Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 145, 146, 147  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.04.2021 10:49:26 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Pailaps kirjutas:


EI, tuleb isegi rohkem.


Enne tuleks mingi piirangutevaba SIM kaart ruuterisse toppida ja nädalakese testida, sest omast kogemusest tean, et kuigi mast on 200 meetrit eemal, siis kiirused on 90% ajast aeglasemad kui ADSL2 omad.


Juhul, kui tugijaam on 200m kaugusel, tuleks kasutada väliantenni ja suunata "taevasse", sest tugijaama antenni kaldenurk on üldjuhul selline, kus saadetakse infot kaugemale kui ülalmainitud 200m.

Vastasel juhul saadakse signaali kaugemal peituvast tugijaamast ja resultaat ei pruugi olla suurem, kui lubatud 20/5.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 15.04.2021 10:52:39 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Juhul, kui tugijaam on 200m kaugusel, tuleks kasutada väliantenni ja suunata "taevasse", sest tugijaama antenni kaldenurk on üldjuhul selline, kus saadetakse infot kaugemale kui ülalmainitud 200m.


Jah, tean, nii on ka tehtud (olukorra sunnil küll ühe teise, samuti läheduses oleva operaatori masti suunast mööda/taevasse) aga point on ikka selles, et vahet pole mis ruuter (olen proovinud Huawei tasku/sise/väliruuterit), läheduses olevast Telia mastist tööks vajalikku kiirust ei tule.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 15.04.2021 10:53:52 vasta tsitaadiga

Mina aastaid oma Elisa piiramatu 4G-ga 17€ olen edasi või on võimalik Telialt paremat pakkumist?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 15.04.2021 11:09:20 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mina aastaid oma Elisa piiramatu 4G-ga 17€ olen edasi või on võimalik Telialt paremat pakkumist?


Telia -st parema pakkumise saamiseks pead olema nii suur ja rikas klient, et siis Sul tegelikult pole seda soodsamat pakkumist vaja. :)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 15.04.2021 11:37:15 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Juhul, kui tugijaam on 200m kaugusel, tuleks kasutada väliantenni ja suunata "taevasse", sest tugijaama antenni kaldenurk on üldjuhul selline, kus saadetakse infot kaugemale kui ülalmainitud 200m.


Jah, tean, nii on ka tehtud (olukorra sunnil küll ühe teise, samuti läheduses oleva operaatori masti suunast mööda/taevasse) aga point on ikka selles, et vahet pole mis ruuter (olen proovinud Huawei tasku/sise/väliruuterit), läheduses olevast Telia mastist tööks vajalikku kiirust ei tule.


Ma saan kenasti hetkel uues asukohas 70/40 Mbit/s kätte. Piiravaks faktoriks mu vana Huawei E5186.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0ssu
HV vaatleja

liitunud: 21.07.2009




sõnum 23.04.2021 17:58:48 vasta tsitaadiga

Minule pakuti täna uudistoodet mida testitakse. 21€ 40 alla. Üles oli 10 vist? Loodetavasti tuleb midagi sellest reaalselt läbi ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 23.04.2021 18:01:26 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:


Ma saan kenasti hetkel uues asukohas 70/40 Mbit/s kätte. Piiravaks faktoriks mu vana Huawei E5186.


E5186 peaks võimaldama 300/50.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 23.04.2021 18:40:04 vasta tsitaadiga

Sellest 20/5- st oleks küll juba aeg edasi liikuda.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crizzix
HV kasutaja
crizzix

liitunud: 13.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2021 10:40:36 vasta tsitaadiga

