Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 187, 188, 189  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2021 12:14:21 vasta tsitaadiga

Ta ise kirjutab eespool bimetallist, seega vast karu kõhtu juba piisavalt lahatud.

Kusjuures potekas pole ta rangelt väljakujunenud nimetusega asjale 1:1 mitte sarnanemise poolest. Kui asja olemus aluseks võtta, võiks ju pingsuse hoidmine potentsiga seotud olla küll. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.05.2021 12:30:55 vasta tsitaadiga

No ok.
Selguse huvides, tehnikaalases foorumis tehnikaalases terminoloogias tuleks tõesti, isegi kui tead, mis karul kõhus, sellist skaalaga pöördnuppu nimetadagi (temperatuuri) seadistusnupuks, vms.
Saaks teised ka aru.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002




sõnum 09.05.2021 21:52:46 vasta tsitaadiga

Minu paha, oleksin pidanud terminites ja kirjelduses vähe tehniliselt täpsem. beer_yum.gif
Termostaadi seadepunkti saavutamisel käiv klõps pani esialgu ka bi-metallile mõtlema kuid reaalsuses vaatab termostaadi seest vastu siiski elektrooniline juhtimine,
võimalik et midagi komparaatori + termoandur stiilis.

Tulevikus on plaan, et jätan olemasolevad termostaadid samaks ja panen nendele kõrvale Xiaomi BLE termomeetrid. Viimased edastaks üle BLE oma info Home Assistant serverile, seal toimuks temperatuuri juhtimise maagia koos UI-ga ja
juhtkäsud edastaks 4 kanalilise ESP relee kaudu otse vesipõrandakütte termopeadele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 09.05.2021 22:18:09 vasta tsitaadiga

Need BLE omad ei tundu senimaani eriti täpsed, äkki midagi Zigbeega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002




sõnum 09.05.2021 22:31:32 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Need BLE omad ei tundu senimaani eriti täpsed, äkki midagi Zigbeega?

Võimalik, hetkel on probleemiks tulnud ka suhteliselt väike Bluetooth leviala. Ainult siis HomeAssistant koos BLE gatewayga on korteri keskel siis saab igast toast usaldusväärsed tulemused kätte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 10.05.2021 06:42:29 vasta tsitaadiga

Kellel vähegi WiFi jubinad kasutuses (näit. Tasmota) ja on hädas leviga, siis esimene asi mida kaaluda on minu soovitusel veebi API'lt MQTT'le üle minek. Olin hädas eramaja (paksud, 35-40cm betoonseinad ja 30cm lagi/põrand) keldris asuva akupanga BMS'i leviga. Päringud läbi ei lähe kuna paketikadu nii suur ja asukohta eriti muuta ei saa. MQTT'le üle minek jätab mulje et leviga on kõik korras. Paketid on sedavõrd väikesed ja QoS hoolitseb selle eest et kui üks pakett kaduma läheb, saadetakse uus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2021 14:08:12 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Kellel vähegi WiFi jubinad kasutuses (näit. Tasmota) ja on hädas leviga, siis esimene asi mida kaaluda on minu soovitusel veebi API'lt MQTT'le üle minek. Olin hädas eramaja (paksud, 35-40cm betoonseinad ja 30cm lagi/põrand) keldris asuva akupanga BMS'i leviga. Päringud läbi ei lähe kuna paketikadu nii suur ja asukohta eriti muuta ei saa. MQTT'le üle minek jätab mulje et leviga on kõik korras. Paketid on sedavõrd väikesed ja QoS hoolitseb selle eest et kui üks pakett kaduma läheb, saadetakse uus.


Ei tundu eriti jätkusuutlik variant. Levi ju parem ei ole, vaid lihtsalt que-takse pakette seni kuni saadakse kinnitus, et see data kätte saadi. Järelikult ei ole eriti ajakriitilised andmed, st. sekundid-minutid siia sinna. Levi tundub juba nii nõrk, et midagi kodus ümber liigutad ei pruugi enam üldse andmed läbi tulla.
Mina eelistan andmed saada siis kätte, kui sündmus juhtus. Mitte siis, kui ühel hetkel pakett enam "kaduma ei lähe".

