Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 168, 169, 170  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
liiv
Aeg Maha 2n
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2021 20:50:50 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Selge, siis ei tasu väga põdeda, kui stabiilsus probleemi väljaspoolsed asjaolud põhjustavad.


Osakn öelda. Mul on praegu mmpos "Latest Notification" all 95 hoiatust. Mmpos teeb "watchdogs abil" resasid ja ma pole väga mures sest minu elutõed baseeruvad sel rindel "gruppenführer yerba" mälestustele ja meenutlustele.
Mina pole sõdinud nii mitmel rindel nagu "herr oberst" aga milleks jalgratast leiutada, kui sumerid selle leiutasid, või kuidas? (see on nüüd kujundlik näide)

IMHO
Mmpos on väga hästi optimeeritud kaevandusplatvormi "perearst" millel unbutu põhine linux võimaldab hallata ja jälgida platvormi armatuurlaua kaudu funktsioone
Mmpos pluissid on väga head vaikekonfiguratsioonid, reaalaja statistika, ajaloo graafikud ja kaugjuurdepääs.
Minu telefonis tuleb Telegramiga kohe sõnum, kui midagi muutub või kui mõne GPU jõudlus muutub (mõnes mõttes tüütu ja ma olen tänaseks märguannete "piiksu" välja lülitanud)

ahjaa, keegi võiks mind õpetada, millist nutipistikut osta, mida saab hõlpsasti konfigureerida nii, et telefoni teel "labida hoidjale" restart käsklus anda.
Poes müüdavad pakuvad paljud lahendusi ja oma tarkvara. Ei tea mida valida. On kellelgi praktiline kogemus?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.04.2021 21:15:34 vasta tsitaadiga

Sonoff s20 oli kunagi hea asi. Siis tuli sonoff 26. Nyydseid ei tea enam aga sonoff 20 kasutan ka siiani. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2021 21:21:01 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Minu telefonis tuleb Telegramiga kohe sõnum, kui midagi muutub või kui mõne GPU jõudlus muutub (mõnes mõttes tüütu ja ma olen tänaseks märguannete "piiksu" välja lülitanud)

Esimene halvasti konfitud monitooringu tunnus on see, et tüütab sind teadetega, nii et hakkad ignoreerima ja ka kriitilised teadaanded jäävad tähelepanuta...

Kui mingit muud nutikodundust ei plaani, võta suht suvaline WiFi-sse käiv nutipistik, mida saad näiteks eWeLink vms äpiga juhtida. Boonuseks ka reaalse voolutarbe nägemine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.04.2021 21:30:47 vasta tsitaadiga

Ewelink ongi sonoff
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2021 22:37:27 vasta tsitaadiga

ewelinkiga ühe käsuga resama saab panna? Inchinguga lubab korraks sisse lülitada aga korraks välja ei leidnud. Paneks ruuterile vahele.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2021 06:53:55 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
ewelinkiga ühe käsuga resama saab panna? Inchinguga lubab korraks sisse lülitada aga korraks välja ei leidnud. Paneks ruuterile vahele.


Peab ikka saama. Vanasti tegin ruuteri jaoks lihtsalt kellaajalise sonoffi restardi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.04.2021 09:32:55 vasta tsitaadiga

Kuda teete, kohe FIATI või hoiate ETH-ides?
Praegu oleks vast õige lülitada ETH peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 18.04.2021 11:54:06 vasta tsitaadiga

Aidake palun lolli. Ma ei saa kuidagi aru nendest PCIe slottidest ja kas on vahet kuhu kaardid toppida.
Kirjutatakse, et topitakse kasvõi kõik slotid täis emaplaatidel läbi riserite aga kas siis tõesti kaevandavad kaardid samahästi nende kõigi taga?

