Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 473, 474, 475 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 19.10.2020 17:05:11 vasta tsitaadiga

Bunny kirjutas:
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/ettevaatust-viimane-windowsi-uuendus-lulitab-arvuti-hoiatamata-valja-et-uusi-appe-peale-sundida/

Kõlab nagu viirus, mis üritab Adware juurde lisada. Tubli Windows, tubli! icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:13:10 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mingi Insideri oma inglisekeelse artikli andmetel. Ma kah numbrit ega miskit sarnast ei leidnud.

Väidetavalt oli ka stabiilse versiooni omanikele see kaela määritud. Märkasin küll eelmise nädala lõpus mingi uuenduse teadet aga panin 4x paus ja hetkel ei ole mingit kohustuslikku restarti olnud (pole tegelikult kunagi seda olnud endal).
15.10 on ta mul paigaldanud (Win10 Pro v2004, 19041.508) :
https://support.microsoft.com/en-us/help/4580325/security-update
https://support.microsoft.com/en-us/help/4578968/kb4578968-cumulative-update-for-net-framework

Keegi oskab selgitada miks krt tulevad üldse mingid Adobe Flash turvauuendused?
On see Edge enda jaoks? Mul pole juba Win7 ajast saadik Flash paigaldatuki arvutisse üldse.
Pealegi varsti ei toeta ükski brauser enam Flashi aga mingit turvauuendused selle jaoks ikka tulevad. Arusaamatu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:17:07 vasta tsitaadiga

Vaatasin huvi pärast, et mis versioon mul siis OSist on: 1903 ja Windows väidab, et mu süsteem on up to date icon_eek.gif

Wiki andmetel on peale seda veel mitu versiooni välja lastud: https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history
Miks nii? Mis loogikaga W10 maailmas siis uuendamine toimub?

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 19.10.2020 17:17:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 19.10.2020 17:18:27 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
tiirP kirjutas:
Betamax kirjutas:
1903 mõtled ikka? Ega sul HDD kasutusel pole?

Lauaarvutil on, kuid selle eemaldamine soovitud tulemust ei andnud

Milline Power seadistuse osa selle heli vaigistas?

Power saver ning minimum processor state peab olema ≥70%
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:32:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Keegi oskab selgitada miks krt tulevad üldse mingid Adobe Flash turvauuendused?
On see Edge enda jaoks? Mul pole juba Win7 ajast saadik Flash paigaldatuki arvutisse üldse.
Pealegi varsti ei toeta ükski brauser enam Flashi aga mingit turvauuendused selle jaoks ikka tulevad. Arusaamatu.


See flash veel mõnda aega natuke hingitseb. Seda põhjusel, et mingite kallite vahendite haldusliides on kohati veel flashis
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:33:38 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Vaatasin huvi pärast, et mis versioon mul siis OSist on: 1903 ja Windows väidab, et mu süsteem on up to date icon_eek.gif

Wiki andmetel on peale seda veel mitu versiooni välja lastud: https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_10_version_history
Miks nii? Mis loogikaga W10 maailmas siis uuendamine toimub?

Võimalik, et sul on mingi blocker. Mingi programm või draiver (või seade ise) mitte tõttu Win automaatselt ei uuenda.
Samas üldiselt tasub Win update uuenduste kaust maha lasta või proovida alternatiivseid meetodeid: https://support.microsoft.com/en-us/help/4089834/windows-10-troubleshoot-problems-updating

Juhul kui Win update töötab, siis hiljemalt 8 Detsembriks peaks sulle midagi pakkuma, kuna siis lõppeb 1903 tugi.
Omast kogemusest julgen 2004 soovitada küll. See on nüüd piisavalt pikalt väljas olnud ja peaks olema stabiilne. Kohe alguses ei julge küll uuendada. Näiteks 2010 vms selle järgmise versiooniuuenduse nimeks saab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 17:37:20 vasta tsitaadiga

No alles üleeile Win installis mulle mingi hulga uuendusi. Öösel sulges kõik aknad ja tegi restardi. Uuesti ei avanud asju mõistagi ...

OSX update loogika meeldib mulle selles mõttes ikka hulga rohkem. Teed uuenduse ära ja peale restarti jätkad tööd sealt kus pooleli jäi.

