Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2021 13:19:15 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
38mm isendil siis seierid pimedas ei helenda, eks?

Jätan igaljuhul selle kella endal alateadvusse tiksuma (heh-heh), kui praegune Bip peaks otsad andma, siis on teada, mille suunas vaadata.

Kuidas ta üldine kasutamismugavus on? St äpiga side ei kao, kell ei käitu veidralt, ei ole nii, et märguanded vahel tuelvad, vahel ei tule käe peale?


Sain oma Scanwatchi umbes nädal peale musta reedet kätte ning seni pole probleeme olnud telefoni (S10+) ja kella vahel - teavitused tulevad, connected GPS töötab stabiilselt.
Paar esimest ööd kui uneapnoe mõõtmist teostas raporteeris Health Mate äpis unekatkestusi veidralt ja selleläbi üldist uneaega ebakorrektselt lühikesena, kuid see viga kadus iseenesest peale paari ööd ning pole tagasi tulnud.
Kellale on ka update'e tulnud vahepeal:
https://support.withings.com/hc/en-us/articles/360010670098-ScanWatch-What-s-new-with-my-watch-
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 21.01.2021 13:47:02 vasta tsitaadiga

Minuarust on nutikate kantavate asjadega üks suur häda, alguses on need pisikesed aga siis hakatakse nendesse liiga palju sisu toppima (praktikas kasutatakse vaid murdosa) ja lõpuks on need asjad oma suuruse poolest ebamugavad kasutada ja vajaolevate ressursside tõttu muudkui lae nende akut.

Võtame nutikellad. On kindlasti kasutajaid, kellele on hädavajalik, et iga märguande peale kell kuvab sisu ja väriseb lisaks. Ise pole esimesest kella näitavast Nokia -st saadik enam kella kandnud ja ei tunne märguannetest puudust. Kui paljud üldse vaatavad kellaaega kellalt? Kell on ju vaid telefoni käepikendus, originaalinfo on telefonis ja seadistamine käib ka telefoni kaudu ja enamuse ajast on telefon alati läheduses. Samas, omal ajal tundus ilma näiduta Mi Band 1 väga imelik aga nüüd, vaadates neid hokilitri suuruseid nutikellasid, tundub, et just vastupidist seadet on vaja, sest tühja sest blingist aga tervisest võiks ju rohkem teada?

Hetkel erisuse pärast testin hetkel Amazfit Neo -d, retrolaks - https://www.amazfit.com/en/neo.html ja kuigi see on kerge ja pole eriti suur, siiski talvel, pikkade varukatega/jope soonikutega on juba ebamugav kui see käe peal on. Ma ei kujuta ette mida hokilitri mehed talvel teevad, kas käivad edevuse huvides lühikeste varrukatega? icon_smile.gif

Kui nüüd unistada, siis soovin seadet millel pole ekraani, mis on väike, õhuke, diskreetne, mõõdab samme, pulssi, vererõhku, verehapnikku, vibra või piiks võivad aga ei pea olema. Ja mis peamine - seade suudab ennast kineetilise energia ja/või kehatemperatuuriga ennast ise laadida, ehk praktiliselt ei vaja eraldi seadmega laadimist. Kui vibra ja piiks välja jätta, siis võiks funktsionaalsuse osas sobida ka samade omadustega nutisõrmus.


viimati muutis ksuuk 21.01.2021 14:35:38, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 14:04:25 vasta tsitaadiga

ksuuk, väga nõus selle mõttearendusega.
Minu erisuseks on võibolla ainult, et mulle meeldib klassikaliselt ilus kell käel (mida ei pea iga paari päeva tagant laadima) - seepärast ka Scanwatch sai valitud - ilus klassikaline välimus + safiirklaas, mis tähendab, et ära ei kriibi seda (loodetavasti) + laadimine kahe nädala tagant või harvem + tervisest väga hea ülevaade.
Vererõhku vist väga veel laiatarbekraam ei mõõda, muud küll.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 21.01.2021 14:23:18 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
ksuuk, väga nõus selle mõttearendusega.
Minu erisuseks on võibolla ainult, et mulle meeldib klassikaliselt ilus kell käel (mida ei pea iga paari päeva tagant laadima) - seepärast ka Scanwatch sai valitud - ilus klassikaline välimus + safiirklaas, mis tähendab, et ära ei kriibi seda (loodetavasti) + laadimine kahe nädala tagant või harvem + tervisest väga hea ülevaade.
Vererõhku vist väga veel laiatarbekraam ei mõõda, muud küll.


