Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 153, 154, 155 ... 163, 164, 165  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 17:40:21 vasta tsitaadiga

Vastust minu küsimustele pole endiselt, keegi andnud.
Ma ei ole hetkel veel midagi ära ostnud, peaks ju nagu selge olema?

bladerunner, palun ära vasta minu küsimusele rohkem, sa ei vasta mitte küsimusele, vaid lihtsalt lahmid midagi ülbelt, ilma teemasse süvenemata.
Ühe faili korrupteerumine ei ole mingi näitaja, seda juhtub kõigi kõvaketastega.

Ok üks vastus siiski tuli baeskadeselt, et kõvakettad on nagu loto.
Varukoopiaid ma teen.

Endiselt pole saanud vastust, smr kohta ja kas sel WD Purple kettal on tõesti mingi sobimatus, kui ta on videovale jaoks mõeldud?
Mind huvitavad selles osas just detailid, miks ta võiks olla sobimatu?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:43:30 vasta tsitaadiga

al101, WD Purple firmware on konfitud silmas pidades CCTV töö iseloomu. Seega jah, lauaarvuti jaoks pole optimaalseim valik.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 17:43:51 vasta tsitaadiga

Ma ei oota üldist juttu, vaid ootaks detaile, miks ta ei sobi, mis juhtub ?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 11.04.2021 17:46:32 vasta tsitaadiga

vastupidavuse mõttes ei ole sel olulist vahet, kas ketas on mõeldud lauaarvutisse, nasi, surveillance või kasvõi arhiveerimiseks. erandiks võib-olla lugeda vaid enterprise ja garantii pikkus.
pigem on olulisem roll ketaste partiil, hoiu-/kasutustingimustel või lihtsalt õnnel. kui ketas rikneb, aitab ikkagi eelkõige varukoopia.

smr/cmr või ketta sihtotstarve mõjutab ketta jõudlust. esimene kirjutamise eripärade ja teine firmware orienteerituse ja optimeerimise tõttu. eelkõige on jõudlusega probleeme kasutades seda otstarbeks, milleks ketas pole ette nähtud.
kas ja kui palju seda mõju reaalsuses näha on sõltub täielikult kettast ja konkreetsest kasutusjuhust.

wd purple on optimeeritud järjestikkirjutamisele ja kirjade järgi tehtud mingil määral parema temperatuuri- ning vibratsioonitaluvusega. ma kahtlustan et need viimased on marketing ja võib-olla veidi rangem testimine, praktikas vahet pole. järjestikkirjutamisele optimeerimine aga tähendab reeglina veidi madalamat jõudlust kui jutt on juhuslikust lugemisest-kirjutamisest.

ma olen kunagi wd purplet oma arvutis kasutanud (küll mingit tänaseks iidvana mudelit). vahed wd greeniga olid minimaalsed. veidi parem järjestikkiirus, veidi kehvem suvapöörduste kiirus ja kõik.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 17:47:49 vasta tsitaadiga

Jõudlus ei ole mulle probleem, lihtsalt, et ketas toimiks normaalselt, nagu teised kõvakettad.
SMR puhul on minu suurim hirm see, et midagi läheb kas valesti või lihtsalt ketas kulub tiheda kirjutamise tõttu kiiremini ära, bad sectorid jne.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:48:51 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Ma ei oota üldist juttu, vaid ootaks detaile, miks ta ei sobi, mis juhtub ?

tsitaat:
Desktop drives are primarily optimized around well-known operating systems and associated business and consumer applications. Typically, these types of PC applications have a balanced read / write ratio to the hard drive. This enables a more generic firmware cache policy to support this more balanced reading and writing within the PC system.

