Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpuse esipaneelil USB 3.0 ei tööta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 14.05.2021 22:30:09 Korpuse esipaneelil USB 3.0 ei tööta vasta tsitaadiga

Ma siin just eile vahetasin oma asrock B85 emaplaadi ära MSI B85 vastu ja nüüd enam korpuse esi paneelil USB 3.0 ei tööta.
Pmst on mul Coolermaster K350 case ja sellel on 1 usb 2.0 ja 3.0 esipaneelil. 2.0 töötab ilusti.

Kas ma pean midagi biosis tegema või mis teema on sellega ? Rõve suur lahmaks pistik on see 3.0 jaoks ja nii umbes kolm korda proovisin seda pistikust välja võtta ja sisse panna, et see tööle hakkaks.
Parajalt ebamugav tegevus kuna see asub emaplaadil sellises nurgas kus mul on 3 kõvakettast ja juhtmeid palju.

Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2021 06:26:42 vasta tsitaadiga

Rtfm.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 15.05.2021 07:28:26 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Rtfm.


Ja mida krt ma sealt manualist loen ? Pealegi võiks mitte vastata kui pole midagi tarka öelda
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2021 07:37:14 vasta tsitaadiga

Sa küsid juhendist asju. Kas tagumine usb3 töötab? Mulle vadtama ei pea: kui tagumine töötab usb 3 na aga esimene õitte hakka kiiksu oma korpusest otsima. Usb võiks integrated pheripheralz i all olla bioses, võimalik, et vajab värskendust.


Enne internetis lällamist võiks kanepipläru ära kustutada jabraamatust tuttavad tähed üles otsida.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005




sõnum 15.05.2021 08:09:27 vasta tsitaadiga

Vb pesa vigane (plaadil). Vôib proovida üleminekuga usb2.0 headerisse ühedada plaadil. Kaotad kiiruses pisut, aga mis kiirust sealt usb2/3est ikka oodata
Kommentaarid: 954 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 759
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2021 08:28:33 vasta tsitaadiga

manualis, lk 1-22 on kenasti toodud välja pesa pinout. rohkem selle kohta juttu ei ole, kaudselt viidatakse tahaküljele käivale laiendusele, mis on lisavarustuses.

kastist, kuhu seda plaati istutatakse, pole keegi rääkinud, kui ees on ainult need USB3 pesad, (kasti küljes peab ka vastav pistik olema.) võtaks ma viimases hädas selle pinouti järgi pistikust välja 2,0 klemmid ja paneks need 2.0 otsa. saab 2.0 käima.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 15.05.2021 11:51:59 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Sa küsid juhendist asju. Kas tagumine usb3 töötab? Mulle vadtama ei pea: kui tagumine töötab usb 3 na aga esimene õitte hakka kiiksu oma korpusest otsima. Usb võiks integrated pheripheralz i all olla bioses, võimalik, et vajab värskendust.


Enne internetis lällamist võiks kanepipläru ära kustutada jabraamatust tuttavad tähed üles otsida.


See on mingi uut tüüpi keel (language) millest peaks aru saama ?
Ja mis krt kanepiplärust sa sojud? Mingi debiilik oled või ?

Emaplaadil usb 3.0 mis jääb backplate külge töötab. Kasti esipaneelil on 2 usb pesa. Üks on usb 2.0 ja see töötab. Teine on usb 3.0 ja see ei tööta.
On pistik paigaldatud emaplaadile mis on kasti esikülje USB 3.0 pistik. USB 3.0 pistik esipaneelil töötas vana emaplaadiga.
Manualis pole kirjas et ma peaksin midagi tegema et see usb 3.0 kasti esipaneelil töötaks peale selle pistiku ühendamist emaplaadile.
Ja ma vastavalt ka otsisin ja leidsin et on teisigi kes on sama probleemi otsa sattunud. Mõtlesin et ehk kohalikud kes elatist teenivad arvutite komplekteerimise alal on seda ette tulnud ja oskavad aidata.
Kahjuks tundub et on liiga palju oodatud kui kohe esimese asjana pikki näppe saab.

laurx kirjutas:
manualis, lk 1-22 on kenasti toodud välja pesa pinout. rohkem selle kohta juttu ei ole, kaudselt viidatakse tahaküljele käivale laiendusele, mis on lisavarustuses.

kastist, kuhu seda plaati istutatakse, pole keegi rääkinud, kui ees on ainult need USB3 pesad, (kasti küljes peab ka vastav pistik olema.) võtaks ma viimases hädas selle pinouti järgi pistikust välja 2,0 klemmid ja paneks need 2.0 otsa. saab 2.0 käima.


