Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Ühendkuningriigist pakkide tellimine läheb uuest aastast kallimaks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.11.2020 13:12:11 Ühendkuningriigist pakkide tellimine läheb uuest aastast kallimaks vasta tsitaadiga


Eesti jaoks viie suurima postipakkide sihtriigi seas olev Ühendkuningriik lahkub uuest aastast Euroopa Liidust, mis tähendab, et siis tuleb üle 22-eurosed postipakid tollis deklareerida ning nende pealt tasuda ka käibemaks.

Loe edasi: https://www.err.ee/1160265/uhendkuningriigist-pakkide-tellimine-laheb-uuest-aastast-kallimaks

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 13:39:30 vasta tsitaadiga

Amazon.de äri läheb üles. Amazon.co.uk kukub ilmselt kolinal.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 15:26:25 vasta tsitaadiga

Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003




sõnum 18.11.2020 15:34:29 vasta tsitaadiga

napoleon - Sul mingit sellist valikut ei teki?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 15:34:58 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


amazon.de lehel (erinevalt teistest) on võimalus keelt muuta.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raul900
HV kasutaja
Raul900

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 16:14:42 vasta tsitaadiga

Muudel lehtedel pole ka üldselt probleemi. Chrome sisseehitatud google translate tõlgib väga edukalt näiteks ebay.de jne.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 16:25:22 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


amazon.de lehel (erinevalt teistest) on võimalus keelt muuta.

Spoiler Spoiler Spoiler


On, aga see muudab ainult keskkonna enda keelt. Esemete kirjeldus on ju ikka saksa keeles.
Google translate on nagu on ehk võib kohati mööda panna kui mingi konkreetne detail/nüanss huvitab.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 18.11.2020 17:28:54 vasta tsitaadiga

Mismoodi see siis kallimaks nüüd läheb? Seletage mulle ka!

Praegu lisab amazon.co.uk ja teised UK e-poed Eestis kehtiva 20% käibemaksu kauba hinnale ise ja automaatselt.
Uuest aastast peaksid nad selle tegevuse lõpetama ja käibemaksu tasumine peaks toimuma tollis, nii et needsamad poed peaksid tegelikult hakkama näitama meile kaupade hindu ilma käibemaksuta, st meile näidatavad kauba hinnad peaksid odavnema just niipalju, kui palju tollis neile käibemaksuna lisanduma peaks.

Me ju ostsime sealt enne EL-ga liitumist ka kaupa? Ei mäleta enam?

PS
Pole ju ka välistatud, et suuremad müüjad teevad mingi oma lepingu kas EL või Eestiga, et tolli koormust vähendada ja arvestavad ikkagi käibe kohe kauba hinna sisse ning neilt saabuvaid kaupu tollis ei maksustata. Kas enne EL-ga liitumist Amazon midagi sarnast ei teinud Eestisse müüdava kaubaga? Näh, mina ka ei mäleta seda enam täpselt, aga VAT oli eraldi hinnalisana arvestatud minu meelest ja mingit tollis eraldi käibemaksustamist ei olnud amazon.co.uk kaupade puhul.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 17:36:55 vasta tsitaadiga

UK-s on ikka nende poolt määratud käibemaks kaupadel. Nüüd kui tellid sealt Eestisse siis maksad Eesti 20% käibemaksu veel juurde hinnale. Sest UK ja EL vahel pole erilepet käibemaksu soodustuse osas.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:26:43 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


amazon.de lehel (erinevalt teistest) on võimalus keelt muuta.

Spoiler Spoiler Spoiler

Jaapani oma saab ka inglisekeelseks muuta. Samuti Singapur jne.
Dogbert kirjutas:
Mismoodi see siis kallimaks nüüd läheb? Seletage mulle ka!

Praegu lisab amazon.co.uk ja teised UK e-poed Eestis kehtiva 20% käibemaksu kauba hinnale ise ja automaatselt.
Uuest aastast peaksid nad selle tegevuse lõpetama ja käibemaksu tasumine peaks toimuma tollis, nii et needsamad poed peaksid tegelikult hakkama näitama meile kaupade hindu ilma käibemaksuta, st meile näidatavad kauba hinnad peaksid odavnema just niipalju, kui palju tollis neile käibemaksuna lisanduma peaks.

Me ju ostsime sealt enne EL-ga liitumist ka kaupa? Ei mäleta enam?

PS
Pole ju ka välistatud, et suuremad müüjad teevad mingi oma lepingu kas EL või Eestiga, et tolli koormust vähendada ja arvestavad ikkagi käibe kohe kauba hinna sisse ning neilt saabuvaid kaupu tollis ei maksustata. Kas enne EL-ga liitumist Amazon midagi sarnast ei teinud Eestisse müüdava kaubaga? Näh, mina ka ei mäleta seda enam täpselt, aga VAT oli eraldi hinnalisana arvestatud minu meelest ja mingit tollis eraldi käibemaksustamist ei olnud amazon.co.uk kaupade puhul.