Mul palju tegelt pole vaja, vast 3 3000. seeria kaarti ühendaks (kuigi hea oleks aru saada kas võimalik veel) ja vedelemas on ASUS Prime X470-Pro emaplaat.
Speccides kirjas:
    3rd/2nd/1st Gen AMD Ryzen™ Processors
    2 x PCIe 3.0 x16 (x16 or dual x8)

    AMD X470 chipset
    1 x PCIe 2.0 x16 (max at x4 mode) *1
    3 x PCIe 2.0 x1

    *1 The PCIe x16_3 slot shares bandwidth with PCIe x1_1 and PCIe x1_3

2 x PCIe 3.0 x16, see tundub ju hea, saaks nagu 2 kaarti vähemalt ühendada ja peaksid toimima hästi (kuigi ma ei saa aru sellest "x16 or dual x8" jutust, kas tähendab seda, et x16 üks kaart või kui kaks kaarti, siis mõlemad x8?).
Ülejäänud slottid on PCIe 2.0 ning x4 mode nagu aru saan; lisaks veel 4-st 3 sharevad bandwidthi ehk siis tegelikult nendest neljast tuleks ainult 2 kasutada? (PCIe x16_3 ja PCIe x1_2)

Kas on vahet kas kaart on PCIe 3.0 või 2.0 slotis? Lisaks siis veel kas on vahet x4, x8, x16 mode puhul? Jutt siis puht kaevandamise vaatest. Mängimisel saan aru, et erinevus PCIe 3.0 x16 ja x8 vahel on imeväike aga kaevandamisel? PCIe 3.0 vs 2.0 vast ju ikka suur erinevus? Eriti veel kui PCI 3.0 x16/x8 vs PCIe 2.0 x4.
Kas siis ainult 1 kaart toimiks täisvõimsusel? Kahe kaardi puhul (siis nad vist mõlemad x8?) oleks kohe hashrate madalam mõlemal? Ja kui veel 1-2 ühendada, siis nende viimaste hashrate oleks üldse kordades väiksem? Või ei ole nii ja kõik toimetavad pmst samahästi?

Riserite toite osas saan aru, et pigem sata asemel kasutada molexit aga veel parem vast 6pin? Nt selliste (suvalised, ma pean alles hakkama uurima, et kas riseril ja riseril on mingit vahet kah ja mida soovitatakse ning mis üldse saadaval) puhul saan siis ise valida, et kas ühendan molexi või 6pini? Ma küll ei tea miks tal 2x6pin küljes. Antud loogika järgi muidugi naljakas siis, et kaasas on sata-6pin kaablid, neid ju pigem siis vältida.
Mul PSUl lihtsalt vist ainult kaks kaablit kaasas molexiga (kaabli küljes küll 3 molexi otsa aga usun ju, et per kaabel ainult üks riser ühendada), niiet mõned ühendaks 6pin'ga.

Ja muidu kõikidesse PCIe pesadesse lähevad PCIe x1 to x16 riserid või x16 pesade puhul tuleks ka kasutada x16-x16 riserit?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 12:42:31 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
elukaz kirjutas:
ewelinkiga ühe käsuga resama saab panna? Inchinguga lubab korraks sisse lülitada aga korraks välja ei leidnud. Paneks ruuterile vahele.


Peab ikka saama. Vanasti tegin ruuteri jaoks lihtsalt kellaajalise sonoffi restardi.

Tavaloogika sel puhul paraku ei toimi, sest nii kui ruuteri välja lülitamise käsu annad, pistikule serverist enam tagasi lülitamise käsk sisse ei tule. Seade peaks korraga tsüklikäsu kätte saama.

DVDRW kirjutas:
Kuda teete, kohe FIATI või hoiate ETH-ides?
Praegu oleks vast õige lülitada ETH peale.

FIAT-i, sulas välja ja madratsi alla. See krüpto on üks kahtlane asi, koristajamutt tõmbab serveri pistiku seinast ja kõik läinud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2021 12:56:48 vasta tsitaadiga

rex, saabki ju.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 13:01:45 vasta tsitaadiga

Clover, Ainus mille puhul on pci-e kiirus ja suurus oluline, on "lukustatud" rtx 3060, see tahab täiskiirusel eth kaevandamiseks (muuhulgas) vähemalt gen 3.0 pci-e x8 slotti, kõigil teistel on jumalast suva, seetõttu kasutataksegi USB raisereid pci-express 1x ja gen 2.0.
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 13:13:55 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
rex, saabki ju.

