Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 175, 176, 177  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Jumbu
HV Guru
Jumbu

liitunud: 07.01.2002




sõnum 19.03.2021 11:13:24 vasta tsitaadiga

Naturaal kirjutas:
Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.

Mis sind täpselt huvitab?
Kui sul on hea põhi reaalainetes all, siis soovitan. Kui keskpärane või õppida väga ei viitsi, siis on raske head tulemust saada.

_________________
modepensionil
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naturaal
HV kasutaja
Naturaal

liitunud: 30.07.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2021 11:29:05 vasta tsitaadiga

Jumbu kirjutas:
Naturaal kirjutas:
Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.

Mis sind täpselt huvitab?
Kui sul on hea põhi reaalainetes all, siis soovitan. Kui keskpärane või õppida väga ei viitsi, siis on raske head tulemust saada.


Usun küll, et hea põhi all. Tänud soovituse eest.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 19.03.2021 12:10:28 vasta tsitaadiga

armido15 kirjutas:
Oskab keegi öelda kuidas toimib õppeaja nominaalarvestus ? Plaan minna uuesti õppima, kuid pole kindel kas saan tasuta koha. Olen varem õppinud Tartu Ülikoolis majandust aga tulin ära enne 4.sessi algust. (31.08.15 - 17.02.17)

Selleks, et tasuta kohale saaks ei tohi üle poole nominaalaja olla varem õpitud. Mul teeb see 536 päeva, mis peaks siis olema alla nominaalaja.(3a ehk 1095)
Olen asjadest õigesti aru saanud ?


Pead ei anna aga peaks olema deklareeritud semestrite järgi, ehk kui nominaal on 3 aastat, see on 6 semestrit, kui oled õpingukava deklareerinud kuni 3 semestrit (kaasa arvatud), siis saad tasuta uuesti sisse astuda.

Ja nüüd annan pea veel vähem, peaks olema ka 5 aasta reegel, et isegi näiteks. oled magistri omandanud, siis 5 aastat peale õpingute lõppu saad uuesti tasuta kuhugi sisse astuda icon_rolleyes.gif , aga seda uurinud ei ole, kuulujutu pealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2021 15:49:43 vasta tsitaadiga

Selle küsimuse võiks mõne ülikooli dekanaadi emailile saata. Saad vastuse, mis kõige uuemate seadustega kooskõlas.

Varem oli nii, et kui õppisid ühe semestri ja läksid ära, siis tasuta said uuesti õppima 1.5 aasta pärast.
Kui õppisid 3 aastat, siis tasuta said õppima minna 9 aasta pärast.
Ehk siis alles pärast kolmekordse nominaalaja möödumist.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 27.05.2021 12:03:16 vasta tsitaadiga

Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 03.07.2021 21:21:27 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif


Küsiks kuidas testis oli, kas küsimused olid valdavalt samad mis kordamisküsimused või oli ka muud kraami?
Lähen ise järgmine nädal testi tegema, IT-s töötanud ei ole aga samas aju asemel tumba ka ei ole.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 06.07.2021 08:03:44 vasta tsitaadiga

teram kirjutas:
heiko1337 kirjutas:
Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif


Küsiks kuidas testis oli, kas küsimused olid valdavalt samad mis kordamisküsimused või oli ka muud kraami?
Lähen ise järgmine nädal testi tegema, IT-s töötanud ei ole aga samas aju asemel tumba ka ei ole.


Töökogemusest otsest kasu polnud väljaarvatud koodi küsimuste puhul. Neid oli 2 või 3 minu mäletamist mööda, JavaScript.

Kordamisküsimustest oli umbes 3 küsimust üks-ühele testis. Nt kas HTMLis võib tühikuid kasutada icon_biggrin.gif

Mõned küsimused mida mäletan:

Kas HTMLis võib tühikuid kasutada?
Mis on debugger?
Millised rollid osalevad tarkvaraarendusprotsessis? (Siin saab valida mitu) Programmeerija, testija, analüütik, võrguanalüütik jne (kokku oli 6-7 valikut)
Kuidas kujutatakse algoritme? pilt, joonis, graafik oli üks valikutest
Mis on probleem? Vaja õiget definitsiooni
Mis on intsident? Vaja õiget definitsiooni
Kui tahad luua turvalist WiFi võrku siis mis protokolli kasutad? WPA2, WPA jne
*Pilt diagrammist mis kujutas mingit algoritmi* Kujutusviisi nimetus Voodiagramm jne
Mis on süsteemi tagauks (backdoor)?
Milline on kõige vanem ja levinum süsteemiarenduse elutsükli mudel? Koskmudel