Ma olen aru saanud et see 40/10 on Telial standard kui vähemalt 1 telefoninumber ka Telias. Reaalsuses muidugi on nii, et seda 40/10 kiirust näeb siis kui mast tühi on. Üldiselt kipub olema nii, et mingitel sagedustel saatjad on umbes ja üldse hea kui midagi läbi tuleb, vahepeal aitab kui ruuterit restartida, sest siis ta saab uue ühenduse masti küljest ja liigutab vähemkoormatud antenni külge.
Samal ajal veab Eesti energia päris jõudsalt valguskaablit, et see kindlasti muudab ka 4G mastide olukorda pikemas plaanis, vaevalt neid palju on kes tahavad üle õhu istuda kõikuva 40/10 peal kui kaablist tuleb kasvõi 50/50
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 26.04.2021 11:16:42 vasta tsitaadiga

crizzix kirjutas:
Ma olen aru saanud et see 40/10 on Telial standard kui vähemalt 1 telefoninumber ka Telias. Reaalsuses muidugi on nii, et seda 40/10 kiirust näeb siis kui mast tühi on. Üldiselt kipub olema nii, et mingitel sagedustel saatjad on umbes ja üldse hea kui midagi läbi tuleb, vahepeal aitab kui ruuterit restartida, sest siis ta saab uue ühenduse masti küljest ja liigutab vähemkoormatud antenni külge.
Samal ajal veab Eesti energia päris jõudsalt valguskaablit, et see kindlasti muudab ka 4G mastide olukorda pikemas plaanis, vaevalt neid palju on kes tahavad üle õhu istuda kõikuva 40/10 peal kui kaablist tuleb kasvõi 50/50


Ruuterile mine API -ga külge ja vaheta kanaleid.

Aga see optika on piisk meres, peagi kui 5G tuleb ja masti uplink -de mahtu ei uuendata, saavad kõik miski 3G kiiruse, kui üldse sealt kätte.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crizzix
HV kasutaja
crizzix

liitunud: 13.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2021 14:39:47 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:


Ruuterile mine API -ga külge ja vaheta kanaleid.

Aga see optika on piisk meres, peagi kui 5G tuleb ja masti uplink -de mahtu ei uuendata, saavad kõik miski 3G kiiruse, kui üldse sealt kätte.


See Zyxeli 3316 on paras käkk, minul ta ilusti neid kanaleid ei vaheta kui ma käsitsi ära muudan, tahab restarti otsa saada. kõige parema tulemuse saan kui jätan 2 konkreetset sagedust lubatuks ja siis ta nende vahel pendeldab, aga tüütu ikkagi
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2021 19:57:48 vasta tsitaadiga

Tehnikasõprade foorum, võiks ikka Mikrotiki LHG soovitada mitte Zyxeleid või Huawei käkke. Mul 100m raadiuses naabrid kurdavad kehva neti üle, ma ei saa aru millest nad räägivad. Olen vist üks esimesi kes sai 40/10 umbes 2a tagasi. Kiirus väga stabiilne ja ping 15ms kandis. Mast on umbes 10km kaugusel.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 08.05.2021 20:07:55 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
Tehnikasõprade foorum, võiks ikka Mikrotiki LHG soovitada mitte Zyxeleid või Huawei käkke. Mul 100m raadiuses naabrid kurdavad kehva neti üle, ma ei saa aru millest nad räägivad. Olen vist üks esimesi kes sai 40/10 umbes 2a tagasi. Kiirus väga stabiilne ja ping 15ms kandis. Mast on umbes 10km kaugusel.


Mikrotik -i võib soovitada isikule, kellega enam suhelda ei taha, sest kõik traadita Mikrotik asjad on puhas saast, võid ennast hulluks seadistada aga asja sellest ikka ei saa. Lisaks on Mikrotik max Cat 6 vs Huawei Cat 19 ja Huawei, ise tugijaamade tootjana oskab seadmed omavahel suhtema panna.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2021 10:19:30 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Mikrotik -i võib soovitada isikule, kellega enam suhelda ei taha, sest kõik traadita Mikrotik asjad on puhas saast...

~2a tagasi panin oma LHG tööle ja töötab tänaseni, vahepeal ainult mõned fw uuendused teinud. Ma ütleks, et need Telia pakutavad on hoopis "puhas saast". Antenni ja "modem/ruuteri" vahel olev pikk coax kaabel summutab signaali ära.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 10.05.2021 10:24:45 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
ksuuk kirjutas:
Mikrotik -i võib soovitada isikule, kellega enam suhelda ei taha, sest kõik traadita Mikrotik asjad on puhas saast...

