Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1250, 1251, 1252 ... 1549, 1550, 1551  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 11:44:47 vasta tsitaadiga

Venelased ja ukrainlased vist pidavat sõda pidama kuskil maailma otsas icon_rolleyes.gif
Muulased värisevad Eestis, et odav ukraina tööjõud lööb nende niigi vähemmakstud töö üle icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 12:00:02 vasta tsitaadiga

värisegu...
mu tööandja võtab avasüli suurema koguse odav tööjõudu omale hooajatööle...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 18.04.2021 12:39:00 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Kes teenib ametlikult >2-3 keskmist ja >15+ aastat pensionini võib ju koguda.
Kes liitus vabatahtlikult võtku välja.
Kellel palk <keskmise ja suurt kasvu ei paista võtku ka välja.


Miks peaks võtma kuulda finantsnõu sellilt, kes aukus katusega majas elab ning ainult tänu pensionifondile seda lappida saab?
Ei, aitäh, ei võta välja.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 18.04.2021 13:13:18 vasta tsitaadiga

Ei-ei, võtame kõik välja ja hakkame börsil yolotama.
See ei saa kuidagi valesti minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 15:12:07 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Nüüd tekib arusaam vaikselt, mida tähendas "pensionisamba õhkulaskmine" jah? Justnimelt seda. Populistid panid silla põlema ja jooksid naerdes minema.


Ei suuda seda su väidet parsida. Midagi ju ei lastud õhku. Liitujaid pantvangis hoidev süsteem kohendati lahkumist võimaldavaks. Edaspidi osalevad selles need inimesed,kes tahavad selles osaleda. Seni, kuni süsteem suudab kasumlikult töötada, ilmselt leidub soovijaid. Kui ei suuda, siis on ju hea, et on võimalus lahkuda.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 15:21:12 vasta tsitaadiga

Ma pole pantvangis. Keegi pole pantvangis. Sellisel kujul reform oli lollus ja selle hinnangu andsid kõik vähegi pädevad ja objektiivsed institutsioonid.

Pension ei ole lühike mäng, see kuidas lollidelt raha ära võetakse näeb praegu reaalsus erinevate äriplaanide pealt. Seda, et neil inimestel mingit plaani kuidas omale pensioniks lisavara kasvatada pole on ka juba näha. Talvekartulite ärasöömise õpetamise osas on Isamaa* kõva kõva käpp, seda küll.

Kui see II samba lisa nii väike on siis esimese samba tõstmine saab hea nali olema samale seltskonnale. Kuid see mure on kauges tulevikus, mõnele küll mitte nii väga enam.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 15:44:00 vasta tsitaadiga

Nüüd enam ei ole jah. Enne ikka vägagi olid - pärandada normaalsetel tingimustel ei olnud võimalik, pensionile minnes korraga kätte saada ei olnud võimalik, hädaolukorras väljavõtmise võimalust ei olnud, PIK pakutav võimalus ise seda raha soovi korral juhtida puudus.

Enne reformi olin ma vägagi tige II samba teostuse peale ja oleksin kasutanud esimest võimalust sellest lahkuda. Nüüd kus ülaltoodud võimalused on tegelikult olemas ma hetkel selleks vajadust ei näe. Ma lihtsalt tahtsin, et need olemas oleks ja nüüd nad on.

Tahaks lisada, et ma tegelikult põhimõtteliselt ei poolda sotsiaalmaksu privatiseerimist läbi II samba. Riigimakse peaks kasutama solidaarselt. Aga niikaua kuni süsteem on selline ja selle toimimine on mulle isiklikult kasulik, kasutan ma seda ära. See, et suur hulk inimesi on idioodid, kes on valmis "pangajuutide kiusamiseks" iseendale jalga tulistama, ei oleks muidugi tohtinud tulla üllatusena, aga ikkagi tuli, kuid see ei tähenda, et kui osade inimeste jaoks on kõige ohutum koht pehmete seintega tuba, peaksime kõik laskma end preventiivselt sinna lukustada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 15:45:00 vasta tsitaadiga

