Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  ROON muusikaserver, selle kasutamine, nipid-trikid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 10.04.2020 22:43:25 ROON muusikaserver, selle kasutamine, nipid-trikid vasta tsitaadiga

Kuna kodusolemist palju, võtsin testida ROON tarkvara, et aru saada, kas sellel kiidulaulul alust ka on. On siin veel ROONi kasutajaid?
https://roonlabs.com/
Mu põhilised digitaalse muusika allikad on Tidal, Spotify ja lauaarvuti WIN10 kõvaketta sisu. Kuulamine lauaarvutist klappidega läbi Xonar DGX helikaardi ja Bluesound Node 2 (mis on Roon ready seade) läbi võimendi-kõlari.
Põhilised eelised, mida olen avastanud: kõige elegantsem muusikahaldamise tarkvara, mida olen kohanud. Palju informatsiooni lugude, esitajate, heliloojate kohta. laulusõnad.
Heli paranes tunduvalt, kui määrasin Xonari kaardile ROONis "exclusive mode'i".
Võimaldab otsida nii Tidalist kui kõvakettalt korraga, näitab ära erinevad versioonid ja faili kvaliteeti. AGA ei saa otsida Spotifist icon_sad.gif
Probleeme oli Android rakendusega, see ei leidnud lauamasinas jooksvat Roon Core' kuidagi üles, pidi olema üldine Android ikaldus. Foorumist leidsin nipi: rakendus tuleb käsistis suunata aadressile 255.255.255.255 ja see lahendas võluväel.
Üle Node 2 pole eriti testida saanud, sest maadlesin äpiga. Praegu 14-päevase tasuta testiperioodi esimene päev.
Plussid:
+elegantne ja informatiivne kasutajaliides
+opereerib korraga Tidali (ja Qoubusega kah, kui see Eestis oleks) ning kõvakettal või NASis oleva muusikaga
+"exlusive mode" parandab tuntavalt väljundi helikvaliteeti, seda ka USB DACi kaudu.
+hea multiroom lahendus, kui tubades on Rooni toetavad kõlarid-sedamed
Miinused:
-kole kallis ikkagi, $120 aastas
-Androidi integratsioon viletsavõitu, foorumis kurdeti veel probleeme

Roon suudab ilmselt pilti saata ka üle Chreomecasti telekasse, ma ei ole seda veel testinud ja ilmselt ei jää ka kasutama, sest see lülitaks heliahelasse ressiivseri, mis on mu setupis nõrgem lüli. ma ei tea, kas jään seda pärast testiperioodi lõppu kasutama. Ehkki $10 kuus ei ole isenenesest palju, võetakse see ära aastamaksuna. Nii maksan erinavte sisuteenuste eest ja praegusel hõredal ajal ei tahaks mugavus- ja iluteenuse eest juurde maksma hakata.
See masin, kus Roon Core jookseb, peab kogu aeg püsti olema ja minu puhul on see lauaarvuti kõlaritega samas toas. Kaaluksin ehk, kui oleks NAS, kuhu panna muusika ja kus Core jooksma lasta, selline variant pidi olema või mõni selle jaoks ehitatud vaikne monitorita kast , mis oleks 24/7 püsti.
Kui kasutate Rooni, jagage oma kogemusi!

Link

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 13.04.2020 16:05:24 vasta tsitaadiga

Kas keegi mõnda alternatiivi on ka tõsisemalt kasutanud?
Esmapilgul ei leia ühtegi head varianti mis kannataks suurt libraryt ja omaks normaalselt playerit linuxil ja androidil.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 21.05.2020 13:12:29 vasta tsitaadiga

Hakkasin kasutama koos Tidaliga ja ei kahetse üldse. 120 euri aastas tundub palju aga koos Tidali parima kvaliteediga teeb ~25 euri kuus ehk ühe vinüüli hind. Selle raha eest on ikka päris chill asi.

Keegi teab kas artisti pilte saaks juurde panna kuidagi? Nagu slideshow vms. Hetkel igal artistil nagu üks pilt icon_razz.gif MusicBee suudab näiteks netist otsida pilte ja neid slideshows
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004




sõnum 21.05.2020 14:16:34 vasta tsitaadiga

Otsisin sarnast lahendust, minu nõudeks on et toetaks Raspberry PI-d. Proovisin https://www.pimusicbox.com/ aga seda lahendus pole aja jooksul väga enam uuendatud. Praegu proovin lahendust https://moodeaudio.org/, mis isegi toimib UI on jälle kuidagi puudulik aga minu jaoks piisav. icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2020 15:11:21 vasta tsitaadiga

Volumio tasub samuti üle vaadata. Plex paistab ka arendavat haru kus rõhk ka eraldi muusikamängijale suunatud.
Olen ise ka Rooni piilunud, kuid hind on seni plaanid katki jätkud.