Mul Sonoffi pistikut pole, aga paar POW-d vedeleb, peaks pärast katsetama. Tasmotaga on ilmselt rohkem lokaalset tarkust, aga vaja hub'i või väljast otsest ligipääsu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 18.04.2021 13:16:06 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Clover, Ainus mille puhul on pci-e kiirus ja suurus oluline, on "lukustatud" rtx 3060, see tahab täiskiirusel eth kaevandamiseks (muuhulgas) vähemalt gen 3.0 pci-e x8 slotti, kõigil teistel on jumalast suva, seetõttu kasutataksegi USB raisereid pci-express 1x ja gen 2.0.

Tänud thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 14:17:21 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
yerba kirjutas:
elukaz kirjutas:
ewelinkiga ühe käsuga resama saab panna? Inchinguga lubab korraks sisse lülitada aga korraks välja ei leidnud. Paneks ruuterile vahele.


Peab ikka saama. Vanasti tegin ruuteri jaoks lihtsalt kellaajalise sonoffi restardi.

Tavaloogika sel puhul paraku ei toimi, sest nii kui ruuteri välja lülitamise käsu annad, pistikule serverist enam tagasi lülitamise käsk sisse ei tule. Seade peaks korraga tsüklikäsu kätte saama.


Taimereid asju peaks ta lokaalselt hoidma aga pole spets testind. Aga inching on nagu loodud restardi jaoks aint kahjuks on ta tagurpidi ehitatud, annad korra sekundid ette ja edaspidi iga kord kui sisse lülitad, lükkab ise pärast intervalli välja. Mõtlesin et võta või lahti jooda relee ringi.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 02:38:46 vasta tsitaadiga

See jama muidugi ka, et ruuterit on eemalt vaja rebootida siis, kui tema taga olevale võrgule enam ligi ei saa... Rig'i ees on nutipistikust rohkem tolku. Ruuteri ette pigem suvaline loll programmkell kord või paar päevas katkestust tekitama, kui asukoht kauge ja pole ka kedagi telefoni teel juhendades rebootima saata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 19.04.2021 08:38:20 vasta tsitaadiga

Väidetavalt osadel ruuteritel on selline restartimise funktsionaalsus kuskil menüü rägastikus "self healing" v sarnase nimetuse all - ise pole kordagi kasutanud.
Küll kasutan valvekaamerate puhul sarnast sisse ehitatud restartimise funktsionaalsust.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 11:36:16 vasta tsitaadiga

Nii on ja see küll vähendab pikast uptime'ist tulenevaid softi kokkujooksmisi, kuid jääb ikkagi võimalus, et hetkeline voolukõikumine vms jooksutab ikkagi kokku ja siis pole sest menüüvalikust kasu. Väline mehaaniline katkesti on kindlam. Samas pole mõistlik ka muidu kenasti toimiva site'i tööd reguraarselt katkestada. Kõige parem variant on täiesti autonoomne oma SIM'iga katkesti. Võib istuda 2G-s ja rakenduda hoopis kindlalt nr-lt tuleva SMS peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 11:58:48 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Väidetavalt osadel ruuteritel on selline restartimise funktsionaalsus kuskil menüü rägastikus "self healing" v sarnase nimetuse all - ise pole kordagi kasutanud.
Küll kasutan valvekaamerate puhul sarnast sisse ehitatud restartimise funktsionaalsust.

Endal ka pandud softi pealt restartima olenevalt nii kas iga öö või nädalas korra. Küll võib asi kuidagi nii kokku joosta, et ei oska endale enam restarti teha.
Mul pole küll kaevamiseks sama teemat kasutatud aga missiooni kriitilistes kohtades, kus on vajalik nett iga päev. Selle tõttu teeb öösel restardi ning on iga päev "puhas ja värske". Ei pea hakkama ringi jooksma ja kaableid välja kakkuma. Siiani on normilt toiminud.
rex kirjutas:
Nii on ja see küll vähendab pikast uptime'ist tulenevaid softi kokkujooksmisi, kuid jääb ikkagi võimalus, et hetkeline voolukõikumine vms jooksutab ikkagi kokku ja siis pole sest menüüvalikust kasu. Väline mehaaniline katkesti on kindlam. Samas pole mõistlik ka muidu kenasti toimiva site'i tööd reguraarselt katkestada. Kõige parem variant on täiesti autonoomne oma SIM'iga katkesti. Võib istuda 2G-s ja rakenduda hoopis kindlalt nr-lt tuleva SMS peale.

