Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
cheese
HV vaatleja
cheese

liitunud: 09.04.2011




sõnum 05.05.2021 14:23:56 vasta tsitaadiga

rmc, seminaril käis läbi jutt, et EMTA vaid järgib seadusi, ehk nemad midagi muuta ei saa, saavad ainult ettepanekuid rahandusministeeriumile saata. Ise küsimus on see, kas või kui palju seaduses tõlgendamisruumi on, see peaks EMTA pärusmaa olema (kuni mingit kohtukeissi pole). Ei ole mahti ise hetkel paragrahve välja otsida.

Ehk peaks neid küsimusi hoopis rahandusministeeriumile või hoopis meid esindavatele poliitikutele esitama? Muidugi tõenäosus, et see mure tühjadele kõrvadele langeb, on üsna suur.


viimati muutis cheese 05.05.2021 14:25:35, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.05.2021 14:30:07 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Nii see ongi, see on kõik pea reguleerimata meil. Kiirelt "midagi" visati sisse, et midagi oleks olemas. Ning nagu näha siis teema vajaks korralikku arutelu ja muudatusi..ainult, et kas meil seal selles osas otsustajatel üldse piisavalt kompetentsi ja ka tahtmist tegeleda on.

Nojah, paljus sõltub ka lähtekohast, kas lähtepunktiks on, kas üldse maksustada või mitte, või kindlasti maksustada aga kuidas ja kui suures ulatuses.

Maksunduse filosoofilises plaanis tänases seisus on krüptotulude maksustamine tervikuna küsitav, kuna ühe laialt levinud filosoofia järgi õigustatakse riigipoolsete maksude olemust riigi poolse kaitsega oma alamatele ja ärikeskkonnale - piltlikult riik korjab maksu, et üleval pidada politseid-kohtusüsteemi, kes kaitseks ka kodaniku varanatukest ning sõjaväge, kes kaitseb alamate vara võõrvallutajate eest. Selles vaates tekib minul, kui kodanikul küsimus, kui riik minult krüptoteemal maksu võtab, kuidas riik minu krüptoäri kaitseb. Kui riik krüptokeskkonda ei reguleeri-kaitse, ei ole teemas riigina tegev, ega paku oma alamast füüsilisele või juriidilisele isikule krüptoteemal ka mingisugust kaitset - ei ole olemuslikult riigil õige ka teemat maksustada.

Teine vaade maksundusele ja omandile-ärile tervikuna on feodaalajastule omane, millele toetub ka tänane MA krüpto maksustamise nägemus, kus riigi lähtepunkt on, kui alam teenib tulu, peab ta osa sellest riigile loovutama, olenemata, kuidas ja kus see tulu tekkis ja kas riigil sellega mingit puutumust on.
See on ajaloos olnud väga levinud võimupoolne suhtumine, kui alam sündis pärisorja vanematest, oli alam pärisori ja alama asi ei ole filosofeerida, kas saatus elada oma elu pärisorjana või mitte, vaid kõrgemalt kuninga poolt on kõik paigas.
Selles vaates loomulikult riigile meeldiksid alamad, kes ei mõtiskle, kas krüptomaksustamine on õiglane ja kohane, vaid tormavad maksuametiga kauplema, kuidas ja palju võiks riigile maksta.
Mu arvates riik antud teemas käitub klassikalise maffia stiilis katusepakkujana, kes poodi oma jõmmidega sisse sajab oma osa nõuab aga tegelikkuses vastu ei anna midagi.
Loomulikult riigil on muskel ja vägivallamonopol sadada sisse kelle ärisse tahes ja kehtestada, mis makse iganes pähe tuleb ja valdav enamik maksjaid on õnnelik, et niigi hästi läks ja poodi maha ei põletatud ning ennast betoonkingades ujuma ei saadetud.
Mina ei taha pärisori olla, täna ma ei näe, mida riik mulle krüptoteemas vastu pakub, kas riik kaitseb kuidagi minu krüptowalletid, minertarkvara või üldse krüptoteemal midagi, seni kuni kõik riskid on ainult minu kanda ja riigi panus on ümmargune null, ei pea ma mistahes maksustamist või arutelusid maksu suuruse või metoodika üle kohaseks.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.05.2021 15:09:49 vasta tsitaadiga

H_K, thumbs_up.gif

cheese, jah, ent eks kõige parem oleks kõiki astmeid suunata sinnapoole, et mõistlik on mõistlik maksusüsteem, mis soodustab maksulaekumist. St. just seda nende ettepanekute jne. osa peangi silmas. Agajah, krüptoliit peaks tegelt kõiki astmeid suunama.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 05.05.2021 15:16:16 vasta tsitaadiga