Hirmus mõelda, ekraanil nii suured numbrid, mida pole reaalses elus kunagi käes hoidnud icon_razz.gif Ise poleks eales suutnud seda summat koguda thumbs_down.gif
Nüüd saab selle "suure summa kätte" ja ära kulutada.
Esmalt tulumaks jne. võetakse maha.
Ja raisata jääb mõned eurod ja sendid icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 15:51:29 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Hirmus mõelda, ekraanil nii suured numbrid, mida pole reaalses elus kunagi käes hoidnud icon_razz.gif Ise poleks eales suutnud seda summat koguda thumbs_down.gif
Nüüd saab selle "suure summa kätte" ja ära kulutada.
Esmalt tulumaks jne. võetakse maha.
Ja raisata jääb mõned eurod ja sendid icon_lol.gif


Kui 80% suurest summast on mõned eurod, ju siis ikka ei olnud "suur summa".
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 16:02:51 vasta tsitaadiga

Inimeste silmad lähevad põlema, kui näevad ekraanil tuhandeid. Viiest tuhandest läheb tuhat juba tulumaksuks icon_idea.gif
Eks kunagi tuleb tõdemus, et raisata jäi vaid mõned eurod ja sendid.
Minu tuhanded koguvad tolmu seal arvuti ekraanil icon_razz.gif
Loodetavasti kulla tolmu icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 16:17:23 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Inimeste silmad lähevad põlema, kui näevad ekraanil tuhandeid. Viiest tuhandest läheb tuhat juba tulumaksuks icon_idea.gif


Kas see on sinu arust rohkem või vähem valus, kui 50 tuhandest läheb 10K tulumaksuks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 17:09:14 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

Tahaks lisada, et ma tegelikult põhimõtteliselt ei poolda sotsiaalmaksu privatiseerimist läbi II samba. Riigimakse peaks kasutama solidaarselt. Aga niikaua kuni süsteem on selline ja selle toimimine on mulle isiklikult kasulik, kasutan ma seda ära. See, et suur hulk inimesi on idioodid, kes on valmis "pangajuutide kiusamiseks" iseendale jalga tulistama, ei oleks muidugi tohtinud tulla üllatusena, aga ikkagi tuli, kuid see ei tähenda, et kui osade inimeste jaoks on kõige ohutum koht pehmete seintega tuba, peaksime kõik laskma end preventiivselt sinna lukustada.


Selle privatiseerimisega on nii ja naa. I sammas ju ka päris solidaarne pole ehk need kes on rohkem makse maksnud saavad ka rohkem pensionit. Ja tegelikult õige ka, see oleks ikka päris valus kukkumine kui tööl käies teenisid mitu Eesti keskmist ja pensionile jäädes pead a'la 300 euroga hakkama saama. Võib muidugi alati öelda, et oleks ju võinud siis ise midagi vanaduspõlveks kõrvale panna, aga tegelikult pension just selleks ju ongi, et 20ndates ja 30ndates ei mõtle enamik selle peale üldse ja kui siis 40ndate teises pooles natuke hakkavad mõtlema, võib juba hilja olla kogumist alustada.

Aga preventiivse lukustamise asemel võrdleks ma kohustuslikku pensioni kogumist pigem turvavööga. Võib ju praalida, et oma elu ja ise tean mis teen, aga kui kallist ravi vajad või eluks ajaks invaliidiks jääd, siis on ikka viu-viu-viu riik peaks aitama ja toetama. Pensioniga on põmst sama teema. Kui jätame välja need, kes põhimõtte pärast "pangajuute kiusavad", siis ilmselt kipuvad II samba raha välja võtma peamiselt need kellel mingit muud finantsvara ei ole ehk need kes vanaduses peamiselt pensionist sõltuvadki.
Ma kusjuures arvan, et paljudele kes raha välja võtavad jõuab see arusaam palju varem kui pensionieas kohale, et nad endale jalga tulistasid. Keskmine väljavõetav summa pidi ju sinna 7-8k kanti olema ehk ei midagi erilist. Samas mingite laenude/liisingute/järelmaksude sissemakseks ikka midagi saab ja kui nad seni pole suutnud ise midagi palgast kõrvale panna, siis võivad jääda hätta ka laenu/liisingu/järelmaksu tagasimaksetega.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 17:22:11 vasta tsitaadiga

