Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 328, 329, 330  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2021 21:50:33 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Näita mulle kohta, kust saab 2x hinnaga RTX3080 praegu? Ütleks, et kust Sina leidsid selle väite?
Tee Geizhals.eu lahti, mis hõlmab suuremaid EU poode. Hinnad algavad 2k pealt.

Ma ei saa aru kas sa lugesid mu postitusi? icon_biggrin.gif
Ma sõna otses mõttes linkisin sulle HV teemad, kus saad 2x hinnaga... saad kohe praegu kinnises pakendis uue 3080, mis maksab alla 2k. Mis tõestust sulle veel vaja oleks?
Veel enam, kõik need kinnised kaardid on tellitud mujalt riikide veebipoodidest. Võib vast väita, et HV müüjad ei tegele heategevusega ja võtavad kah vahelt.
Ehk saaks veel odavamalt, kui endal viitsimist otsida.

Sa annad mulle kõige odavama AIB TUF kaardi hinna 2099 aga näitasin sulle, et sisuliselt 3080 lipulaeva FTW3 ULTRA saad 1920 OK kätte - ilmselt ka 1850 eest.
Saad sama kaardi ka 1700 eest, kui viitsid otsida.

Viilutaja kirjutas:
RTX3070 hinnad jäävad sinna 2.2X peale kuid alla selle pole miskit.
https://geizhals.eu/?fs=RTX3070&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&cat=gra16_512&sort=p

Ma ostsin ise Jimms.fi lehelt 3070 kaardi alla 1200 just hiljuti. See allikas on sul kehva ma ütlen.

londiste, eks enne seda "kogemata" koodi üles laadimist olid juba uudised Hiinast, kes olid kaardi lahti saanud. Mõistlik oli neil siis endil see "kogemata" välja lasta, kui juba nagunii lind puurist välja oli lastud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 06.05.2021 22:45:02 vasta tsitaadiga

bpuhnja kirjutas:
londiste, eks enne seda "kogemata" koodi üles laadimist olid juba uudised Hiinast, kes olid kaardi lahti saanud. Mõistlik oli neil siis endil see "kogemata" välja lasta, kui juba nagunii lind puurist välja oli lastud.
nagu ütlesin, avalikult teadaolevalt ei ole seda lahti saadud. kõlakaid liikus aga suurem osa neist oli lihtsalt täielik jama ja/või clickbait.
kui sul on mingit piiratumal rahval olevat infot, oleks huvitav teada. puhttehnilisest huvist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2021 23:25:34 vasta tsitaadiga

Selle kohta mingeid kindlaid allikaid pole paraku.
Olid kõlakad, et on lahti saadud ja siis järsku juhtub äärmiselt ebatõenäoline õnnetus softi lekkimisega.
Eks siin igaüks saab teha ise järeldusi.

Aga, et mitte jätta huvitavast lugemisest ilma, siis siin väga huvitav jutt Uber'i äppi arenduse huvitavast teekonnast: https://threadreaderapp.com/thread/1336890442768547845.html
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.05.2021 09:19:30 vasta tsitaadiga

Uhh keegi oli ostnud 3k krugliku eest 3090 kaarte lul mõned päevad tagasi oli veel 3tk 9k rahi korraga. Seda 9k ei teeni ju tagasi kaevandades siva. Üle poole tulust plekkid elektri arvet.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 07.05.2021 09:22:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 09:20:06 vasta tsitaadiga

Margus, on Sul ikka aega teiste elu jälgida. Endal on elu niivõrd igav?
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 09:25:51 vasta tsitaadiga

Margus, kuskil on öeldud, et kavandades peab siva rikkaks saama?
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 09:42:06 vasta tsitaadiga

Järelikult hind pole liiga kõrge kui 3 tonnaga kadusid

Nõudlus ja pakkumine
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 07.05.2021 09:50:16 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Uhh keegi oli ostnud 3k krugliku eest 3090 kaarte lul mõned päevad tagasi oli veel 3tk 9k rahi korraga. Seda 9k ei teeni ju tagasi kaevandades siva. Üle poole tulust plekkid elektri arvet.

