Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 345, 346, 347 ... 356, 357, 358  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
thech00z3n
HV vaatleja

liitunud: 06.07.2009




sõnum 03.05.2021 16:00:53 vasta tsitaadiga

oscala kirjutas:
thech00z3n kirjutas:
Kas kellelgi leidub G1/4 seal plugi? Midagi selle sarnast: https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Vesijahutus-komponendid/215193


Mul peaks olema mitmeid. Mitte küll just konkreetset.


Suured tänud! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2021 14:27:53 vasta tsitaadiga

Siuke teoreetiline küsimus.
Kui tihti peaks vahetama Custom-loop'is pumpa?
Kasutuses on D5 tüüpi pump, mis iseenesest töötab, aga mingi huvitav vibra on sisse tulnud.
(On hakanud häirima icon_smile.gif )

_________________
Ei ole nii lolli inimest, kes ei oskaks teist õpetada.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 199
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxxxim
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2021 22:28:22 vasta tsitaadiga

50,000 h seega peaaegu 6a on spetsifikatsiooni järgi eluaeg. Mul tuli ka kolmandal aastal suurem vibra sisse, aga pumbaga oli kaasas vibratsioonivastane kummiümbis, see aitas (EKWB EK-XRES Glass Revo D5).
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2021 11:29:15 vasta tsitaadiga

sama jama tuli mitme aasta pärast, panin pumba 7V peale töötama, jah vedeliku vool on nüüd nõrgem aga see ei sega jahutamist.
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 21.05.2021 00:45:14 vasta tsitaadiga

Ma ostsin tükk aega tagasi kasutatud D5 pumbaga kombo ja sigavaikne oli. Ainuke asi mis antud pumbaga närvidele käis oli see, et lihtsalt molexiga pump ei tööta max rpm peal. Ja ostsin uue täpselt samasuguse pumba ning see käitub täpselt samamoodi. icon_lol.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2021 08:42:23 vasta tsitaadiga

Panin siis 3 radika kasti katusele ja vahetasin pumba tagasi võimasama vastu. Nüüd ei ole enam mingit pumba häält kuulda ja suur vahe on kas pump on 4k pöörde peal või 2k peal, ca 5 karaadi on tempi vahet, 2 loopis ei olnud mingit pointi sellel pumbal, päris head tempid on nüüd ja sõidame nii PR-i https://www.3dmark.com/pr/1044131
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2021 09:53:15 vasta tsitaadiga

Vaatasin, et müüakse eri kit'e mis mõeldud CPU vesijahutuseks aga kas selliseid pole mis mõeldud GPU jaoks millel juba waterblock peal?

Mul siin üks ASUS EKWB 3070 mida tundub, et keegi ära osta ei taha ja mõtlesin, et äkki paneks endale masinasse, saaks kasvõi suvel mängida. Enda 3080 oli (vähemalt talvel) hästi jahutatud ja tempide üle ei kurda aga noh kui vendid 100%, siis ei saa normaalselt mängida isegi klapid peas (rääkimata siis kui tahad teleka taga pelada ja ei kasuta klappe).
Pole vesijahutusega varem tegelenud, isegi CPU sai oma esimese AIO alles hiljuti, niiet mõtlesin, et võiks kuidagi lihtsalt ära teha. Youtube abil saaks kokku ehitatud kindlasti aga ma ei tea mitusada reviewed ja eriarvamust peaks läbi lehitsema, et aru saada mis juppe tasub osta. Kõige lihtsam oleks olnud mingi kit osta ja loota, et käib küll. Seda aga vist liiga palju tahetud, kõik kitid CPU'dele keskendunud niiet isegi kui muud jupid leiaks kasutust, siis ebavajaliku CPU waterblocki eest maksaks ikka peale. Ja GPU kitid vist pigem sellised mis tulevad koos GPU waterblockiga. Tuleb vist igal juhul ise hakata juppe kokku pnema, sest vente mul kah vaja pole; vaja 360 radiakat, pumpa, voolikuid, fittinguid. Kiti puhul poleks olnud vaja muretseda, et kas kõik omavahel kokku sobib ning ega üks neist pole mingi noname brandi oma ja hakkab kohe läbi laskma...
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 27.05.2021 16:05:25 vasta tsitaadiga

