Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  WD 2TB RED ketas ei lähe käima märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 02.03.2021 13:37:03 WD 2TB RED ketas ei lähe käima vasta tsitaadiga

Võtsin enda vana desktipost kõik kettad välja ning koos toiteplokiga panin teisse desktopi (emaplaat, protsessor jne oli teises kastis juba olemas v.a. PSU).
Nüüd "uues" arvutis tavalise SSD ketas läks käima, kuid aga 2 RED seeria WD ketast pitte.
Proovisin ühendada "vigased" kettad samade kaablite külge, millega tavalise SSD on ühendatud, kuid see ka ei aidanud. SATA kettad nagu ei võta voolu.
Panin tuttava arvutisse, kus töötab 3,5" ketas, kuid sama probleem - ei lähe käima.

Kettad ei ole kukkunud, füüsiliselt on terved ning ketta plaadi peal on kõik puhas.

Milliseid variante võiks veel proovida?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2021 13:40:06 vasta tsitaadiga

BIOSis ka ei näe?
_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 02.03.2021 13:42:59 vasta tsitaadiga

taasta vana arvuti kooslus - kas seal töötavad?
mingi staatilise elektri litakaga õhtale lastud???
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 02.03.2021 14:01:43 vasta tsitaadiga

mina Artjom,
BIOSis ei näe, jah.

Mnator,
Noh, "vana arvuti kooslus" tähendaks sama PSU, mis on nüüd uues korpuses ning kuhu ma ühendan need kettad.
Staatilise elektri kohta ei oska kommeneerida, minu meelest ei tohi olla.

Uus info on nüüd seem, et lasin ORDI'l asja uurida ning helistasid tagasi ja öeldi, et ei lähe käima, jah, kuid andmete taastamine on võimalik ilma ketta avamata.
Nüüd istun ja mõtlen, et arvatavasti ketta emaplaat on katki, kuid kuidas see võiks juhtuda korraga mõlema kettaga... icon_sad.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 02.03.2021 14:13:47 vasta tsitaadiga

nikolaik kirjutas:
mina Artjom,
BIOSis ei näe, jah.

Mnator,
Noh, "vana arvuti kooslus" tähendaks sama PSU, mis on nüüd uues korpuses ning kuhu ma ühendan need kettad.
Staatilise elektri kohta ei oska kommeneerida, minu meelest ei tohi olla.

Uus info on nüüd seem, et lasin ORDI'l asja uurida ning helistasid tagasi ja öeldi, et ei lähe käima, jah, kuid andmete taastamine on võimalik ilma ketta avamata.
Nüüd istun ja mõtlen, et arvatavasti ketta emaplaat on katki, kuid kuidas see võiks juhtuda korraga mõlema kettaga... icon_sad.gif
eks ta raske juhus on
-juba mainitud staatiline ja seejuures midagi väga valesti, et sellised staatilise litakad
-mõni muu pinge all olnud detail/juhe mille vastas kokkumonteerimisel kettad laksaka said
-uus emaplaat vigane aga kuidas siis ssd veel elab?.... ordi jutt minu meelest vihjab, et nagu oleks olnud toitepinged vales polaarsuses
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 02.03.2021 14:29:35 vasta tsitaadiga

[quote="Mnator"]
nikolaik kirjutas:
mina Artjom,
eks ta raske juhus on
-juba mainitud staatiline ja seejuures midagi väga valesti, et sellised staatilise litakad
-mõni muu pinge all olnud detail/juhe mille vastas kokkumonteerimisel kettad laksaka said
-uus emaplaat vigane aga kuidas siis ssd veel elab?.... ordi jutt minu meelest vihjab, et nagu oleks olnud toitepinged vales polaarsuses


Noh... vale polaarsus võiks olla tõesti probleemiks, kuid kõik juhtmed on ju standardsed ning valesti ei ole võimalik ühendada.
Igal juhul nüüd vist midagi ei õnnestu selle kettaga teha. Peaks kaaluma andmete taastamist. ORDI pakub selle eest 200EUR.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 02.03.2021 14:34:39 vasta tsitaadiga

