Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 22:27:25 vasta tsitaadiga

Siit teemast mitu korda uuritud et kust Eestis filamente osta. Nüüd meilt saab!

Jõudis just uus laar eSun filamente (PLA+ ja PETG).
Materjale saab osta ka arvega (ei ole käibemaksukohuslane). Kui on erisoove (suuremas koguses, värvide osas, materjali osas jms) võib julgelt märku anda. (Tooted mida laos pole jõuavad umbes 2 nädala jooksul meieni)

1kg PLA+ ja PETG rulli hind 21€/tk


Kodulehele toodete nimekiri on täiustamisel: https://ruumik.ee/tootekategooria/materjalid/

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 20:31:33 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
redart, mul bed 0 ja nina 200 peal, sellega algusest lõpuni ja 5mm brim kasutusel. Jääb hoidma küll.


Täielik müstika, see tõepoolest istub külmas voodis liimipulga otsas kõvemini kui kuumal alusel. Alati on midagi õppida ... icon_razz1.gif

miq12 kirjutas:
Siit teemast mitu korda uuritud et kust Eestis filamente osta. Nüüd meilt saab!

Jõudis just uus laar eSun filamente (PLA+ ja PETG).

Kahjuks paar päeva liiga hilja tuli see uudis mulle. Sõbrunen (raskustega) juba paari rulli Gembirdiga lisaks eelnevatele varudele. Oleks hea meelega eSuni võtnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.10.2020 20:47:41 vasta tsitaadiga

miq12, kas teilt printerite juppe ka saab? Ultimaker 3 Extended ekraani oleks vaja. Saaks masina korda, siis ostaks filamenti ka icon_biggrin.gif
eSun on ikka palju parem kui Gembird.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 23:40:03 vasta tsitaadiga

redart, tegin selle nädala lõpuni kupongi AHV102020 millega saab 10% soodustust filamentidelt mu poest. Äkki huvi proovida ikkagi ära. icon_wink.gif

von Wu, kas sa muidu Büroomaailmaga oled suhelnud? Nad on ametlik edasimüüja eestis Ultimakerile.

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2020 00:23:31 vasta tsitaadiga

miq12 kirjutas:
redart, tegin selle nädala lõpuni kupongi AHV102020 millega saab 10% soodustust filamentidelt mu poest. Äkki huvi proovida ikkagi ära. icon_wink.gif


No pagan, inimene on nõrk icon_smile.gif
Ma pean oma täbaramate filamentide varu vist kusagile noorte tehnikute ringile viima.

Ma loodan, et teil pangalink ka tekib, jube tüütu on käsitsi üleka detaile paika ajada. Aga kiiduväärne, et tühimikku turul täidate.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 21.10.2020 00:40:57 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:25:54, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.10.2020 09:41:42 vasta tsitaadiga

redart, aitäh tagasiside eest! Pangalingid peaks peatselt tulema!
NightStriker, aitäh tagasiside eest! Lisame selle info esimesel võimalusel!

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2020 12:49:56 vasta tsitaadiga

Senised kogemused esuniga on überpositiivsed. Ma ei tea, miks mul on riiulitäis crap-filamente kogunenud millega ma ennast seni piinanud olen. Geeetech, Spectrum...kes stringib, kes paindub ja ummistab düüsi...
Ja see gembirdi teema on ka endiselt lahendamata. Väikseid trükke saab teha, seni kuni liim niiske, aga hiljemalt 10 tundi peale alustamist viskab ka külma plaadi ja värske liimiga lahti. Paistab 2 põhjust - liimib väga halvasti, aga kahaneb suht nähtavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.10.2020 12:52:36 vasta tsitaadiga

eSun ja Verbatim siiani parimad olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2020 12:53:54 vasta tsitaadiga

redart, mul see gembird liimiga just eriti raskelt kinni, pean vahepeal suuremat detaili lahti kangutama nii, et ragiseb ja vaata, et tahab ennem kusaltki pooleks minni.
Ilma liimita jookseb kohe lahti...