Kunagi isegi müüdi kit-e, mis sisaldasid nii cpu plokki kui gpu plokki. Gpu plokk oli universaalne muidugi. Nende universaalsete gpu plokkidega on see jama, et isegi kui plokk peale sobib, siis vrm ja mälud tuleb ikkagi õhuga jahutada. Kui ei taha pead vaevata eraldi juppide valimisega, siis ongi kõige lihtsam cpu kit osta ja sealt maha müüa kõik mida ei vaja. icon_rolleyes.gif HV-s ostetakse ära, iseasi mis hinnaga muidugi.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2021 15:23:38 vasta tsitaadiga

Lugesin siin pikemalt teemat ja googledasin kah natukene, saan aru, et paljude seisukoht on, et vesijahutus ei tasu ära ja ei ole üldse vaiksem kui õhkjahutus. Mille arvelt see nii on siis, pump või ventilaatorid?

Endal hetkel CPU peal AIO ja suure koormuse all on kindlasti selle pumpa kuulda kuid see ei ole üldse häiriv võrreldes GPU'ga mille vendid 100% peal undavad kui 4K mängudes kaardi load on 100 peal. 3080 temp üle 60 kraadi (talvel) ei tõusnud, niiet jahutus oli vast piisav aga kõige valjemad olidki kaardi fan'id, igast muud korpuse ventilaatorid olid palju talutavamad kuna neid polnud kunagi vaja maksimumi peal jooksutada (testimisel näitas, et temp paremaks ei läinud). Kui saaks nüüd kõige valjematest, ehk siis GPU ventidest lahti, siis eeldaks, et mul võiks masin vaiksemaks minna küll, vaevalt ju pumpa ja radika vente hakkan saja peal jooksutama (pealegi 3070 ei ole kindlati ka nii kuum kui 3080).

Paljud ka kirjutavad, et vaikse masina saamiseks peaks kasutama 3x360 aga see ju pigem CPU+GPU puhul. CPU mul eraldi AIO'ga ning see juba on ühe 360 radikaga.
Raske uskuda, et 3070 vajaks 2x360, et teda kontrolli all hoida (Mul küll Lian Li 011 Dynamic XL, niiet vajadusel saan veel 2 360 lisada).
Vente juurde ei tuleks kuna nagunii 10tk juba, kui siis ainult neid kolme tuleks natukene kiiremini jooksutada mis radika peale nüüd läheks. Ainult pump oleks see mille lärm juurde tuleks aga pakun ju, et ta ikka vaiksem kui 3 GPU venti täispööretel?

Oli ka kirjas, et tasub võimsam pump võtta, lihtsalt jooksutada nõrgemalt, teeb vähem lärmi. Aga mille järgi seda vaadata tuleks? Et mitu L tunnis liigutada suudab? Mitte, et need numbrid nagunii mulle ütleks midagi, et kas on nõrk, keskmine või võimas. Reservuaari suurus ei tohiks ju mõju avaldada? Ma pole üldse nt aru saanud mis vahet on kui suur või väike see on (ütleks, et pole üldse vajalik kui siis ainult mugavuse pärast, täitmiseks jne). Samuti, kas on mingi erinevus nn tube ja flat kujuliste mahutite puhul? Kas mõlemad toimetavad samavääriliselt, viimane lihtsalt kallim kuna näeb (minu silmis) ägedam välja või nagu tihtipeale lahedate asjadega, et selle puhul ohverdad mingi funktsionaalsuse?
Võtame nt need kaks (ärge pöörake tähelepanu, et tegemist EKWB'ga, lugesin küll siit, et liiga kallis ja mujalt saab paremat kraami odavamalt aga ma ei tea neid teisi niiet hetkel võtsin lihtsalt ette, et näha mida pakutakse)
https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-kinetic-tbe-200-d5-pwm-d-rgb-acetal
https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-kinetic-flt-240-d5-pwm-d-rgb-plexi
On neil mingi erinevus mille tõttu soovitaks ühte või teist? Üks natukene suurem mahutavuselt aga muidu ju pump mõlemal sama, D5 mida kõik soovitavad, niiet näitajad samad (Maximum pressure head: 3.9m, Maximum flow: 1500L/h).
Aga kui mahuti suurus ei mängi rolli, siis miks mitte võtta üldse selline pisikene? Näitajad ju täpselt samad.
https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-kinetic-flt-120-d5-pwm-d-rgb-plexi

