Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Kas keegi häkkis arvutisse sisse või murdis hoopis tuppa sisse? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 02:39:43 Kas keegi häkkis arvutisse sisse või murdis hoopis tuppa sisse? vasta tsitaadiga

Vabandan kui teema vales kohas, aga palun, et teemat kohe ära ei kustutataks vaid siis võib alles kui lahendus leitud.

Väga imelik asi juhtus mu arvutis täna, läksin kanal2 kodulehele ja seal vaatasin kas Estonia uppumisest video on vaadatav, avastasin, et ongi ja ei süvenenud asja, et tellimusega mitteliitunutele ei ole vaadatav, mõni hetk hiljem avastasin, et kellegi võõra noormehe nimi ja pilt on profiilis sisse logitud kasutajal näha. Ma ei tunne sellist inimest isegi.
Ma ei ole kanal 2 pluss tasulist liitumist teinudki, kirjutasin ka kanal2-te aga nad ei pruugi enne esmaspäeva vastata.

Oskab keegi aidata nõu anda mida teha, kas minna politseisse?
Sest kõige halvem asi mis võib olla, et korteri eelmine omanik või üüriline on koopia võtmetega sees käinud ja loginud mu arvutis kanal2 saiti sisse ja vaadanud midagi, parool salvestatud ei olnud, vaatasin mällu salvestatud paroolid olid ainult minu omad muudel saitidel, samas restarti tehes firefoxile jäi sisse logimine alles. Alles kui ajaloo kustutasin, kadus sisse logimine ära ja enam sisse ei saanud. Enne seda lülitasin ka wifi välja, kartsin et keegi sisse häkkinud wifisse ja kasutab minu wifit.
Või on kanal2 mingi süsteemi rike ja kuidagi ip aadressid läksid sassi kuskil ja tuli läbi küpsiste kuidagi minu arvutisse teise inimese info nii?
Või kolmas variant keegi häkkinud sisse arvutisse.
Internet on elisa ja ruuter on cisco oma ja parool on suured ja väikesed tähed ja numbrid mis peaks andma maksimaalse tugevuse. Seade wifil on mul wpa2+personal ja encryption on AES, kas on piisav või see on just häkitav kergelt?
Samas mul on delfi lugemis õigus läbi sisse logimise, kas need süsteemid on kuskil ühe serveri otsas ja seal võib midagi sassi minna? Saan aru, et postimes ja delfi on erinevad firmad ja ühe lugemisõigus ei anna teise lugemise õigust.

Päris kõhe on see, et googeldasin seda poisikese nime ja tema fb sõbralistis on viimase üürniku perekonna nimega üks sõber tal listis.
Toas vaatasin praegu kiirelt nagu midagi varastatud pole ja väärt esemed alles.
Mul on selle kanal2 pluss profiilist screenshot kus emaili aadress, sünniaeg ja nimi ja pilt, seega asitõend on olemas.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 11:39:39 vasta tsitaadiga

Meenutab veidi seda juhtumit: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=786470

Pole aimugi selle Plussi köögipoolest, aga kas tegu ei või olla mingi automaatse IP-põhise ligipääsu teemaga? Eriti, kui seadmed samad icon_question.gif, mis eelmisel üürilisel? Vast Kanal2 oskab paremini öelda.
tsitaat:
Sest kõige halvem asi mis võib olla, et korteri eelmine omanik või üüriline on koopia võtmetega sees käinud ja loginud mu arvutis kanal2 saiti sisse ja vaadanud midagi

Maailmas on kõiksugu perverte ja muidu napakaid, aga selline asi oleks omaette tase icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 11:46:06 vasta tsitaadiga

Kui sul on kahtlus, et on korteris sees käidud, vaheta lukud ära.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 10.10.2020 12:20:01 vasta tsitaadiga

Et nagu keegi tungib võõrasse korterisse ja logib end arvutisse K2 vaatama? icon_confused.gif No kohe kuidagi ei usu.
Või oli nii laksu all, et unustas ära, et ei ela enam seal ja harjumusest läks "oma koju" .
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 12:58:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Kui sul on kahtlus, et on korteris sees käidud, vaheta lukud ära.

Vahetan ära, uurin nüüd kus saab osta ja kas ise vahetatav kergelt ning kas vahetada mõlemad lukud või ainult üks.
Igatahes vahetamsiest enam ei pääse ja meelerahu on rikutud kuni tean, et võti kindlalt ainult mul.
Täna ööseks panin koormarihmaga välisukselingi ja vannitoa ukselingi omavahel kokku vastamisi pinge alla, et ust ei saa tõmmata lahti kui lahti keegi peaks kerama icon_lol.gif Koormarihmal hea pinguti süsteem.
Vähemalt kella viieni öösel sai jamatud, nüüd oskan koormarihmasid kasutada ja ka mägironimise sõlmi köitele teha natuke. Läksin koormarihmale üle sest ei leidnud netist sõlme mida saaks pingesse tõmmata ilma , et köiel pinge järgi annaks ja lõdvaks ei läheks.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XD
HV kasutaja
XD

liitunud: 12.01.2006




sõnum 10.10.2020 13:09:26 vasta tsitaadiga

On päris sagedane kus vigase loadbalanceri/proxy confi tõttu saadetakse mingi random login token tagasi (nii loginil kui sessiooni refreshil). Oleks saanud brauseri ajaliost ehk vaadata mis toimus.