Mis valemiga üle poole tulust elektriarvet maksad?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 07.05.2021 09:52:55 vasta tsitaadiga

Sina jällegi ei saa aru, et 2x hinaga ei ole 1920 ega 1850 ning ka mitte 1700!
2x hind on RTX3080'l maksimaalselt 1400-1600 vahel (sõltuvalt mudelist). Kõik sellest üle enam pole enam 2x hind. Seda ma räägin, et enam ei saa ka 2x hinnaga osta vaid pigem 2.5x ja 3x kallimalt.

bpuhnja kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Näita mulle kohta, kust saab 2x hinnaga RTX3080 praegu? Ütleks, et kust Sina leidsid selle väite?
Tee Geizhals.eu lahti, mis hõlmab suuremaid EU poode. Hinnad algavad 2k pealt.

Ma ei saa aru kas sa lugesid mu postitusi? icon_biggrin.gif
Ma sõna otses mõttes linkisin sulle HV teemad, kus saad 2x hinnaga... saad kohe praegu kinnises pakendis uue 3080, mis maksab alla 2k. Mis tõestust sulle veel vaja oleks?
Veel enam, kõik need kinnised kaardid on tellitud mujalt riikide veebipoodidest. Võib vast väita, et HV müüjad ei tegele heategevusega ja võtavad kah vahelt.
Ehk saaks veel odavamalt, kui endal viitsimist otsida.

Sa annad mulle kõige odavama AIB TUF kaardi hinna 2099 aga näitasin sulle, et sisuliselt 3080 lipulaeva FTW3 ULTRA saad 1920 OK kätte - ilmselt ka 1850 eest.
Saad sama kaardi ka 1700 eest, kui viitsid otsida.

Viilutaja kirjutas:
RTX3070 hinnad jäävad sinna 2.2X peale kuid alla selle pole miskit.
https://geizhals.eu/?fs=RTX3070&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&cat=gra16_512&sort=p

Ma ostsin ise Jimms.fi lehelt 3070 kaardi alla 1200 just hiljuti. See allikas on sul kehva ma ütlen.

londiste, eks enne seda "kogemata" koodi üles laadimist olid juba uudised Hiinast, kes olid kaardi lahti saanud. Mõistlik oli neil siis endil see "kogemata" välja lasta, kui juba nagunii lind puurist välja oli lastud.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.05.2021 10:10:43 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Margus kirjutas:
Uhh keegi oli ostnud 3k krugliku eest 3090 kaarte lul mõned päevad tagasi oli veel 3tk 9k rahi korraga. Seda 9k ei teeni ju tagasi kaevandades siva. Üle poole tulust plekkid elektri arvet.

Mis valemiga üle poole tulust elektriarvet maksad?


Kõik sõltub kus elad näiteks kui minul on elektri arvelt 80euri elektri eest siis edasimüüja võtab selle eest veel 40-45% omale kokku ikkagi maksad korralikult sest teisi valikuid ei ole. Siis igasugune kaevandamine võib unustada. Sellise hinnaga ei tasu kaarte põletada ,et mõned eurod saada. Olgu kas börisihinnaga ja väikese ampri tasuga lihtsalt pointi pole.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 07.05.2021 10:24:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 10:12:35 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Margus kirjutas:
Uhh keegi oli ostnud 3k krugliku eest 3090 kaarte lul mõned päevad tagasi oli veel 3tk 9k rahi korraga. Seda 9k ei teeni ju tagasi kaevandades siva. Üle poole tulust plekkid elektri arvet.

Mis valemiga üle poole tulust elektriarvet maksad?