Muidu siin mainiti ka Barrow'd, vaatasin ka neil ringi, ideena meeldis 3ühes variant, üsna puhas.
http://www.barrowint.com/product/lengpai/BARROWlingpai/1695.html
Aga ei leidnud ühtegi asjalikku reviewd selle kohta; kahtlustan, et pisike pump ja kohe nõrgem (17W vs 23W ekwb omade kõrval) ja teeb vast rohkem lärmi, et vett liigutada. Pealegi ei leidnud neid Euroopast mis kah üks kindel nõue valikul. Ei pea Eestis saada olema aga vähemalt Euroopa Amazonidest, et saaks kiiresti kätte. Seetõttu ei teagi mis firmade poole vaadata, puht aliexpressi firmad jäävad välja. Halvimal juhul võtakski EKWB kraami kui vaid teaks, et need asjad lihtsalt kallimad aga kraam hea. Siin kommentaare lugedes aga pigem jäänud mulje, et nad mitte ainult kallimad vaid ka halvemad kui poole odavamad asjad.

Selline GPU jahutus läheks siis mingi 350€ maksma, kallis on aga pigem küsimus, et kas siis saab vaiksemaks või ei? Idles vast tavaline kaart vaiksem kuna see suudab vendid seisma panna, pumbad nagu aru saanud töötavad alati aga koormuse all? Hetkel jääb mulje, et parimal juhul saab mõned kraadid alla (mis mind ei huvita, peaasi, et hullemaks ei lähe) aga lärmi on vaat, et rohkemgi. On see siis nii või ei? Kas seda räägitakse puht seetõttu, et tavaliselt ka CPU samas ahelas ja siis muidugi ka rohkem radikapinda vaja või tõesti oleks kõigest GPU vaikne jahutamine liiga palju palutud?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2021 15:56:28 vasta tsitaadiga

Milliel videokaardil sul need vendid 100% peal t66tavad? Korraliku kaardi puhul jââvad ka full loadi all kôvasti alla selle .
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2021 16:10:05 vasta tsitaadiga

Praeguse Strixiga pole proovinud, kogemus oli 3080 TUF'ga. Viimati küll üritain mängida veebruaris, niiet hästi ei mäletagi (just ventide pärast kaduski igasugune mängimise isu ära, sest tähendas, et ainuke variant pelada on mürasummutavad klapid peas), kaardi load oli kindlasti 100%, kas ka vendid olid 100% peal ei saa päris kindlalt väita aga siis see veel hirmutavam, et nii valjud on isegi madalamatel pööretel.
Ei taha uskuda ka, et kaart ei saanud lihtsalt head jahutust kastis kuna seisis rõduukse juures ja viimane oli alati osaliselt lahti, niiet talvel idles oli kaart 20 kraadi juures. Täiskoormuse all temp üle 60 kraadi ei tõusnud, pigem 50 juures, mem temp kah alla 90. Vast oleks võinud lasta tuurid alla ja pigem kaart soojemaks aga nii ta auto fan'i peal toimetas.


viimati muutis Clover 28.05.2021 16:14:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 28.05.2021 16:12:00 vasta tsitaadiga

Siin hea näide kuidas saab teha pea hääletu vesijahutuse. Pole vaja massiivset radikat ja palju vente kõrgel rpm', sest kogu lahendus ise juba lahtise õhku käes ning pole vaja peale puhuma midagi.
CPU+GPU jahutamiseks kasutati slim 240mm radikat ainult thumbs_up.gif

Link
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2021 16:16:37 vasta tsitaadiga

Ei ole tôsiseltv⁶etav, coilwhine says hello.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 28.05.2021 16:44:16 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Ei ole tôsiseltv⁶etav, coilwhine says hello.


