...vähe veider oleks seda kokkusattumuseks pidada, et üks õhtu räägid kellegagi kahe lausega mingist kaubamärgist (telefon on kuskil kõrval laua peal) ja järgmisel päeval on sul fb's ja igalpool mujal selle märgi toodete reklaamid suurelt ees nagu naksti icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2021 18:45:59 vasta tsitaadiga

Üks üle lombi väljamaa tuttav rääkis telefoniga ja osade lausete lõppu ütles rõhutatult ja ideed konstateerides "PERIOD"! Järgmisest päevast hakati talle näitama hügieenisidemete jmt kauba reklaame.
_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2021 13:05:50 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, mis mina valesti tegin aga mingi pool kuud tagasi hakkas üks veebipood, kust ma muidu olin aeg-ajalt mõned hilbud ostnud ja kes mind seega aeg-ajalt spämmib asjakohaste meeldetuletustega, mulle meeleheitlikult lasteriiete soodukat reklaamima, kuigi ma pole kordagi nende laste sektsiooni isegi avanud mitte, ja mingeid teisi lastekaltse ka mujalt otsinud mitte.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011




sõnum 17.06.2021 19:18:47 vasta tsitaadiga

Jepp, olen seda "jutu pealtkuulamist" värki mitmed korrad ise ka tajunud... arutletakse seltskonnas millegi üle ja üsna pea näed samal teemal reklaame.
Eks see AI asi areneb ka pidevalt edasi.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.06.2021 11:57:32 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ma ei tea, mis mina valesti tegin aga mingi pool kuud tagasi hakkas üks veebipood, kust ma muidu olin aeg-ajalt mõned hilbud ostnud ja kes mind seega aeg-ajalt spämmib asjakohaste meeldetuletustega, mulle meeleheitlikult lasteriiete soodukat reklaamima, kuigi ma pole kordagi nende laste sektsiooni isegi avanud mitte, ja mingeid teisi lastekaltse ka mujalt otsinud mitte.
torkasid naise paksuks ilmselt. kuskil oli miski sarnane juhtum kunagi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2021 13:11:34 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
netcat kirjutas:
Ma ei tea, mis mina valesti tegin aga mingi pool kuud tagasi hakkas üks veebipood, kust ma muidu olin aeg-ajalt mõned hilbud ostnud ja kes mind seega aeg-ajalt spämmib asjakohaste meeldetuletustega, mulle meeleheitlikult lasteriiete soodukat reklaamima, kuigi ma pole kordagi nende laste sektsiooni isegi avanud mitte, ja mingeid teisi lastekaltse ka mujalt otsinud mitte.
torkasid naise paksuks ilmselt. kuskil oli miski sarnane juhtum kunagi.


See naise paksuks torkamine on tal ilmselt üsna keeruline kuna vajalik riistvara selleks puudub icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.06.2021 22:04:30 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Jepp, olen seda "jutu pealtkuulamist" värki mitmed korrad ise ka tajunud... arutletakse seltskonnas millegi üle ja üsna pea näed samal teemal reklaame.
Eks see AI asi areneb ka pidevalt edasi.
Keegi seltskonnast siis otsis ja seostati ära, et sa võid ka seeläbi huvitatud olla.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 17:02:46 vasta tsitaadiga

see üks variant, aga samas võibolla ka lihtsalt tuvastati siis ära, et naisterahvas, vanus on enamvähem "õige" ja kui juba endale riideid ostab, küll siis tahab lapsele ka...võibolla lihtsalt AI paneb südamele, et aeg last saama hakata. Sealt ju kasvaks järelkasvu, kellele jälle midagi reklaamima ja müüma saaks hakata icon_biggrin.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2021 18:10:30 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Longero kirjutas:
Jepp, olen seda "jutu pealtkuulamist" värki mitmed korrad ise ka tajunud... arutletakse seltskonnas millegi üle ja üsna pea näed samal teemal reklaame.
Eks see AI asi areneb ka pidevalt edasi.
Keegi seltskonnast siis otsis ja seostati ära, et sa võid ka seeläbi huvitatud olla.


Ma pidin seda kaks korda lugema. Esimese korraga sain: Keegi seltskonnast siis otsis ja eostati ära, et sa võid ka seeläbi huvitatud olla icon_lol.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.06.2021 08:33:37 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
netcat kirjutas:
Ma ei tea, mis mina valesti tegin aga mingi pool kuud tagasi hakkas üks veebipood, kust ma muidu olin aeg-ajalt mõned hilbud ostnud ja kes mind seega aeg-ajalt spämmib asjakohaste meeldetuletustega, mulle meeleheitlikult lasteriiete soodukat reklaamima, kuigi ma pole kordagi nende laste sektsiooni isegi avanud mitte, ja mingeid teisi lastekaltse ka mujalt otsinud mitte.
torkasid naise paksuks ilmselt. kuskil oli miski sarnane juhtum kunagi.


See naise paksuks torkamine on tal ilmselt üsna keeruline kuna vajalik riistvara selleks puudub icon_biggrin.gif
tohoh icon_eek.gif
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Kohtudokumendid paljastavad: Google peitis ära olulised sätted, et kasutajad ei lülitaks neid välja
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.