Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Mis vahe on Xilence XC030 vs Xilence XC032 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 09.04.2021 21:08:43 Mis vahe on Xilence XC030 vs Xilence XC032 vasta tsitaadiga

Saan aru et see XC030 on 65W ja XC032 on 95W

Aga nagu mis nende vahe on ? 95W on võimsam ja peaks jahutama nagu paremini.
Mul tuleb kuu lõpus mingi MSI B85 LGA 1150 emaplaat et ma praeguse Asrock LGA1150 B85 ära vahetan.
Mul praegu on I5 4570 stock jahutus ja ma arvan et ma lõhun selle stock inteli jahutuse ära, kuna ma ei saa kunagi lahti seda sealt emaplaadilt.
Ma oleks 3 korda termo pastat vahetanud 2-l arvutil ja olen alati lõhkunud mingi 1-2 kinnitust ära kuna need on plastikust ja ei saa neid normaalselt lahti.

Pmst on mul emaplaadil ram siinid katki ja korra nädalas pean neid ümber istutama et arvuti tööle saaks.
Leidsin kuskilt 1150 emaplaadi et ei peaks tervet kupatust ümber vahetama.
Motherboard MSI B85M-E45 For LGA 1150 Intel Core i7 i5 i3 Pentium Celeron DDR3 32G PCI-E 3.0 B85 SATA Micro-ATX

Mul on mingi 700W toitekas seega pole muret kas on 65W või 95W samas pole neil kahel cooleri hind ka suurt vahet. Üks 4 euro ja teine 7 euro.
Ja kuna arvuti on vana siis ei taha investeerida midagi paremat jahutust.

Lihtsalt tahaks teada mis vahe on 65W ja 95W ja siis kumb oleks mõistlikum valida
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 21:15:49 vasta tsitaadiga



XC032 on PWM, XC030 mitte

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 09.04.2021 21:23:38 vasta tsitaadiga

See on muidugi tore, kuid see PVM vajaks seletust.
Ma ei tea mida ma sellest aru peaks saama, et mis vahe seal on kas see on või ei ole kuuleril.
Mul muidu modular toitekas, seega sellel peaks see 4 pin juhe ka olema
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 21:29:00 vasta tsitaadiga

PWM reguleerib ventika töökiirust, samas kui 3-pin'ine vuhiseb olenemata CPU temperatuurist kogu aeg täistuuridel.
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 09.04.2021 21:31:03 vasta tsitaadiga

Ok tänud seega on mõistlikum minna selle PVM versiooniga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2021 21:33:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma oleks 3 korda termo pastat vahetanud 2-l arvutil ja olen alati lõhkunud mingi 1-2 kinnitust ära kuna need on plastikust ja ei saa neid normaalselt lahti.

Siis sa teed midagi valesti. Ma olen pastat vahetanud päris mitmesajal arvutil ning mitte ühtegi stock jahutuse kinnitust pole suutnud ära lõhkuda.
Sa ikka pöörad kinnitust 90 kraadi vasakule?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 09.04.2021 21:55:46 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
tsitaat:

Ma oleks 3 korda termo pastat vahetanud 2-l arvutil ja olen alati lõhkunud mingi 1-2 kinnitust ära kuna need on plastikust ja ei saa neid normaalselt lahti.

Siis sa teed midagi valesti. Ma olen pastat vahetanud päris mitmesajal arvutil ning mitte ühtegi stock jahutuse kinnitust pole suutnud ära lõhkuda.
Sa ikka pöörad kinnitust 90 kraadi vasakule?


Jah ikka nii lahti pööran kui saab ja kõik kinnitused logisevad aga ikka on jäänud emaplaadi külge kinni. Loogiline et ma teen midagi valesti.
Mul praegu ka stock jahuti sees ja telline endale uue jahuti just sellepärast, et ma raudselt lõhun selle stock ära ja siis on kindle et on uus olemas.
No samas nüüd suva ka, kas lõhun ära või ei. Kui uus jahuti olemas, siis panen selle uuele emaplaadile peale ka.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 09.04.2021 22:05:18 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
tsitaat:

Ma oleks 3 korda termo pastat vahetanud 2-l arvutil ja olen alati lõhkunud mingi 1-2 kinnitust ära kuna need on plastikust ja ei saa neid normaalselt lahti.

Siis sa teed midagi valesti. Ma olen pastat vahetanud päris mitmesajal arvutil ning mitte ühtegi stock jahutuse kinnitust pole suutnud ära lõhkuda.
Sa ikka pöörad kinnitust 90 kraadi vasakule?