Endal keldris üks access point lisaks sama probleemi tõttu. Algselt oli Wifi-to-wifi, sest ruuteritel paremad antennid keldris levi kätte saada kui pisikestel seadmetel aga lõpuks otsustasin ikka kaabli ka keldrisse vedada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 12.05.2021 14:52:54 vasta tsitaadiga

Alan, paketi suurused on kordades erinevad. Ehk kui HTTP puhul on paketikadu näiteks 60% siis MQTT puhul sama ühenduse kvaliteedi juures võib paketikadu olla pigem 20% kandis. Puusalt tulistatud numbrid. Aga jah, ajakriitilisi andmeid mitte mingil juhul selliselt ei liigutaks. Hetkel on tegemist monitooringu dataga. Aku laetuse tase, üksikute akupakkide temperatuurid jms mis kuvatakse graafikusse. Kohest reageerimist vajavad toimingud (aku pinge liiga madal, ülekoormusest tulenev tempi tõus, vms) teostatakse lokaalselt ja koheselt probleemi esinemisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2021 10:46:27 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Alan, paketi suurused on kordades erinevad. Ehk kui HTTP puhul on paketikadu näiteks 60% siis MQTT puhul sama ühenduse kvaliteedi juures võib paketikadu olla pigem 20% kandis. Puusalt tulistatud numbrid. Aga jah, ajakriitilisi andmeid mitte mingil juhul selliselt ei liigutaks. Hetkel on tegemist monitooringu dataga. Aku laetuse tase, üksikute akupakkide temperatuurid jms mis kuvatakse graafikusse. Kohest reageerimist vajavad toimingud (aku pinge liiga madal, ülekoormusest tulenev tempi tõus, vms) teostatakse lokaalselt ja koheselt probleemi esinemisel.


ot:
Kahju hakkab sellest vaesest seadmest seal keldris mis peab nii palju kordi üritama sama datat välja saata icon_biggrin.gif
Oled pimedas keldris tähtsaid ülesandeid täitmas, janu on niigi suur aga siis tilgutatakse vett vaikselt suhu ja pool valatakse mööda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 13.05.2021 11:42:13 vasta tsitaadiga

Alan, kes ütles et elu peab kerge olema? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2021 23:01:51 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Isegi Danalock suudab asjad segaseks teha, kuna osalt mainivad nad oma lukus kasutatavaks patareiks CR123 ja teises kohas CR123A.
Kumba ma siis ostma pean? CR123A on ilmselt tõenäolisem, kuna teist, 26mm versiooni ei mahu ilmselt luku sisse neli tükki.
Ei viitsi luku juurda ka kaks korda minna.

CR123A on õige.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.05.2021 23:28:02 vasta tsitaadiga

On jah, juba ostetud ja paigas.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2021 11:47:09 vasta tsitaadiga

Kust saaks dimmitavaid LED pirne, näiteks E14 ja E27?
Hakkan nüüd Fibaro dimmereid ostma aga dimmitavaid LED pirne nagu väga liikvel polegi...
Jah, võiksin kasutada Philips Hue'd võid IKEA pirne aga siis kaoks suures osas kogu Fibaro dimmeri point ära..
Ehk siis kas ma olen pime või ongi nende valik suhteliselt olematu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mutiq
HV kasutaja

liitunud: 22.04.2004




sõnum 25.05.2021 11:55:56 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Kust saaks dimmitavaid LED pirne, näiteks E14 ja E27?
Hakkan nüüd Fibaro dimmereid ostma aga dimmitavaid LED pirne nagu väga liikvel polegi...
Jah, võiksin kasutada Philips Hue'd võid IKEA pirne aga siis kaoks suures osas kogu Fibaro dimmeri point ära..
Ehk siis kas ma olen pime või ongi nende valik suhteliselt olematu?


Kas onu Ali omad ei sobi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2021 12:11:57 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Kust saaks dimmitavaid LED pirne, näiteks E14 ja E27?
Hakkan nüüd Fibaro dimmereid ostma aga dimmitavaid LED pirne nagu väga liikvel polegi...
Jah, võiksin kasutada Philips Hue'd võid IKEA pirne aga siis kaoks suures osas kogu Fibaro dimmeri point ära..
Ehk siis kas ma olen pime või ongi nende valik suhteliselt olematu?

Espakis on päris hea dimmerdatavate Philipsite valik alati olnud ja paremat hinda pole mujal näinud. Nii E27, E14 kui GU10.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busse
HV veteran

liitunud: 14.03.2004




sõnum 29.05.2021 22:41:36 vasta tsitaadiga

Kui palju on siin zigbee kasutajaid? mul on ca pool aastat vana temperatuuriandur ja nüüd smartlife appis annab teada, et time out, try later again. ma olen maha vötnud vörgust ja uuesti zigbee gw külge pannud, aga ikka sama ikaldus, oskab keegi head nöu anda, mida peaks uurima või kuidas sellele ligi saada. häda on möelma samasuguse anduriga.

