Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 03.02.2021 18:14:05 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
- see börsihinda jälgiv relee on odav jupike mis pilvest saab info millal tasub sees olla ja milla mitte. Tõenäoliselt üsna kergesti mõne Tasmota jupiga teha - lihtsalt GSM (4G) küsimus.

Miks see värk 4G-ga seotud peab olema?
Miks ethernet och wifi ei kõlba?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 04.02.2021 07:45:18 vasta tsitaadiga

Sest börsihind tuleb üle 4G ainult icon_smile.gif Tegelikult jah vahet ei ole, lihtsalt Jägaja näidatud komponendid on SIM kaardiga ja tuletasin sealt. Wifi jms sobib ka kindlasti eriti kui Tasmotatavatest klotsidest räägime.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.02.2021 17:39:24 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
HClite akupakk ja GSM moodul on eraldi teema ning kui ma õigesti aru sain siis puhtalt tasuvuse mõttes ei võetud seda ette kuna HClite müük ei olnud nii edukas kui loodeti. Minu arvamusel oli Lua piiramine põhiline argument.

Ilmselt oli müügi vähene põhjus ka hinnastatuses, mis oli vähealt 50% suurema ja tõhusama HC2 hinnast.
LUA oli ühes HCL püsivaraversioonis eksikombel isegi lubatud mõnda aega. Aga ainult konkreetsel ajahetkel ja piirati uuesti õige ruttu icon_biggrin.gif
Lauri_s kirjutas:
Selles osas mulle HC3lite meeldib väga, et ei piirata funktsionaalsust - ta teeb sama mis HC3 aga sa ei saa nii paljusid erinevaid seadmeid juhtida.

Ilmselt arvan varasema kogemuse põhjal ennatlikult, kuid siiski on kogemusel põhinev tugev annus skeptitsismi selle HC3 Lite võimekuses. Tänapäeval ei saa eriti enam puhta Z-wave peal ratsutada, inimesed on ammu läbi hammustanud, et Zigbee tugi on vägagi vajalik. HC3 on nüüd aasta turul olnud ja esialgu lubatud Zigbee sisselülimine järgmistes tarkvaraversioonides on siiani lubadus.

Lauri_s kirjutas:
Jägaja - see börsihinda jälgiv relee on odav jupike mis pilvest saab info millal tasub sees olla ja milla mitte. Tõenäoliselt üsna kergesti mõne Tasmota jupiga teha - lihtsalt GSM (4G) küsimus

Eks siin ole tegu poest ostetava ja valmis arendatud ning tulevikus pakutava toega lahendusega, versus ise põlve otsas nokitsetava lahendusega, mis ei ole paljudele jõukohane.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 04.02.2021 22:42:07 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
HClite akupakk ja GSM moodul on eraldi teema ning kui ma õigesti aru sain siis puhtalt tasuvuse mõttes ei võetud seda ette kuna HClite müük ei olnud nii edukas kui loodeti. Minu arvamusel oli Lua piiramine põhiline argument.

Ilmselt oli müügi vähene põhjus ka hinnastatuses, mis oli vähealt 50% suurema ja tõhusama HC2 hinnast.
LUA oli ühes HCL püsivaraversioonis eksikombel isegi lubatud mõnda aega. Aga ainult konkreetsel ajahetkel ja piirati uuesti õige ruttu icon_biggrin.gif
Lauri_s kirjutas:
Selles osas mulle HC3lite meeldib väga, et ei piirata funktsionaalsust - ta teeb sama mis HC3 aga sa ei saa nii paljusid erinevaid seadmeid juhtida.

Ilmselt arvan varasema kogemuse põhjal ennatlikult, kuid siiski on kogemusel põhinev tugev annus skeptitsismi selle HC3 Lite võimekuses. Tänapäeval ei saa eriti enam puhta Z-wave peal ratsutada, inimesed on ammu läbi hammustanud, et Zigbee tugi on vägagi vajalik. HC3 on nüüd aasta turul olnud ja esialgu lubatud Zigbee sisselülimine järgmistes tarkvaraversioonides on siiani lubadus.

