Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Kindle Paperwhite märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
beljo91
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2012




sõnum 10.05.2021 18:33:08 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Ei soovita osta Kindle'i, kui peamine kasutusviis oleks raamatukogust raamatute laenutamine. Parem soetada mõni Android eink-seade, nt Onyx või Boyue lugerid. Neile saab Androidi äppe installida. Ise pole selliseid kasutanud, kuid paljud MobileRead foorumi kasutajad on nendega üsna rahul.

No ilmselt oleks 50/50. Aga selga, tänud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Supiplex
HV veteran
Supiplex

liitunud: 11.12.2002




sõnum 12.05.2021 13:13:08 vasta tsitaadiga

Kahe aasta vanune Kindle Paperwhite brauser ei hakka küll keskraamatukoguga normaalselt tööle. Tuleb kõvasti pusida enne kui üldse teksti näha on. Ei soovita.
_________________
The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 16.05.2021 11:24:21 vasta tsitaadiga

Keskraamatukogu kasutajaliides on ka tavalises mobiilis alla igasuguse arvestuse. Peatükke järjest vahetada ei õnnestu, tuleb valida rippmenüüst. Landscape formaadis pole loetava teksti jaoks üldse ruumi jäetud. Mõistlikum on eraamatuks teha ja vastavas rakenduses/seadmes lugeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AnnaAbi
HV kasutaja
AnnaAbi

liitunud: 25.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.08.2021 15:30:32 vasta tsitaadiga

Kindle inglise-eesti sõnastik

Ega kellelgi vanast ajast siin artiklis viidatud inglise-eesti sõnastiku faili pole alles? https://epl.delfi.ee/artikkel/65773258/e-luger-kindle-sai-inglise-eesti-sonastiku
Ühtegi ajakohast ja toimivat veebilehte ei ole suutnud leida, kust sama või analoogset sõnastikku Kindle jaoks leiaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 28.08.2021 17:10:21 vasta tsitaadiga

AnnaAbi kirjutas:
Kindle inglise-eesti sõnastik

Ega kellelgi vanast ajast siin artiklis viidatud inglise-eesti sõnastiku faili pole alles? https://epl.delfi.ee/artikkel/65773258/e-luger-kindle-sai-inglise-eesti-sonastiku
Ühtegi ajakohast ja toimivat veebilehte ei ole suutnud leida, kust sama või analoogset sõnastikku Kindle jaoks leiaks.

https://www.eki.ee/litsents/vaba/dl.cgi?D=ies
https://www.upload.ee/files/13430030/EKI_inglise-eesti_-_Indrek_Hein.mobi.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mada
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2021 13:41:35 vasta tsitaadiga

Ma sain kätte uue, suurema Paperwhite mudeli. Julgen soovitada küll - suurem ekraan, reguleeritav taustavalguse temperatuur ja usb-c port on kõik väga teretulnud. Peale firmware uuendust tundub ka oluliselt kiirem, kui eelmise põlvkonna mudel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 25.12.2021 17:29:57 vasta tsitaadiga

Mulle kingiti Kindle Paperwhite Signature Edition. Wireless laadimine ja suur ekraan, natuke isegi harjumatult suur võrreldse minu vana arhailise Kindlega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 26.12.2021 03:24:56 vasta tsitaadiga

Mina soetasin endale hoopis uued Kobo mudelid - Sage ja Libra 2. Olen väga rahul. Sage on 8-tollise ja Libra 2 7-tollise ekraaniga. USB-C mõlemal olemas.

Libra 2 on hetkel konkurentsitult parima, teravaima ja kontrastseima ekraaniga e-luger, mis saadaval. Ekraan on parem kui uusimatel Paperwhite'idel ja Kindle Oasisel, kuid kiiruselt jääb neile mõnevõrra alla. Sage lippab kiiremini kui Libra 2, ekraan on peaaegu sama hea, kuid aku kestab suht vähe (e-lugeri kohta). Sage'ile saab puutepliiatsiga kirjutada, ja kui on olemas Surface Pen, siis see töötab perfektselt, ei pea hakkama eraldi Kobo pliiatsit soetama.

Mu Kindle Oasis (2019 mudel) igatahes kogub praegu riiulil tolmu. Müüma seda vist veel ei hakka, aga ei tea ka, peab mõtlema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krmk
HV vaatleja
krmk

liitunud: 11.06.2012




sõnum 04.01.2022 11:07:34 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Ei soovita osta Kindle'i, kui peamine kasutusviis oleks raamatukogust raamatute laenutamine. Parem soetada mõni Android eink-seade, nt Onyx või Boyue lugerid. Neile saab Androidi äppe installida. Ise pole selliseid kasutanud, kuid paljud MobileRead foorumi kasutajad on nendega üsna rahul.


