Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Palun noortelt tarkadelt abi macOS programm ja id-kaardi tarkvara märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 17:53:48 Palun noortelt tarkadelt abi macOS programm ja id-kaardi tarkvara vasta tsitaadiga

Tere! Perekonnas 2 vanemat kõbi (mina siis üks )ja ühel Macintosh sülearvuti. Mac on Soomes hetkel aga vaja anda Eesti panka digiallkiri. Omanik on 62 a. vana ega suurt oska sellega midagi teha. Vaja ID-kaardi tarkvara allalaadida. Olukord on nagu ta on. Ise juhendan skype teel siit Eestist nii, et abikaasa jagas ekraani, mis ka toimis tänaseni.
Id- kaardi tarkvara allalaadida ei saanud, kuna puudus macOS. Kolm päeva katkusime juukseid ja täna sai abikaasa Soomest telefoni otsa IT toe, kes saatis siis steb by step juhised kuidas macOS paigaldada. Minu arust oli arvutis olemas macOS koht uuendustes, aga seal oli ainukesena linnuke panemata. Manuaalselt uuendusi me ei suutnud teha. Abikaasa sai täna (vist) macOS-i programmeeritud. Aga Eesti id- kaardi tarkvara ikka veel mitte. MacOS programm tegi tema arvutis ka mingeid imelikke muudatusi. Minule isiklikult ehk seda, et Skype ekraani enam endiselt jagada ei saa. Seega ei saa ma teda juhendada ka id- kaardi programmi allalaadima. Minule näitab tema arvuti erinevaid tausta pilte, kuigi ta juba kuskil brauseris, mida ka mina peaks jagamise teel nägema. Logis Skypest välja ja logis uuesti sisse, ikka näen tausta pilte erinevaid, ei aidanud. Kas viga võib olla, et Skype konto pole tehtud tema arvutis? Tegime konto teises arvutis ja andsime talle kasutajatunnuse ja salasõna. Enne macOS toimis ekraani jagamine. Nüüd ei toimi. Tänud ette kõigile aitajatele ja palun kui keegi aitab- puust ja punaseks. Lühenditest aru ei saa! icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 18:13:20 vasta tsitaadiga

Sa nagu ise saad aru, mida seal teha üritatakse? Vaja tühja arvutisse opsüsteemi installida? Või lihtsalt ID kaardi tarkvara (mida saab näiteks sealt) paigaldada? Või...
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 18:15:07 vasta tsitaadiga

https://www.id.ee/artikkel/id-tarkvara-toetatud-operatsioonisusteemid/
vali MacOS ja seal video õpetusega.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 18:33:15 vasta tsitaadiga

Oh, oh. Tegemist pole tühja arvutiga. Täna sai sinna arvutisse Soome poolse IT toe kaudu macOS installeerida (programmeerida või mida iganes, ma pole it-tark),sest Eesti id-kaardi süsteem vajab macis seda. Aga pärast seda ei saa skypes ekraani jagada. Ma siit Eestist juhendan kuidas ID kaardi tarkvara allalaadida, sest inimene on soomlane ja ei oska teha midagi. Aga kui ma tema ekraani enam ei näe, siis ma silmad kinni ei opereeri üheski macis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 18:40:17 vasta tsitaadiga

Morgank02 kirjutas:
Oh, oh. Tegemist pole tühja arvutiga. Täna sai sinna arvutisse Soome poolse IT toe kaudu macOS installeerida (programmeerida või mida iganes, ma pole it-tark),sest Eesti id-kaardi süsteem vajab macis seda. Aga pärast seda ei saa skypes ekraani jagada. Ma siit Eestist juhendan kuidas ID kaardi tarkvara allalaadida, sest inimene on soomlane ja ei oska teha midagi. Aga kui ma tema ekraani enam ei näe, siis ma silmad kinni ei opereeri üheski macis.


Proovi Skype asemel ekraani jagamist https://meet.jit.si/, kus ei ole vaja kasutajat ja saab liituda aadressi kaudu. mille saad talle saata skypes.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 18:50:36 vasta tsitaadiga

Mõistlik oleks Skype ekraanijagamise asemel kasutada näiteks AnyDesk või TeamViewer.
https://anydesk.com/en
https://www.teamviewer.com/en/


viimati muutis maty 09.04.2021 18:51:15, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 18:50:42 vasta tsitaadiga

slax kirjutas:
Morgank02 kirjutas:
Oh, oh. Tegemist pole tühja arvutiga. Täna sai sinna arvutisse Soome poolse IT toe kaudu macOS installeerida (programmeerida või mida iganes, ma pole it-tark),sest Eesti id-kaardi süsteem vajab macis seda. Aga pärast seda ei saa skypes ekraani jagada. Ma siit Eestist juhendan kuidas ID kaardi tarkvara allalaadida, sest inimene on soomlane ja ei oska teha midagi. Aga kui ma tema ekraani enam ei näe, siis ma silmad kinni ei opereeri üheski macis.


