Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.09.2020 06:33:34 vasta tsitaadiga

Vares kirjutas:
..

Ainus häda, et tõenäoliselt kõik need HDMI 2.1 head omadused ei ole sel ressiiveril kastist välja võttes kohe kasutatavad vaid tuleb oodata x aeg, kui tarnavaravärskendusega need aktiveeritakse.

"*Note: Firmware to introduce 8K/60,4K/120. VRR, ALLM, QMS, QFT, HDR10+ support is expected in Dec 2020 while Dolby Atmos Height Virtualization on the RXV6A is expected in an update due in Q1 of 2021."

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 02.10.2020 14:30:24 vasta tsitaadiga

LG 48CX kogu hiilguses arvutimonitorina (foto pole minu oma).


Edit: LG reageeris operatiivselt.

C9

Link

CX

Link
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004




sõnum 15.10.2020 13:17:23 vasta tsitaadiga

Millegipärast tuli minu telekale sedasama 25 lõpuga uuendust 2x. Ühe korra justkui sai õnnelikult uuendatud ja siis kahe päeva pärast teatas uuesti, et hakkame uuendama. Kahjuks ei ole endiselt suutnud hdmi 2.1 pordiga videokaarti hankida. Loodetavasti järgmisel kuul läheb saadavus paremaks kui konkurentsi lisandub.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 21.10.2020 11:01:12 vasta tsitaadiga

Linuse ood LG OLED48CX'le.

Link
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 26.10.2020 11:16:02 vasta tsitaadiga

Plaanis LG OLED48CX monitoriks võtta. Mängimisega ei tegele, oleks filmide vaatamiseks arvutist.
Videokaart mul aga Nvidia 980Ti millel peaks olema HDMI 1.4 mis võimaldab 4k reso 24fps'ga.
Ma eeldan, et vahe HDMI2.1 võimekusega videokaardiga oleks märgatav? Mängudes oleks kindlasti, kuid kui palju filmide puhul kus kaadrisagedus ongi 24/30fps ?!
Ning kas HDMI 1.4 tähendab, et chroma subsampling ei ole ka 4:4:4 4k@24fps puhul?

Kui nüüd on vaja upgrade videokaardile, siis tegelikult vist midagi veel saada otseselt veel ei olegi? RTX 3080 Nvidialt varsti, mis AMD'lt?

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004




sõnum 26.10.2020 11:37:58 vasta tsitaadiga

Kuni 4K 8-bit 60 Hz fullRGB peaksid Sa ilusti kätte saama. Vähemalt mina saan NVIDIA GTX1060-ga. HDMI 2.1 vajad Sa suurema refresh rate ja 10-bit värvide korral.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 26.10.2020 12:20:15 vasta tsitaadiga

1060GTX peaks HDMI 2.0B'd toetama mis võimaldab veits rohkem.
Kuid täpsustaks seda, et kas 24/30 refresh rate ise liiga hakkiv ei saa olema? St ma pole ise kunagi arvutist telerisse sellise refresh rate'ga signaali lasknud.
Kellelgi ehk first hand kogemust?

_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 26.10.2020 13:42:44 vasta tsitaadiga

Terror, niikaua kuni vaatad 24fps filme, ei ole vahet kas ekraani värskendussagedus on 24Hz või 60Hz.
PowerDVD muutis kunagi blu-ray vaatamise ajaks ise ekraani 24Hz peale, et ei toimuks 24fps > 60fps pull-up-i, sest kõik kaadrid ei mahu ühtlaselt 60Hz sisse ära ja üleliigsed dropitakse - see tekitab veelgi suurema hakkimise tegelikult.
Suurema kaadrisagedusega asju enam ekraanilt meeldiv vaadata ei ole.
Kui sul monitor toetab, võid proovida refresh rate madalamale seadistada ja oma silmaga järgi proovida.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2020 17:25:57 vasta tsitaadiga

Ise kasutan kah OLED'i ainult filmide jaoks ning on alati 24-30 peal olnud kuna ka üle HDMI2.0 olid pidevalt jamad isegi 4K60 8bit (koos HDR ja DolbyAtmosega) pildi saamisega. Mõnikord isegi 4K30 10bit puhul.
Ma ei tea kas oli C8 viga või LG üleüldse (pole CX'ga veel proovinud ning vast alles siis proovin kui 2.1 võimeline kaart käes ja seal ei tohiks siis enam muret olla) aga oi kui palju ma tunde olen kulutanud vahtides telekalt vastu "invalid format" teadet.
Töötab, töötab ja siis paned üks päev tööle ja kõik, no tee mis tahad, kas on seesama kiri ees või ka 4K30 peal ei lähe 10bit tööle ja taandub pidevalt 8bit peale. Mõnikord ka keset filmi vaatamist hakkab järsku pilt vilkuma kuni kaob ära ja no signal.
Õnneks viimased pool aastat pole midagi vaadata olnud, ainult Netflix niiet pole ka CX arvuti külge ühendama pidanud; saab rahulikult 2.1 ära oodata. Aga muidu siis kui töötas, ei olnud küll muret filmide vaatamisega 24-30 peal, nii nagunii ongi mõeldud. Pealegi kui nüüd õigesti mäletan, siis 10bit peal ei suuda ka HDMI2.0 ju 4K60 teha? Kuigi lugedes reviewsi jne, siis minuarust tihtipeale käib läbi, et 10bit peal igast artifaktid hullemad kui 8bit peal, niiet mine tea kumba üldse kasutada.