~2a tagasi panin oma LHG tööle ja töötab tänaseni, vahepeal ainult mõned fw uuendused teinud. Ma ütleks, et need Telia pakutavad on hoopis "puhas saast". Antenni ja "modem/ruuteri" vahel olev pikk coax kaabel summutab signaali ära.


Kui Cat 6 Sind rahuldab, siis jah. Telia pakutav riistvara on alati olnud saast, sest kuskilt need rootslased ju peavad kasu saama. Aga Huawei termos võiks ka Sul tegelt toimida.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.05.2021 16:48:50 vasta tsitaadiga

Jutt oli ju paketist 40/10, eks? Mis siin puutub asjasse kas see tuleb läbi Cat6 või mitte? Mikrotik on targale inimesele, kes teemast midagi tönkab, muu cräpp on neile kellele tulebki püst silmini tõmmata. Kangest hapude viinamarjade jutt kostab siin ühelt isikult, nähtavasti mingit tahtmist nagu oleks aga õppida asju ei taha. Jummel tänatud et seltsimees hiinlane sõbrakäe ulatab...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 10.05.2021 16:56:50 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Jutt oli ju paketist 40/10, eks? Mis siin puutub asjasse kas see tuleb läbi Cat6 või mitte? Mikrotik on targale inimesele, kes teemast midagi tönkab, muu cräpp on neile kellele tulebki püst silmini tõmmata. Kangest hapude viinamarjade jutt kostab siin ühelt isikult, nähtavasti mingit tahtmist nagu oleks aga õppida asju ei taha. Jummel tänatud et seltsimees hiinlane sõbrakäe ulatab...


Olen vahelduva eduga kasutanud Mikrotik -i ca 15 aastat ja Sinu loogika alusel on siis Mikrotik foorumis kõik võrguinsenerid, kes Mikrotik traadita asjadega hakkama ei saa, õppimisvõimetud idioodid? Ju siis...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.05.2021 19:40:52 vasta tsitaadiga

Ma ikka käin MT foorumis stabiilselt, ei ole kohanud seal ühtegi võrguinseneri kes ei saa traadita asjadega hakkama. Aga seda ma näen siin foorumis et sina ei saa. Ega sellest pole midagi, sest huawei ju aitab. Kuid see väide et "kõik on puhas saast", on samapalju väärt nagu tsiteeringu sisu.
"Õppimisvõimetud idioodid" on sinu mitte minu väljaöeldu. Niisiis ära serveeri seda minu mõttena.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 10.05.2021 19:58:53 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ma ikka käin MT foorumis stabiilselt, ei ole kohanud seal ühtegi võrguinseneri kes ei saa traadita asjadega hakkama. Aga seda ma näen siin foorumis et sina ei saa. Ega sellest pole midagi, sest huawei ju aitab. Kuid see väide et "kõik on puhas saast", on samapalju väärt nagu tsiteeringu sisu.
"Õppimisvõimetud idioodid" on sinu mitte minu väljaöeldu. Niisiis ära serveeri seda minu mõttena.


Eks igaüks kiidab enda naba/investeeringut. Mina jah ei saa Mikrotik traadita asjadega hakkama, no kuidas ka ei ürita, spec -le vastavat tulemust ei tule. Aga on hea teada, et Sina saad hakkama. Ja täitsa ilma abita. Tubli. Aita siis teisi ka. Neid kes ei saa hakkama.

Ja teemast ka, kui arvestada, et Mikrotik traadita asjad annavadki umbes 10% spec -s lubatust, siis see 40/10 on ka lagi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2021 20:11:02 vasta tsitaadiga

Mida sa seal MikroTikis üritad seadistada? Ma olen mitmele tuttavale ja ka tööl MikroTiki üles pannud, kuigi lihtsama seadistusega. Hea oleks teada erinevaid nüansse, mis seda toodangut puudutavad.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 11.05.2021 10:41:56 vasta tsitaadiga