Esimene positus ehk teema alustamine on mul teine rida kirjeldatud kasti nimetus ja mudel ja on ka kirjas et USB 2.0 töötab.
Probleem on selles et ühendasin usb 3.0 kasti pistiku emaplaadile ja see ei tööta. Samas on ühendatud 2.0 ja see töötab kasti esipaneelil.
Vastavalt vana emaplaadil oli sama pistikuga ja esipaneelil see 3.0 usb töötas. Uue emaplaadiga millegipärast ei hakka esipaneelil see 3.0 töötama.
Samas mul väga vahet pole kas saan selle tööle või mitte, kuna 2.0 töötab ja mul enamus usb pulgad on 2.0 niikuinii. Lihtsalt on mugavam kui on kaks pistikut ja mõlemad töötavad.


viimati muutis lopes39 15.05.2021 11:54:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2021 11:52:13 vasta tsitaadiga

su plaat ja kast ei saa usb 3 osas läbi.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxfox04
HV veteran

liitunud: 08.02.2010




sõnum 15.05.2021 21:00:01 vasta tsitaadiga

lopes39, kas ühendamisega ei saanud mõni pin kõveraks? Need usb3 pinid on väiksemad ja olen ise näinud need kõveraks lükatud pinid. Teine juhus oli, kus tõmmati koos paari pinidega välja (ilmselt enne seda oli seda veidi väänatud siia-sinna).
Ühesõnaga - kas visuaalselt kõik pinid korras ja pistik puhas?
PS, sellele juba viidatud varem, aga vastust pole saanud.

_________________
Hobielektroonik. Parandan katki läinud elektroonikat.
Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D printer: Prusa i3.
Kommentaarid: 288 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 15.05.2021 21:37:52 vasta tsitaadiga

Vaata BIOS-ist et USB oleks lubatud,
üldiselt kui "uus plaat" siis tee CMOS reset või BIOS lae "optimized default settings",
sest neid kontrollereid saab ka ära keelata (oleneb muidugi kui peene plaadiga tegu).

Ja kas tagumised USB 3.0 toimivad, need USB 3 pesad on standardsed (ei leiuta kastitootja oma kaableid kui on soov USB 3 peale kleepida st. mittestandardikohane lahendus ja
sellist jama võid leida ainult "brändiraali" kastidest).
See et MSI "binout" (asus paneb ka, teist tootjate kohta info puudub) manuali on hea aga vähe abi kui just ise kaablit ei tee sest, korpuse tootjad sellist infot kaasa pane ...

Mingi telefoniga saad ka vaadata kas pinge olemas (hakkab laadima), ühendustes ise ei kahtleks,
tõenaolisem, et lihtsalt BIOS on disabled.

Oletan, et windos siis vaata, et device manageris poleks üllatusi ...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 15.05.2021 22:25:56 vasta tsitaadiga

maxfox04 kirjutas:
lopes39, kas ühendamisega ei saanud mõni pin kõveraks? Need usb3 pinid on väiksemad ja olen ise näinud need kõveraks lükatud pinid. Teine juhus oli, kus tõmmati koos paari pinidega välja (ilmselt enne seda oli seda veidi väänatud siia-sinna).
Ühesõnaga - kas visuaalselt kõik pinid korras ja pistik puhas?
PS, sellele juba viidatud varem, aga vastust pole saanud.


Jah pinnid paistavad korras olevat ja ma ei näe et oleks neid puudu ka.

terric, Windoosas on device manager alt kõik ok. Tagaküljel usb 3.0 töötab, ehk siis need pordid mis on emaplaadi külge ehitatud.
Emaplaat tuli pmst Hiimast ja tuli ilma patareita. Oli vist vähe kasutatud ka. Aga ostsin selle aliexpressist, kuna kuskilt mujalt ei leidnud neid emaplaate mõisliku hinnaga kuni 50 euro.
Ja no ma tahtsin et oleks 4 ram slotti kuna mul on mingi 2x4gb ja 1x8gb ram pulgad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Korpuse esipaneelil USB 3.0 ei tööta
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.