(Btw, on siin keegi kellel Soundbar teleka küljes, nt Samsungi oma ja aegajalt ARC ei toimi? Ma ei mäleta C8 puhul sellist jama aga CX puhul juba paar päeva peale teleka saamist järsku enam ARC ei aktiveerunud soundbaril. Peale poolt tundi kaablite kakkumist hakkas järsku tööle, toimis ja siis kuu aega hiljem lakkas jälle toimimast ja ma ei saanud ka mitme tunniga korda, pidin reseti tegema telekale. Seni olnud korras aga ei tahaks rohkem küll resettida, pärast jälle taasta kõik pildiseaded ning kontod. Kuna soundbar pole vahetunud, ainult telekas, siis pakuks, et LG süüdi. Algselt CX üles pannes ja soundbari külge ühendades tundis kohe ära, et Samsungi oma, telekal ju mingi setting, et seadistab automaatselt ühendatavad seadmed. Aga noh, hiljem kui probleemid tekkisid ja ma kustutasin seadistatud remote controli ära, siis peale seda ka uuesti ühendades ei reageerinud kuidagi, automaatselt ei tundnud ega seadistatud soundbari kordagi. Pmst vahet polnud kas seadmete automaatne tuvastus sees või väljas. Ja viga väljendus pmst nii, et paned teleka tööle, soundbar läheb kah tööle aga kui tahad heli juhtida (teleka puldiga), siis ekraanil keelumärk. Isegi kui soundbari lahti ühendad teleka küljest, siis ikka keelumärk ja telekas nagu ei saa aru, et soundbar pole küljes ja ikka jätab ARCi peale, vaja käsitsi sound device vahetada, et heli telekast tulema hakkaks. Soundbar ei lähe ka ARC režiimi, kuigi telekas lülitab ikka sisse/välja seda. Lähed teed telekast ühendatud seadme käsitsi seadistamist, valid soundbar, Samsung, proovinupud toimivad, juhib aga ikka ARC ei tööta ja heli pole. Siis mingi hetk, peale tunde jamamist läheb järsku tööle. Kuskilt lugesin ka, mingite vanade LG telekate puhul, viga vist esines siis kui teleka küljes mitu HDMI juhet ja vahepeal nagu tunduski, et äkki on tõsi samas alati ei aidanud ka kõige lahti ühendamine ja siis kui aitas, siis võis olla ka kokkusattumus. Hetkel pole viga kordunud aga ega peale soundbari pole ka miskit ühendatud. Kui mingi aeg arvuti ja ka PS5 külge tulevad, siis ikka oleks päris jama kui see pidevalt korduma hakkab, eriti veel kuna hetkel soundbar HDMI2.0'ga, niiet algselt läheksid kõik muud asjad otse teleka külge..)
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2020 17:59:55 vasta tsitaadiga

arvutist 4k hdr (gtx 1070)+ atmos -> onkyo rec -> cx
pärast kvaliteetsete hdmi kablade soetamist kõik toimib kenasti
muidugi ehku peale ostsin amazonist ja õnneks joppas.. icon_razz1.gif

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AstelPuit
HV vaatleja
AstelPuit

liitunud: 11.11.2020




sõnum 23.11.2020 12:10:15 vasta tsitaadiga

Tere,

Ega kellelgi pole juhuslikult laenata/ära anda LG OLED 55 C7/B7/C8/B8/C9/B9/CX/BX karpi?
Vaja oma telekat transportida aga olen enda karbi ära visanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 23.11.2020 16:26:39 vasta tsitaadiga

Mul B7 karp istub keldris. Ma ei saa lubada, et kõik penoplast seal sees alles on transpordiks, aga kui huvi olemas, siis võin käia vaatamas.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 27.11.2020 16:22:31 vasta tsitaadiga

Elpex, hetkel OLED hind 1199 eurot. Võtad ära või ootad veel soodsamat pakkumist?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2020 16:31:00 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Elpex, hetkel OLED hind 1199 eurot. Võtad ära või ootad veel soodsamat pakkumist?

Võtsin ära hommikul.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 27.11.2020 16:42:00 vasta tsitaadiga

Elpex kirjutas:
Võtsin ära hommikul.

Mis poe kasuks otsustasid?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2020 16:52:48 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Elpex kirjutas:
Võtsin ära hommikul.

Mis poe kasuks otsustasid?

Euronicsist võtsin selle Musta reede pakkumise raames. Tundus mõistlik hind.
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tattoomees
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2020 19:08:44 vasta tsitaadiga

Ise vahetasin ka oma Sony Xe9005 seeria OLED CX vastu , v2ga rahul ostuga. Kasutan arvuti monitorina
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2020 17:46:57 vasta tsitaadiga

AstelPuit kirjutas:
Tere,

Ega kellelgi pole juhuslikult laenata/ära anda LG OLED 55 C7/B7/C8/B8/C9/B9/CX/BX karpi?
Vaja oma telekat transportida aga olen enda karbi ära visanud.