Asun Iirimaal ja minu jaoks läheb kallimaks, kuna hetkel saan kõik kauba UK Amazonist tasuta koju.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.11.2020 19:42:35 vasta tsitaadiga

Millegipärast on seni mitmed asjad Saksa Amazonis kallimad olnud. Kui uuel aastal hinnad samad, siis ei pea enam mitut lehekülge kasutama.
Prantsusmaa Amazonist olen ka vahel tellinud, selliseid asju, mida ei Saksa ega ÜK omas pole.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2020 10:07:36 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


Workaround on lihtne - hakka õppima icon_smile.gif

Aga saab jah siiski translatori ja EN keele valimisega Amazonis täiesti hakkama, ostmata ei jää midagi.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Terror
HV veteran
Terror

liitunud: 08.11.2001




sõnum 19.11.2020 10:25:28 vasta tsitaadiga

Mäletan mingit uudist kus järgmisest aastast pidi igalt summalt käibemaksu hakkama maksma, kui väljaspoolt EU'd tellid?
_________________
Väiksemagabariidilised trei, frees ning keevitustööd. PS.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.11.2020 10:35:45 vasta tsitaadiga

Terror, 1. juulist 2021
https://majandus24.postimees.ee/7053952/hiinast-tellitud-nann-laheb-peagi-maksu-alla

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 19.11.2020 14:41:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
HPN kirjutas:
napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


amazon.de lehel (erinevalt teistest) on võimalus keelt muuta.

Spoiler Spoiler Spoiler


On, aga see muudab ainult keskkonna enda keelt. Esemete kirjeldus on ju ikka saksa keeles.


Kogu aeg amazon.de portaali kasutanud ja pole kunagi selle probleemi otsa komistanud. Saksa keeles on olnud aint ostjate saadetud tagasiside ja sealgi sõelutakse inglise keelsed postitused etepoole.
tagasi üles
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 19.11.2020 16:12:13 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
UK-s on ikka nende poolt määratud käibemaks kaupadel. Nüüd kui tellid sealt Eestisse siis maksad Eesti 20% käibemaksu veel juurde hinnale. Sest UK ja EL vahel pole erilepet käibemaksu soodustuse osas.


Täiesti vale.

Ei olnud topeltmaksustamist enne Eesti ühinemist EL-ga ja ei tule seda ka pärast UK lahkumist.
Eksporditavatelt kaupadelt UK müüja ei pea VAT tasuma, need kaubad müüakse 0% VAT-iga ning ostja tasub VAT-i oma riigi tollis oma riigis kehtiva käibemaksu taseme järgi.

Uuest aastast hakkavad UK müüjatele kehtima EL riikides asuvatele klientidele kaupade müümisel samad reeglid, mis praegu kehtivad väljaspoole EL müüdavatele kaupadele:
(punkt 3)
https://www.moneydonut.co.uk/finance/import-and-export-finance/essential-guide-to-understanding-vat-and-duty-on-imports-and-exports

Ja viide uuest aastast kehtima hakkavatele reeglitele:
https://www.gov.uk/prepare-to-export-from-great-britain-from-january-2021

UK VAT maksustamise reeglid käivad ikkagi UK seaduste ja määruste järgi, selleks ei pea mingit UK ja EU vahelist erilepet olema sõlmitud. Lihtsalt eksporditavalt kaubalt UK maksuamet VAT-i ei nõua (Täpselt nagu ka Eesti maksuamet eksporditavalt kaubalt käibemaksu ei nõua)

Hetkel kehtivad veel EL sisesed reeglid, kus VAT tasu sõltub EL liikmesriigist, kus kauba ostja asub. Hetkel siis liidab amazon.co.uk kauba hinnale 20% VAT-i automaatselt, kui kauba ostja on Eestis. Ühtlasi deklareerib müüja Eesti maksuametile Eestisse müüdud kaupade üldsumma (ja ma ei tea kuidas siis see käibemaksuraha liigub riikide vahel)
Ehk siis kehtib punkt 2 juba eelnevalt antud lingil: https://www.moneydonut.co.uk/finance/import-and-export-finance/essential-guide-to-understanding-vat-and-duty-on-imports-and-exports

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 19.11.2020 17:51:58, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.11.2020 16:13:09 vasta tsitaadiga

Kui palju tarneajad tolli tõttu pikenevad? USA-st tuleb üle kuu, ÜK-st seni veel nädala või kahega.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2020 17:26:46 vasta tsitaadiga

1-3 päeva on normaloludes toll lisaks.