Kõik sõltub kus elad näiteks kui minul on elektri arvelt 80euri elektri eest siis edasimüüja võtab selle eest veel 40-45% omale kokku ikkagi maksad korralikult sest teisi valikuid ei ole. Siis igasugune kaevandamine võib unustada. Sellise hinnaga ei tasu kaarte põletada ,et mõned eurod saada. Olgu kas börisihinnaga ja väikese ampri tasuga lihtsalt pointi pole.


On veel variant - masinad mõne hea sõbra või tuttava juurde panna, kus elektri hind on mõistlik. Kui sõpru või tuttavaid ei ole, siis hostingut masinatele küsida.
Võiks vähe kaugemale mõelda, kui vaid seda, et elektri hind on maru kallis kodus ja seeläbi kõik on halb ja paha ja kaevandamine on nõme ja üldse maailm on üks kole koht, kus videokaarte ostetakse 3000 eurot tükist...
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003




sõnum 07.05.2021 10:17:07 vasta tsitaadiga

Margus, palju su kWh siis maksab? Mul korteris on 0,11 ja sellega on elektriarve kasumist alla 10%. Mitte et ma kaevaks, aga arvutuskäik näitab nii icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 10:18:24 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Margus, palju su kWh siis maksab? Mul korteris on 0,11 ja sellega on elektriarve kasumist alla 10%. Mitte et ma kaevaks, aga arvutuskäik näitab nii icon_biggrin.gif


Nagu eelnevatest postitustest aru saada, siis on tal kwh hind 60 sendi kandis ja peale...
Kommentaarid: 1145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 854
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 10:21:42 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:

Võiks vähe kaugemale mõelda, kui vaid seda, et elektri hind on maru kallis kodus ja seeläbi kõik on halb ja paha ja kaevandamine on nõme ja üldse maailm on üks kole koht, kus videokaarte ostetakse 3000 eurot tükist...
Täpselt. Sest kui ühes otsas on need, kes elektrit varastavad ühel või teisel moel (näiteks tööandja juures kusagil nurgas kaevureid salaja stepslis hoides) ning teenitult tulult maksu ei maksa, siis saab tõesti otsida soodsat elektrit + riigile kenasti tulumaksu tasuda saadud tulu pealt.

See pole küll õige teema aga mind ajab ikka ja jälle muigama, kui tullakse rääkima, et pahad kaevurid ei lase mängida. See on juba eos napakas väljend (jah, see on mu isiklik arvamus), sest arvutiga mängimine ise on juba nice to have maailm ja pole mingi inimõigus. Videokaart on lihtsalt üks tohutu kogus arvutusjõudu, kas sellega kaevandada, mängida, tegeleda suurandmetöötlusega või vähiravile kaasa aidata - mängimine/kaevamine on ikka väga selgelt kasutuslugudest seal "mitte väga mõistlik" otsas. Keegi ei keela, vaba maa. Aga pole ka mõtet vinguda ja sildistada, et kaevurid on kakapähhid. Ei ole. Videokaart on üks suur hunnik võimsust, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel.

YMMV.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 07.05.2021 10:51:31 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Margus, palju su kWh siis maksab? Mul korteris on 0,11 ja sellega on elektriarve kasumist alla 10%. Mitte et ma kaevaks, aga arvutuskäik näitab nii icon_biggrin.gif


Nagu eelnevatest postitustest aru saada, siis on tal kwh hind 60 sendi kandis ja peale...


Mina sellist asja maksta ei taha kui isegi kaevandaks ei taha sellist asja maksta. Isegi kui kavandaks muutuks kõik kahekordseks see hind arvel pole tegelik palju kw maksab kuid skalperid tahavad oma käibemaksu kah mis kogu selle kaevandamise pointlessiks muudab.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 10:51:56 vasta tsitaadiga

millal keegi viimati teema pealkirja vaatas?
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 07.05.2021 11:04:59 vasta tsitaadiga

Baeskades, mängimine ei ole inimõigus aga kaevandamine on? icon_biggrin.gif
on oluline vahe, kas mängida tahtmise juures maksad vidina eest 700 raha või 2000 raha. kaevandamise juures... sõltub.
miks on hirmus tahtmine väita, et kaevandamine ei mõjuta mängimist, ma aru ei saa. kaartide hinnad ja saadavus on absoluutselt kaevandamisest mõjutatud.