Eks nende eesmärk on teha eraisiku elu võimalikult raskeks, et nad looks ikkagi ettevõte ja sukelduks bürokraatiasse icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 05.05.2021 16:36:40 vasta tsitaadiga

No pm on ju nii, et iga aasta saab vaid kulusid näidata (holdimise strateegias) ettevõtte kontol. Neile endale selline skeem ei tundu ebareaalsena, et eksisteerib ettevõte, millel vaid kulud icon_smile.gif
Teine huvitav koht tuleb siis sisse, kui võtta Binance'st kaart ja kanda sinna pappi. Spot Wallet -> Pay Wallet. Sellest hetkest tahab MTA saada juba maksu. Pay Walletist aga võib suvalisel hetkel kõik selle summa uuesti ja TÄIESTI KASUTAMATATUNA uuesti Spot Walletisse kanda. Absurd icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 05.05.2021 17:29:56 vasta tsitaadiga

Maks ainult teisendamisel. Nt kui kannad pangast Binance kaardile eurod ja kukud ostlema, pole mingeid makse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.05.2021 17:37:08 vasta tsitaadiga

Pigem tarbimishetkel maksustamine, loogiline ja MTA ka ütles:
erik911 kirjutas:
3. Sel juhul on maksustamise hetk kaardiga maksmine (tarbimine).

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 11.05.2021 20:48:58 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93400703/mta-selgitab-kuidas-tasuda-kruptorahalt-maksud

Täna artikkel kah valmis vorbitud.
Krüptotehingute maksustamine on hetkeseisuga nagu koolieeliku kirjutatud essee.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.05.2021 08:15:47 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Maks ainult teisendamisel. Nt kui kannad pangast Binance kaardile eurod ja kukud ostlema, pole mingeid makse.

rmc kirjutas:
Pigem tarbimishetkel maksustamine, loogiline ja MTA ka ütles:
erik911 kirjutas:
3. Sel juhul on maksustamise hetk kaardiga maksmine (tarbimine).

Et kui kannan Swedist LHVsse raha ja lähen poodi kulutama, siis tarbimishetkel tulumaks juurde?
Krt ma olen hirmul nüüd icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 12.05.2021 11:13:11 vasta tsitaadiga

Jah! Kannad naisele poeraha ja naine saab ju tulu icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik911
HV kasutaja
erik911

liitunud: 08.10.2003



Online

sõnum 12.05.2021 11:29:18 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Jah! Kannad naisele poeraha ja naine saab ju tulu icon_biggrin.gif

Rahakandja saab ka, sest "Happy wife, happy life". Lükatakse varsti rahulolu ka maksu alla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.05.2021 11:41:57 vasta tsitaadiga

Mingi jutt oli küll, et nt kui paned sularaha pangaarvele, siis see tulu ja läheb deklareerimisele.
Raadios kõlas veel, et sularahatehingud keelatakse alates mingist summast, kuna raskem jälitada.
Oma naisega piixu tegemine ka maksualla thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 12.05.2021 11:43:38 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mingi jutt oli küll, et nt kui paned sularaha pangaarvele, siis see tulu ja läheb deklareerimisele.
Raadios kõlas veel, et sularahatehingud keelatakse alates mingist summast.
Oma naisega piixu tegemine ka maksualla thumbs_up.gif
Mingi jutt? Ise mõtlesid välja? Allikas?

edit: miks mu postitus ilmus enne tsiteeritavat postitust??? Pärast editit kukkus tagasi õigesse kohta.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2021 11:54:20 vasta tsitaadiga

Sekundimäng, matemaatikateemas oli sama lugu, ühes sekundis tehtud postitused läksid valesse järjekorda.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2021 12:11:11 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Maks ainult teisendamisel. Nt kui kannad pangast Binance kaardile eurod ja kukud ostlema, pole mingeid makse.

rmc kirjutas:
Pigem tarbimishetkel maksustamine, loogiline ja MTA ka ütles:
erik911 kirjutas:
3. Sel juhul on maksustamise hetk kaardiga maksmine (tarbimine).

Et kui kannan Swedist LHVsse raha ja lähen poodi kulutama, siis tarbimishetkel tulumaks juurde?
Krt ma olen hirmul nüüd icon_neutral.gif


Swedist LHVsse kantud raha puhul on küsimus selles, kas selle raha teenimise pealt on maksud ära makstud laekumisel. Juhul kui maksud korra makstud, siis korduvalt maksma ei pea.
Krüpto puhul muarust loogiline, et kui teenid lisaks sissepandule tulu ja konverteerid selle fiati või läbi tehingute mingiteks hüvedeks, siis maksad selle eest tulumaksu.
Iga kasuliku tehingu maksustamine enne nö. tavaväärtuseks konverteerimist on ogarus.
Krüpto->krüpto tehingute puhul veel eriti jabur, sest hind kõigub nii ulatuslikult.