Ma olen ühe Litega kokku puutunud.
Tohutult konfimisvõimalusi oli, mida ei julgenud puutuda. icon_redface.gif
A muidu nigu töötas ikka icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 643 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 501
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ott256
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2021 13:24:09 vasta tsitaadiga

panin vana 80 cm viasati parabool antenni püsti koos mikrotik LDF lte6'ga. pakett on DIIL internet arvutis piiramatu. antenni võimendus 25 db ja iga kell tuleb 80/40 Mbit läbi ühe sagedusega.
Algul jamasin mikrotiki seadistusega aga tegelt mida vähem seadistada seda parem. tegin full reset. winbox ütleb default configuration CPE RouterMode. siis panin ruuterile tugeva parooli, apn, upnp sisse, firewall maha (wifi ruuteril on peal), ainult lte ja ainult band 3. kõik töötab, ühendus väga stabiilne, ei katke kordagi.
Speedtest õhtul pool üheksa 79 Mbit, hommikul 89 Mbit.



tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 13.05.2021 07:38:58 vasta tsitaadiga

Maldur, MT on ikka selline fänni rida.
Olles ka ise MTCNA läbi teinud ja mõned aastad aktiivselt "fännanud", kinnitan, et tõsiselt seda MT-d võtta ei saa. Ka ettevõtte võrgus (12 vlan'i, spanning tree jne) sai katsetatud, aga sai ikkagi Cisco peale üle mindud. Jamasid oli MT-ga liiga palju: vahel vaja restarti, vahel kondekad punnis, enne fw uuendamist pead korralikult kontrollima kõikvõimalikke kanaleid pidi, kas sinu kasutatavad funktsioonid ikka on ilma "featuurideta" (loe: bug'ideta). Suurim üllatus oli, kuidas 26-pordine switch (mudelit enam ei mäleta) jooksis Telia IPTV peale 20 minutiga kooma, ja foorumites selgus, et ei sobigi sellise teenuse jaoks! Ja ei aidanud ükski fw. Pole elus teist sellist switchi kohanud, olgu see 10 või 1000 eurone.
Jah, kodus võib fännata. Eks mõnda toodet ikka kasutan. Teen ajutiste ürituste jaoks mõne wifi silla või pikendan LAN kaablit 2-pordise mAP 2nD vidinaga. Fännata on seda kõike tore... icon_smile.gif

_________________
- censored -
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 13.05.2021 11:42:34 vasta tsitaadiga

Ma lähtusin ksuuki ütlusest et "kõik juhtmeta" on jama, 10% max kiirust jne. Sellega ma tõesti nõus ei ole.

Wireless linkides on MT tugev tegija, parim tulemus eeldusel et link on üleni MT baasil. Kuid wired süsteemides ma teda niiväga ei näe, ka omal kodus on wired asjad midagi muud kui MT. FW üllatusi muidugi on ja mõni elab mitu versiooni üle enne kui välja ravitud saab, kuid see on seletatav ka asjaoluga et nii konfigureeritav nagu RoS olemuselt on, ei saa tagada nii väikese fw mahu juures et RoS sobib kogu raua valikule alati ja ühtmoodi ideaalselt, säilitades konfivõimalusi. Sellega on hulga pusimist et piiratud suurusega koodi kõik veatult mahuks.

Ja kui ma nüüd tõstan lauale mingi TP-Link saatja, mis näiteks wifi väljalülitamisel tegelikult peidab ainult SSID ja kaotab reeglid, st muutub vabalt ligipääsetavaks... või näiteks UBNT enterprise klassi saatja, mis justkui ka töötab aga coil whine ja meeletu kütmine ei lase seda inimeste lähedusse turvaliselt paigaldada, siis mõni MT'd vahel vaevav veakene toob hoopis muheluse suunurka icon_wink.gif. Peaasi et psw meelest ei läheks, kui kunagi vaja torkida icon_smile.gif.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 13.05.2021 21:35:00 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Kui Cat 6 Sind rahuldab, siis jah. Telia pakutav riistvara on alati olnud saast, sest kuskilt need rootslased ju peavad kasu saama. Aga Huawei termos võiks ka Sul tegelt toimida.

Huawei termose web UI on üle aastate idiootseim leid, tõenäoliselt bridgena kasutatav küll.
MT on selle kõrval kasutatav asi isegi.
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 210
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 126, 127, 128 ... 145, 146, 147  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.