Margus, 0.13€/kwh?
3090 peaks tänase seisuga eth kaevandades teenima 250-300€ kuus (110-120mh ja mingi 300w, tõenäoliselt on võimalik efektiivsemaks tuunida).
24/7 30 päeva on kulu 216kwh ehk sinu hindade näitel 28€.

see kuidas võimalikult väikeste kadudega asi rahaks teha on omaette lugu. ilmselt kui asjas sees olla, siis mitte eriti keeruline.

renx09 kirjutas:
millal keegi viimati teema pealkirja vaatas?
arvestades, et ükski terve mõistusega kodanik ampere kaarte täna mängimiseks ei osta, siis ei ole mängimisest liiga palju võimalik rääkida.
kaevandamiseks seevastu ostetakse küll ja ampere teemas täiesti asjakohane.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 07.05.2021 11:08:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 11:05:36 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Baeskades, mängimine ei ole inimõigus aga kaevandamine on? :D
Ei.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 11:25:06 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Hetkel saab ehk 300€ veel küsida. Tuleb big navi ka välja ja pakub mingi odava konkurendi kasvõi 2080ti tasemel, langeb hind veel rohkem.


Meenutusi ja mõtisklusi septembrikuust 2080Ti järelturu hinna kohta icon_lol.gif

Praegu 2080 super pakutud ka 800€
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 11:31:24 vasta tsitaadiga

heretic666, Septembrikuus ei näinud keegi sellist defitsiiti ette. Normaalsetes turutingimustes oleks 2080 Ti praegu jah kuskil 3070 MSRP kandis. Mitte väga palju alla selle, kuna omab rohkem mälu ja on rt ja rasteris sama kiire.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.05.2021 16:02:55 vasta tsitaadiga

OT.

Baeskades kirjutas:
yerba kirjutas:

Võiks vähe kaugemale mõelda, kui vaid seda, et elektri hind on maru kallis kodus ja seeläbi kõik on halb ja paha ja kaevandamine on nõme ja üldse maailm on üks kole koht, kus videokaarte ostetakse 3000 eurot tükist...
Täpselt. Sest kui ühes otsas on need, kes elektrit varastavad ühel või teisel moel (näiteks tööandja juures kusagil nurgas kaevureid salaja stepslis hoides) ning teenitult tulult maksu ei maksa, siis saab tõesti otsida soodsat elektrit + riigile kenasti tulumaksu tasuda saadud tulu pealt.

See pole küll õige teema aga mind ajab ikka ja jälle muigama, kui tullakse rääkima, et pahad kaevurid ei lase mängida. See on juba eos napakas väljend (jah, see on mu isiklik arvamus), sest arvutiga mängimine ise on juba nice to have maailm ja pole mingi inimõigus. Videokaart on lihtsalt üks tohutu kogus arvutusjõudu, kas sellega kaevandada, mängida, tegeleda suurandmetöötlusega või vähiravile kaasa aidata - mängimine/kaevamine on ikka väga selgelt kasutuslugudest seal "mitte väga mõistlik" otsas. Keegi ei keela, vaba maa. Aga pole ka mõtet vinguda ja sildistada, et kaevurid on kakapähhid. Ei ole. Videokaart on üks suur hunnik võimsust, mida saab kasutada erinevatel eesmärkidel.

YMMV.


Sisuliselt on sul õigus, aga: https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/graphics-cards/30-series/rtx-3070/ gaming kaardiga ikka tegu.