Lauri_s kirjutas:
Jägaja - see börsihinda jälgiv relee on odav jupike mis pilvest saab info millal tasub sees olla ja milla mitte. Tõenäoliselt üsna kergesti mõne Tasmota jupiga teha - lihtsalt GSM (4G) küsimus

Eks siin ole tegu poest ostetava ja valmis arendatud ning tulevikus pakutava toega lahendusega, versus ise põlve otsas nokitsetava lahendusega, mis ei ole paljudele jõukohane.


A) Litele saad täna ka Lua peale lasta, ei ole küsimust.. pead lihtsalt custom fw panema. Fibaro piiras ära kuna HCL ei ole kuigi võimekas gw.
B) HCL3 nii palju kui olen ise testinud siis on üllatavalt hea. Praegu stresstesti pole veel teinud, aga käitub väga eeskujulikult. Ta jookseb sama softi peal mis HC3.
C) HC3L puhul ei peagi ainult Z-wavega rahulduma saab kasutada modbusi jms protokolle. Juhtmevabadest olen ma huvitaval kombel 10 aastat ilma Zigbeeta hakkama saanud... huvitav küll kuidas icon_smile.gif

Väike kogemusepagas ka siia juurde, tegime just hiljuti ühe põneva objekti targaks - hektor conteiner hotel. Telliskivis hotell merekonteineritest. Seal on igas konteineris nutipistik ja zwave termostaat. Kokku on seadmeid 2x84tk = 168 füüsilist seadet ja ühe HC3 järel. Levi on väga ok. ja arvestades et iga jupp on eraldi metallist kasti sees, siis mina isiklikult olin väga üllatunud selles. Arvasin küll, et sinna vähemalt 2 kontrollerit vaja aga veab puhtalt välja. UI on küll mõnevõrra aeglasem kui tühjal HC3l.

HC3Lite on ka uue 700 seeria chipiga st levi peaks olema veel parem kui HC3-l, siis ma näen juba ette et sellest saab päris populaarne "bridge" zwave maailma jms vahele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 05.02.2021 05:26:42 vasta tsitaadiga

Kuna HC3'l ja seega ka HC3L'l on ka täitsa eeskujulik API koos viisaka autentimisega, siis see ~100€ on tõesti selline hind et olemasolevale koduautomaatikale vaja Z-Wave tuge lisada siis täitsa asjalik. Eriti hea on see et saad osa loogikast offloadida HC3L peale. Näiteks teed küttejuhtimise HC3L peale ja üle API ainult loed tempe ja muudad setpointi kui vaja. Jooskva temepratuuri hoidmisega tegeleb HC3L ise. On kogu süsteem robustsem ja ei ole maja külm kui su põhikontrollerisk olev Raspi vms seade peaks jonnima. Sama teema igasuguste valgustuse stseenide jms'ga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 14:35:47 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
Ei ole küll Zigbee, aga https://shop.shelly.cloud/shelly-3em-wifi-smart-home-automation
Kasutanud ei ole.

Nüüd olen kasutanud ühe päeva. Töötab ja näitab andmeid. Great success.

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 07.02.2021 22:10:41 vasta tsitaadiga

Keegi GUI tööriistu ka kasutab? Need standard keskseadmete UI'd ei tundu just eriti ilusad, et võtaks ühe tahvli ja paneks viisakalt seinale ... kuvaks sinna ilusa ja samas ka kasutatava UI.
Ise leidsin sellise tööriista thehomeremote.com, tundub väga võimekas olema, eriti selle raha kohta, mis küsitakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 08.02.2021 08:02:38 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi GUI tööriistu ka kasutab? Need standard keskseadmete UI'd ei tundu just eriti ilusad, et võtaks ühe tahvli ja paneks viisakalt seinale ... kuvaks sinna ilusa ja samas ka kasutatava UI.
Ise leidsin sellise tööriista thehomeremote.com, tundub väga võimekas olema, eriti selle raha kohta, mis küsitakse.