Surveillance is a very different type of workload. In surveillance, the ultimate goal is capture what’s happening, at all times, so you don’t miss an important event. However, much of the surveillance footage captured is not reviewed; only in the case of an incident. Thus, surveillance drives are optimized to prioritize write cycles of video being recorded by the surveillance cameras over the playback, or read cycles, of the recorded video, as there is a much higher balance of writing than reading to the hard drive . The optimizations enable the hard drive to have high bandwidth for high quality recording of video. In addition, the surveillance hard drive is also optimized for both software and hardware RAID to deliver high performance in multi-drive configurations.

https://blog.westerndigital.com/5-things-to-look-for-surveillance-optimized-drive/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:55:31 vasta tsitaadiga

* Kõvakettad on loto.
* WD purple osas ei viitsi keegi kodulehte ja ülevaateid ümber seletada. Ära võta tavakasutusse ja punkt. Või võta, paljud kasutavad kassipiltide, sitalao või vanaema koduvideode jaoks ja pole nagu probleemi.
* Kallimad, igasugused Pro seeriad, on ilmselt paremad. Aga võivad ikka katki minna.
* Kõvakettad on loto.
* Kõige odavamat pigem ei ostaks.
* Kõvakettad on loto.

Lihtne. St vastupidi, keeruline. Siin pole õiget ja valet ega triviaalset vastust, mu hinnangul mõttetu enda pead vaevata mudelitega. Ära osta kõige odavamaid, ära osta neid, mida turundatakse videoseadmetesse. Pigem ehita setup ülesse nii, et mingil hetkel see HDD annab otsad. Võid saba anda homme, kolme kuu või viie aasta pärast.

Muidu jääbki kripeldama, et nüüd tegid vale otsuse kui lõputult valid.


viimati muutis Dirty Harry 11.04.2021 17:56:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 17:56:34 vasta tsitaadiga

Sealt lingilt igatahes mingit probleemi purple kohta välja ei loe.
On optimeeritud rohkem kirjutamise, kui lugemise jaoks, samas kirjutamine ongi ju tähtsam, et failid saaks korralikult ja veavabalt kõvakettale kirjutatud, või mida sellest arvata?

Nagu ka öeldud, ei ole kiirus minu jaoks tähtis.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:57:10 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Sealt lingilt igatahes mingit probleemi purple kohta välja ei loe.
On optimeeritud rohkem kirjutamise, kui lugemise jaoks, samas kirjutamine ongi ju tähtsam, et failid saaks korralikult ja veavabalt kõvakettale kirjutatud, või mida sellest arvata?

Kui laheb lauaarvutisse, on mõlemad tähtsad, lugemine pigem nõks rohkem.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:58:52 vasta tsitaadiga

Kuna selgelt tahad osta WD purple - no osta. Siin väga keegi seda ei soovita - aga keegi kätt ette ei pane, vaba maa. Mul on ka ühes NASis paljukirutud WD Green, ei oska enam aastaid kokku lugeda, kaua on olnud. Töötab, raisk. Rohkem ei ostaks aga ühena paljudest backupidest on okei.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 18:04:00 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
al101 kirjutas:
Sealt lingilt igatahes mingit probleemi purple kohta välja ei loe.
On optimeeritud rohkem kirjutamise, kui lugemise jaoks, samas kirjutamine ongi ju tähtsam, et failid saaks korralikult ja veavabalt kõvakettale kirjutatud, või mida sellest arvata?

Kui laheb lauaarvutisse, on mõlemad tähtsad, lugemine pigem nõks rohkem.


Miks lugemine tähtsam on ja mida ma sellega kaotan ,kui kõvaketas on optimeeritud kirjutamise jaoks?
Kui see on ainult kiirus, siis ei ole probleem.


Kui rääkida sellest, mida ma eelistan, siis valik on mul ju kahe ketta vahel Seagate ja WD ning Seagate puhul teeb mulle muret SMR, muidu ostaksin hoobilt Seagate.
Seagate on valikus odavuse tõttu ja WD, kuna ta on CMR ja usaldan seda ketast.