Ning tõsisema töö jaoks on läbi aja olnud, Titan ja Quadro kaardid. Teine raud veits ning kindlasti teine tarkvara. Kaevandamise jaoks võiks ju sama joont ajada?
Oleks nagu Quadroga, oma soft ja kaart ning töökindlus olemas. Ning teisalt jääks odavamad kivid mänguritele. Aga see nii mõtteharjutus. Tegelikkuses paneb turg olud paika. Kui ei leiduks maksjat, ei saaks ka hinda küsida...

Siit ka võimalus underdogil, mitte RT või muu sõnakõlksuga, vaid hea raudvaralise/tarkvaralise lahendusega gaming kaartide edetaveli tippu upitada. Ja seda pilemas plaanis, kui kaevurite pealt teenimisega. Gamerid jäävad vastupidavaid/garantiiga kaarte ka 10a pärast ostma. Kaevamine võib(aga ei pruugi) kokku kukkuda.

Kas vastas tõele, aga "kõrisevate ventidega X firma" kaardis on eelmistest buumidest meeles...

Seega võiks väita, et pikemas perspektiivis oleks ikkagi segmenteerimine ka tootjale endale kasulikum...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 19:10:54 vasta tsitaadiga

ot:
Vael, See eeldab ikkagi nö ground up kaartide disainimist kaevandamiseks. Praegune lahendus on väga kehv - korjame display outputid ära ja paneme 2x kallima hinna (isegi enne defitsiiti). Selge see, et kui kaevuril on valida, siis ta ei hakka sellist gimped kaarti ostma mille väärtus järelturul on null ja ROI palju pikem. Ainus tulevikkuvaatav lahendus on teha uus arhitektuur spetsiaalselt kaevandamiseks. Sellel peaks olema võimalikult kõrge mälu kiirus (teine mälustandard mis on efektiivsem kui G6X ja rohkem kui 21Gbps) ja 8GB mälu minimaalselt. Core klokk ei pea isegi 1Ghz olema. Lisaks muud arhitektuurilised muudatused tuumas nagu ROP'side jms väljavõtmine. Tegelikult ei pea tuum olema isegi toodetud uusima tehnoloogia peal, kuigi uusim tagaks veelgi madalama energiatarbe.

Nvidia ja ka AMD ja Intel loomulikult ei taha seda teha, kuna sellised perioodid nagu meil praegu on kestavad kuskil aastakese ja siis paar aastat on vaikus jälle aga uue arhitektuuri arendamine maksab kõvasti raha.
Samas võimatu see pole nt A100 näitel kus on mängimiseks täiesti sobimatu kivi mis oma nišis on ülikiire aga mängimise jaoks kasutu. Lihtsalt erinevus on see, et HPC turn on konstantne. Krüptoturg on lainetav.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2021 23:18:33 vasta tsitaadiga

https://webshop.asus.com/de/komponenten/grafikkarten/nvidia-serie/2822/asus-tuf-rtx3090-24g-gaming

Loomulikult otsas aga huvitav soodushind, pealegi ihaldatud TUF seeria.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.05.2021 08:46:19 vasta tsitaadiga

Ampere VRAMi vähesus annab UHD peal taas tunda:
https://www.guru3d.com/articles_pages/resident_evil_village_pc_graphics_performance_benchmark_review,7.html
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 10.05.2021 17:49:06 vasta tsitaadiga

kas villagel on samamoodi nagu re2/3 texture pool setting, mis läheb kuskile 8-10gb-ni?
see on natukene kehv argument väitmaks, et mälu vähe on.

re2 pealt mingit visuaalset vahet või tekstuuride kehvust see ei muutnud, vähendas mingil määral striimimist aga keegi visti korralikku probleemi näidata ei suutnud kuni väga väikeste pooli suurusteni.
kui mälu üle allokeerida, siis muidugi fps kukub.

edit:
jep, sama setting. texture quality high on alates 0.25gb kuni 8gb. maht määrab texture pooli suuruse.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 10.05.2021 21:08:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 260, 261, 262 ... 328, 329, 330  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.