Rohkem hetkel meelde ei tule. Suht sellised trivia küsimused. Kui taipu ja teadmisi on siis mitmete küsimuste puhul loeb vastustest kõige loogilisema variandi välja ning see ilmselt ka õige. Loodan, et on abiks icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005




sõnum 08.07.2021 12:11:02 vasta tsitaadiga

Kas it-süsteemide arenduse õppe jaoks peaks gümnaasiumi mate uuesti enne selgeks tegema et hakkama saaks või võetakse loengutes see materjal nagunii koos läbi? Gümna lõpetamisest 10+ aastat juba icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2021 13:34:32 vasta tsitaadiga

Ma olin ka samas seisus, et keskkoolist oli väga palju aega möödas.

Haapsalu Kolledzis ei ole keskkooli matemaatika peensusteni tundmine igaljuhul oluline.
Esimesel aastal ei ole programeerimise seisukohast vaja osata rohkem kui põhikooli matemaatikat.
Kõige "keerulisem" asi on vist olnud kolmurga arvutamine ehk trigonomeetria. Aga keegi üldiselt ei eelda, et sa kõike alati peast tead ja üldjuhul on internet alati käepärast. Ja eksamil midagi nii "keerulist" ei olnud.
Enamike eksamite/arvestuste ajal on ka interneti kasutamine lubatud (va. kellegi käest küsimine).

Haapsalus on aine Praktiline Matemaatika, mis esimesel semestril läbi tehakse. Seal võetakse läbi tuletised, piirväärtused, itegraalid jms, mis keskkooli lõpus olid.
Samas mingit praktilist kasutust läbi võetule ma lähituleviukus ei näe. Ei usu, et koolis seda kuskil kasutada saaks.
Õppejõud oli iseenesest väga hea ja kui keskkoolis oleks seda asja niimoodi õpetatud, oleks palju paremini ja kiiremini aru saanud.

Ülejäänud matemaatika oskus on põhiliselt seotud tekstiülesannete lahendamisega, kus kohati on antud oluliselt rohkem infot kui vaja.
Sul on vaja sealt oluline välja nokkida, et teha mingi väike ja optimaalne programmijupp, mis probleemi lahendab.

Teiste koolide kohta ei oska kommenteerida. Võimalik, et päevase õppevormiga ja rohkem tarkvaraarendusele suunatud õppekavades on matemaatikat rohkem vaja.

Üks näide 1. semestri Pythoni ülesandest, mis võib hetkeks võtta kukalt kratisma:
Ülesanne 5 Jalgrattur ja kärbes

Jalgrattur on oma kodust 5 km kaugusel ja ta liigub maja suunas kiirusega 15 km/h. Kui jalgrattur sõitmist alustab,
stardib tema otsaesiselt kärbes lennates kiirusega 40 km/h maja suunas. Jõudnud majani pöörab ta kiirust kaotamata ümber
ja lendab tagasi. Jõudnud jalgratturini, pöördub ta taas ringi ja nii pendeldab õnnetu pea kaotanud kärbes ühtlase kiirusega
edasi-tagasi seni kuni ta maja ja ratturi otsaesise vahel oma kurva lõpu leiab.
Jalgratturi edasisest saatusest ajalugu vaikib.
Küsimus: kui pika tee läbis kärbes enne oma õnnetut lõppu.
Hoolimata ülesande tekstis olevatest arvudest tee lahendus universaalne, mis lubab sisestada erinevaid andmeid.


Vastus:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2021 14:03:31 vasta tsitaadiga

serxx, lootsin kah ülesannet lugedes lõpust lugeda, et leia, mitu korda käis kärbes maja juures vmt... aga ei, ainult läbitud distantsi vaja. easy-peasy.
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 08.07.2021 21:37:23 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:

Rohkem hetkel meelde ei tule. Suht sellised trivia küsimused. Kui taipu ja teadmisi on siis mitmete küsimuste puhul loeb vastustest kõige loogilisema variandi välja ning see ilmselt ka õige. Loodan, et on abiks icon_smile.gif


Tänud, abiks ikka. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 12.07.2021 20:49:06 vasta tsitaadiga

TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005




sõnum 12.07.2021 21:12:52 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif


edit: Ah sessioonõppesse. Mul päevaõppes avaldus. Seal olen alles 41. pingereas 90/90 mate/kirjand tulemusega.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 12.07.2021 21:41:55 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif


Paljud käisid kindlasti ka niisama proovimas.
Aga ega see test ka väga käkitegu ei olnud. icon_smile.gif
Nendest kes minuga koos käisid tegemas ei lahkunud paljud rõõmsate nägudega, mõned ütlesid ka välja et ei saanud läbi.
Ise tegin muidu ära.