Scanwatch on positiivselt omamoodi jah, st selline mida ilusa tavakella kandja hübriidina valiks. Isegi olen seda uurinud aga pelgalt tervise ülevaate jaoks on see liiga kallis ja õrn.

Vererõhu mõõtmise osas on kehvad lood, tuntuim on Omron -i kell https://omronhealthcare.com/products/heartguide-wearable-blood-pressure-monitor-bp8000m/ ja üks uus tulija on Indiegogo projekt - https://www.indiegogo.com/projects/yhe-bp-doctor-wearable-blood-pressure-smartwatch

Aga mõlematega on sama häda, normaalse kasutamise juures on vajalik igapäevane aku laadimine.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Online

sõnum 21.01.2021 15:01:33 vasta tsitaadiga

Galaxy watch 3 46mm LTE

Akut laen iga teise päeva õhtul. Kodus unustan telefoni ära üldse, sest siis on palju parem lastega tegeleda jne. Muidu ikka kui telefon kätte võtta korraks, siis vaataks juba FB jne asjad ka üle ju icon_lol.gif Kella kandes saab kiirelt otsustada, et kas on oluline teade ja peab reageerima või vahet pole.

Kui BT ühendus katkeb, siis 30 sekundi pärast läheb kell automaatselt wifisse ja tekib nö remote ühendus. Kui wifi ühendus katkeb näiteks õue minnes, siis automaatselt 30 sekundi pärast wifi suletake ja LTE peal jätkub sama asi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 16:04:30 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:

Kui nüüd unistada, siis soovin seadet millel pole ekraani, mis on väike, õhuke, diskreetne, mõõdab samme, pulssi, vererõhku, verehapnikku, vibra või piiks võivad aga ei pea olema. Ja mis peamine - seade suudab ennast kineetilise energia ja/või kehatemperatuuriga ennast ise laadida, ehk praktiliselt ei vaja eraldi seadmega laadimist. Kui vibra ja piiks välja jätta, siis võiks funktsionaalsuse osas sobida ka samade omadustega nutisõrmus.
Kusjuures Rolexil (vbolla ka teistel) oli juba tükk aega tagasi olemas selline käekell, mis sai ainsa energia käe liikumisest. Ei viitsi hetkel googeldama hakata aga oleks huvitav teada, kui palju üks keskmine nutikell energiat tarbib ja kui palju käe liikumisega seda tekitada saaks.

EDIT: see Rolexi tehnoloogia peaks see olema - https://www.rolex.com/about-rolex-watches/movements.html
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.01.2021 16:17:49 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
ksuuk kirjutas:

Kui nüüd unistada, siis soovin seadet millel pole ekraani, mis on väike, õhuke, diskreetne, mõõdab samme, pulssi, vererõhku, verehapnikku, vibra või piiks võivad aga ei pea olema. Ja mis peamine - seade suudab ennast kineetilise energia ja/või kehatemperatuuriga ennast ise laadida, ehk praktiliselt ei vaja eraldi seadmega laadimist. Kui vibra ja piiks välja jätta, siis võiks funktsionaalsuse osas sobida ka samade omadustega nutisõrmus.
Kusjuures Rolexil (vbolla ka teistel) oli juba tükk aega tagasi olemas selline käekell, mis sai ainsa energia käe liikumisest. Ei viitsi hetkel googeldama hakata aga oleks huvitav teada, kui palju üks keskmine nutikell energiat tarbib ja kui palju käe liikumisega seda tekitada saaks.

EDIT: see Rolexi tehnoloogia peaks see olema - https://www.rolex.com/about-rolex-watches/movements.html
info korras - mehhaanilistel käekelladel oli taolist ise üleskeeramist kasutusel juba üle poole sajandi tagasi mitmetel firmadel ja kellavedru suudeti üles keerata niipalju, et öö pidas vabalt vastu aga päris täit ööpäeva mitte, max vist oli 20 tunni juures. Osalt oli tõkkeks sellele ka nende kellade üldse nõrgem vedru, mis samas nõudis automaatüleskeeramiseks väiksemat jõudu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 21.01.2021 16:43:26 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
info korras - mehhaanilistel käekelladel oli taolist ise üleskeeramist kasutusel juba üle poole sajandi tagasi mitmetel firmadel ja kellavedru suudeti üles keerata niipalju, et öö pidas vabalt vastu aga päris täit ööpäeva mitte, max vist oli 20 tunni juures. Osalt oli tõkkeks sellele ka nende kellade üldse nõrgem vedru, mis samas nõudis automaatüleskeeramiseks väiksemat jõudu.