Maksavad ühed laenud ja liisingud ära ja võtavad uued.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 17:25:49 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Maksavad ühed laenud ja liisingud ära ja võtavad uued.


Kehvemal juhul ei maksa laene ja liisinguid ära ja võtavad ikka uued.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 17:29:29 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Inimeste silmad lähevad põlema, kui näevad ekraanil tuhandeid. Viiest tuhandest läheb tuhat juba tulumaksuks icon_idea.gif


Kas see on sinu arust rohkem või vähem valus, kui 50 tuhandest läheb 10K tulumaksuks?


Selge see, et valusam.
Esindan pööblit aga ujun vastuvoolu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 18:26:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:


Selle privatiseerimisega on nii ja naa. I sammas ju ka päris solidaarne pole ehk need kes on rohkem makse maksnud saavad ka rohkem pensionit. Ja tegelikult õige ka, see oleks ikka päris valus kukkumine kui tööl käies teenisid mitu Eesti keskmist ja pensionile jäädes pead a'la 300 euroga hakkama saama. .


Kui pension oleks kõigile solidaarselt võrdne siis saaksid kõik keskmise summa, mitte nii et suur hulk saab 300 eurot ja väiksem osa saab tuhandeid.
Mina läheksin kaugemale. Pensioni peaks riik maksma ainult neile, kel ei ole millestki muust elada. Pole siis vahet, kas invaliidsuse, vanaduse, haiguse vms tõttu.
Mitte kuldama maksurahaga kopterilt üle neid, kes elavad niigi hästi või käivad täiskohaga tööl ja siis laiutama käsi, et vaeste toetuseks raha napib. Makse makstaksegi selleks, et riik saaks toetada neid, kes ise end ei suuda üleval pidada.


napoleon kirjutas:

Aga preventiivse lukustamise asemel võrdleks ma kohustuslikku pensioni kogumist pigem turvavööga.


Turvavöö lahti- või kinnipanek on samas juhi kontrolli all. Seda ei tule keegi sinu eest tegema vägisi ega keera seda lukku nii et sa seda enne surma enam lahti ei saa.
Kui tekib legitiimne olukord, kus su elu on vähem ohus lahtise kui kinnise turvavöö korral siis on sul võimalus selline valik teha. Näiteks jääteel sõites.
Enamikus olukordades enamike inimeste jaoks on mõistlik turvavöö kinni hoida. Sellegipoolest vähemalt tänaseni kasutatavad autod võimaldavad inimesel ise olukorda kontrollida. Kuigi paljud teevad vale otsuse ja paljudele lõpeb see ka väga halvasti. Aga ikkagi on meil selline vabadus. Ja ilmselt paljud tunneks end halvasti sõites sellises masinas, kus nad teavad et hädaolukorras ei ole neil võimalik ise turvavööd avada, kui vaja on. Ilmselt paljud keelduks isegi istumast sellisesse masinasse.

napoleon kirjutas:

Kui jätame välja need, kes põhimõtte pärast "pangajuute kiusavad", siis ilmselt kipuvad II samba raha välja võtma peamiselt need kellel mingit muud finantsvara ei ole ehk need kes vanaduses peamiselt pensionist sõltuvadki.


