Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Soovin keevituseks abi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kasparkuld
HV vaatleja
kasparkuld

liitunud: 18.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2021 21:54:00 Soovin keevituseks abi vasta tsitaadiga

Tere

Mul on soov keevitada kokku üks raamivärk, kas keegi teab oskajat keevitajat kes kätt sooviks hoida selle projektiga?
Mul on puutööga kogemust küll, metallitööga natuke ka, aga keevitamist olen ainult kaks hetkelist korda elus teinud, sellest ka soov leida veits targemat pead.

Tellisin kõrguses reguleeritavad lauajalad ja mõtlen, et võibolla oleks cool kui monitor ei sõidaks vastu riiulit sodiks, sellest ja soovist keevitada ka kogu projekt.

Sketchfabi 3D mudelile link: https://skfb.ly/6YpCZ



Rahapuud taskus ei kasva, aga oskajale mõistagi saan natuke kompenseerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Medikas
HV vaatleja

liitunud: 09.07.2002




sõnum 18.01.2021 14:59:40 vasta tsitaadiga

Selle alumise suure lauaplaadi kinnitus niivõrd lühikeses ulatuses ja veel "pitskruviga" on kahtlane. Lauaplaat juba ise suur ja raske, veel monitor ja muu kola peale. See nn. pitskruvi peab oma U-lõugadega ikka jõhkralt paksust metallist olema, et laiali ei väänduks.
Edit. Võibolla ei saanud ma projektist päris aru. Kas äkki alumine laualplaat on muul, joonisel välja toomata moel mõistlikult toestatud ja joonisel on toodud pigem ülemise riiuli kinnituslahendus alumise külge?
Edit2. Olen ise RV nelikantorusid keevitanud küll ja hetkel panen kokku sarnasest toruraamist saunapinki. Ennast Sulle siiski töö tegijaks ei paku, olen keevitajana selleks liiga amatöör. Et keevised tõesti ilusad siledad ja minimalistlikud välja näeks, raam keevitamisel kiiva ei kisuks jne.tuleks ikkagi pöörduda professionaalsete metallimeeste poole. Veel parem, kui leiad mõnes mööblifirmas sarnaste raamide kokkulaskmisega leivateenijad. Siin ei ole asi ainult keevitaja oskustes. Selliste raamide tõesti sirgelt kokkusaamiseks on vaja erinevaid abivahendeid, nt 3D kruustange : https://www.youtube.com/watch?v=myaRhI01aVc


viimati muutis Medikas 18.01.2021 16:45:52, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2021 15:41:11 vasta tsitaadiga

Kui materjal ei ole teras, siis unusta see parem ära.

Ma saan aru, et sa tahaks ise keevitada, aga vajad kedagi kätt hoidma?
Kui materjal on teras ja MAG keevitus (mis on kõige lihsam kombinatsioon), siis selleks, et sa saaks õmbluse viisakaks, on sul vaja ma arvan umbes 10x rohkem materjali ja lihtsalt lasedki meetrite kaupa keevitust, kuni saad aru mis toimub ja tulemus jääb viisakas. Muidugi ei lase mitte meetreid järjest vaid teed jupikese, analüüsid, teed jupikese, analüüsid, korrigeerid seadied, korrigeerid tehnikat jms.
Olen keevitaja koolituse läbinud nii, et alguses polnud ka suurt midagi all. Ilus keevitus ei tule kohe ja kiiresti. Hea hulk meetreid keevitust on vaja teha enne, kui asjad paika loksuma hakkavad ja sedagi asjaliku keevitaja pideval juhendamisel.
Head seadmed aitavad kõvasti kaasa heale tulemusele. Ja kehv või päris korralikult rikkuda tulemust.

Kui sa tahad selle kuidagi lihtsalt kokku säristada ja visuaalne pool pole määrav, siis võid ju proovida. Kuna see ilmselt teab mis suurt tugevust ei vaja, siis ei pea keevituse kvaliteedi pärast muretsema.

Aga pitskruvi jutt eelkõneleja poolt on asjalik. Materjal on liiga õhuke ja hakkab painduma.
Joonisel tundub, et tahad selle teha lehtmaterjalist ja U-profiili ise kokku keevitada. See pole hea mõte! Võta kohe U-profiil - lihtsam, odavam, tugevam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 18.01.2021 16:05:10 vasta tsitaadiga

Ma saan joonisest nii aru, et metallraam koos ülemise väikse plaadiga ongi nö riiul mingite asjade jaoks mis nüüd koos lauaga sõidaks. Enne oli see väike riiul statsionaarne.
Lauajalgasid ei ole siin joonisel toodud.

See konstruktsioon tuleks sul ka värvida lasta ning selle projekti maksumus ei oleks 2 kohaline nr.
(Ei paku ennast töö teostajaks, ei ole aega)

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kasparkuld
HV vaatleja
kasparkuld

liitunud: 18.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2021 12:34:22 vasta tsitaadiga

Murphey seadus, kui on võimalik valesti aru saada millestki siis küll saab. Parim osa internetist on inimesed kes lihtsalt laovad tuimalt põhjuseid miks mingi asi on võimatu icon_biggrin.gif

Aga tänan soovituste eest! Panen kõrvataha. Leidsin tegelikult ühe koolituse kah. Võtan selle vast esimese hooga läbi ja siis vaatan edasi mis saab.


Leidsin keevituskoolituse ja otsustasin selle seal valmis teha, tänan kaasa mõtlemast! Ühtlasi kellel peaks sarnane huvi olema, siis sain ühest keevituskojast hinnapakkumise ~200€ ilma ja koos värvimisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Soovin keevituseks abi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.