Tänud vihje eest, mul polnud aimugi et Androidiga e-paberi tahvleid üldse tehakse.

Tellisin Onyx Boox Nova Air'i, just eesmärgiga, et saaksin samast seadmest lugeda epube, Overdrive'i ja Keskraamatukogu veebilehte. Need eesmärgid täidab kenasti ära, kuigi rahuldava tulemuse saavutamiseks tuleb mitte eriti intuitiivsetes settingutes ringi sõuda omajagu. Ekraan kvaliteetne, kuigi mitte päris Kobo Libra 2 tase.

Miinusena - seade on üleni alumiiniumist ja üsna raske. Tagantjärele tarkusena oleks vast pigem pisut väiksema Boox Leafi kasuks pidanud otsutama, sel puudub pliiatsi kasutamiseks vajalik lisakiht ekraanil, mis peaks pildikvaliteeti pisut parandama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 05.01.2022 00:34:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Miinusena - seade on üleni alumiiniumist ja üsna raske. Tagantjärele tarkusena oleks vast pigem pisut väiksema Boox Leafi kasuks pidanud otsutama, sel puudub pliiatsi kasutamiseks vajalik lisakiht ekraanil, mis peaks pildikvaliteeti pisut parandama

Hmm Kobo Sage kaalub sama palju kui Nova Air, aga ma ei ütleks, et seda on raske ühes käes pikemat aega hoida ja ma pole mingi jõujuurikas. Ilmselt on põhjuseks Sage'i ergonoomilisem kuju, raskus on rohkem koondunud laiemasse serva, kust kinni hoiad. Igatahes on Sage'i hoidmine hulga mugavam, kui ma eelnevalt kartsin selle kaalu teades.

Väiksemad lugerid (Libra, Paperwhite, Oasis) on muidugi kergemad. Aga mulle meeldib Sage'i 8-tolline ekraan väga, mõnusalt palju teksti mahutab. Kobo lugerite teksti saab seadistada sajal eri viisil lisaks nn ametlikele seadetele ka kõiksugu patchide abil (nende paigaldamine ei nõua mingeid programmeerimisalaseid teadmisi, ka tavakasutaja saab ilusti hakkama). Tõsi, Kindle'id on stabiilsemad ja uuemad ka kiiremad, kuigi ka Kobo on tuntavalt arenenud aastatetaguse ajaga võrreldes. Siiski aeg-ajalt on mul ette tulnud, et Kobo luger jookseb n-ö kinni ja peab taaskäivitama, harva küll, aga nt Kindle'iga sellist asja polnud.

Eks igal mudelil oma head ja vead. Kes eelistab kiirust ja lihtsust seadetes kruttimisele, sellele on Kindle ilmselt parem valik. Ma olin varem paadunud Kindle'i fänn, kuid viimased Kobo lugerid meeldivad mulle rohkem. Näis, mida Amazon kavatseb teha järgmise Oasise mudeliga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Some
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 30.01.2022 17:11:55 vasta tsitaadiga

Mul endal juba aastaid Androidiga e-ink luger ja kasutan seda Elisa Raamatu lugemiseks. Väga rahul. Veebi teel raamatukogusid pole proovinud, sest Elisas lugemist küll ja veel. Ametlikult muidugi e-inki ei toetata aga pisut seadistades kõik toimib laitmatult. Probleemiks võib osutuda muidugi hind - ühe Androidiga lugeri eest saaks päris mitu Kindlet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2022 22:45:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Dear Kindle Customer,

Thank you for using the Send to Kindle service to send personal documents to your Kindle library. We wanted to let you know that starting August 2022, you’ll no longer be able to send MOBI (.mobi, .azw) files to your library. Any MOBI files already in your Kindle library will not be affected by this change.

MOBI is an older file format and won’t support the newest Kindle features for documents. Any existing MOBI files you want to read with our most up-to-date features for documents will need to be re-sent in a compatible file format.

Also, compatible formats now include EPUB (.epub), which you can send to your library using your Send to Kindle email address. We’ll also be adding EPUB support to the free Kindle app for iOS and Android devices and the Send to Kindle desktop app for PC and Mac.

If you have any questions, please visit our help page or contact our Customer Service team.

Regards,
The Kindle Team
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  Kindle Paperwhite mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.