Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Sandiski lisakrüpteerimine? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 28.04.2021 16:06:40 Sandiski lisakrüpteerimine? vasta tsitaadiga

Sandiskil on Secure Access Vault, millele on võimalik osta juurde parem krüpteering. Siin on leht, millele suunatakse: https://www.encsecurity.com/product/sandisk Kas sellel on mingisugust mõtet või piisab tavalisestki?
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2021 17:41:03 vasta tsitaadiga

Oleneb mis andmeid sa seal hoiad, kui sul seal just riigisaladusi pole, siis ei tasu vast üle mõelda. Windowsil endal on ka võimekus pulka krüptida, samuti leiab selleks vabavaralisi vahendeid, seega otsest põhjust midagi osta pole.
Aga mina mõtleks enne järgi, kas üldse on vaja krüpteerida. Ma ise olen igasuguse krüptimisega suht ettevaatlik kuna juhul kui miskit katki peaks minema, on suht vähe lootust sellelt meedialt mingeid andmeid taastada ehk siis krüpto võib kehvemal juhul osutuda nii "vingeks", et sa ise ka enam oma andmeid kätte ei saa.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 28.04.2021 19:26:41 vasta tsitaadiga

Iseenesest panin juba sinna seucre vaulti näiteks oma paroolinimekirja, ID-kaardi koodid jmt. Minu jaoks isiklikult olulisemad kui riigisaladus. Lihtne krüpto - ilmselt midagi vabavaralistele analoogset - tuli juba kohe seadmega kaasa. Küsimus oleks, kas see "Ultimate encryption (1024 bit)" kindlustab oluliselt rohkem. Ja teiseks hakkasin mõtlema, et eluaegne litsents 15 dollari eest ei ole tegelikult minu meelest jätkusuutlik hind. Mis siis, kui aasta pärast küsitakse raha juurde? Umbes nagu Egiptuses kaameliga sõitmine: sõita saad pisikese raha eest või lausa muidu, kuid kaameli seljast ilma 3 m kõrguselt hüpet sooritamata maha tulek maksab juba kenakese summa.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2021 19:44:00 vasta tsitaadiga

Kui väga tahad paroole pilves hoiustada, siis võta Google Drive'i, OneDrive'i või Dropboxi tasuta variant ja pane sinna KeePassi standalone istuma.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 28.04.2021 20:04:32 vasta tsitaadiga

Ma nagunii maksan iCloudi eest ja seal on ruumi küll. Aga ma vist ikkagi ei julge paroole isegi krüptituna pilve panna. SSD puhul oleksid nad lisaks krüpteeringule ka füüsiliselt minu juures.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 28.04.2021 20:40:44 vasta tsitaadiga

Ise kasutan mõned kuud seda pilve https://www.sync.com/ väidavad "end-to-end encryption"
ja sensitiivsemad asjad pakin 7zip-iga, AES-256 algoritmiga.

Enamus turvnõrkust väidetakse kasutaja arvuti pool olema, kui seal pahalane pesa teinud, kes kuulab-salvestab klahvivajutusi ja võtab vahelt sensitiivsete programmide mälupuhvrit.
Paranoilisemad väidavad, et Windows 10 telemeetria võimaldab microsoftil sama nuhkida, mida pahalasedki.
Pole kasu ükskõik kui kõvast küptost, kui muu osa on turva poolest lõdva - selle loogika järgi peaks krüpteerimine ja lahtikrüpteerimine leidma aset vähemalt arvutis, mida kunagi internetiga ei ühendata ja salvestusmeedial viid juba krüpteeritud faili varundamiseks pilve, oma NAS-i vm.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
norman6
Aeg Maha 1k

liitunud: 23.05.2021




sõnum 23.05.2021 15:10:45 vasta tsitaadiga

firmapoolt pakutavad krüpteerimisvahendid?
lihtsalt leida vaba tarkvara põhiseid krüpteerimisvahendeid ja teha varu ostad kolm tavalist sandisk pulka ja teed koopiad neist.

_________________
xanasoft.com - anna windows arvutile uus hingamine!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 23.05.2021 23:03:52 vasta tsitaadiga

Lihtsa teksti krüptoks olen kasutanud "Steganos LockNote", portable ka veel https://www.howtogeek.com/howto/2004/encrypt-your-personal-information-with-steganos-locknote/
Puudus muidugi see, et ainult wini jaoks. Muidu hea lihtne, võtad krüptitud faili ja klikkimisel küsib parooli.
Kodukalt maha võetud, aga siit saab https://www.softpedia.com/get/Security/Encrypting/Steganos-LockNote.shtml

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
norman6
Aeg Maha 1k

liitunud: 23.05.2021




sõnum 24.05.2021 13:31:42 vasta tsitaadiga

lihtsam krütpto, mis rijandael ja oma räsisüsteemiga:
http://ccrypt.sourceforge.net/

_________________
xanasoft.com - anna windows arvutile uus hingamine!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Sandiski lisakrüpteerimine?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.