Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 181, 182, 183  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 02.06.2021 15:47:42 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
icon_cool.gif


Kas lähevad päikese paneeli taha?

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 02.06.2021 16:47:07 vasta tsitaadiga

Need pigem jah 1500mAh lähevad LiFePO4 mahtu/kaalukategooriasse, mis elektriratastele pole sobilikud.
Majale tõenäoliselt.
Aga 100€/kWh pole üldse paha!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 02.06.2021 18:15:43 vasta tsitaadiga

Ma üritan vanu kokku kraapida kuid väga palju on hiina elemente ma pole veel otsustanud mis voldi peale jään neid hakkan vist 3.4-3.8v peale laadima päikesega. 10 Seerias. Teen ühe mahtuvusega seeriad as 10-20 elmenti või kuni 30 sõltub mahtuvusest, seeria tuleb täpselt arvutada kui mingi pakk vahelt kukub saan uue lisada lihtsalt ilma shutdowni tegemata. Need 1kw pätsid on liiga montsrumid minul keldris ruumi on kus terve seina saan täis ehitada. Akud teen võimalikult legoks. Kuid see teema siia eriti ei sobi. Kuid samas on mida arutada.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2021 21:14:15 vasta tsitaadiga

keegi mulle 36v 10s4p kokku keevitaks ? või oskab suunata eu-s valmis aku pakkide müüja poole ?

https://www.elektriliikur.com/kontakt

siia ma saatsin, kuid on keegi siin kes soovib ka teha, BMS koos eraldi laadimis juhtmete ja aku väljundiga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 04.06.2021 13:32:51 vasta tsitaadiga

Kuhu sisse sa seda panna tahad toru või on holder olemas. Tavaliselt saab kõik vajaliku vanast akust, kuid hetkelt pole advekaatseid elemente saada. Palju seal ampreid vaja läheb ja milline vana bms on. Kui mingit moodi vanast bmsist positiivne kuulamiseks pandud või see seal läbib kuidagi võib juhtuda ,et uus bms vaja. Hilonge on alist saada üsna odavalt kuhu uus aku laduda. Kannatab isegi 6p teha.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 05.06.2021 08:42:43 vasta tsitaadiga

Njh, 15% pandi hinnale otsa nüüd:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/samsung-inr18650-15q-1500mah-18a-refurbished.html
Järelikult krabatakse juba neid ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 06.06.2021 07:46:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Njh, 15% pandi hinnale otsa nüüd:
https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/18650-size/samsung-inr18650-15q-1500mah-18a-refurbished.html
Järelikult krabatakse juba neid ka.


Kolmest akut paras akutrelli teha. Hind täitsa olematu. Ega kolmesed ja viiesed või kuuesed vahe on väga väike. Point on selles ,et kihid on väikesemahtuvusega elemendil paksemad. Kaalu peaks ka vaatama ,et jääks 48grammi juurde. Vaevalt see akutrell suudab 25 amprit võtta kui retsid siis hakkab nalja saama. Hiina bmsid on piirajaga näiteks originaal makita akust võid võtta ka 100amprit ennem kui to bms piiirajasse läheb need elemendid ei anna niipalju väjagi sellepärast need kustuvad lampi ära ka külmaga. hiinlased on piiranud seal 15-20 ampri peale need peavad natuke paremini vastu kuid nende elemendid ei kõlba kuhugi.

Saab remontida eve 2500 elementidega akut pool akut oli statoshis, suht kergelt oli kanni läinud lühikese ajaga. Töö võrdub sama mis uue aku tegemine isegi mahukam ja ei tea kaua kestab jälle. Ega nendel hinda ka ei ole. 2P confis 8 amprised hiinlased ei kestagi. Tootja loodab ,et ostaksid kalli rahi eest uue originaali. Aru ma ei saa miks sellliseid piiripeal akusid tehakse kinni vist ainult rahas. Odavalt saab valmis teha ja kallist hinda küsida. Tootja poolt 6kuud garantiid ilmselt selle peavad vastu.

Juhtusin nägema taiwanis olijat siis seal on kõik välja surnud viirusepärast sellepärast pole ka LG elemente igalpool kõik peaaegu kinni. Inimesed kuskil ei käi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 06.06.2021 20:37:11 vasta tsitaadiga

Oleks vaja kiiremas korras tagumist 28" otseveo rummumoototit 48v. Kui kellelgi pakkuda, võib postkasti kirjutada. Või teab kus euroopas saaks tellida kiiresti?
Enda mootoriga juhtus see, et tuli üks magnet lahti ja käib vastu rootorit. Mis tugev liim sinna sobib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2021 13:10:18 vasta tsitaadiga

on kellelgi pakkuda punktkeevitust ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2021 18:11:40 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
on kellelgi pakkuda punktkeevitust ?