Mul vist siiani hästi läinud. Ei mäleta millal coilwhine'ga GPU sain. Fury fist oli viimane...
Ja sama vend tegi eelmisel nädalal just coilwhine teemal video, kuidas sellest sisuliselt lahti saada.

Link


Ning pealegi, kui sul on itx kast mis sisuliselt 1m kaugusel laua peal, siis ei ole tegelikult erilist vahet kas sul on seal korpus ümber või mitte.
Kui sul on mingi mürasummutus mattidega suurem ATX korpus laua all, siis võibolla pole seda coilwhine nõnda kuulda. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 28.05.2021 21:51:38 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:
Praeguse Strixiga pole proovinud, kogemus oli 3080 TUF'ga. Viimati küll üritain mängida veebruaris, niiet hästi ei mäletagi (just ventide pärast kaduski igasugune mängimise isu ära, sest tähendas, et ainuke variant pelada on mürasummutavad klapid peas), kaardi load oli kindlasti 100%, kas ka vendid olid 100% peal ei saa päris kindlalt väita aga siis see veel hirmutavam, et nii valjud on isegi madalamatel pööretel.
Ei taha uskuda ka, et kaart ei saanud lihtsalt head jahutust kastis kuna seisis rõduukse juures ja viimane oli alati osaliselt lahti, niiet talvel idles oli kaart 20 kraadi juures. Täiskoormuse all temp üle 60 kraadi ei tõusnud, pigem 50 juures, mem temp kah alla 90. Vast oleks võinud lasta tuurid alla ja pigem kaart soojemaks aga nii ta auto fan'i peal toimetas.


Kui sul on nii palju korpusevente, siis vesijahutuse puhul ventide heli pärast muretsema ei peaks. D5 oleks kõige pommikindlam pump. Kui loadi pole siis pump seisma ei jää kuna kui vedelik ei liigu siis hüppab temp lakke. Pumba rpm alla lasta, siis pole seda kindlasti kuulda kui 10 korpuseventi on.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2021 00:12:54 vasta tsitaadiga

Ka mina olin see isik kes kartis vett nagu tuld ehk lekkeid, pumba vibra ja kõik muu mudru koos töökindlusega.

Hetkel kasutusel samuti palju täiesti odavaotsa (11tk 120mm) argb vente ja prosel aio.. isegi väga madalatel pööretel see kompott on haudvait, ainult sfx600 toiteploki 90mm vent lärmab tühikäigul üle (lian li 011D mini korpuses, toiteplokk kohe prose taga, prose taga soe, see kütab toiteplokis olevat andurit mis paneb vendi tööle), esimesed 10 minutit on supperluks ise enesest. Probleemi ei esine kui toiteplokk korpusest eemal ripub ja korpus ka suletud igatepidi on).

Eks lükkab sinna sfx-i ka mingiaeg noctua sisse ja probleem kaob ise-enesest.

Jutu põhimõte, näeb kena välja, on VAIKNE ja prose tempi üle 60 vägistada on raketiteadus hetkel ehk täiesti stock seaded ja kellad. GPU istub max loadis (2100/17500) samuti 60-65 vahemikus mille vendid 45% ei ületa. Järelduse võib igaüks ise teha.