Muarust endiselt: igast exchangedel jne. olev ei ole reaalne vara, sest sa ei oma võtmeid - need numbrid näitavad, mis on võimalik realiseerida tol ajahetkel ja muutub reaalseks varaks hetkel kui ümber konverteerid, st. välja tood.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2021 14:03:47 vasta tsitaadiga

OT.
Kas see 10000euri sula jutt Malta kohta ei käinud? Kuskilt uudistest jäi silma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
romax11
HV veteran
romax11

liitunud: 13.05.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2021 17:39:39 vasta tsitaadiga

NÕUANDEDMaksuamet selgitab: kuidas tasuda krüptorahalt maksud?
https://investor.postimees.ee/7245358/maksuamet-selgitab-kuidas-tasuda-kruptorahalt-maksud

Noh mehed, aeg oma mining rig-id deklareerida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TheSebamed
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2021 12:07:08 vasta tsitaadiga

Nagu ka keegi teine küsis EMTAlt, et mis asi see "Püsivalt kaevandamine on" siis saatsin ka ise samalaadse kirja. Vastuseks sain:



Krüptoraha kaevandamine on ettevõtlus ja maksustamisel koheldud võrdselt ise kauba tootmisega.

Kui eraisik tegeleb krüptoraha kaevandamisega, siis peab eraisik saadud tulu deklareerima ettevõtlustuluna (vormil E) ning tuludeklaratsiooni alusel sellelt maksud maksma. Kaevandamistulu saamiseks tehtud kulud (seadmed, elektrikulu) ei saa eraisik mahaarvata.

Püsivalt krüptoraha kaevandamisega tegelev isik peab end registreerima äriregistris ja tegutsema füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) või äriühingu kaudu.

Registreeritud FIE saab ettevõtlustulust maha arvata ning deklareerida ka ettevõtlustulu saamiseks tehtud kulud (näiteks seadmed, elektrikulu).

Deklareerida tuleb kaevandamistulu ettevõtlustuluna E-vormil ka siis kui on kaevandatud aasta jooksul ühe või mõne korra (juhuslik tulu), ainult et siis ei saa eraisikuna kulusid maha arvata.

Kui aga soovitakse tegeleda krüptoraha kaevandamisega pikema aja jooksul ja korduvalt (püsivalt) ehk ettevõtlusena, siis peab end registreerima äriregistris ja tegutsema füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) või äriühingu kaudu.


Tundub, et riik ikkagi ei taha öelda, mis asi see püsivalt kaevandamine on icon_biggrin.gif tundub, et neil puudub sellele definitsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 14.05.2021 12:11:29 vasta tsitaadiga

Njh copypaste põhimõtteliselt.
Peab lihtsalt siis hea advokaat olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 14.05.2021 13:08:47 vasta tsitaadiga

Mille poolest erineb hobikorras omaks tarbeks krüptoraha kaevandamine omaks tarbeks tomati või maitserohelise kasvatamisest, mida rahvas samuti harrastab "püsivalt" ehk kasvatab niipalju kui ilm lubab.
Kui tomat-kurk kasvab hästi ja mul tekib ülejääk, kuidas oleks korrektne käituda, kui ma oma üleliigse tomati vahetan naabri kartuli vastu, kas pean tomati konverteerima € ja maksuametile kande tegema. Aga kui naaber lubab tomati eest lisaks aitähile tulla mulle appi katust parandama.
Või tuleks üleliigne toodang utiliseerida komposti saata, et ei tekiks "tulu" ja MA nõuet koos võimalike aastatepikkuste viivistega. Samas toodetud toiduraiskamine ei olevat ka keskkonnahoidlik tegu.

Jääb jätkuvalt selgusetuks, mis on riigil või maksuametil minu hobikaevandamisega puutumust.

Eks lõpuks kisub sinna ära, kus artiklis kirjeldati, kas oli vist Hollandis, kus elektrikuna töötav isik sai maksuameti tähelepanu, kuna installeeris oma kodu laevalgustid ise ehk osutas endale teenust ja sellelt jäid maksud maksmata. Et kui töötad koristajana, kas oma kodu koristamisega orki ei või lennata icon_smile.gif

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 14.05.2021 13:14:11 vasta tsitaadiga

Ega kindlaid piire polegi.
Nt pole piiri äritegevuse ja lihtsalt oma asjade müümise vahel.
Njh "pidev kaevandamine" oleks vähemalt mingi vahemik-gi.
Kui 10 aastat restarti ei tee = pole pidev? icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erik911
HV kasutaja
erik911

liitunud: 08.10.2003



Online

sõnum 14.05.2021 22:17:38 vasta tsitaadiga

TheSebamed kirjutas:
Nagu ka keegi teine küsis EMTAlt, et mis asi see "Püsivalt kaevandamine on" siis saatsin ka ise samalaadse kirja. Vastuseks sain:



Krüptoraha kaevandamine on ettevõtlus ja maksustamisel koheldud võrdselt ise kauba tootmisega.