Kui kiire pole, siis võta see - https://www.aliexpress.com/item/1100513560.html
Toimetab täiesti adekvaatselt keskmise autoaku taga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 08.06.2021 15:26:28 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Oleks vaja kiiremas korras tagumist 28" otseveo rummumoototit 48v. Kui kellelgi pakkuda, võib postkasti kirjutada. Või teab kus euroopas saaks tellida kiiresti?
Enda mootoriga juhtus see, et tuli üks magnet lahti ja käib vastu rootorit. Mis tugev liim sinna sobib?


Mul on üks 250W AEG oma, mõtlesin, et lasen kodarad laduda aga sain juba hulka võimsama mootori. Ehk siis on rummumootor, kodaraid ega pöida pole.


viimati muutis Mihkus 09.06.2021 08:34:56, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2021 08:10:48 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Wordmc9 kirjutas:
on kellelgi pakkuda punktkeevitust ?



Mul on üks 250W AEG oma, mõtlesin, et lasen kodarad laduda aga sain juba hulka võimsama mootori. Ehk siis on rummumootor, kodaraid ega pöida pole.


sa vist mõtled mootorit miskit ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.06.2021 08:36:21 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
Mihkus kirjutas:
Wordmc9 kirjutas:
on kellelgi pakkuda punktkeevitust ?



Mul on üks 250W AEG oma, mõtlesin, et lasen kodarad laduda aga sain juba hulka võimsama mootori. Ehk siis on rummumootor, kodaraid ega pöida pole.


sa vist mõtled mootorit miskit ?


Mõtlesin jah. Aga ma loll ei märganud kohe viga ära parandada icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 09.06.2021 10:34:30 vasta tsitaadiga

See vist ikka ei ole otseveoga mootor ja on reduktor sees. 48v juures ilmselt 50km/h ta ka ei arenda?


Mihkus kirjutas:
Maidor kirjutas:
Oleks vaja kiiremas korras tagumist 28" otseveo rummumoototit 48v. Kui kellelgi pakkuda, võib postkasti kirjutada. Või teab kus euroopas saaks tellida kiiresti?
Enda mootoriga juhtus see, et tuli üks magnet lahti ja käib vastu rootorit. Mis tugev liim sinna sobib?


Mul on üks 250W AEG oma, mõtlesin, et lasen kodarad laduda aga sain juba hulka võimsama mootori. Ehk siis on rummumootor, kodaraid ega pöida pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.06.2021 12:20:37 vasta tsitaadiga

Otsevedu ikka. Minu arust suurim miinus "Torque arm-i" puudus, ehk mõlemal pool double D M12x1.25 polt on ainuke asi mis raami küljes hoiab.
Kiiruse kohta ma küll midagi kosta ei oska. 700C oli originaal pöid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2021 15:38:01 vasta tsitaadiga

niih tellisin ühe keevitaja poolast ära, annan teada kui kohal ja esimesed särtsud tehtud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.06.2021 15:51:44 vasta tsitaadiga

737DH on ka vist "parem" variant. Laseb väidetavalt 0,35mm puhast niklit.
DIY Perks kasutas seda: (5:20)
Spoiler Spoiler Spoiler

link
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 12.06.2021 17:10:55 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
737DH on ka vist "parem" variant. Laseb väidetavalt 0,35mm puhast niklit.
DIY Perks kasutas seda: (5:20)
Spoiler Spoiler Spoiler

link
Spoiler Spoiler Spoiler


Mul on 709AD+ 0.20 on saanud kinni küll penniga 0.35 pole proovinud ja too on palju Li-ion elementidele liiga palju tekitab kuuma hakkab elementide peale. Ma pole kuskil akus paksemaid kui 0.25 näiinud. Ikka on 0.15 või 0.20, elektri rataste akudes 0.15.
Ma ilmselt kipun arvama miks enamus akusid 0.15 on sest kui midagi juhtub põleb mõne sekundiga too 0.15 läbi se eeldab ,et positiivse otsa on paber seibid pandud. Mis päästab havimast kuna korraks tekib seal suur kuumus kui nikkel punaseks läheb siis tõmbab kokku ja sulab vahe sisse kui paberit pole siis võib suur tulekera tekkida. Need kes ei tea teevatki ilma paberita, ega ka ali, ebay akud võivad ilma olla. Kui aku vaja kokku keerata siis paksem kui 0.15 on palju sa ei saa nii kokku pressida kui vaja. Oht on see võid muljuda läbi ja teed ise lauapeal shorti ära. Mis on paksem kui 0.15 muutub ohtlikuks kui keerata vaja. Positiivse pealt balanss juhtmete panek on ka laus lollus mida tehakse kui nikkli paned negatiivse pealt siis seal ei saa midagi juhtuda. Terve elmenti on negatiivne, positiivne on keskel ainult.