Tehnika on ja vale siis. Alguses ma 775 lõhkusin ka neid päris palju thumbs_up.gif
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 13.04.2021 15:48:03 vasta tsitaadiga

Huvitav sellele jahutusel on juba termo pasta all või mingi valge löga.
Kas on mõistlik see ära puhastada ja panna mingi muu termo pasta asemele ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2021 16:11:38 vasta tsitaadiga

Kui on midagi paremat, siis võib ju, muidu peaks asja ära ajama icon_rolleyes.gif
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RandomHero
HV veteran
RandomHero

liitunud: 30.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2021 17:37:39 vasta tsitaadiga

ärme nüüd ignoreeri elevanti toas.
65w ja 95w ei tähenda seda, kui palju jahutus elektrit vajab, vaid kui võimsat CPUd jõuab ära jahutada.
I5 4570 on 84w TDP, ehk siis lahjem jahuti jääb hätta. Maha vast ei põle, aga arvesta, et Facebooki lugemine võib juba tempid üles lükata, kui veel koormust peale annad, hakkab mingi hetk prose enda päästmiseks end aeglasemaks klokkima.

Ja CPU jahuti juhe käib ikka emaplaadi, mitte toiteka külge. nii 3-pin kui 4-pin PWM saab kiirust sättida. Lähed BIOS'i, valid DC / PWM ja siis krutid edasi, et kas automaatne häälestus või hakkad käsitsi väärtusi panema.

Erilist usku mul kumbagi jahutusse ei ole. Ise võtaks midagi vähemalt 20 euri kandis, seda saaks siis vajaduse korral kasvõi järgmisse kasti edasi tõsta või omab järelturuväärtust. Vaata või siinsamas HVs ringi, liigub neid kasutatud jahuteid küll.

Ja stock cooleri puhul tuleb iga jalg ikka eraldi välja tõmmata, mitte "kruvikas vahele ja kõik korraga"

_________________
Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 13.04.2021 19:46:02 vasta tsitaadiga

Mul on juba see 95W cooler ostetud ja käes. Nüüd lihtsalt ootan uut emaplaati.
Ja mul on nii 7-8 aastat olnud intel stock jahutus prosel. Pole häda olnud sellega ka jõudlikemaid mänge mängides.

Ma arvan et see jahutus ajab asja ära küll. Pole vaja mingit evo 212 sinna sisse hetkel osta.
Mismoodi see eraldi väljatõmbamine käib? Ma keerasin need jalad ükshaaval lahti ja siis kangutasin küljest ära aga mitte mingi eseme kaasabil.
Ma ei saa aru sellest miks see nii raskelt käis ja siis mismoodi ma seda ükshaaval jalgu lahti saan, kui jahutus saab mingi paar millimeetrit emaplaadist eemale
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RandomHero
HV veteran
RandomHero

liitunud: 30.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2021 21:13:22 vasta tsitaadiga

Eks ma ole ka keskmisest pirtsakam müra suhtes.

Aga ma ise olen sedasi neid stocke pealt ära saanud, et iga jalg läbi emaplaadi ükshaaval tagasi, jõudu läheb vaja umbes sama palju kui õllepurgi avamiseks. Ja siiani pole aru saanud, kas see nooleke tähendeb lukustuse või avamise suunda, kui kahe sõrme jõuga ei tule, siis proovin teises asendis.

_________________
Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 13.04.2021 23:24:14 vasta tsitaadiga

Mind see müra ei sega ja no üldiselt kui arvuti on olnud 30 minutit idle siis läheb ise sleepi ära.
Samaa ma olen selline suhteliselt lammas ja pole ise selle peale tulnud et võiks teiselt poolt plaati kaasa aidata nende jalgade lahti saamisega.
No üldiselt on ka laiskuses see teema et ka korpusel teine paneel lahti võtta, kust saab siis plaadi tagaküljele ligi.
Eelmisel arvutil seda võimalust polnud korpusel, et saaks emaplaadi tagaküljele ligi ja no emaplaati välja võtma ka ei hakka ainult sellepärast.
Samas kui ma uue emaplaadi saan, siis vast panen prose ja jahutuse ennem külge, kui kasti panen
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meim
HV veteran

liitunud: 19.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2022 19:37:13 vasta tsitaadiga

Inteli jahuti eemaldamine
https://www.youtube.com/watch?v=4KXouqTYVOw

_________________
Jaanalindu mitte ehmatada-betoonpõrand!
Troonil oskab iga teine istuda, aga mängida kojanarri, selleks on aru vaja.
psauce is so mean that even the Devil would send his/her soul back.
Kommentaarid: 190 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Mis vahe on Xilence XC030 vs Xilence XC032
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.