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2020 13:30:02 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
redart, mul see gembird liimiga just eriti raskelt kinni, pean vahepeal suuremat detaili lahti kangutama nii, et ragiseb ja vaata, et tahab ennem kusaltki pooleks minni.
Ilma liimita jookseb kohe lahti...


Mis värv sul on, äkki see sõltub sellest ka. Mulle tundub et mul ka kuldne on mõistlikum, halliga on see eri porr. Aga muidu mis liimi sa kasutad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 24.10.2020 15:51:16 vasta tsitaadiga

Äkki oleks mõislik proovida teist liimi?
Mina kasutan juba päris pikalt peamiselt Gembirdi ABS´i ja sellega pole mingieid erilisi probleeme va. halli värvi filament mis kipub pragunema.
Gembirdi PLAd pole väga palju kasutanud aga see jääb ka liimi peale imeilusasti kinni.

Mingit Tesa liimi kasutan, mida Prismas müüakse.
Olen ka proovinud mingit sellist liimi mille peale ei jäänud midagi kinni niiet alati tasub proovida liimi vahetamist.

Klaasile printides ei tohi peale printimise alustamist aluse temperatuuri vahetada kuna klaas mängib päris palju temperatuuriga ja ainuüksi see võib alumise kihi nakkumist tugevalt mõjutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2020 20:05:42 vasta tsitaadiga

redart, hetkel metallik kuldne vmt, ennem seda must.
Mingi rohelise musta kirju, oli ka prisma kraam.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 25.10.2020 14:26:21 vasta tsitaadiga

miq12, teen täna tellimuse kindlasti ära. Oskab keegi seletada, miks peaks üldse eelistama PLA+, kui PETG vist pea igas asendis parem?
Pole kogemust kummagigi, nüüd just valiku ees, kumba võtta?

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2020 14:40:23 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, PLA+ on jäigem ja PETG veidi elastsem. PETG samas talub soojemat keskkonda rohkem ja ei lähe nii ruttu pehmeks kui PLA.
Kui näiteks peaks prinditud asi minema autosse, siis kindlasti PETG (isegi parem oleks ABS), kuna suviti läheb autos temperatuur väga kõrgeks ja PLA deformeerub kiirelt. Ehk tasub mõelda ka mis otstarve prinditud asjadel olema saab. icon_smile.gif

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 25.10.2020 14:41:17 vasta tsitaadiga

Kõik sõltub eesmärgist. PLA on põhiliselt tilu-lilu jaoks või siis asjade jaoks millel on vaja kõvemat pinda - igasugused rullihoidukud jne ja mis ei pea taluma üle 35 kraadi soojust. PLA on aga rabedam. PLA+ omadused sõltuvad täielikult tootjast - peaks ütlema, et nagu laada loto - võid saada paari kindaid või hoopis lüpsilehma.
PETg aga sobib asjadele mis peavad olema elastsemad. PETg on jahutuse poole pealt keerulisem kuna kihid nakkuvad omavahel seda paremini mida vähem on jahutust ......
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 25.10.2020 18:53:20 vasta tsitaadiga

Okei, valisin prooviks PETG. Jama ongi selles, et ma ise ka veel ei tea, milleks ma seda kasutama hakkan icon_lol.gif
_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2020 14:25:17 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:
Kõik sõltub eesmärgist. PLA on põhiliselt tilu-lilu jaoks või siis asjade jaoks millel on vaja kõvemat pinda - igasugused rullihoidukud jne ja mis ei pea taluma üle 35 kraadi soojust. PLA on aga rabedam. PLA+ omadused sõltuvad täielikult tootjast - peaks ütlema, et nagu laada loto - võid saada paari kindaid või hoopis lüpsilehma.
PETg aga sobib asjadele mis peavad olema elastsemad. PETg on jahutuse poole pealt keerulisem kuna kihid nakkuvad omavahel seda paremini mida vähem on jahutust ......