Kui eraisik tegeleb krüptoraha kaevandamisega, siis peab eraisik saadud tulu deklareerima ettevõtlustuluna (vormil E) ning tuludeklaratsiooni alusel sellelt maksud maksma. Kaevandamistulu saamiseks tehtud kulud (seadmed, elektrikulu) ei saa eraisik mahaarvata.

Püsivalt krüptoraha kaevandamisega tegelev isik peab end registreerima äriregistris ja tegutsema füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) või äriühingu kaudu.

Registreeritud FIE saab ettevõtlustulust maha arvata ning deklareerida ka ettevõtlustulu saamiseks tehtud kulud (näiteks seadmed, elektrikulu).

Deklareerida tuleb kaevandamistulu ettevõtlustuluna E-vormil ka siis kui on kaevandatud aasta jooksul ühe või mõne korra (juhuslik tulu), ainult et siis ei saa eraisikuna kulusid maha arvata.

Kui aga soovitakse tegeleda krüptoraha kaevandamisega pikema aja jooksul ja korduvalt (püsivalt) ehk ettevõtlusena, siis peab end registreerima äriregistris ja tegutsema füüsilisest isikust ettevõtjana (FIE) või äriühingu kaudu.


Tundub, et riik ikkagi ei taha öelda, mis asi see püsivalt kaevandamine on icon_biggrin.gif tundub, et neil puudub sellele definitsioon.

Palju õnne, meile vastas vist sama isik thumbs_up.gif

Mis krdi ühik on "aasta jooksul ühe või mõne korra", kuidas seda mõõta? Mul on täiesti savi nendest kuludest ja tahan igasugusest bürokraatiast eemale hoida. Kui otsustan välja võtta tulu, deklareerin ja vsjoo. Isegi lihtlabases baka lõputöös peavad igasugused andmed olema reaalselt mõõdetavad, EMTA nüüd ei saa hakkama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kryptoguy
HV vaatleja

liitunud: 18.04.2021




sõnum 16.05.2021 12:35:42 vasta tsitaadiga

Ma-l pole tegelikult aimugi krüptondusest.
Tahaks näha seda asja kui asjad jõuavad massidesse ja vanamemmed, kes ostavad krüptokaardi eest piima peavad terabait andmeid kuskile saatma. See oleks sama jabur kui EUR-i maksustada, st ta on hiina hüaani vastu mingil hetkel tõusnud! Absurdus kuubis
Ma ikka mõtlen,mida Krüptoliit üldse teeb-niisama näpud püsti fomovad või teevad ka midagi reaalset?
Tehku mingi reaalne seaduseelnõu. a la 10k aastas maksuvaba, ülejäänud osalt EUR-lt mis pangakontole jõudnud 20% tulumaks. Hakkasid ka reaalselt deklaeerimisi saama.
Prraegu võib juhtuda situatsioon. et inimene ei julgegi deklaleerida. tahab maksta nt 100k pealt. MA tahab täpsustavavaid andmeid ja selgub, et trademise tulemusena pead 100k tulu eest hoopis 7 miljonit maksma....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 16.05.2021 15:16:33 vasta tsitaadiga

Tundub, et MTA arvates on treidimine lihtsalt raha üles korjamine, et ainult võidud. Tegelikult on see teatud staadiumites metsik närvesööv töö.
Sellistesse kohtadesse see meie osa krüpto tulust läheb siis: https://saartehaal.postimees.ee/7246638/juri-ratase-saaremaa-visiit-maksis-12-000-eurot
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
izan
HV vaatleja

liitunud: 05.05.2021




sõnum 03.08.2021 11:49:46 vasta tsitaadiga

Vbl rumal küsimus, aga tulumaksudeklaratsioonil on ka selline väli: Välismaalt saadud tulu- 8.2 Väärtpaberite võõrandamine (kasu või kahju väärtpaberite sh osakute võõrandamisest).
Kas kahju deklareerimisest on teoorias võimalik vähendada ka tulumaksu juurdemaksmist?
Suvaline näide: Pean EMTAle maksma 3000 eur tulumaksu.
Deklareerin, et investeerisin 1000€ BTC'sse ning kaotasin kogu raha, st mul on 1000€ kahju.
Kas selle võrra peaksin EMTA'le tasuma 2000 eur tulumaksu?
Vabandust kui on liiga rumal küsimus, aga kui deklareerin tulu investeeringutelt, siis miks ei saa deklareerida ka kahjumit?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Eesti Vabariigi seadused, regulatsioonid ja maksud krüptorahadega tegutsejatele. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.