Edit:saan aru, et aio ja õige vesi on 2 eri asja kuid põhimõte jääb samaks, õhuga ma ei taha enam sisedetaile kuumaks kütta, kuigi graafika sellega veel tegeleb. 980 pro nvme kukutas samuti tempi peaaegu 8 kraadi kui ta polnud enam sellises tulises õhkjahutus keskkonnas.
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 29.05.2021 10:17:24 vasta tsitaadiga

Või osta kohe hea (võimas ja vaikne) sfx suuruses toiteplokk? SF600 Platinum näiteks? Endal on see ja haudvaikne. Sellepärast saigi ostetud, võrdlesin enne ostu enamus SFX suuruses toiteplokke (400W-750W vahemikus) ja peale jäi Corsair SF600Platinum (mitte gold), teine oli Corsair SF750 (lihtsalt sellepärast kuna oli valjem natuke).
https://www.tomshardware.com/reviews/corsair-sf600-platinum-psu,5936.html
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2021 10:55:46 vasta tsitaadiga

Hetkeseisuga on jah see tavaline sf600 gold, kuna kui korpuse kätte sain siis avastasingi sellise pisi asja ning tol hetkel platinumi polnud laos, KUIGI ta oli hästi natukene kulukam. icon_smile.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oscala
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2021 21:38:58 vasta tsitaadiga

Clover kirjutas:

Paljud ka kirjutavad, et vaikse masina saamiseks peaks kasutama 3x360 aga see ju pigem CPU+GPU puhul. CPU mul eraldi AIO'ga ning see juba on ühe 360 radikaga.
Raske uskuda, et 3070 vajaks 2x360, et teda kontrolli all hoida (Mul küll Lian Li 011 Dynamic XL, niiet vajadusel saan veel 2 360 lisada).
Vente juurde ei tuleks kuna nagunii 10tk juba, kui siis ainult neid kolme tuleks natukene kiiremini jooksutada mis radika peale nüüd läheks. Ainult pump oleks see mille lärm juurde tuleks aga pakun ju, et ta ikka vaiksem kui 3 GPU venti täispööretel?


2 x 360 võiks piisav olla vaikse süsteemi jaoks, endal 2 x 240 nii GPU kui CPU samas ringis. Enda puhul häda pole isegi niiväga radikates vaid, selles, et ravuti on laua all ning soe õhk hakkab ringlema pikema aja peale. Siiski 3080 jääb 54-55 juurde ja 5900x 60 kraadi juurde.

Clover kirjutas:

Oli ka kirjas, et tasub võimsam pump võtta, lihtsalt jooksutada nõrgemalt, teeb vähem lärmi.


Kõik vähegi tugevama brändiga D5 pumbad on piisavad tavalistele loopidele. Julgen ka DDC pumpa soovitada (endalgi praegu jookseb) kuna väiksem, samuti tegin ka süsteemi veel väiksema 1 x DC-LT 2400-ga. Kõikidel tuleb lihtsalt PWM kurv või fikseeritud RPM leida mille puhul nad on hääletud.

Clover kirjutas:

Muidu siin mainiti ka Barrow'd, vaatasin ka neil ringi, ideena meeldis 3ühes variant, üsna puhas.
Halvimal juhul võtakski EKWB kraami kui vaid teaks, et need asjad lihtsalt kallimad aga kraam hea. Siin kommentaare lugedes aga pigem jäänud mulje, et nad mitte ainult kallimad vaid ka halvemad kui poole odavamad asjad.


EKWB teeb häid (ja esteetilisi tooteid), kuid nad on kallid. Ma ei välistaks Barrow'd või Bykskit, kuna üle mitme Alphacooli ja EKWB lahenduse tegin oma viimase süsteemi LTPRPA-04 peale ning väga rahul. Mul üks LTPRPA-04 ja SPB17-TM üle ning mõtlen müügile kui huvi on.

Clover kirjutas:

Selline GPU jahutus läheks siis mingi 350€ maksma, kallis on aga pigem küsimus, et kas siis saab vaiksemaks või ei? Idles vast tavaline kaart vaiksem kuna see suudab vendid seisma panna, pumbad nagu aru saanud töötavad alati aga koormuse all? Hetkel jääb mulje, et parimal juhul saab mõned kraadid alla (mis mind ei huvita, peaasi, et hullemaks ei lähe) aga lärmi on vaat, et rohkemgi. On see siis nii või ei? Kas seda räägitakse puht seetõttu, et tavaliselt ka CPU samas ahelas ja siis muidugi ka rohkem radikapinda vaja või tõesti oleks kõigest GPU vaikne jahutamine liiga palju palutud?