Homey’l on igati viisakas liides, mida kannatab seina peal tahvlis jooksutada küll, kuigi harva läheb vaja, sest automaatika mõte selles seisnebki, et kõik toimub automaatselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 08.02.2021 10:31:00 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi GUI tööriistu ka kasutab? Need standard keskseadmete UI'd ei tundu just eriti ilusad, et võtaks ühe tahvli ja paneks viisakalt seinale ... kuvaks sinna ilusa ja samas ka kasutatava UI.
Ise leidsin sellise tööriista thehomeremote.com, tundub väga võimekas olema, eriti selle raha kohta, mis küsitakse.


Kasutan - Fibaro HC2, Hue, Harmony seadmete juhtimiseks.. Põhiline väärtus eraldi Desktop Designer programm, mille ära õppimine on aga tükk tegemist. Kui selgeks saab, siis UI mõttes on väga palju vabadust võrreldes teiste sarnaste tööriistadega.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lfc
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2005




sõnum 08.02.2021 10:34:33 vasta tsitaadiga

On kellelgi siin kodus Netatmo sisemoodul ja viitsib kaasa mõelda

Kui ma Netatmo liideses (telefoni app või veeb) avan "Manage My Home" ->"Unplaced products" =>"Indoor" =>"Co2"
siis mul on ALATI "Automatic calibration" välja lülitatud ja selle all kiri "The Station will stop automatic calibration if you disable this option."
Ma saan ta sisse lülitada (valik läheb oranziks) , aga kui ma lähen menüüst välja ja tagasi siis on jälle välja lülitatud
Saan ka algatada manuaalse kalibreerimise vajadusel ja see paistab toimivat,esilehel siis näha et kalibreerib.

Minu loogika järgi tähenda see seda et automaatne kalibreerimine ei tööta... aga võibolla saan ma sellest UI'st isemoodi aru icon_smile.gif

Netatmo suppordi käest olen üritanud alates novembrist vastust saada mis asendis see lüliti peab olema kui ma seda menüüd külastan aga nad ei taha sellele vastata, nagu seinaga räägin --vastuseks tuleb tühjenda browseri cache jms.

Kas teil samamoodi see alati väljalülitatud olekus ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007




sõnum 08.02.2021 11:13:51 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
RassK kirjutas:
Keegi GUI tööriistu ka kasutab? Need standard keskseadmete UI'd ei tundu just eriti ilusad, et võtaks ühe tahvli ja paneks viisakalt seinale ... kuvaks sinna ilusa ja samas ka kasutatava UI.
Ise leidsin sellise tööriista thehomeremote.com, tundub väga võimekas olema, eriti selle raha kohta, mis küsitakse.


Kasutan - Fibaro HC2, Hue, Harmony seadmete juhtimiseks.. Põhiline väärtus eraldi Desktop Designer programm, mille ära õppimine on aga tükk tegemist. Kui selgeks saab, siis UI mõttes on väga palju vabadust võrreldes teiste sarnaste tööriistadega.

Spoiler Spoiler Spoiler


Veidike inspiratsiooni siin: https://medium.muz.li/30-inspiring-examples-of-smart-home-app-617311d96303
Mul just selle designer'i osas kartust pole - avastasin juhuslikult, et sama alusplatvorm sellel (XAML), mis oli kunagi igapäevatöös kasutuses. Pigem probleeme custom visualiseerimisel, et selle peab küll mõnelt tarkvara disainerilt tellima.

lfc kirjutas:
On kellelgi siin kodus Netatmo sisemoodul ja viitsib kaasa mõelda

Kui ma Netatmo liideses (telefoni app või veeb) avan "Manage My Home" ->"Unplaced products" =>"Indoor" =>"Co2"
siis mul on ALATI "Automatic calibration" välja lülitatud ja selle all kiri "The Station will stop automatic calibration if you disable this option."
Ma saan ta sisse lülitada (valik läheb oranziks) , aga kui ma lähen menüüst välja ja tagasi siis on jälle välja lülitatud
Saan ka algatada manuaalse kalibreerimise vajadusel ja see paistab toimivat,esilehel siis näha et kalibreerib.

Minu loogika järgi tähenda see seda et automaatne kalibreerimine ei tööta... aga võibolla saan ma sellest UI'st isemoodi aru icon_smile.gif

Netatmo suppordi käest olen üritanud alates novembrist vastust saada mis asendis see lüliti peab olema kui ma seda menüüd külastan aga nad ei taha sellele vastata, nagu seinaga räägin --vastuseks tuleb tühjenda browseri cache jms.

