Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Andmekaitse ähvardab kolme apteegiketti 100 000 eurose sunnirahaga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 17:36:16 Andmekaitse ähvardab kolme apteegiketti 100 000 eurose sunnirahaga vasta tsitaadiga


Andmekaitse inspektsioon tegi ühepäevase täitmise tähtaja ja 100 000 euro suuruse sunniraha hoiatusega ettekirjutus-hoiatuse kolmele apteegiketile, mis võimaldasid oma e-apteegis teise inimese isikukoodi teades vaadata tema kehtivaid retsepte.

Edasi saab lugeda IT-uudiste tasulisest artiklist: https://www.ituudised.ee/uudised/2020/12/01/andmekaitse-ahvardab-kolme-apteegiketti-100-000eurose-sunnirahaga

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 23:39:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Esmalt tuli tal vestlusaknas teha valik, kas ta soovib endale väljastatud retsepti või kellelegi teisele. Kui sisestas teise inimese isikukoodi, siis oligi info kättesaadav. Ainult ühe apteegiketi lahendus kolmest nõudis huviliselt eelnevat kinnitust, et sellist infot on tal tõesti õigus näha.



Esmapilgul päris hull ikka, samas see emuleerib enam-vähem seda mis juhtub siis, kui sa kellegi teise isikukoodiga füüsiliselt apteeki lähed.
Tõsi, niipalju kui mäletan, siis apteegis leti taga vanematele retsepte välja ostes ma olen alati ise ennetavalt täpsustanud, mis ravimi retsepti ma juba osta tahan ja parimal juhul olen uue teabena teada saanud vaid seda, mitmele eksemplarile kehtiv retsept veel üleval on. Ma ei ole kunagi küsinud et ... ee mis ravimeid siis veel sellele isikukoodile on määratud, kes ei ole mina? Ilmselt oleks ka siis saadetud õunu sööma.

Nüüd juhtub varsti nii et peab ka apteeki minema koos notariaalse volikirjaga, kui keegi läbi hammustab et reaalelus on samasugune turvaauk olemas.

Mõttekoht: kuidas nüüd lapsevanemad oma lapsele retseptiravumeid tellivad e-apteegist? Ei saagi enam?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 14:46:05 vasta tsitaadiga

Päris tavaapteeki emuleerimine see siiski pole. Tavaapteek võibolla ka ütleb mis retseptid olemas on kui vanematele või vanavanematele retsepte välja ostad, aga tõenäoliselt saadaks puu taha kui sa terve vihikutäie isikukoodidega lähed ja uurid kellele mis retsept on väljastatud. Samas netiapteekis võid vist tuimalt neid isikukoode sisse lüüa nii palju kui soovid.

Lapsevanemate jaoks saaks tehniliselt lahenduse teha nii, et tehakse päring rahvastikuregistrisse ja tuvastatakse, et tegemist on just selle lapse vanemaga. Sama saaks vist ka vanemate ja vanavanematega teha.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 17:56:38 vasta tsitaadiga

Jah, see on see kuidas sina seda ette kujutad, aga tegelikkus:

https://forte.delfi.ee/news/digi/andmekaitse-keelas-e-apteegist-lahedastele-retseptiravimite-tellimise?id=91850321

tsitaat:

„Alates eile pealelõunast saab e-apteegist retseptiravimeid tellida ainult iseendale," teatas Apotheka.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Andmekaitse ähvardab kolme apteegiketti 100 000 eurose sunnirahaga
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.