Akut kui teha peab olema rahu ei muusikat ei video lätramist jne. Ma vahest ikka teen mõne video kuid need pole kriitilised nätiamised.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 12.06.2021 18:21:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.06.2021 17:44:08 vasta tsitaadiga

Ma panen alati paberi alla need kohad kus positiivse pealt keeran.
Siin on selleks mõeldud paberit ka müüa: https://eu.nkon.nl/accessories/packaccessoires/isolatiepapier/isolatiepapier-1x18650-met-tag.html
Mida paksemat lasta seda täpsemas vahemikus peab võimsus olema jah. Muidu võib augu sisse lasta. Negi pool oleks mahlad väljas ka.
Aga kihte võib laduda niipalju kui soov on thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 12.06.2021 19:43:52 vasta tsitaadiga

Paber seib ja siis pane liimiga tükk kah vahele kui keerad balanns klemmi või jätku too naljalt läbi ei mulju siis peaks tõesti kukkuma kõrgelt maha ja täpselt sinna vastu. Mul on olnud kukkunud akusid kus elmendid keskelt poole elemendi jagu mõlgid või lömmis kohe ja ikka vool sees. Nood naljalt tuld ei võta ennem kui ikka peab midagi väga kehva olema. Ma ei ole näinud veel ,et mõlkis või lömmis element oleks tuld võtnud. Pigem on olnud paisuvad piraat hiinlased kus kuumakahaneva läbi nühkinud.

Ma ise ostsin selle sealt https://www.aliexpress.com/item/32816065212.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4doSWfep Ise rahul sellega teeb kõik mis vaja olnud T12 pulk kah. Paksemad kui awg 14 on teine riist selleks. Viie päevaga oli eestis.
Kui aparaadil ventilaatorit ei ole siis on see väga jama lihtsalt hakkab üle kuumenema ja maha jahtub kaua. Suurt akut punktitad siis ventilaatorita aparaat ole see kui aktiivselt punktitad.
Ku sa sealt poest ostad saad varuosasid selle müüjaga ali väiselt osta maksad paypali ja ostad mingi pakutava asja sealt saadab varuosad kah. Need riistad on kõik remonditavad ei pea uut ostma kui midagi juhtus. Kõike jubinaid on saada nendele.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2021 23:52:06 vasta tsitaadiga

https://www.aliexpress.com/item/1005001468771892.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4fab4c4dnGPpo4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 13.06.2021 11:02:44 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
https://www.aliexpress.com/item/1005001468771892.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4fab4c4dnGPpo4


Max 0.15 ei pruugi korralikult teha 0.15 .Mugavam on ikka penniga. Sellega on keeruline ei ole vabadust. Lisa liigutusi tuleb palju. Alla 4 pulssi aparaati ei tasu mis on trafoga. 4 pulssi läheb penniga vaja ,et 0.15 korralikult teeks. Juhe kui pikk on siis laks kaob sinna ära akuni ei jõuagi.

Kui tahad ,et aku tiptop sirge jääks siis tuleb skalperi hinnaga selline asi võtta https://www.aliexpress.com/item/32887222590.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dcwDPeF 16x20 võtsin ise.
Üks 800-900 eurot paned kohe asjade alla ,et üldse midagi teha. Materjalid on kallid. Midagi ei tasu osta natuke juhet 20 meetrit ja enam nikklit ikka kilodes. igasugused paberid ikka 10ne meetri kaupa mõnda 1000tk kohe tuimalt. Muidu maksad postikulu kasumi arvelt. Nüüd tuleb kõik tollida kah. Kahe aastaga vast teenib kulutused tagasi kui suured kogused on. Hea on see ,et peab tollima, ehk tuleb rohkem tööd. Alist ostmine peaks nüüd natuke vähenema. Kui ma selle värgendusega pihta hakkasin siis oli kergelt teda, et ükskord peab tollima hakkama kas nüüd või mittekunagi. Kui ma alustasin polnud minul mittemidagi anult puht unistused. Youtube oli algallikaks. Kui juba kaks kom aastat akudega kokku puutud siis ei pea enam mõtlema vaid laod emendid ritta ja teed. Esimesed paar aastat on keeruline aeg.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2021 08:13:03 vasta tsitaadiga

seda rakist ei pea ostma icon_biggrin.gif mul käed küljes, ja trafo ma saan ära vahetada seest ise ka:) ning pole plaanis neid masstootmist tegema icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.06.2021 08:24:26 vasta tsitaadiga

Wordmc9 kirjutas:
seda rakist ei pea ostma icon_biggrin.gif mul käed küljes, ja trafo ma saan ära vahetada seest ise ka:) ning pole plaanis neid masstootmist tegema icon_razz.gif


Seda rakist saab ise kah puidust teha ajutise lahendusena kui seda pole siis on jama keerata akut ja elemendid võivad libiseda paigast minna või jäävad nurga alla. Elemendid suht kergelt lähevad paigast ei kerge tonks ja ongi paigast Lihtsalt minu lahendusega pidust teha polnud praktiline minul vaja mis kestab.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 14.06.2021 08:27:31, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2021 08:26:43 vasta tsitaadiga

mul on selleks plastik lahendused olemas, ja ka 3d printer icon_smile.gif
aga nõu on alati hüva icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 181, 182, 183  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.