Aga tulevastele googledajatele teadmiseks IT süsteemide arenduse testi kohta:
EUCIP arenduse teema alt väga küsimusi ei tulnud, selle õppimisest väga kasu ei oleks kui natuke teemat jagada.
Kõike muud kraami leidus, mitu programmeerimise küsimust erinevates keeltes, riistvara, turvalisuse küsimusi jne...

Lisaks seal õppejõud ütles, et plaanivad testi muuta seega kes teab mis edaspidi seal tuleb. Good luck. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.07.2021 14:32:11 vasta tsitaadiga

Nii admin kui arenduse testid on üles ehitatud nii, et nendeks väga midagi õppida ei olegi.

Kas on varasem kogemus juba või mitte.

Läbi kukkunute suur hulk tuleb ka sellest tõesti, et kehvemate riigieksami tulemustega mõeldakse et see on võimalus kuidagi ikka sisse bingotada.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 13.07.2021 23:30:53 vasta tsitaadiga

Ise käisin tegemas ja jäin napilt alla lävendi. Vaatasin ka eelnev päev neid EUCIP materjale üle kuid sealt väga midagi minu küsimuste komplektis ei olnud. Need EUCIP materjalid, mis ma netist leidsin olid ka omajagu juba ajast maas.

Üldiselt võiks öelda, et ka töökogemusest väga palju kasu ei olnud. Arvutiteaduse, arvutivõrkude, uute tehnoloogiate, arendusprotsesside jms kohta millega arendajad reaalselt igapäevaselt kokku puutuvad oli vähe. Need küsimused mis haakusid olid ülilihtsad ja teised olid sellised, et mida igapäevatöös kunagi ette ei tulegi. Samas ma ei ütle, et see test tehtav ei oleks, aga see ei täida eesmärki kui see on mõeldud juba it-ala töötavatele inimestele.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2022 10:58:12 vasta tsitaadiga

Mõtlen, et tõstataks ühe teema üles. Nimelt kaua keegi on omi lõputöid kirjutanud? Jah tean, et see paljugi sõltub lõputöö teemast ning konkreetsest sisust, kuid siiski oleks huvitav teada.

TTÜ bakalaureuse lõputöö sain ma täiskohaga töö kõrvalt 3 kuuga ja ca 100h panususega valmis (õppepuhkust ei kasutanud).

Nüüd on aga magister käsil ning kahe kuu pärast on tähtaeg - panustanud olen ca 20h ning kahe kuu sisse jääb ka 3 nädalat õppepuhkust. Minu hinnangul on tehtav aga eks näis.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acyclic
HV vaatleja

liitunud: 31.05.2022




sõnum 31.05.2022 04:32:20 vasta tsitaadiga

Tere, ega kellelgi ei ole anda informatsiooni selle aasta TalTechi "IT-süsteemide arenduse" testi kohta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 30.12.2023 21:10:04 Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 31.12.2023 14:04:24 vasta tsitaadiga

Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 31.12.2023 14:21:09 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?

Tarkvara testijat või peaspetsialisti on ikka vaja - kui matemaatika koolis hea, siis sobib ikka.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 31.12.2023 14:54:16 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
perenoel kirjutas:
Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?

Tarkvara testijat või peaspetsialisti on ikka vaja - kui matemaatika koolis hea, siis sobib ikka.

Ega neist järjekordsetest "peaspetsialistidest", kes loogikast mitte mõhkugi ei taipa, väga puudus pole. Pigem risti vastupidi.
Kõik tahavad suure hurraaga oma rämpskoodi kirjutada, aga koodi optimeerimine käib üle mõistuse.
Nii satutaksegi kuskil riigihangetes osalema, mille peamisteks kriteeriumiteks on "Kasutusmugavus pole oluline, funktsionaalsus on põhiline!" icon_mad.gif icon_mad.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 15:31:07 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008




sõnum 31.12.2023 15:37:22 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.

Plaan on elus karjääri vahetus teha ja keskenduda sellele.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2023 15:49:22 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.

Plaan on elus karjääri vahetus teha ja keskenduda sellele.
Väga hea, algus on paigas. Nüüd pead täpsemalt mõtlema, mida oskad, mis paneb silma särama, mida tahaksid juurde õppida. Ning kuhu välja jõuda. Soovitan päriselus leida mõni nõustaja, praegu on üsna selge, et Sa ei oska vist ise ka sõnastada oma soove.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 175, 176, 177  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.