Kas teil samamoodi see alati väljalülitatud olekus ?


Mul master indoor module ja additional indoor module. Pole küll "Unplaced products"... ma ei tea, kas see on sama kui mul tehniliselt "Default room". Mõlemal CO2 auto calibration ON ilusti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.02.2021 11:57:28 vasta tsitaadiga

Pole ka enda Netatmo moodulitel probleeme selle co kalibreerimise liuguriga. Lihtsalt kui seda liugurit korra näpid, siis oota oopäev, kuniks seadmed end kalibreerivad. See protsess on väga pikk, ehk sul seetõttu jääb mulje liuguri ebaloogilisest käitumisest.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2021 12:28:15 vasta tsitaadiga

lfc kirjutas:
On kellelgi siin kodus Netatmo sisemoodul ja viitsib kaasa mõelda

Minul on sellises asendis, pole näppinud.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lfc
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2005




sõnum 08.02.2021 13:14:17 vasta tsitaadiga

Tänan vastuste eest --ikka mul mingi veidrus nendega.
Tekitasin endale nüüd 2 tuba igaksjuhuks ja CO2 käitub ikka sama moodi mõlema indoor mooduliga.

Saan panna enabled ja kui KÕIK menüüde aknad sulgen ja lähen uuesti vaatama sama on disabled
(Kui ma lähen ainult 1-2 sammu tagasi, s.t jätan "home settings" akna avatuks siis on uuesti co2 vaadates enabled)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 08.02.2021 16:50:59 vasta tsitaadiga

lfc, testi brauserist incognito režiimis. Äkki sul mingi adblock või sugulane blokeerib API requestid mis peaks reaalselt selle sisse lülitama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.02.2021 20:03:02 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:

C) HC3L puhul ei peagi ainult Z-wavega rahulduma saab kasutada modbusi jms protokolle. Juhtmevabadest olen ma huvitaval kombel 10 aastat ilma Zigbeeta hakkama saanud... huvitav küll kuidas icon_smile.gif

Noh, kui Zigbee tugi seadmetel puudub siis ega muud polegi, kui pead hakkama saama icon_cool.gif hilips HUE saad veel kuidagi tööle, kuid need kasutajate lemmikud soodsad zigbee vidinad jääva kõik Fibaro puhul kasutuseta .
Fibaro foorumis vahel ikka küsitakse, et millal siis see Zigbee HC3 puhul sisse lülitatakse. Saaks IKEA pirnikesi kasutada icon_razz1.gif Ise olen ka samal põhjusel Zigbee asjadeta hakkama saanud. Tea, kuidas küll icon_razz1.gif

Vaadates Homey arengut Zigbee osas, siis oli see ka kaks aastat tagasi mingil määral olemas, kuid alles nüüd hakkab neil "Upgrade Homey's Zigbee engine " piisavalt küpseks saama V5 tarkvaraversioonis.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lfc
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2005




sõnum 08.02.2021 20:20:39 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
lfc, testi brauserist incognito režiimis. Äkki sul mingi adblock või sugulane blokeerib API requestid mis peaks reaalselt selle sisse lülitama.

Ma olen seda ka proovinud, browseritest olen Chrome/Edge/Sagari PC ja Mac peal ära proovinud.
Netatmo app telefonis (IOS) käitub samamoodi.
Proovin mõni päev mingit sort reseti/lahtiühendamise teha --pole veel uurinud mida täpsemalt saab teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.02.2021 21:07:46 vasta tsitaadiga

Hea teada Netatmo kohta. Just vahtisin neid, et uuesti võtta, nägin Homekit tuge mis on millalgi tekkinud, varem nendel seda polnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 14.02.2021 01:05:45 vasta tsitaadiga

lfc, su jama on siia maetud: "Unplaced products"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 09.04.2002




sõnum 14.02.2021 21:25:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Lauri_s kirjutas:

C) HC3L puhul ei peagi ainult Z-wavega rahulduma saab kasutada modbusi jms protokolle. Juhtmevabadest olen ma huvitaval kombel 10 aastat ilma Zigbeeta hakkama saanud... huvitav küll kuidas icon_smile.gif

Noh, kui Zigbee tugi seadmetel puudub siis ega muud polegi, kui pead hakkama saama icon_cool.gif hilips HUE saad veel kuidagi tööle, kuid need kasutajate lemmikud soodsad zigbee vidinad jääva kõik Fibaro puhul kasutuseta .
Fibaro foorumis vahel ikka küsitakse, et millal siis see Zigbee HC3 puhul sisse lülitatakse. Saaks IKEA pirnikesi kasutada icon_razz1.gif Ise olen ka samal põhjusel Zigbee asjadeta hakkama saanud. Tea, kuidas küll icon_razz1.gif

Vaadates Homey arengut Zigbee osas, siis oli see ka kaks aastat tagasi mingil määral olemas, kuid alles nüüd hakkab neil "Upgrade Homey's Zigbee engine " piisavalt küpseks saama V5 tarkvaraversioonis.


Arvestades seda kogust zigbee asju, mis mul algusest peale homey taga on olnud, töötab ta juba praegu, ja üldsegi mitte “mingil määral”.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lfc
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2005




sõnum 15.02.2021 09:09:32 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
lfc, su jama on siia maetud: "Unplaced products"

Minu arust näitab see teade seda et ruume ei ole kirjeldatud. Aga nimetasin ka toad ja see ei parandanud midagi.
Seadme reset ka ei aidanud, lisaks proovisin veel phone app reinstalli. Probleem ei kao endiselt.
Support ka ei vasta midagi -- nendepoolne tugi on mul üks kehvemaid kogemusi viimase 10+ aasta jooksul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jan.E
HV vaatleja

liitunud: 17.05.2015




sõnum 23.02.2021 08:42:08 vasta tsitaadiga

Tere,

Ehk keegi oskab aidata , sai soetatud Netatmo termostaadid aga radika peale kuna adapter oleks nagu justkui vale.Otsin järgnevat adapterit ehk kellelgi on üle ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007




sõnum 01.03.2021 18:04:44 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda kui palju umbes mootoriga kardinasüsteem maksta võib? Pakkujaid Eestis küllalt, aga küsin rohkem uudishimust, seega ei viitsi teiste aega hinnapakkumise küsimisega raiskama hakata.

//EDIT: Mõtlesin, et igaksjuhuks täpsustan - nimelt pean silmas just kardinaid, mida vasakule-paremale saab liigutada automaatselt, mitte ruloosid, mis üles-alla käivad.

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2021 21:36:01 vasta tsitaadiga

-steven-- kirjutas:
Oskab keegi öelda kui palju umbes mootoriga kardinasüsteem maksta võib? Pakkujaid Eestis küllalt, aga küsin rohkem uudishimust, seega ei viitsi teiste aega hinnapakkumise küsimisega raiskama hakata.

Eestis kaasaegsete süsteemide pakkujad puuduvad.

Aqara B1 ZNCLDJ12LM umbes 105EUR Zigbee põhine, koos akuga, mis kestab 6 kuud, suhtleb kõigega, vaja keskseadet, mis toetab Zigbeed.
Aqara A1 ZNCLDJ21LM umbes 75EUR WiFi põhine, aku võimalus puudub, seadistamiseks vaja Xiaomi Mi Home äppi, keskseadet ei ole vaja. Alexade ja muude asjadega ei suhtle, kuid saab määrata, et näiteks iga päev kell 9:00 avab ja 21:00 sulgeb kardinad.

2m pikkune siin ca 100EUR, ehk siis kokku jämedalt ca 200-300EUR on süsteem sõltuvalt aknast.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2021 21:57:20 vasta tsitaadiga

Aidake kaasa icon_smile.gif
Mul vaja kerida sisse/välja (kuhugi rullile vms) 3m nööri. Nööri sikutab "sisse" ~5kg raskust. Välja keriks siis raskusjõul.
Mis mootorit kasutada? Mida väiksem ja vaiksem seda parem. Võiks olla ka "mäluga", et teaks mis asendis on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 116, 117, 118 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.