Proovi Skype asemel ekraani jagamist https://meet.jit.si/, kus ei ole vaja kasutajat ja saab liituda aadressi kaudu. mille saad talle saata skypes.

Tänud, õige jutt hakkab tulema. Tean teamviewer ka olemas aga vist ip aadressi järgi. Mis eeldab jälle luba andmist maci poolt ja juhendamist vist telefoni teel siis. Aga noh hea meelega tahaks skype "share screeni" tööle saada tagasi nagu enne oli. Aga tänud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 19:07:09 vasta tsitaadiga

Morgank02 kirjutas:
Tean teamviewer ka olemas aga vist ip aadressi järgi.

Ei. Soomlane klõpsab programmi käima, loeb ekraanilt lühikese numbri (või noh, parool ka veel lisaks), edastab sulle (jah tõesti telefoni või kirja teel), sina tipid selle enda programmi vastavasse lahtrisse ja korras.

https://download.teamviewer.com/download/TeamViewerQS.dmg

Aga miks Skype ei toimi, seda mina ei tea.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 19:11:38 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Mõistlik oleks Skype ekraanijagamise asemel kasutada näiteks AnyDesk või TeamViewer.
https://anydesk.com/en
https://www.teamviewer.com/en/

Tänan. Kui keeruline see teamviewer on? Vaja ip aadressi? Samas tean, et minu arvutis käib üks isiklik IT abi, keda usaldan. Mul kahjuks pole küll arvutis saladusi, aga kuidas sa 62 a.-le soomlasele teed selgeks, et tulen sinu arvutisse siis, kui tahan. Teamvieweriga sa ei anna luba ju siseneda, ta ju lihtsalt tuleb. Ja hiljem lihtsalt sulged sessioni. Peale selle on minu arust mac selline arvuti, mis küsib 10 korda luba ja takistab, küsib salasõnu seal, kus sa oodata ka ei oska. Ma ei tea, minul isiklikult maci pole ja elus ei ostaks ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 19:23:30 vasta tsitaadiga

Morgank02 kirjutas:
Kui keeruline see teamviewer on?

Lihtne on. Ütleks, et lausa imelihtne.

Morgank02 kirjutas:
Vaja ip aadressi?

Ei.

Morgank02 kirjutas:
Teamvieweriga sa ei anna luba ju siseneda, ta ju lihtsalt tuleb.

Soomlane edastab sinule kontaktnumbri ja parooli, sellega annab loa. Peale soomlase poolt programmi sulgemist sina enam ligi ei saa. Klõpsab somm uuesti programmi käima, on parool muutunud (saab muidugi panna ka püsiparooli, aga seda pole vaja ilma tungiva vajaduseta teha), vaja jälle helistada.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raudpits
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.03.2004




sõnum 09.04.2021 19:37:54 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:

Aga miks Skype ei toimi, seda mina ei tea.
 


vale desktoppi jagab
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 19:47:59 vasta tsitaadiga

Oh õudust. Esiteks ei leia vastuse kirjutamist siit ilma tsiteerimiseta. Ma olen vist pimedaks jäänud või on mõne aastaga jälle midagi muutunudfoorumites. Tänan, olen saanud head infot, et pean ise ka ronima kõrgemale. Ma tean tänapäeva Skype on p...s pärast seda kui Microsoft selle ostis. Siiski on see teatud mõttes vanematele inimestele vana ja turvaline suhtlus vahend. Olen aidanud oma 80 a. ema ainult skype ekraani jagamise teel. Ju siis on see ka iganenud. Või kellelgi on skype koha pealt ideid? Meil ei tööta ka audio, mis on arvutites timmitud viimase peale. Üks helistab ja teist ei kuule skypes, siis peab lihtsalt teine tagasi helistama ja heli on kuulda ideaalselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 19:58:34 vasta tsitaadiga

Ilmselt siis teine pool peaks hakkama enda Skype seadistama. Aga nagu mina aru olen saanud, siis tema seda teha ei oska. Ja kuna Skype ei tööta, siis sina aidata ei saa. Selline surnud ring.

Morgank02 kirjutas:
Esiteks ei leia vastuse kirjutamist siit ilma tsiteerimiseta.