Kui jätkuvalt karpi vaja siis c9 karp on Mustamäel olemas.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 02.08.2002




sõnum 01.12.2020 16:13:17 vasta tsitaadiga

Kas nüüd on lõpuks CX3 hakanud kenasti nvidia 3080/3090 videokaartidega 120Hz jt peal tööle?
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.12.2020 20:15:07 vasta tsitaadiga

Mul on cx 3070 taga ja on mingeid imelikke anomaaliaid. Ma ei ole kindel, mille krdi viga see üldse on, aga mul viskab aegajalt internetti browsides pildi mustaks ja siis tagasi ette (juhtub umbes kord päevas) ja mõni kord viskab mustaks ja kiri, et no input signal (juhtub mingi korra paari päeva tagant), kuni HDMI välja võtad ja siis uuesti tagasi sisse paned. Olen proovinud igasugu seadete muutmist ja hdmi kaabli vahetust, aga need ei ole mul aidanud. Neid jamasi ei ole kordagi juhtunud videosid vaadates, youtubi streamides või mänge mängides. Millegipärast ainult chrome või operaga netti browsides. Et pilti veel segasemaks ajada, siis abikaasa täna kaebas, et telekas olla Telia boksi taga ka pildi korraks mustaks visanud ja siis tagasi ette.

Igal juhul, siis kui töötab, siis on kõik hästi 120 hz, HDR, 10 bit, fullRGB või ka 4:4:4, G-sync ja kõik jutud.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 22:55:58 vasta tsitaadiga

HDMI kaablid peavad kindlasti kvaliteetsed olema. Vaatasin, mis hinnaga meil siin igasugu Logilinke jms pakutakse ja tellisin just mingi kuu tagasi Alist 7-8€ tk 3 erinevat 2-meetrist varuks. Ugreen, Baseus ja veel mingi noname, kõik 4K@60Hz kirjega. Kätte saades kõik visuaalselt üllatavalt hea koostekvaliteediga. Ühendatuna ka pilt veatu. Huvitaval kombel on väga ok ka see noname, mille kaabel on Ugreen'i omast pea poole peenem - 4mm vs 7mm. Baseus on 6mm.

Mul vedeleb ka üks kunagi Arvutitargast ostetud 10-meetrine 4World, mis mu B7 taga korralikult ei toiminud, sõbra mingi Samsungiga proovides samas ideaalne. Kaabel nihikuga mõõtes 7,5mm, nii et võiks ju justkui vaske ka sees olla, aga ega tegelikult ei tea ju...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007



Online

sõnum 01.12.2020 22:58:53 vasta tsitaadiga

tattoomees kirjutas:
Ise vahetasin ka oma Sony Xe9005 seeria OLED CX vastu , v2ga rahul ostuga. Kasutan arvuti monitorina


Kuidas filmid/sarjad võrreldes Sonyga on? Ma ostsin kuu tagasi 55" CX OLED ~50€ kallimalt kui see praegune musta reede "soodushind" ja olen korduvalt tabanud end mõtlemast, et oleks pidanud hoopis 49" Sony LCD ostma.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tattoomees
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 00:22:01 vasta tsitaadiga

von vu kus alllikast sa vaatad mul on hetkel ta ainult pc taga , minuarust on pildi erinevus suht nii hdr kui sdr vormingus lisaks oled must v2rv on ikka jah v222ga ilus isegi klassika Al bundy 480 P pilt on nauditax pole ei kuubikuline ega midagi . Vaatasin n2iteks gemini man oli küll v222ga ilus elamus Video
Title 4K HEVC Codec HEVC Codec Tag hev1 Profile Main 10 Level 153 Resolution 3840x2160 Aspect Ratio 16:9 Interlaced No Framerate 59.94 Bitrate 80,977 kbps Video Range HDR Colour Primaries bt2020 Colour Space bt2020nc Colour Transfer smpte2084Bit Depth 10 bit Pixel Format yuv420p10le Reference Frames 1.
Kahjuks peab oma graafika RTX 2080 super 3 seeria vastu vahetama. et kasutada hdmi 2.1 v6imalusi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 02.12.2020 12:48:20 vasta tsitaadiga

LG teleris on kusagil demo videod, photos and videos valiku all ehk. Kui need ahhetama ei pane, siis võib vabalt lcd võtta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004




sõnum 02.12.2020 14:18:58 vasta tsitaadiga

Youtubis 4k, hdr, 60 FPS, testvideod näevad ka päris head välja. Eriti just need, kus süsimusta ekraani ilmuvad järsku värvid icon_smile.gif. Mul üks sõber uuris ja puuris ka tükk aega mu pool seda vidinat, aga kui seda videod vaatas, siis tegi otsuse ära: https://www.youtube.com/watch?v=2J7xlDH4QkA
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.