Kokkuvõtvalt, 2 x 360 saad kindlasti vaiksemaks, iseasi, et kas see 350 EUR väärtuses vaiksem on ning sellisel juhul ma soovitaks ta kõik ühte ringi panna. Ma olen ise mõelnud, et võiks proovida vahelduseks ühe õhkjahutusega teha, kuid seni olen ikka oma vee peale läinud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 11.07.2021 00:40:41 vasta tsitaadiga

Päris hea toode thumbs_up.gif

Link
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 22.12.2004




sõnum 11.07.2021 08:41:20 vasta tsitaadiga

On tõesti hea. Algajatele oleks must have. Iseasi kas on seda hinda väärt. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2021 11:34:44 vasta tsitaadiga

Evil, Miks ei peaks olema? 120 millegagi ainult. Raud pluss kogu vesijahtusloopi kraam kokku on tunduvalt kallim kui see 120 mis seda kaitseb.
Sama ebaloogiline oleks küsida kas 200€ UPS on hinda väärt 2000€ komponente sisaldavale arvutile.

Minusugsele kes leketest midagi kuulda ei taha ja seni vesijahutust vältinud on, on see toode vägagi huvitav. Muidugi väheusutav, et ma jooksen nüüd esimest loopi kokku panema aga üldiselt näitab ja aitab see vesijahutuse massidesse minekule kaasa.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.07.2021 20:23:51 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Üle ~14 aasta jälle veemaailmas icon_razz.gif
Tegelikult küll juba mõned nädalad tiksunud, aga eile võtsin korra lahti, et lisada "hiinakas" Bykski B-TFC-CS-X vooluhulga mõõtur/temperatuuri sensor.
Vedeliku temperatuuri võib sellega isegi +/-1 c juures usaldada, aga flow'ga tundub küll veits mööda olevat.
Pole reaalne, et D5 max pööretel vaid 1,6 l/min suudab pumbata ja ~1860 rpm juures 0,2 l/min icon_lol.gif

Igatahes jupid sellised:
3900X'i jahutab TechN AMD plokk, mis seniste väheste ülevaadete põhjal parim on (järgnevad Optimus Foundation, EK-Quantum Magnitude, Heatkiller IV Pro ja teised).
2070 Super'it jahutab Alphacool Eisblock Aurora Acryl GPX-N, mis ainus sobiv plokk mu kaardile ja sedagi pärast RGB pistiku eemaldamist.
Alphacool XT45 V2 360 radikas + 3x Arctic P12 PWM PST vendid
EK-Quantum Inertia D5 PWM pump
EK-RES X3 110 reservuaar
EK ZMT 16/10 voolik ja hunnik Alphacooli fitinguid

Lisamist ootab ka Aplacool XT45 V2 240 radikas, mille tellimust paar kuud ootama pidin. Aga et seda lisada, pean mäludel radikaid veidi viilima, muidu ei saa venti külge panna icon_lol.gif



Veel hunnik pilte:
Spoiler Spoiler Spoiler


Korpus (Fractal Define 7 Compact) tundub olevat liiga piiratud õhuvooluga, sest kinnise kasti ja ilma esipaneelita vahe on tempides ~10 kraadi icon_lol.gif icon_neutral.gif


Ilus kompott, küsimus selle flow sensori kohta, panid sa selle loopi nii nag tulid või muutsid seal midagi ? Mul samasugune ja no ei kannatanud kasutada undab nagu vana kurat.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2021 05:26:44 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, nii, nagu ta oli jah. Paremalt -> vasakule default seade. Veidi häält tegi, aga mitte häirivalt. Samas ega sellest midagi kasu polnud. Viskasin ta enne teise radika lisamist minema...
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 13.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.07.2021 06:55:54 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif eks see selleks vähemalt kõlbab jah
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 345, 346, 347 ... 356, 357, 358  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.