Kindlasti on see tõsi. Samas on olukorra hindamisel siin täielik situatsioonipimedus mängus. Kui inimesel on 20 aastaga kogunenud 8000 siis see ei hakka teda päästma vanaduses. Neil on peenike pihus nii koos II sambaga kui ilma selleta. Kui inimene on niigi puruvaene, siis tema jaoks argument, et võib-olla sa saad tulevikus paar pätsi leiba kuus rohkem osta ei ole argument. Ta on endiselt puruvaene ka koos selle lisapätsi leivaga. Mitu keskmist teenivad inimesed lihtsalt millegipärast ei oska end nende kingadesse panna. Miinimumi lähedast palka teeniva inimese jaoks oli II samba süsteem kahjulik. Seda on korduvalt välja arvutatud. Võib-olla kui tulusus oleks kogu aeg olnud nii hea kui aastal 2019 siis... aga mis me nendest oleksitest räägime.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 18:28:58 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Kui pension oleks kõigile solidaarselt võrdne siis saaksid kõik keskmise summa, mitte nii et suur hulk saab 300 eurot ja väiksem osa saab tuhandeid.
Mina läheksin kaugemale. Pensioni peaks riik maksma ainult neile, kel ei ole millestki muust elada. Pole siis vahet, kas invaliidsuse, vanaduse, haiguse vms tõttu.


Ehk siis võtame inimestelt igasuguse motivatsiooni pingutada või edukaks saada, neid selle eest karistades? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 18:50:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
netcat kirjutas:
Kui pension oleks kõigile solidaarselt võrdne siis saaksid kõik keskmise summa, mitte nii et suur hulk saab 300 eurot ja väiksem osa saab tuhandeid.
Mina läheksin kaugemale. Pensioni peaks riik maksma ainult neile, kel ei ole millestki muust elada. Pole siis vahet, kas invaliidsuse, vanaduse, haiguse vms tõttu.


Ehk siis võtame inimestelt igasuguse motivatsiooni pingutada või edukaks saada, neid selle eest karistades? icon_rolleyes.gif


Que? Sotsmaksust tulenev riigipension on see motivaator mille nimel edukaks saada tahtvad inimesed pingutavad? icon_eek.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:02:51 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
netcat kirjutas:
Kui pension oleks kõigile solidaarselt võrdne siis saaksid kõik keskmise summa, mitte nii et suur hulk saab 300 eurot ja väiksem osa saab tuhandeid.
Mina läheksin kaugemale. Pensioni peaks riik maksma ainult neile, kel ei ole millestki muust elada. Pole siis vahet, kas invaliidsuse, vanaduse, haiguse vms tõttu.


Ehk siis võtame inimestelt igasuguse motivatsiooni pingutada või edukaks saada, neid selle eest karistades? icon_rolleyes.gif


Lisame veel selle, et pensionärid ei napsa noorte eest töökohti ära kuna tööjõust on meil nagunii puudus. Kui võtta töötavalt pensionärilt pension ära või seda vähendada, siis pole tal mitte mingit motivatsiooni tööd teha.

Aga mina vaataks pensionit ikka nii, et see on väljateenitud nö. vanaduspuhkus. Kui tööealisena maksab kõrgemat palka teeniv inimene makse ka oluliselt rohkem(jah, maksab kui vaadata absoluutarve mitte protsenti) ilma et selle eest midagi rohkem riigilt vastu saaks, siis vähemalt enne surma võiks ju niipaljugi saada, et võiks väärikalt vanaduspõlve nautida mitte poes punaseid sente lugeda.
See peaks kuigipalju ka igasuguseid oü-tajaid ja mustalt töötavaid distsiplineerima, et kui ikka makse ei maksa.
Kommunism on oma idee poolest ju ilus ja tore, aga praktikas pole 99,9% inimestest altruistid ja selleks ei saa kommunism ka praktikas töötada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:10:04 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Etz kirjutas:
netcat kirjutas:
Kui pension oleks kõigile solidaarselt võrdne siis saaksid kõik keskmise summa, mitte nii et suur hulk saab 300 eurot ja väiksem osa saab tuhandeid.
Mina läheksin kaugemale. Pensioni peaks riik maksma ainult neile, kel ei ole millestki muust elada. Pole siis vahet, kas invaliidsuse, vanaduse, haiguse vms tõttu.