Jah, mehhaanilistel oli ja on siiani kineetilist energiat kasutav süsteem aga vot nutikellade osas pole see veel laialdaselt levinud, kuid näiteks Sequent küll juba toodab selliseid, Sequent Supercharger 2 - https://sequentworld.com/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 22:04:47 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Kui nüüd unistada, siis soovin seadet millel pole ekraani, mis on väike, õhuke, diskreetne, mõõdab samme, pulssi, vererõhku, verehapnikku, vibra või piiks võivad aga ei pea olema. Ja mis peamine - seade suudab ennast kineetilise energia ja/või kehatemperatuuriga ennast ise laadida, ehk praktiliselt ei vaja eraldi seadmega laadimist. Kui vibra ja piiks välja jätta, siis võiks funktsionaalsuse osas sobida ka samade omadustega nutisõrmus.

Päris kõikidele tingimustele ei vasta aga siiski vaata Whoop Strap 3.0 poole. Mingi ülevaade ka.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 21.01.2021 22:25:07 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:

Päris kõikidele tingimustele ei vasta aga siiski vaata Whoop Strap 3.0 poole. Mingi ülevaade ka.


Olen selle kohta lugenud, muidu jah nagu tore asi aga kui võtta arvesse, et see on mõõtudelt päris suur ja sellel pole voolu tarbivat ekraani, gps -i ega vibrat, ehk selle aku peaks pidama vastu vähemalt kuu või paar aga selle aku peab vaid max 5-6 päeva vastu, siis tervikuna on see kahjuks pointless toode.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.01.2021 00:44:57 vasta tsitaadiga

ksuuk, inimestel on erinevad vajadused.
Mina olen üks nendest, kes käekella kannab ja seda just ajanäitajana. Telefonist midagi kontrollides ei registreeri ma üldse kellaaega kui seda spetsiaalselt telefonist vaatama ei hakka.
Nutikell ongi mulle telefoni pikenduseks. Saan kiirelt teavitused üle vaadata, selle asemel, et taskust telefon välja koukida.
Spordinutikellad on ehk tõesti suured aga minu Fossili oma on täiesti tavalise kella mõõtu. Ka tavalisi käekellasid on ulmeliselt suuri, et edevad oleks. Ei tasu imestada kui mingid tingel-tangel moenutikellad ka ilma asjata lahmakaks tehakse.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 09:32:38 vasta tsitaadiga

Tea, ma kogu oma teadliku elu mingit kella kandnud. Alguses oli oluline ajanäitaja, kui telefonidele tekkis kell, siis muutus mõneks ajaks küll rohkem harjumuspäraseks aksessuaariks, kuid viimastel aastatel on taas oma olulist positsiooni randmel taastamas. Tänu nutikellale ei pea alati telefoni järgi haarama, piisab ainult hetkelisest pilgust kellale. Sportimisel asendab telefoni, mõõdab pulssi, läbitud maad, mängib muusikat ja tänu 4G-le ei jää ka ükski kõne vastamata. Muul ajal, kui ei pea või pole sünnis tingimata telefoni näppida, siis märksa diskreetsem viis tegevustele reageerida või üldse mitte reageerida. Seega ilmselgelt igas inimeses kinni, kes ja kuidas on oma elu korraldanud või oskab/tahab sedasorti funktsionaalsust praktikas rakendada.
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 11:07:17 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
ksuuk, inimestel on erinevad vajadused.
Mina olen üks nendest, kes käekella kannab ja seda just ajanäitajana. Telefonist midagi kontrollides ei registreeri ma üldse kellaaega kui seda spetsiaalselt telefonist vaatama ei hakka.
Nutikell ongi mulle telefoni pikenduseks. Saan kiirelt teavitused üle vaadata, selle asemel, et taskust telefon välja koukida.
Spordinutikellad on ehk tõesti suured aga minu Fossili oma on täiesti tavalise kella mõõtu. Ka tavalisi käekellasid on ulmeliselt suuri, et edevad oleks. Ei tasu imestada kui mingid tingel-tangel moenutikellad ka ilma asjata lahmakaks tehakse.