Veidikene allpool on tühi lahter/kastikene, sinna hakkadki suvaliselt kirjutama, hiljem klõpsad "sisesta" nupukest.


 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Morgank02
HV vaatleja

liitunud: 09.04.2021




sõnum 09.04.2021 20:41:41 vasta tsitaadiga

Naljakas, lihtne et all pool on lahter, kuhu just muideks kirjutan. Aga ma ju selle "topiku" autor. Ühelegi vastajale ei leia ma kohta vastata nii, et vastaja eelmine kommentaar vägisi kaasa ei tule. Minu võimalus on ainult tsitaatidele vastata. Mis ju tegelikult teeb vastus postituse palju pikemaks, kirevamaks, segades asja ponti. Ma Eesti foorumites pole vist 5 a. juba ja jäänud reeglid võõraks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 09.04.2021 20:58:33 vasta tsitaadiga

Klõpsa kasutajanimel, siis tekib see vastusekasti.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 21:28:33 vasta tsitaadiga

Versioon: 21.02, avalikustatud 25.02.2021
macOS High Sierra (10.13), macOS Mojave (10.14), macOS Catalina (10.15), macOS Big Sur (11)

ehk, et see asi saaks töötada, peaks sul justkui olema ülalmainitud OS X. ma jauran siin hetkel ühte Yosemitet catalnaks upgradeda, et " asjad tööle hakkaks.." ütleme nii, et kasutatud macist saab oluliselt varem kallis prügi kui win masinatest.. mäkile samas saab opsüssi lihtsamini peale kui seda üldse ei ole ja kuskilt netti võtta on.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 09.04.2021 21:38:28 vasta tsitaadiga

Ma pakun, et tehti uuendus Big Sur-i peale ja viimastes OSX versioonides on privaatsuse sätted nii kinni, et kõike pead üle näppima.
Tundub, et see ka juhtus kui enam ekraani jagada ei saa. OSX tahab kõhust tiba sättimist et jälle ekraani jagada.
Sama häda oleks ükskõik, mis teise eelpool paktud remote tarkvaraga olnud.
Lihtsalt härrased ei tulnud nii lihtsa asja peale või pole OS X kogemuist all.
Seal ikka maru keeruline elu käib tänapäeval, kuna kõik on nii privaatne ju icon_lol.gif

Muudatused mida tuleb MAc-is teha on kirjeldatud siin inglise keeles, ei suutnud esimese hooga maakeelset tarka juttu leida. icon_confused.gif
https://www.lifewire.com/use-mac-security-preference-pane-2260745
Alates peatükk - How to Adjust Privacy Settings
Mõned pildid aitavad lähemale, kuid paraku pole op süsteem, mida niisama klikida ilma asja või keelt tundmata.
Jah Facebook on lihtne iga arvutiga aga kui vaja ikka midagi paigaldada ja sätteiid kruttida siis pole lihtsamat elu kui Windowsi elu.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 10.04.2021 10:00:51 vasta tsitaadiga

Palun meelde tuletada tingimusi, millega kõik on nõustunud enne kommuuni kasutaja tegemist icon_exclaim.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2021 18:51:07 vasta tsitaadiga

tiirP, thumbs_up.gif

Rookisin teemat. Morgank02, palun ole viisakam!
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p6kk4
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2021




sõnum 14.08.2021 14:57:38 vasta tsitaadiga

Mul on sarnane mure, st id kaardi tarkvara on peal ja os versioon on catalina ja kui tahan id-kaarti kasutada, siis pean alati tegema restardi, enne panema id-kaardi lugeja usb ja siis kaart sisse ja uuesti arvuti käima, muidu id kaarti ei tunnista. Kas mingi nõks või kõigil on nii?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2021 10:13:55 vasta tsitaadiga

Seda nõksu ei tea, aga üks catalina ja sellele eelneva kasutaja tegi sel põhjusel mobiil-id lõpuks icon_smile.gif Võimalik, et asi oli lugejas, Win 10 küljes toimis samas kenasti.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p6kk4
Aeg Maha 2a

liitunud: 05.08.2021




sõnum 05.09.2021 15:54:04 vasta tsitaadiga

mul pc hetkel pole, aga win all sama id-kaardilugeja toimis iga kell, aga mäkis ei toimi. lugeja on okei, tuled ka vilguvad, aga ei tunnista kaarti sees olevaks. restardi puhul tunnistab. big sur mu vanas airis hakkab läägama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Palun noortelt tarkadelt abi macOS programm ja id-kaardi tarkvara
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.