Teine variant oleks osta rohkem 4TB kettaid ja siis oleks valikuks see, kuna see on CMR.
https://www.1a.ee/p/western-digital-blue-hdd-4tb-5400rpm-sata3-64mb-wd40ezrz/7y?mtd=search-popup&pos=autocoplete&src=searchnode
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 11.04.2021 18:15:05 vasta tsitaadiga

Purple kettad on optimeeritud kiireks kirjutamiseks, mitte andmete pikaajaliseks säilitamiseks.
Mulle on jäänud mulje, et asi on sarnane CD-toorikutega. Kui max. kiirusega kirjutati, siis mitmed neist ei olnud mingi aja pärast enam (täielikult) loetavad. Või ei lugenud neid plaate iga seade, ka kohe pärast kirjutamist. Mida odavam toorik, seda kindlamalt andmed ära kadusid.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 11.04.2021 18:18:11 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Purple kettad on optimeeritud kiireks kirjutamiseks, mitte andmete pikaajaliseks säilitamiseks.
Mulle on jäänud mulje, et asi on sarnane CD-toorikutega. Kui max. kiirusega kirjutati, siis mitmed neist ei olnud mingi aja pärast enam (täielikult) loetavad. Või ei lugenud neid plaate iga seade, ka kohe pärast kirjutamist. Mida odavam toorik, seda kindlamalt andmed ära kadusid.
see viimane osa on ikka mööda. andmete püsimine kettal kirjutamise kiirusest ei sõltu. seda enam, et kõvaketta kirjutuskiirus ja selle optimeerimine ei ole kinni kettale füüsiliselt andmete kirjutamise taga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 19:12:57 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
SKG kirjutas:
al101 kirjutas:
Sealt lingilt igatahes mingit probleemi purple kohta välja ei loe.
On optimeeritud rohkem kirjutamise, kui lugemise jaoks, samas kirjutamine ongi ju tähtsam, et failid saaks korralikult ja veavabalt kõvakettale kirjutatud, või mida sellest arvata?

Kui laheb lauaarvutisse, on mõlemad tähtsad, lugemine pigem nõks rohkem.


Miks lugemine tähtsam on ja mida ma sellega kaotan ,kui kõvaketas on optimeeritud kirjutamise jaoks?
Kui see on ainult kiirus, siis ei ole probleem.


Kui rääkida sellest, mida ma eelistan, siis valik on mul ju kahe ketta vahel Seagate ja WD ning Seagate puhul teeb mulle muret SMR, muidu ostaksin hoobilt Seagate.
Seagate on valikus odavuse tõttu ja WD, kuna ta on CMR ja usaldan seda ketast.


Teine variant oleks osta rohkem 4TB kettaid ja siis oleks valikuks see, kuna see on CMR.
https://www.1a.ee/p/western-digital-blue-hdd-4tb-5400rpm-sata3-64mb-wd40ezrz/7y?mtd=search-popup&pos=autocoplete&src=searchnode

Sest lauaarvutis toimub rohkem kettalt lugemist kui kirjutamist (on erandeid muidugi). OSi töö, programmide ja mängude avamine ja jooksutamine on kõik kettalt lugemine, vähem kirjutamist. Kirjutamine on pigem ühekordne - OS install, progede ja mängude install jne. Ehk siis lauakas oleks lugemine veidi tähtsamal kohal kui kirjutamine. Loodetavasti oli arusaadav.

Mina WD Purple lauakasse ei ostaks, sest ta pole sinna mõeldud.
Oleks mul kaameratega NVR, siis sinna paneks WD Purple küll.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 19:27:57 vasta tsitaadiga

Ma täpsustan, et süsteem on teisel kettal.
Hetke Purple kettaid kasutan igapäeva andmeketetasteks.
Seal peal jookseb desktop, my documents, ka mängud ja kui teen mingit videotöötlust või kuulan muusikat.
Samas ei tee ma neid asju niiväga korraga ja videotöötlus on ka lahjal tasemel.
Mis sellest korraga lugemisest juhtub ?