Ehk siis võtame inimestelt igasuguse motivatsiooni pingutada või edukaks saada, neid selle eest karistades? icon_rolleyes.gif


Que? Sotsmaksust tulenev riigipension on see motivaator mille nimel edukaks saada tahtvad inimesed pingutavad? icon_eek.gif


Et siis sinu arvates on õiglane neid selle eest karistada?
Et nad on kordades rohkem sotsiaalmaksu maksnud, siis vanduspensionile jäädes, ütleksid neile: “tore oli aga nüüd vaadake ise, kuidas hakkama saate?
Ainus mida selline mõtteviis toodab, on skeemitamine ja OÜ’tamine, sest milleks neid kõrgeid makse maksta, kui vastu ei tule sealt midagi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:16:50 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:


Aga mina vaataks pensionit ikka nii, et see on väljateenitud nö. vanaduspuhkus.


Sa ei saa olla korraga puhkusel ja tööl. Nagu sa ei saa ka korraga võtta töötutoetust ja olla tööl. Loogiline oleks ju siis et sa ei saa olla vanaduspuhkusel ja käia edasi täiskohaga tööl. Pead valima, kas üks või teine.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:22:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
milleks neid kõrgeid makse maksta, kui vastu ei tule sealt midagi.


ma ei tea, mina maksan makse selleks, et sotsiaalne turvavõrk riigis oleks tagatud neile kel seda parajasti tarvis läheb. Täna on need nemad seal, homme võib-olla mina ise.
Nii nagu osa neist maksudest läheb solidaarsesse haiguskindlustusse, et ravitaks neid, kes parajasti vajavad ravi.

Me vist ei soovi, et EMO hakkaks triaaži reegleid tegema mitte patsiendi seisundi, vaid palgaastme järgi.

Aga ma ei maksa makse selleks, et selle eest tulevikus loota mingit prisket preemiat. Tõesti mitte. Ainult seda sama tagatist, mida riik pakub kõigile oma kodanikele.
Praegu kukub natuke teisiti välja. Kuid ma kahtlen, et 20, 30, 40 aastat hiljem sama seis on.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:25:54 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ainult seda sama tagatist, mida riik pakub kõigile oma kodanikele.


Hetk tagasi oli aga sinu ettepanek ju hakata, mineviku sissetuleku järgi otsustama, kes saab selle tagatise ja kes mitte?
Kuidas need ootused siis nüüd nii äkki muutusid?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:32:53 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
netcat kirjutas:
Ainult seda sama tagatist, mida riik pakub kõigile oma kodanikele.


Hetk tagasi oli aga sinu ettepanek ju hakata, mineviku sissetuleku järgi otsustama, kes saab selle tagatise ja kes mitte?
Kuidas need ootused siis nüüd nii äkki muutusid?


Kuskohast sa seda nüüd võtad?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2021 19:38:56 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Etz kirjutas:
netcat kirjutas:
Ainult seda sama tagatist, mida riik pakub kõigile oma kodanikele.


Hetk tagasi oli aga sinu ettepanek ju hakata, mineviku sissetuleku järgi otsustama, kes saab selle tagatise ja kes mitte?
Kuidas need ootused siis nüüd nii äkki muutusid?


Kuskohast sa seda nüüd võtad?


Vaata mõned postitused tagasi, seal sa ise nagu väitsid seda, et osad inimesed pole neidsamu tagatisi väärt.
Ja kriteeriumiks oleks just nimelt nende sissetulek või hakkamasaamine.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1250, 1251, 1252 ... 1549, 1550, 1551  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.