Ega mul selle 20xx versiooni peale minekuga iseenesest kiiret ei ole. Samas huvitav oleks nüüd küll teada, et miks seda uuendust mulle üldse ei pakugi? Mingit teadlikku tegevust ma küll ei ole teinud mis uuendusi blokeeriks. On seda võimalik kusagilt vaadata mis blokib vmt? Või ongi update release süsteem lihtsalt selline, et uuenduste jagamine on aasta+ peale venitatud?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.10.2020 18:10:37 vasta tsitaadiga

Renka, ma ei saanudki sealt edasi. Lihtsalt ei lasknud järgmist suurt peale installida isegi käsitsi. Väiksemad uuendused tulid koguaeg selga probleemideta.
Tegin siis win repairi ja hakkas tööle

Oli mäletamistmööda sama 1903

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 18:32:53 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
No alles üleeile Win installis mulle mingi hulga uuendusi. Öösel sulges kõik aknad ja tegi restardi. Uuesti ei avanud asju mõistagi ...

OSX update loogika meeldib mulle selles mõttes ikka hulga rohkem. Teed uuenduse ära ja peale restarti jätkad tööd sealt kus pooleli jäi.

Ega mul selle 20xx versiooni peale minekuga iseenesest kiiret ei ole. Samas huvitav oleks nüüd küll teada, et miks seda uuendust mulle üldse ei pakugi? Mingit teadlikku tegevust ma küll ei ole teinud mis uuendusi blokeeriks. On seda võimalik kusagilt vaadata mis blokib vmt? Või ongi update release süsteem lihtsalt selline, et uuenduste jagamine on aasta+ peale venitatud?

Kahjuks otseselt ei saa vaadata mis blokib mis on tüütu. Jah uuenduste andmine on venitatud pikema aja peale (kuigi need kes käsitsi otsivad - nn seekerid peaksid selle varem saama) aga see ei seleta seda miks sulle isegi 1909 ei pakuta. Tegemist on väga pisikese uuendusega erinevalt 2004 uuendusest. Paljudel laadis Win update 1909 juba taustal alla aga see polnud aktiivne. Siis kui aeg tuli muutis selle aktiivseks ja restardiga oligi asi peal. Oleks ainult kõik suured uuendused nii kiired ja lihtsad...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.10.2020 18:33:42 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:



Omast kogemusest julgen 2004 soovitada küll. See on nüüd piisavalt pikalt väljas olnud ja peaks olema stabiilne.



on see 2004 verisoon siis normaalne ? mis ta siis teeb jälle mingid imelikud väljanägemise uuendused ? pärast ei pea jälle hakkama programme ja asju uusti installima ? mul pakub ka seda 2004 verisooni nüüd ..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 18:41:53 vasta tsitaadiga

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 - sealt alustades saab uuendada tundub.
Aga Update teenus ei pakkunud mulle miskit ka peale update kausta kustutamist icon_lol.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 19.10.2020 18:48:07 vasta tsitaadiga

selle 2004 saamiseks tuli masin käsitsi uuendusi otsima panna. muidu ei pakutudki.
tagasi üles
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 19:25:05 vasta tsitaadiga

Mul üks ThinkPad on endiselt 2004 ootel... Suhteliselt savi.
tiirP kirjutas:
Betamax kirjutas:
tiirP kirjutas:
Betamax kirjutas:
1903 mõtled ikka? Ega sul HDD kasutusel pole?

Lauaarvutil on, kuid selle eemaldamine soovitud tulemust ei andnud

Milline Power seadistuse osa selle heli vaigistas?

Power saver ning minimum processor state peab olema ≥70%

Coil whine?
Ma installiks kiibistiku ja Power Managementi vms nimega asi HP-l on, üle tootja enda driveritega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 19:28:14 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
selle 2004 saamiseks tuli masin käsitsi uuendusi otsima panna. muidu ei pakutudki.

See oli varem. Nüüd peaks kõik selle automaatselt saama kui blockerit pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.10.2020 20:22:42 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Samas huvitav oleks nüüd küll teada, et miks seda uuendust mulle üldse ei pakugi? Mingit teadlikku tegevust ma küll ei ole teinud mis uuendusi blokeeriks. On seda võimalik kusagilt vaadata mis blokib vmt? Või ongi update release süsteem lihtsalt selline, et uuenduste jagamine on aasta+ peale venitatud?
1909 ja 2004 on tehniliselt upgrade, mitte update. sellest ka nende teistsugune haldamine kui tavalised updated.
edasi sai lükata küll aga päris aasta jagu mäletamist mööda mitte. oled midagi uuendustega seotut kinni keeranud? mõni vahva privacy skript, update konf vms? pakkumine oleneb mingil määral ka editionist (enterprise jaoks iirc uuendust peale ei suruta). kui korra keeldud, siis niisama lihtsalt rohkem ei pakuta. neid variante on veel.

