Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Heli ressiiverisse?!? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
MMx
Kreisi kasutaja
MMx

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2020 12:31:45 Heli ressiiverisse?!? vasta tsitaadiga

Keegi ehk kokku puutunud antud teemaga.
Nimelt probleem järgmine:
On olemas Telia digibox, Yamaha RX-V381 ressiiver ja Samsung UE50TU7172U televiisor.
Tahaks et kõik lülituks sisse ühe nupuvajutusega digiboxi puldil, mis hetkel ka ilusti toimib.
Aga mure järgmine, nimelt kui kõik seadmed on välja lülitatud ja digiboxi puldiga sisse lülitada, siis läheb heli teleka kõlaritesse mitte ressiiveriga ühendatud kõlaritesse. Olen ka proovinud iga kord telekast ära muuta heli väljund HDMI peale, aga pärast igat taaskäivitust on heli jälle telekas tagasi.
Kui aga ressiiver on juba enne sisse lülitatud (nt mängib seal raadio) ja siis digibox sisse lülitada, siis jäävad ilusti ressiiveriga ühendatud kõlarid mängima.
Telekas ja ress omavahel ühendatud HDMI kaablitega läbi ARC toetusega pesade.
Mõlema seadme menüüdest on sisselülitatud ka HDMI juhtimine läbi teise seadme.

E: proovisin tehase seadete taastamist ressil ja nüüd tuleb kõiki asju eraldi sisse lülitada ning heli on endiselt telekas
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2020 13:24:45 vasta tsitaadiga

Mina oma Samsungi televiisoril ei saanudki ARC-d normaalset toimima. Iga kord, kui televiisor kinni panna lülitab ta ennast "televiisori kõlar" seadele tagasi.
Lõpuks panin teleka ja ressi vahele optika ja see töötab nii nagu peab. Päris ühe nupuvajutusega kõik sisse ei lülitu - Telia puldil peab TV ja Digiboksi eraldi tööle panema aga ressiiver ärkab ise üles koos telekaga.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 09.11.2020 13:52:47 vasta tsitaadiga

Ma lahendasin selle sisse-väljalülitamise ühe odava Logitech Harmony puldiga, mis on võimeline kõike ühest nupust õiges järjekorras käivitama ja edasi juhtima; sinna saab seadistada sisslülitusviivised, kui peaks olema vaja midagi enne teisi käima saada. HDMI probleemi küll mul polnud, küll aga oli kasutaja, kes ei suutnud mitme puldiga võimelda.
_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MMx
Kreisi kasutaja
MMx

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2020 15:40:52 vasta tsitaadiga

Kas tõesti on siis Samsungi telekas piduriks siin valemis? icon_biggrin.gif

"Teises kodus" kooslus Onkyo ress, Hisense telekas ja samuti Telia box toimib kõik kenasti ühe nupuvajutusega boxi puldil ja sellega saabki kõik asjad siis aetud.


E: hetkel sain asja nii kaugele, et mul on nüüd valida, kas (seda siis ressi menüüst HDMI settingutest näppides):
1) saan 1 digiboxi nupuvajutusega kõik seadmed tööle ja heli tuleb telekast
või
2) lülitan eraldi puldiga sisse ressi ja teise puldiga teleka + boxi ning heli tuleb ressist
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2021 17:59:13 vasta tsitaadiga

mul toimis üle ARCi asi ilusti Samsa teleka ja Sony ressiiveriga kuni üks hetk enam mitte. ressiiver läks koos telekaga käima, aga lülitas end iga kord HDMI3 kanalile mingil veidral põhjusel ja seeläbi oli ikkagi ressiiveri pulti vaja näppida. alustasin optikaga ja nüüd läksin tagasi optika peale, puldi panen teleka juurde kui seda ei kasuta ja nii on üks käimine puldi järel ja ressiiveri sisselülitus icon_biggrin.gif laisa inimesena kui teleka välja lülitan, siis jätan ressiiveri käima sest selle 30 minutiline taimer hakkab käima hetkest kui signaali enam ei tuvasta.
_________________
3D-printimine mahus kuni 320x320x380mm, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reinholt
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2006




sõnum 28.02.2021 22:10:51 vasta tsitaadiga

Minul on sarnane setup ning pudelikaelaks osutus uus Telia digibox (Arris VIP5305) mis ajab CEC suhtluse seadmete vahel segi.

Mul on input seadmed (Arris ja Shield) teleka küljes (LG B8) ning telekast läheb läbi ARC-i heli ressiiverisse (Denon X1000). Kõiki seadmeid juhin LG puldiga.
Seda probleemi ei ole, et heli hakkab TV kõlaritest tulema (heli seadistus jääb hdmi arc peale telekas). Küll aga pärast Arris VIP5305 lisamist süsteemi ei lähe teleka sisselülitamisel ressiiver ise tööle. Kuigi ei tohiks nagu need kaks asja omavahel seotud olla kuid vana Arrisega (see lapik) seda probleemi ei olnud. Ning kui uue Arrise võtan süsteemist vahelt ära, enam probleemi ei ole. Midagi on VIP5305 seadmes mis CEC käsud segi ajab.

Telias on CEC seadistatud, et telekas võib digiboxi juhtida ning et digibox ei tohi telekat juhtida. Kuid ka teisi seadistusi proovides olukord ei muutunud. Kõik toimib ainult siis kui Arris vooluvõrgust välja võtta.

Olen nüüd paar kuud oma esimese maailma probleemiga elanud, et teleka tööle panemisel pean ennast diivanist püsti ajama ning varbaga ressiiveri tööle lülitama, et heli saada. Telia tehnikud laiutasid ka selle peale telefonis käsi. Minu ainus lootus on praegu Telia klienditoe info, et töötavad Android TV toe kallal. Sel puhul saaksin Teliat läbi Shield-i vaadata ning võin selle Arrise rõõmsalt poodi tagasi viia.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Heli ressiiverisse?!?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.