Aga lukkude vahetamine pärast korteri ostu on mõistlik tegu igal juhul.

_________________
"Kui inimene ei ole rahul tarkvaraga, siis on probleem tõenäoliselt inimeses" M.J.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 13:41:32 vasta tsitaadiga

Kuskil serveri caches või loadbalanceris läks sessioon segamini kellegi teise omaga.
Juhtub ikka...

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 10.10.2020 13:48:28 vasta tsitaadiga

Jäta uks praokile ning netflixi login aken kuvarile avatuks
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2020 17:41:15 vasta tsitaadiga

see kõlab nagu peatükk " joomahullu päevaraamatust"..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 11.10.2020 12:36:46 vasta tsitaadiga

see on kanal2 puhul täiesti ok .. olen paar korda sama asja otsa sattunud, et mingi täiesti suvalise nimega kasutaja hüvesid mul kasutada lastakse (kuniks brauseri kinni paned)
esimest korda märkasin ca aastake tagasi, kui avastasin et saan vaadata neid asju, mille eest tavaliselt maksma peab icon_rolleyes.gif
long story short: mine tee üks beer_yum.gif ja ära põe, ei ole keegi suvaline sul külas käinud sinu teadmata
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 12:39:23 vasta tsitaadiga

Aga see tähendab, et saad paroole ja värke kah vahetada? Päris hästi tehtud süsteem siis icon_eek.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 11.10.2020 12:43:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Aga see tähendab, et saad paroole ja värke kah vahetada? Päris hästi tehtud süsteem siis icon_eek.gif

ei tea, pole proovinud .. ei ole kombeks teistele s.tta keerata icon_rolleyes.gif
ma eeldaks süsteemilt seda küll, et paroolivahetusel küsitakse vana ka ikka, samas kui sellise pangega hakkama saadakse siis ei imestaks kui ei küsitagi
ei viitsi telefoniga jebida, et kontrollida
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 12:46:47 vasta tsitaadiga

Sina ei keera, aga mõni tatt mõtleb, et teeb omast arust head nalja. Loodetavasti teemaalgataja kirja võetakse tõsiselt.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 14:04:37 vasta tsitaadiga

Ma olen Apollo kino lehel ka sedasi sisse loginud, et mulle vaatasid peale sisselogimist vastu mingi saaremaa neiu andmed icon_lol.gif
Eks omanik neil sama, mõelge ise edasi.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 16:04:47 vasta tsitaadiga

See oleks ikka paras nali elust enesest, kui keegi ebaseaduslikult korterisse siseneb ainult selleks , et kanal2 kodulehel mingit videot vaadata. Veel suurem nali oleks see, kui ainult sel põhjusel arvutisse sisse murtakse.
Kui midagi kadunud pole ja eeldame, et koreterisse või arvutisse sissemurdmine toimus, siis ei jätaks sissemurja endast kindlasti nii ilmselget märki maha.
Ehk kõige loogilisem seletus on kas nagu ufo56 pakkus cache/load balanceri kala või siis on süsteemi disain vigane ja see inimene jagas kuskil foorumis/sotsaalmeedias linki videole millele klikkisid(või see siis automaatselt mängima hakkas) ja link ise sisaldas mingit sessiooni tunnust, millega sind sisse logiti.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 18:17:18 vasta tsitaadiga

paranoilistel või areneva skisofreeniaga tegelastel jama kui palju. " jälitatakseee.." " käiakse kodus kinopileteid ostmas ja kanal2 hte vaatamas "..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2020 21:18:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:


paranoilistel või areneva skisofreeniaga tegelastel jama kui palju. " jälitatakseee.." " käiakse kodus kinopileteid ostmas ja kanal2 hte vaatamas "..

Ma tegin screenshoti, seal on näha, et parooli vahetuseks ei küsi uut parooli, piisab uue sisestamisest, mõtlesin korra proovida seal andmeid muuta ja profiili pilt kustutada ära jne sest mina ei vastuta selle eest kui mu arvutise vastu minu tahtmist andmed surutakse. Aga ei muutnud midagi seal kokkuvõttes. Ma ei osanud seda eeldada, et tänapäeval niimodi andmed lekivad veel.
Skisofreeniaga ei ole midagi siin pistmist ja paranoiaga, lihtsalt kui su arvutis on reaalsed tõendid teisest inimesest siis pole mingi kius ka selle inimese vastu kohtusse minna ja nõuda korteri võtmete tagastamist või nende mitte tagastamise korral lukuvahetuse välja maksmist ja mingit karistust lisaks.

Skisofreeniaga oleks siis tegemist või ohumärgina vähemalt, kui leiaksin et kodust oleks midagi veel kadunud (asi mida tegelikult kunagi olnud minul ei ole või ei mäleta ise asja ära andmist, müüki või viskamist või kaotamist)

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tannuu
HV vaatleja

liitunud: 17.06.2011




sõnum 12.10.2020 05:41:49 vasta tsitaadiga

soovitax pöörduda omaniku poole ja öelda, et vana üürnik murdis su korterisse sisse, et vaadata enda kasutajaga kanal 2
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Kas keegi häkkis arvutisse sisse või murdis hoopis tuppa sisse?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.