Sellisest andurist räägin link

_________________
http://foto.urmo.ee/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 03.06.2021 11:29:47 vasta tsitaadiga

Millist USB/GPIO adapterit võiks vaadata Pi külge, mis samas ülemäära kallis poleks ja et kust üldse saaks hankida?
Itead, saan aru, lasi mingi uue Zigbee 3.0 pulga välja, aga ei näe sellel mingit saadavust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2021 14:14:19 vasta tsitaadiga

Mul endal pärast paari hiinakat selline Pi3 küljes: https://electrolama.com/projects/zig-a-zig-ah/
Kasutan zigbee2mqtt.
Elu pärast seda ostu on olnud zigbee osas üsna muretu.
Lülitused töötavad kiirelt ning levi tundub hea.

Ei tea, kas on piisavalt odav. Aga enamasti peab odava ja hea asja saamiseks ostma esmalt odava ja siis hea icon_razz1.gif

mikk36 kirjutas:
Millist USB/GPIO adapterit võiks vaadata Pi külge, mis samas ülemäära kallis poleks ja et kust üldse saaks hankida?
Itead, saan aru, lasi mingi uue Zigbee 3.0 pulga välja, aga ei näe sellel mingit saadavust.

_________________
eriti julm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2021 14:27:44 vasta tsitaadiga

Mina olen kasutanud Conbee 2 pulka. Neil on ka RaspBee 2 GPIO olemas spets RPi'le.
Samas ma pole üldse tehniline selles osas. Kasutan HA ja deconz tarkvara. Zigbee võrk on ka väga stabiilselt töötanud siiani. (zigbee võrgus ikea, tuya, xiaomi tooteid)

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 03.06.2021 22:10:55 vasta tsitaadiga

Oomist Itea Zigbee pulk - toimib kenasti HA-ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 03.06.2021 23:08:50 vasta tsitaadiga

avax kirjutas:
Oomist Itea Zigbee pulk - toimib kenasti HA-ga.
Vana CC2531?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.06.2021 12:44:44 vasta tsitaadiga

Ega kellelgi juhuslikult pole mõnda toosi fibaro moodulitele üle?
Mõtlen siis neid: https://shop.indome.ee/et/a/luliti-toos-fibaro-mooduitele
Hetkel seinas olevad on ikka selgelt väiksed, püüdsin eile umbes tunnikese seda kõike sinna mahutada kuid jah, need olid ilmselgelt liiga väikesed.
Indome's on tellimise peale aga tahaks mõned lülitid vähe kiiremini juba nutikaks teha icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 05.06.2021 19:01:43 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
avax kirjutas:
Oomist Itea Zigbee pulk - toimib kenasti HA-ga.
Vana CC2531?

TI CC2531 USB CDC, jep.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2021 00:08:58 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:
Ega kellelgi juhuslikult pole mõnda toosi fibaro moodulitele üle?
Mõtlen siis neid: https://shop.indome.ee/et/a/luliti-toos-fibaro-mooduitele
Hetkel seinas olevad on ikka selgelt väiksed, püüdsin eile umbes tunnikese seda kõike sinna mahutada kuid jah, need olid ilmselgelt liiga väikesed.
Indome's on tellimise peale aga tahaks mõned lülitid vähe kiiremini juba nutikaks teha icon_smile.gif


Mul jäid siiski üle need. Selgus, et korteris on topelt kips, siis see kott ei mahtunud icon_confused.gif
2tk pakkuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skycat
HV kasutaja
skycat

liitunud: 20.05.2003




sõnum 07.06.2021 22:15:59 vasta tsitaadiga

kusimus konditsioneeride kohta, niipalju kui olen uurinud tunduvad eesti muudavatest ainult gree omad mille wifi tugi (koos kohaliku api'ga) olema sellised mida saaks hasti integeerida HA-ga ( https://www.home-assistant.io/integrations/gree/ )?

on kellelgi kogemusi/soovitusi jagada nende kohta voi midagi mida peaks vaatama... voi moni muu hea kogemus AC targaks tegemisel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 127, 128, 129 ... 187, 188, 189  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.