olavsu1 kirjutas:
siin on ka midagi kirjas
https://tech.slashdot.org/story/20/10/19/028222/microsoft-forces-windows-10-restarts----to-install-unsolicited-unwanted-office-apps
ei näe. oskab keegi viidata? uuendusel on nimi, number.
mul on 4-5 windows 10 2004 masinat, mis saavad update ja nii mõnigi, millele olen viimasel ajal käsitsi uuendusi peale lasnud.

kohese restardi koha pealt poole töö pealt - see näitab enne hoiatust ja selle jaoks on reaalselt ui-s seadistus - settings > update & security > windows update > advanced options > restart this device as soon as possible...
kui masin on sisse logitud idles, siis see on juba keerulisem teema aga see on automaatse update ja restardi lubamise korral kogu aeg nii käinud. samas ma nagu ei mäleta, et seda oleks mul üheski masinas nii tehtud.

edit:
aaaaa...
need office asjad ei ole windows update.
need on äpid. microsoft store lugu. ei ole kuulnud ega näinud, et microsoft store automaagiliselt restarti teeks. alles eile installisin ühe masina, kuhu need uued office vidinad peale tulid, restarti küll ei teinud.
mingi kombinatsioon sellest, et äppide update (eeldatavasti siis kui seda installil default "buy office" äppi pole uninstallinud) ja siis windows update sinna otsa?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 19.10.2020 20:25:33, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2020 20:24:31 vasta tsitaadiga

Ei ole kindlasti midagi kinni keeranud ega pole miski skripte. Keeldunud omaarust ka ei ole.

Aga tegin just manuaalselt ära selle ja nüüd on 2004 peal. Win 10 pro on muidu versiooniks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003




sõnum 20.10.2020 11:00:54 vasta tsitaadiga

Proovisin uuesti peale paarikuist vaheaega 2004 peale lasta, et ehk on midagi muutunud aga ei - "Stuck @30%" ja nii juba hommikust saadik icon_sad.gif.
On mingeid soovitusi ...? icon_cry.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 11:53:25 vasta tsitaadiga

Puhas install 2004 meediaga kui nii sunnib. Mingi check tool vist oli ka olemas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 12:10:06 vasta tsitaadiga

Kui julged, lülita System Restore välja, restart ja siis proovi uuesti uuendada. Siiani üks suurimatest piduritest on olnud System Restore.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.10.2020 12:25:57 vasta tsitaadiga

Windows verisooniga 2004 ei saa enam mitte kuidagi xbox360 hiina USB vastuvõtjat tööle. Pole muidugi originaal ka aga enam hiina oma tööle ei saa. Sahtlis 2tk ja proovitud kolmel arvutil. Vanematel versioonidel töötab. Jõle huvitav küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 12:30:19 vasta tsitaadiga

Hommikul arvuti taha jõudes oli W10 jälle restardi teinud tänu miski updatemisele ja kõik mu lahti jäänud aknad sulgenud tänu sellele. Ütleks, et väga tüütu icon_evil.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 14:19:28 vasta tsitaadiga

Renka, brauseril "restore previous session" pole? OS-i see korda ei tee, ent vb. vähendab ebamugavust..
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 20.10.2020 14:30:03 vasta tsitaadiga

Ega ainult sirvikul aknaid pole...
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 14:30:38 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui julged, lülita System Restore välja, restart ja siis proovi uuesti uuendada. Siiani üks suurimatest piduritest on olnud System Restore.


Siit on vist juba läbi käinud, et kui 2004 peale lasta, siis see nagunii kustutab varasemad restore point-d ära ehk siis system restore on nagunii kasutu kui 2004 midagi katki teeb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2020 15:43:13 vasta tsitaadiga

Jõudis minuni just üks inimene murega, et Windows uuendas ennast ning WiFi ei toimi enam.

Adapter kadunud, ühegi nipiga tagasi ei tule, driverid otse peale lastes ei ilmu ka välja. System Restore pointid ka kadunud, nagu siin ülal mainiti icon_lol.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 473, 474, 475 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.