+1
Lisaks pean tunnistama, et seieritega kella pealt tunnetan oluliselt visuaalselt paremini/kiiremini kui palju aega on jäänud mingi sündmuseni (kui minutites küsimus).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 24.01.2021 11:51:49 vasta tsitaadiga

Draqula:

Seieritega kella pealt numbritega kella peale üleminek eeldab jah aju "uuesti kalibreerimist". :)

DigeBeni:

Mulle meeldib, kui oman asju, mitte asjad ei oma mind. Üritan maksimaalselt palju elada offline elu, seega kellaaeg ei ole primaarne teave. Spordihull ka pole. Sotisaalmeedia kontosid ei ole. Muid sõltuvusi ka.

Kui nii mõelda, siis tervise jaoks peaks primaarne olema preventatiivne tegevus, st peaks teada saama, et näiteks, kuna täna sööd rasvast toitu, siis nüüd pead tegema seda ja seda, et tasakaal saavutada. Või kui edasi jood, siis homme on hullem pohmakas kui eelmisel nädalal. Veresuhkru tase kõigub liiga palju, kas tegeled sellega? Süda puperdab, saadan kiirabile kutse? Jne.

Ilmselgelt ükski kehaväline andur sellega hakkama ei saa, loodetavasti tekivad kehaalused andurid, mis on diskreetsed, autonoomsed ja võimekad. Hetkelised kehavälised kõik suht luuletavad, pole ju loogiline, et samme loetakse käe peal oleva anduriga (mis loeb öösel küljekeeramist ka kõndimiseks) ja pulssi mõõdetakse mitte veeni vaid naha pealt. Ja milleks üldse lugeda samme ja sellest arvutada teoreetilist kalorite põletamist, kui seda võiks arvutada hoopis otse verest?

softis:

Eks kõik taandubki vastavalt kasutaja vajadustele. Tööajal on niiehknaa kellaaeg ekraanil, vabal ajal ei huvita, kes/mis/millal. Ja kuidas ka ei proovi, no ei meeldi kui midagi käe peal on, kohe ebamugav ja häiriv tunne on. :(
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2021 13:13:15 vasta tsitaadiga

ksuuk, pisut kitsarinnaline suhtumine, maailm ei pöörle kindlasti ainult ühe nägemuse ümber, selle tõestuseks ongi ju maailmas lugematu hulk erinevaid valikuid ja variatsioone, mida tehnoloogia pakub.

Ma ütleks, et kui tehnoloogia suleb kedagi mingitesse raamidesse, tekitab sõltuvust või sundtegevusi, siis pole see tehnoloogiast tulenev probleem, vaid isiksuse omapära.

Mina näen tehnoloogias iseenda ja oma võimete käepikendust, eneseteostuse ja analüüsi vahendit, mis võimaldab elutegevust lihtsamaks ja efektiivsemaks muuta.

Tehnoloogia areneb pidevalt, kui ainult hapu näoga poriseda, et me pole veel seal, kus olla tahaksime, siis võib arengu kiirrongist üsna märkamatult maha jääda.

Seega, valikute küsimus, kas võtad, mida võtta annab või lased maailmal endast vaikselt mööda vurada.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2021 13:22:18 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Draqula:

Seieritega kella pealt numbritega kella peale üleminek eeldab jah aju "uuesti kalibreerimist". icon_smile.gif

DigeBeni:

Mulle meeldib, kui oman asju, mitte asjad ei oma mind. Üritan maksimaalselt palju elada offline elu, seega kellaaeg ei ole primaarne teave. Spordihull ka pole. Sotisaalmeedia kontosid ei ole. Muid sõltuvusi ka.

Kui nii mõelda, siis tervise jaoks peaks primaarne olema preventatiivne tegevus, st peaks teada saama, et näiteks, kuna täna sööd rasvast toitu, siis nüüd pead tegema seda ja seda, et tasakaal saavutada. Või kui edasi jood, siis homme on hullem pohmakas kui eelmisel nädalal. Veresuhkru tase kõigub liiga palju, kas tegeled sellega? Süda puperdab, saadan kiirabile kutse? Jne.