Suvel kukkus tahvel mitu korda autos alla hoidikust tänu sellele, et oli PLA. Seejärel lasin välja PETG-st ning probleem kadus. thumbs_up.gif

PETG printimine on teine kui PLA. PLA-ga on suht lihtne saada ilusaid printe, kus pole stringingut või muud sellist. PETG aga on soojana rohkem nätsu moodi. Väga palju tuleb "niidikesi". Ise olen viimase ajal PETG-ga lasknud, et jahutuse fan on 0% peal. Kihid sulavad ilusti kokku ja jääb ilusam.

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2020 00:40:21 vasta tsitaadiga

Siin vist oli veel mõni Artillery Geniuse omanik. See Z telje lahendus oli totaalne ikaldus, leidsin Thingiversest uued, reguleeritava pingutusega Z kelgud. Nood olid mõeldud suuremale vennale ehk Sidewinderile, nii et pidin natuke veel modima ja tegin eraldi väikse distantspuksi Z lõpuandurile. Jagan, et äkki teeb kellelgi päeva paremaks.
Kelk https://www.thingiverse.com/thing:4417311
Distantspuks https://www.thingiverse.com/thing:4636080
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2020 12:03:59 vasta tsitaadiga

redart, mis see juurde annaba? Ma ise probleemi hetkel ei näe, kuid noh, esimene printer kah.
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 00:01:33 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
redart, mis see juurde annaba? Ma ise probleemi hetkel ei näe, kuid noh, esimene printer kah.


Peale paartkümmet tundi printi hakkasid kihid suht ebaühtlased välja nägema ja lähem uurimine näitas, et kogu X telje konstruktsioon loksub suht tugevalt. Sellepärast, et need plastist Z telje kelgud on tehtud teoreetiliselt isepingutuvad - need sisemiste rataste kinnitused on plastist õnaruses olevate peenikeste ribade küljes. Aga kuna see värk peab kogu direct drive kraami ülal hoidma, siis vähemalt minu printeril venis see värk kiirelt välja ja mingit pingutamisvõimalust seal ei ole.
Paistab üldse, et nad on lootnud, et kogu see igalt poolt hästi palju liikuma andev konstruktsioon, ka ujuvalt kinnitatud keermelati mutrid, lubavad neil kasutada kõveraid keermelatte ja vältida vajadust Z-i mootoreid täpselt joondada. Võib-olla see nii ongi, aga üsna kohutava z bandingu hinnaga minuarust.
Ma ei ole veel jõudnud kogu kalibratsiooni ära teha, et vaadata kas uued kelgud ja täpne häälestus probleemi täielikult elimineerib, aga loodan küll.
Aga kas sinu kihid näevad viisakad välja? Mul olid sellised.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 12:55:16 vasta tsitaadiga

redart, mul õnneks sellist õnnetust veel ei ole. Kihid OK. Ainuke jama on alusklaas, mis mõni printimine on kuidagi vist ebaühtlane, sest üle 50% katva detaili puhul jääb pealmine kiht selline kare. Või on vähe temperatuuri ja liiga palju ventikat saadud peale panna (ei sula ühtlaselt selga).
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
redart
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 16:44:22 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
redart, mul õnneks sellist õnnetust veel ei ole. Kihid OK. Ainuke jama on alusklaas, mis mõni printimine on kuidagi vist ebaühtlane, sest üle 50% katva detaili puhul jääb pealmine kiht selline kare. Või on vähe temperatuuri ja liiga palju ventikat saadud peale panna (ei sula ühtlaselt selga).


Sul paistab olevat vedand. Huvitav kas neil on need valatud plastdetailid siis varieeruva koostisega plastist.

Karvane esimene kiht võib ka valest 1 kihi paksusest tulla lisaks sinu poolt loetletule.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 29.10.2020 16:54:20 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 03:25:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq12
HV veteran
miq12

liitunud: 27.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 22:24:34 vasta tsitaadiga

redart, nüüd on võimalus meie lehel maksta pangakaadiga!
NightStriker, täpne tootenimi lisatud!

Ma olen tegemas hetkel uut tellimust. Kas kellelgi erisoove on värvi osas mida tahaks näha meie lehel?
Mis värvi te muidu põhiliselt kasutate printimiseks?

_________________
RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.