Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  DSP TV ja ressiveri/võimendi vahele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2021 03:04:17 DSP TV ja ressiveri/võimendi vahele vasta tsitaadiga

Tere õhtust/hommikust/päevast.

Seisan silmitsi olukorraga kus tunnen, et room correction läbi normaalselt mudimist lubava EQ kulub marjaks ära. Enamus meediat striimin telekast, olgu siis üle AirPlay sinna või otse teleka enda äppidest. ARC elab oma elu ja ei paista kõige töökindlam lahendus olevat, seega praegune lahendus on pälvinud optika poolehoiu ja see peaks avama võimaluse erinevatele DSP lahendustele. Ei otsi kallist asja, aga tähtis on, et DSP seade suudaks peale confi olla standalone ja sisuliselt plug&play vajamata peale confi edadist sekkumist välise seadmega ning töötlema telerist tuleva helisignaali selliseks nagu ma selle paika olen sättinud ning selle edasi võimendisse andma.

Alternatiiv on leida stereovõim/ressiiver mille on endal paindlik DSP sisse ehitatud, aga mina neid sortida ei oska. Raha mul puu otsas ei kasva, aga 20a vanades kõlaritest, ma usun, saaksin endiselt hea heli kätte kui seda pisut siluda. Seadete nimistu on profiilis.

_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2021 12:32:12 vasta tsitaadiga

Sul muidu selle Sony resiivriga kalibratsiooni mikrofoni (ECM-AC2 mudel) ei tulnud kaasa? Alustuseks äkki sellega proovida, kuigi manuaalis ei olnud sõnagi, et see Sony DSP kõlarite ekvalaiserit sätiks.
Ära minu sõnu 100% tõepähe võta, aga eraldi DSP on pigem kallis lõbu ja rohkem "hands-on". Lihtsam ja odavam oleks ehk mõni kasutatud resiiver vaadata. Hetkel sul Sony, millel HDMI tundub toetavat 1080p signaali.
Okidokis hetkel üks Denon AVR-2113, millel on Audyssey MultEQ XT, mis on üsna pädev kõlarite kalibreerimises. Audysseyl kallim DSP oleks MultEQ XT32. Yamaha pakub YPAO DSP'd, aga nendega ma kursis pole.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2021 14:37:17 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
Sul muidu selle Sony resiivriga kalibratsiooni mikrofoni (ECM-AC2 mudel) ei tulnud kaasa? Alustuseks äkki sellega proovida, kuigi manuaalis ei olnud sõnagi, et see Sony DSP kõlarite ekvalaiserit sätiks.
Ära minu sõnu 100% tõepähe võta, aga eraldi DSP on pigem kallis lõbu ja rohkem "hands-on". Lihtsam ja odavam oleks ehk mõni kasutatud resiiver vaadata. Hetkel sul Sony, millel HDMI tundub toetavat 1080p signaali.
Okidokis hetkel üks Denon AVR-2113, millel on Audyssey MultEQ XT, mis on üsna pädev kõlarite kalibreerimises. Audysseyl kallim DSP oleks MultEQ XT32. Yamaha pakub YPAO DSP'd, aga nendega ma kursis pole.

mikker olemas, aga see timmib vaid speaker levelit. distants ja mis veel tähtsam, "bass" ja "treble" plussi ja miinusesse tuleb ikka ise sättida. miniDSP leidsin pika otsimise peale, optiline DACiga versioon 200 raha kandis kui Prantsusmaalt tellida. kirves tõesti. HDMI suhtes ei ole häda, sest kasutasin seda ARCi jaoks ehk telekast heli saatmiseks ressiiverisse vahepeal kui see töötas, siis lülitas telekapuldist ressiiveri ilusti sisse ja välja, paraku nädal tagasi lõi ressiiverile või telekale mingi piss pähe ja lülitus küll toimib, aga ressiiver arvab, et ta peab olema TV asemel HDMI3 peal. kolisin tagasi optika peale teen selle kaks lisasammu ressiiveri sisselülitamiseks icon_biggrin.gif

kui ressiiverit vahetama hakata, omab mu Sony üldse mingit väärtust praegu? olen sirvinud ka täiesti uusi lahendusi, st. stereoressiiver/-võimendi ja uus kõlaripaar (nt. HECO VICTA). heli on mul alati ainult stereos, ma ei vaeva end surroundiga absoluutselt, sest lõviosa ajast kuulan muusikat ja kui soundstage on kõlaritel hea, pole probleem ka filme vaadata. woofer jäägu autosse

_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2021 17:49:21 vasta tsitaadiga

Selle 200+75 mikker rahaga MiniDSP probleem on selles, et tal on analoog out. Peaksid sel juhul siis resiivrisse RCAga ühendama ja elu lõpuni stereos kuulama oma 5.1 resiivrit. Muidugi kui kuuladki ainult stereos, siis pole probleemi ja ehk ongi stereovõim parem. Isiklikult pole umbes sama hinnaklassi ressi ja stereol vahet teinud, kui ressis kõik "parandused" maha keeratud.

Muidu tundub huvitav teema see DSP ja stereovõimu paaritamine. Mõttekohti palju, näiteks kas MiniDSP oma 31 ekvalaiseri punktiga üldse suudab sellist täpsust tagada nagu vaja? Audyssey MultEQ XT32 pakub interneti järgi 100+ korda rohkem punkte ja teeb seda kõike automaatselt, paari minutiga. Jällegi aga nõuab eraldi DSP eeltööd ja teadmisi RoomEQ Wizardist, millega kogu see mõõtmine toimub üldiselt.

Sony väärtust ei oska täpselt öelda, ehk kuskil 100 euri kandis. HDMI 1080p mainisin sellepärast, et sul telekas on 4K HDR. Kui hakkaksid asju läbi resiivri ühendama, siis jääks ressiiver jalgu, minu soovitatud ressiiver jääks ka jalgu.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2021 19:48:03 vasta tsitaadiga

analoog OUT lühikese jämeda kaabliga pole probleem mu jaoks ning jah, mul ongi ainult kaks torni. oma maja ostuni ja sinna ruumi ehitamiseni läheb veel aega, korterisse ei näe mõtet liialt investeerida, naabrid ei kiidaks seda heaks icon_biggrin.gif

ma proovisin eelmisel aastal, kui veel kogu meedia läbi arvuti käis, mingit vabavarana saadavat graafilist EQ softi ja sellega sain wooferi ilusti käituma kui mul veel välise USB DACiga süsteem oli ja heliseade oli 2.1. muidugi, kalibratsioon käis kõrva ja signal generatoriga pea tund aega koos kõrvade jaoks puhkepausidega. kuulamispunkt on umbes kahe ruutmeetrisel alal diivanil kogu ruumist seega mis toimub esikus või köögis, mind ausalt öeldes ei huvita. DSP eeltööga justkui kogemus olemas (crossoverid, freq. response), REW ei tohiks olla enam nii keeruline ma usun.

kõik ühendused saavad hetkel alguse telerist, see on kõvasti uuem ja nutikam kui ressiiver.

_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  DSP TV ja ressiveri/võimendi vahele
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.