[quote="nikolaik"]
Mnator kirjutas:
nikolaik kirjutas:
mina Artjom,
eks ta raske juhus on
-juba mainitud staatiline ja seejuures midagi väga valesti, et sellised staatilise litakad
-mõni muu pinge all olnud detail/juhe mille vastas kokkumonteerimisel kettad laksaka said
-uus emaplaat vigane aga kuidas siis ssd veel elab?.... ordi jutt minu meelest vihjab, et nagu oleks olnud toitepinged vales polaarsuses


Noh... vale polaarsus võiks olla tõesti probleemiks, kuid kõik juhtmed on ju standardsed ning valesti ei ole võimalik ühendada.
Igal juhul nüüd vist midagi ei õnnestu selle kettaga teha. Peaks kaaluma andmete taastamist. ORDI pakub selle eest 200EUR.
jõuga pressides on valetpidi pistikuid ühendatud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 02.03.2021 15:17:20 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
jõuga pressides on valetpidi pistikuid ühendatud

Noh... teoreetiliselt on võimalik, kuid olen nüüd kontrollides on kõik kontaktid nagu uued, kuskil pole midagi näha.

Aga siis on teine küsimus, kas siin foorumis tegeles keegi andmete taastamisega? Et äkki mingi normaalse raha eest annab andmeid kätte saada?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 02.03.2021 15:40:38 vasta tsitaadiga

siin foorumis on toivos selline, kellelt võid hinnapakkumist küsida
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2021 17:10:42 vasta tsitaadiga

Mitte et see teemaalgatajat aitaks, aga kettad vahel surevadki kummaliselt. Kord oli juhus, kus tuli alert, et RAID1-s on üks ketas saba andnud. Mis seal ikka, mõtlesin et lähen õhtul läbi ja vahetan selle ühe vigase ketta välja. Aga kui masinale shutdowni tegin, siis pärast ei toiminud enam kumbki ketas kuigi enne masina töös mingeid anomaaliaid ei esinenud. "Huvitav" õhtu/öö oli kui tuli ahvikiirusel nullist OS installida/seadistada ja backupist andmed taastada.
Hiljem proovisin neid katkiseid kettaid uudishimust sügavkülmas hoida ja muid trikke teha, aga kutu mis kutu. Kuna andmed said backupist taastatud, siis kalli raha eest mingi proffi juurde neid kettaid ei viinud ehk mis oli sellise surma põhjus, on tänaseni selgusetu. Masin ise oli konditsioneeritud ruumis ja UPSi taga ehk pinge kõikumisi jms. ka nagu ei kahtlustaks seda enam et sama UPSi taga oli veel mitu masinat ja ühegi teisega probleeme polnud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.03.2021 20:15:25 vasta tsitaadiga

Kust need kettad pärit on? Kas nö. lahtisena ostetud või välise HDD karpidest välja võetud? Arvuti panid ise kokku või keegi teine?
Proovi 4-pin Molex -> SATA toite üleminekuga, seal puudub 3,3V, mis võib põhjustajaks olla. Midagi kaotada pole.

Solution 2, alates 4:03
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003




sõnum 08.03.2021 20:21:36 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kust need kettad pärit on? Kas nö. lahtisena ostetud või välise HDD karpidest välja võetud? Arvuti panid ise kokku või keegi teine?
Proovi 4-pin Molex -> SATA toite üleminekuga, seal puudub 3,3V, mis võib põhjustajaks olla. Midagi kaotada pole.

Solution 2, alates 4:03
Spoiler Spoiler Spoiler


Tänan info eest. Kahjuks midagi ei aitanud sellest, kuid ünnestus andmeid ikka taastada (teenusena).
Seega panen teemat lukku.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  WD 2TB RED ketas ei lähe käima
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.