Ilmselgelt ükski kehaväline andur sellega hakkama ei saa, loodetavasti tekivad kehaalused andurid, mis on diskreetsed, autonoomsed ja võimekad. Hetkelised kehavälised kõik suht luuletavad, pole ju loogiline, et samme loetakse käe peal oleva anduriga (mis loeb öösel küljekeeramist ka kõndimiseks) ja pulssi mõõdetakse mitte veeni vaid naha pealt. Ja milleks üldse lugeda samme ja sellest arvutada teoreetilist kalorite põletamist, kui seda võiks arvutada hoopis otse verest?

softis:

Eks kõik taandubki vastavalt kasutaja vajadustele. Tööajal on niiehknaa kellaaeg ekraanil, vabal ajal ei huvita, kes/mis/millal. Ja kuidas ka ei proovi, no ei meeldi kui midagi käe peal on, kohe ebamugav ja häiriv tunne on. icon_sad.gif

Sorry, aga siis ei ole sul ju ühegi kantava tehnoloogiaga midagi teha ega seda ka vaja. Kui ikka asi ümber käe on ebamugav, siis milleks üldse pungestada selle kandmisega. Võibolla kunagi tulevad naha-alused "ampullid", mis loevad kõiki võimalikke terviseandmeid ja saavad oma energia otse inimkehast ning ühenduvad terviseandmete edastamiseks nutiseadmetega ja/või otse digilugu.ee andmebaasiga. Siis vist on tehnoloogia küps sinu soovide ja vajaduste jaoks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 24.01.2021 13:40:48 vasta tsitaadiga

DigeBeni:

Arvamusi on erinevaid, minu jaoks on kitsarinnaline suhtumine edevuse huvides otsida vabandusi soetatud asja õigustamiseks. Igat tehnololoogiavidinat ei pea ise katsetama, mõne faasi võib vahele jätta, las teised maksavad kooliraha, tark ei torma, mis ei väista seda, et ma ei või olla kursis uusimate tehnoloogiarengutega.

erko:

Unistada ju ikka võib, sest kuigi hetkel vast ei olegi, siis senikaua kui ollakse rahul, ei teki ka arengut ning midagi uut ei looda.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.01.2021 18:17:22 vasta tsitaadiga

ksuuk, minu öeldu ju seda kõike ei peegelda, seega see repliik jääb natuke arusaamatuks.

Loomulikult on piisavalt inimesi, kelle jaoks omab kõik, mida endale selga paneb, külge riputab või kaasas kannab trenditeadlikkusele viitavat tähendust, kuid väga ennatlik oleks kõiki kantava tehnoloogia kasutajaid kohe niimoodi ühe mütsi alla kokku tõmmata.

Kokkuvõttes vajadus määrab ja kuidas keegi tehnoloogiat enda kasuks tööle rakendada oskab.

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 25.01.2021 09:48:45 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
DigeBeni:

Arvamusi on erinevaid, minu jaoks on kitsarinnaline suhtumine edevuse huvides otsida vabandusi soetatud asja õigustamiseks.



Selliste lausete loopimisega on väga lihtne kogu eelnevale arutelule vaatamata oma argumenteerimist naeruvääristada icon_confused.gif


See, et mul on käekell aja vaatamiseks, ei tähenda ju, et ma edev olen. Miks mitte siis seda kella efektiivsemalt pisimugavusteks kasutada ei või?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 10:36:47 vasta tsitaadiga

Ei ole ei edev, haige ega sportlane, aga kella käelt meeldib vaadata. Ja kui on võimalus siduda oma tehnikanohiklikkus sellise lihtsakoelise asjaga nagu käekell siis on päris vahva.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timok
Kreisi kasutaja
timok

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 13:36:06 vasta tsitaadiga

Sama siin - mulle meeldib oma teavitusi (kasvõi pimedas teatri/kinosaalis, rattaga sõites, kellegagi rääkides jne.) vaadata pigem diskreetselt ja kiirelt randmelt, selle asemel kui iga kord mõelda, et kas ikka panin teatri ajaks telefoni vaikse peale või mitte ja igaks juhuks surina-helina peale kontrollida, ega lastega kodus samal ajal nt. midagi juhtunud ei ole. Telefon ei ole helisenud juba aastaid. Häirivad pigem täisvõimsusel helinad ja teavitused pannud inimesed ümberringi.

Põhiliselt kasutangi kella ja teavituste jaoks, äratus meeldib vibrana palju rohkem kui lõugav äratus telefonis. Automaatsed aktiivsuse tuvastamised ja vajadusel pulsi mõõtmine on pigem head lisad, aga millest otseselt suurem osa ajast puudust ei tunne.
Ei saa ka öelda, et oleks kohe asjaga kaasa jooksnud. Kasutasin kümned aastad tavakella, ja kui nutiseadmed lõpuks akupidavuselt ja tarkvaraliselt enam-vähem olid, kasutan sellest ajast neid. Kallimat Withingsi varianti kolmel pereliikmel ja hetkel "testin" juba pool aastat Mi band 4, 5, 30€ eest teeb vajaliku töö ära. Omasin ka kaks päeva ühte ühepäevase pidamisega kella, loobusin koheselt ja kella igapäevane laadimine pole minu jaoks. Kui min 1-2 nädalat ei pea, siis mind selline "kell" ei huvita, mis pikemat reisi laadimata vastu ei pea.