Selleks puhuks mingi mehaaniline kell oleks enamvähem lahendus. Eraldi SIMiga lahendus oleks väga viis. Mingi seade võiks vaadata, et kas on asi "elus", siis kui pole saadab SMSi, et tee restart.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2021 13:06:39 vasta tsitaadiga

Ma tegin vahepeal stseeniga automaatse watchdog'i, aga tüütu, kui asud mingit plaanilist hooldustööd tegema ja unustad selle enne maha võtta. Hashrate/voolutarve maas ja nuputad tükk aega, et miks see krdi ruuter või rig'i ees olev nutipistik sisse-välja plõksib... icon_smile.gif

Ruuterite ees ma tegelikult ei kasuta, kuna ükski rig pole kaugemal kui 15 min jalutamist ja Huawei ruuterid on seni väga stabiilsed olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2021 15:34:57 vasta tsitaadiga

Mõned GTX 1070-d tiksuvad juba mõnda aega. On kellelgi sarnane kogemus, et kohe kui neid PL kaudu pooma hakata, kukub ka hashrate? Käivad Hive all +275 core, 1300 mälu, 29,2MH ja tarbimist näitab 140-146W. Juba 125 peale sundides kukub 27,65 peale ja nii edasi. 1070 Ti-d samas PL 125 juures 31,5MH kanti. Rohkem alla tulles hakkab juba silmnähtavalt kukkuma.

Core mõjutab neil ka veel tulemust küllalt palju, ei saa nulli või miinusesse lasta.


viimati muutis rex 20.04.2021 15:38:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.04.2021 15:37:39 vasta tsitaadiga

Ee, kas see nagu loogiline pole? icon_smile.gif Annad vähem voolu, saad vähem vastu ka
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2021 15:42:02 vasta tsitaadiga

Jah, aga tavaliselt tekib kuskil sweetspot, neil nagu kukkumine kohe lineaarne. Ti-d ei tee enam oluliselt rohkem, kui vabaks lasta, kuigi tarbimine tõuseb ka 140-150W kanti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2021 10:05:50 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on olnud viimasel ajal veel probleeme pahavara krüptomineritega?

Mul oli selline kummaline lugu, et kaevamise ajal oli prose stabiilselt 30% (msi afterburneri andmetel). Kohe kui task manageri avasid, siis kukkus prose kasutus alla. Lasin masina üle eset online scanneriga ja leidsin appdata kataloogist miner pahalase. Kahjuks unustasin selle nime endale salvestada. Online scanner kustutas selle ise maha ja peale seda anomaalia lakkas.

Mind huvitab, et kuidas see värdjas mu arvutisse sattus. PM ma kasutan seda masinat üksinda ja kõige kahtlasem asi, mis ma üldse viimasel ajal teinud olen, on seesama ETH kaevamine T-rex mineriga. Kas see asi võis kuidagi läbi T-rexi mu masinasse saada?

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.04.2021 10:52:52 vasta tsitaadiga

dex, vähem XXX tuleb vaadata. icon_smile.gif

viimati muutis yerba 23.04.2021 11:33:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2021 11:00:53 vasta tsitaadiga

Midagi ei pea tegema selleks, et pihta saada. Kui arvuti on võrgus siis on alati võimalus.

Piiratud õigustega kasutajakonto ja uuenduste ning turvapaikade õigeaegne paigaldus aitab alati pihtasaamise tõenäosust vähendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptorahade üldine kaevandamisteema (sh. minerite riistvara ja troubleshooting) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 99, 100, 101 ... 168, 169, 170  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.