Usast siiani tavapost ikka 1-2 nädala vahele jäänud.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.11.2020 15:35:49 vasta tsitaadiga

juba jäävad asjad tolli kinni. britid väidavad, et toimetasid paki eestisse ostmisega samal päeval (5. november) ja täna 20.11.2020 ikka pakki ei ole.
tagasi üles
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2020 19:06:13 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Vahur kirjutas:
UK-s on ikka nende poolt määratud käibemaks kaupadel. Nüüd kui tellid sealt Eestisse siis maksad Eesti 20% käibemaksu veel juurde hinnale. Sest UK ja EL vahel pole erilepet käibemaksu soodustuse osas.


Täiesti vale.

Ei olnud topeltmaksustamist enne Eesti ühinemist EL-ga ja ei tule seda ka pärast UK lahkumist.
Eksporditavatelt kaupadelt UK müüja ei pea VAT tasuma, need kaubad müüakse 0% VAT-iga ning ostja tasub VAT-i oma riigi tollis oma riigis kehtiva käibemaksu taseme järgi.

Uuest aastast hakkavad UK müüjatele kehtima EL riikides asuvatele klientidele kaupade müümisel samad reeglid, mis praegu kehtivad väljaspoole EL müüdavatele kaupadele:
(punkt 3)
https://www.moneydonut.co.uk/finance/import-and-export-finance/essential-guide-to-understanding-vat-and-duty-on-imports-and-exports

Ja viide uuest aastast kehtima hakkavatele reeglitele:
https://www.gov.uk/prepare-to-export-from-great-britain-from-january-2021

UK VAT maksustamise reeglid käivad ikkagi UK seaduste ja määruste järgi, selleks ei pea mingit UK ja EU vahelist erilepet olema sõlmitud. Lihtsalt eksporditavalt kaubalt UK maksuamet VAT-i ei nõua (Täpselt nagu ka Eesti maksuamet eksporditavalt kaubalt käibemaksu ei nõua)

Hetkel kehtivad veel EL sisesed reeglid, kus VAT tasu sõltub EL liikmesriigist, kus kauba ostja asub. Hetkel siis liidab amazon.co.uk kauba hinnale 20% VAT-i automaatselt, kui kauba ostja on Eestis. Ühtlasi deklareerib müüja Eesti maksuametile Eestisse müüdud kaupade üldsumma (ja ma ei tea kuidas siis see käibemaksuraha liigub riikide vahel)
Ehk siis kehtib punkt 2 juba eelnevalt antud lingil: https://www.moneydonut.co.uk/finance/import-and-export-finance/essential-guide-to-understanding-vat-and-duty-on-imports-and-exports

Ühesõnaga siis UK Amazonile hakkad käibeka võrra vähem maksma, lihtsalt selle raha maksad siis riigile kui kaup kohal ning lõppsumma ikkagi sama praegu vs järgmine aasta?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2020 19:09:30 vasta tsitaadiga

Teoorias jah. Praktikas vist järgmise aasta teises pooles jõustub ka see, et absoluutselt kõik pakid olenemata summast lähevad tolli. Ja vaevalt toll selle laviiniga tegeleda tahab, pigem delegeeritakse kohustus deklareerida ja maksud maksta müüjale või postifirmale, kes ei pruugi seda liigutust päris tasuta teha.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2020 20:22:55 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
juba jäävad asjad tolli kinni. britid väidavad, et toimetasid paki eestisse ostmisega samal päeval (5. november) ja täna 20.11.2020 ikka pakki ei ole.


Jajah. Müüja huiab sind, tolliga pole mitte mingit pistmist.
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.11.2020 20:59:01 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, see müüja pole mitte kunagi huianud. alati korrektne. kui keski huiab siis see on omniva.
tagasi üles
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2020 11:43:16 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Amazon.de puhul on näiteks minu puhul probleemiks see, et ma ei oska saksa keelt.


google chrome ju ise tõlgib? Telli kustkohast tahad amazon.de, it, es, fr whatever ?
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2020 23:49:18 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Terror, 1. juulist 2021
https://majandus24.postimees.ee/7053952/hiinast-tellitud-nann-laheb-peagi-maksu-alla

tsitaat:
Praegu on Euroopa Liidus tegutsevad ettevõtjad Hiina kaupmeestega võrreldes halvemas olukorras, kuna ELi ettevõtjad peavad sama väärtusega kaubalt arvestama käibemaksu juba esimesest eurosendist alates.

Huvitav, et viimased 50 aastat oli kõik korras ja nüüd aastal 2020 on see järsku probleem. icon_biggrin.gif
Eks see on üks viis kuidas koroonaviiruse eest kätte maksta.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Ühendkuningriigist pakkide tellimine läheb uuest aastast kallimaks mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.