PS. Käed ja sõrmed on vana punkari ja rokipeeruna (vähemalt hinges) niikuinii enamasti paelasid-võrusid-sõrmuseid täis icon_biggrin.gif icon_lol.gif . Ei sega.
Kommentaarid: 127 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 19:37:12 vasta tsitaadiga

Kokkuvõte võiks siis olla, et oluline on igaühel leida enda vajadustele vastav seade ja kasutada seda mõistlikult.
Liiga vähe funktsionaalsust võib olla halb (jääb puudu vajalikust) ja liiga palju võib samuti olla halb (seade kontrollib sind).

Selles mõttes on see teema siin väga hea, et igaüks räägib oma vajaduste ja seadme vastavusest ning kes on omale seadet otsimas saab hea laia pildi ette võimalikest variantidest.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2021 15:57:04 vasta tsitaadiga

Withings Scanwatch kohapealt jäi silma:

Operating temperature: -10°C to 45°C (14°F to 113°)

Kuidas see päriselus on? Nii külma talveilma pole küll see aasta väga olnudki - aga kas näiteks sauna minek on halb mõte? Kodulehel on muidugi kirjas, et sauna tasub vältida - aga mida praktika ja päriselu näitavad?


viimati muutis Dirty Harry 02.02.2021 16:09:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2021 16:07:17 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Withings Scanwatch kohapealt jäi silma:

Operating temperature: -10°C to 45°C (14°F to 113°)
Storage temperature: -20°C to 85°C (4°F to 185°)

Kuidas see päriselus on? Nii külma talveilma pole küll see aasta väga olnudki - aga kas näiteks sauna minek on halb mõte? Kodulehel on muidugi kirjas, et sauna tasub vältida - aga mida praktika ja päriselu näitavad?


Sauna minek on iga kellaga halb mõte, kuna kuumus tapab tihendeid ja niiskuskindlus kannatab.
Kui osta a la paarkümmend eurot jublakas mida plaanid alla aasta kasutada siis muidugi pole vahet.

Külma osas on mul kell enamasti varruka all ja väga ei põe. Aku vast on see osa kellast, millele külm ei meeldi ning käe vastas püsib kell siiski oluliselt soojem kui välistemperatuur.

Endiselt olen Scanwatchiga väga rahul. Reaalne aku peab mul küll umbes 2 nädalat, kuid see tuleneb tõenäoliselt sportimise tihedusest ning teavituste arvust.
Siin lehel on näha, mis seades peaks Scanwatchi kasutama Withingsi arvates, et 30 päeva tuleks:
https://support.withings.com/hc/en-us/articles/360009967878-ScanWatch-How-long-can-the-battery-of-my-watch-last-
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2021 22:12:32 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Withings Scanwatch kohapealt jäi silma:

Operating temperature: -10°C to 45°C (14°F to 113°)

Kuidas see päriselus on? Nii külma talveilma pole küll see aasta väga olnudki - aga kas näiteks sauna minek on halb mõte? Kodulehel on muidugi kirjas, et sauna tasub vältida - aga mida praktika ja päriselu näitavad?

Garmin annab Fenix seeriale töötemperatuuride vahemiku -20 to 50, mis suht samad nagu Withingsil. Kogemused Fenixiga (5. seeria) sellised: kolleeg käis kellaga saunas ja sealt kohe jääauku ning seda rutiini mitmeid kordi järjest. Kell tal olnud vist üle 3 aasta juba. Eeldades, et saunas kellaga käimine tal tavapraktika, siis vähemalt Garmin elab saunatemperatuurid ilusti üle. Mina oma kellaga jooksin jaanuaris -11 kraadiga, kell randmel ja katmata. Kella sensori arvates olid temperatuurid vahemikus +5 kuni +11 kraadi. Ehk et kui kell käel ja varrukate all, siis temperatuuriga probleemi ei tohiks üldse olla. Mu kell ka kohe 3 aastat vana ning õues tegevuste jaoks pole kunagi käelt ära võtnud seda. Aga mina saunas siiski kellaga ei käi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  "kantav tehnoloogia" ehk "wearable technology" - nutikellad, targad prillid, nutijalanõud jne mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.