On neil Purple ketastel mingi kehvem veakontroll? Näiteks bad sectorile mitte kirjutamisega mingi teema ?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 19:35:32 vasta tsitaadiga

al101, äkki loed WD tooteinfo ja mõne ülevaate läbi?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 19:40:45 vasta tsitaadiga

Tooteinfo sisaldab ju peamiselt seda milleks ta on mõeldud, mitte seda milleks mina seda kasutada soovin.
Küsiks ka uue küsimuse, mis juhtub, kui kasutan NAS ketast oma lauaarvutis ?

https://www.1a.ee/p/western-digital-red-nas-8tb-5400rpm-256mb-3-5-wd80efax/eiv?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 19:44:34 vasta tsitaadiga

WD Red NASi kettad võiks teoorias olla tavakasutuses head. Sest noh, ma praegu võtsin mudelinumbri, torkasin Googlesse, võtsin esimese ülevaate ja seal oli kõik kenasti kirjas, et mis on head ja vead. Äkki proovid ka?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 19:46:41 vasta tsitaadiga

al101, Mida sa mõtled "juhtumise" all? Midagi ei juhtu. Lihtsalt igal HDD seerial on firmware optimeeritud töötama vastavalt määratud kasutusvaldkonnale. Võibolla on mõni seeria pikema garantiiga ja testitud/garanteeritud töötama raskemates oludes vms.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 20:00:30 vasta tsitaadiga

Juhtumise all mõtlen seda, et mul ei korrupteeri tarkvara ära ja ketas ei lähe varem tuksi, kui teised, ei jookse midagi segamini.
Muus osas ei ole mul probleemi, kui mingi ketas on aeglasem.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 20:05:04 vasta tsitaadiga

Leedukate 1a.ee asemel ma pigem telliks juba selle - WD Red Plus
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/WESTERN-DIGITAL-HDD-SATA-8TB-6GB-S-256MB-RED-WD80EFBX-WDC-562973

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 20:57:35 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Seagate on valikus odavuse tõttu ja WD, kuna ta on CMR ja usaldan seda ketast.

Sul on juba üks ketas õhtule läinud ja teisel korrumpeerunud fail - kes teab, äkki see ainult üks juhus, mille otsa oled sattunud ja ehk on veel korrumpeerunud faile, mida lihtsalt avastanud pole? Selline usalduse standard?

Kiirest googledamisest saan mina sellest Purple seeriast nii aru, et prioriteet nr 1 on see, et fail saaks kettale kirjutatud, vahet pole, kas seal on bit flippinud või mitte. See tekitabki korruptsiooni.

Kui õige koht kettal korruptsiooniga pihta saab, ei tööta sul enam OS või on kogu paroolihalduse fail koos kõikide paroolidega pekkis näiteks.


viimati muutis skyTronic 11.04.2021 20:59:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 20:59:26 vasta tsitaadiga

Läbi läks ikkagi Seagate ja see oli praak ketas, kuna poole aastaga läks.

Korrumpeerunud fail oli WD Purple peal, aga seda on läbi aastate olnud ka teiste ketaste peal, see pole veel näitaja.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 22:55:34 vasta tsitaadiga

CMR vs SMR ostaks igal juhul CMR. SMR hinnaeelis pole nii märgatav kui selle perf kaotus CMR ketastele. Rääkimata mahtudest. SMR ei anna märgatavat mahueelist CMR ees. Isegi ülisuurtel ketastel heal juhul 1-2TB. Tavaliselt vähem. Sama lugu on SSD vallas QLC vs TLC. QLC pole niipalju odavam, et ennast õigustada koos oma miinustega.

Mis puutub WD Purple, siis ma ei näe et selle tavalises lauaarvutis kasutamine probleeme tekitaks. Jah see pole optimaalseim valik aga pole ka midagi hullu kui seda kasutada.
Ketaste vastupidavus on jah paras loto aga samas nt Backblaze andmed midagi siiski näitavad. Näiteks seda, et Seagate on aastate vältel olnud kehvema vastupidavusega ja HGST (Nüüd WD Enterprise HE seeria) parima vastupidavusega.

Seega täielikult vältida riski ei saa aga õigete otsustega saab seda vähendada. Ehk siis lühidalt öeldes ei tasu osta odavaimat Seagate ketast.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2021 05:35:17 vasta tsitaadiga

Suured kettad mitme kaupa. On ketas ja on andmed.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 153, 154, 155 ... 163, 164, 165  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.