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2020 15:21:31 vasta tsitaadiga

Ma täpselt ei saa aru, mis selle tasulise asja point on? Mida selle eest lisaks saab?

Ma ise olen kasutanud juba Volumiot oma 5 aastat.
Jookseb raspberry pi peal, ühendatud otse helisüsteemi taha.
UI töötab browseris läbi arvuti või mobla.

- parem helikvaliteet, kui arvuti tagant otse.
- mugavam kasutajaliides
- ei pea arvutit tööle panema, et kuulata
- toetab spotifyd
- NASi pealt leiab kõik muusikafailid ülesse, k.a. flac ja otsib netist ise info juurde.
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2020 15:23:10 vasta tsitaadiga

Seal vist mitmed teenused ja täiendav info artistide kohta. Liides nägi ka väga shikk välja.
Volumio tasuline teenus liigub ka sarnases suunas hetkel. Samuti mitmed tasulised teenused toetatud(Tidal ja Qobuz), lisaks täiendav info artistide kohta.
Viimast pole jõudnud ise veel katsetada.

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 300 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 265
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 23.05.2020 19:44:28 vasta tsitaadiga

No minu test piirduski testiperioodiga, sest ainuke koht Core jooksutamiseks oleks suur lauamasin, mida ei taha 24/7 püsti hoida. Pole välistatud, et kui tekib eraldi võimekas karbike selle jaoks, siis pöördun tagasi. Nagu siin flameas mainis, tegelikult pole €25 kuus ilu, funktsionaalsuse ja kvaliteedi eest palju. Sain ta kenasti tööle ka androidi telefoni ja Bluesound Node2ga.
_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2020 19:48:56 vasta tsitaadiga

Teist päeva kasutan rooni.Cambridge audio edge NQ heli läbi rooni on päris hea.Tidal ja väline kõvaketas kasutuses.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2020 23:00:39 vasta tsitaadiga

Mille poolest see etem on kui muusikat Plexis hoida?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2020 20:38:34 vasta tsitaadiga

Aitaks kui teaks misasi see plex on.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2020 21:53:48 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Aitaks kui teaks misasi see plex on.

Meediafailide hostimise server.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vares
Kreisi kasutaja
Vares

liitunud: 23.11.2001




sõnum 28.11.2020 02:01:32 vasta tsitaadiga

Musta reede pakkumine (kehtib kuu lõpuni registreerimiseks) ehk Roon kolmeks kuuks 1$ eest icon_rolleyes.gif
https://land.roonlabs.com/black-friday-one-dollar-offer

_________________
ValiHeli - Eesti suurima kodukino- ja stereokõlarite ning kõrvaklappide valikuga helitehnika salong!
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 19.01.2021 12:56:07 vasta tsitaadiga

Hakkasin katsetusi tegema REW' ja laenatud UMIK-1 mikrofoniga, et selle tulemusel saadud convultion filtrid Rooni panna. Esimesed mõõtmised näitasid, et mu pisikeses toas (2,7x3,6m) on võimas 50Hz bassimuhk, mida vist õnnestus mõnevõrra taltsutada. Bass on nüüd konkreetsem ja kuivem, vrd märja kaltsu või puuhaamriga vastu palki koputamist. Ilmnes ka huvitav efekt: mitmed instumendid: taldrikud, kellukesed, viiul, trompet nt said nagu veidi sära servadele juurde ja helipilt muutus õhulisemaks, vbolla ka sügavamaks icon_question.gif. Muutus pole nagu öö ja päev, pigem on filtrit välja lülitades selgelt aru saada, millest nüüd ilma jäid.
REWist ma mõhkugi ei tea ja õpikurv tundub üsna järsk. Kasutasin seda juhendit: https://blog.roonlabs.com/digital-room-correction/
Kes teab, palun viidata veel REWi õppematerjalidele ja videotele.

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 19.01.2021 12:58:41 vasta tsitaadiga

Ehk siis on vaja mingit kindlat tüüpi mikrofoni? Peaks ka proovima, kaotada pole otseselt midagi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 02.02.2021 20:53:23 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Ehk siis on vaja mingit kindlat tüüpi mikrofoni? Peaks ka proovima, kaotada pole otseselt midagi thumbs_up.gif

Peaks olema kalibreeritud ja USB kaudu arvutiga ühenduma, nii, olen aru saanud, on kõige lihtsam. MiniDSP Umik-1 on minu arusaamist mööda REWi kasutajate eelistatud valik.

PS, Roon v 1.8 tuleb järgmisel teisipäeval välja ja see eel-arvustaja kiidab. Ma loodan, et see lahendab ka mõned tehnilised ühenduseprobleemid, mis nt mind praegu vaevavad.
https://www.stereonet.co.uk/reviews/roon-1.8-review?fbclid=IwAR2Z6YkqV4MJbKHkqKegJY-n8lonBqVl7GQiEHbS_wquCOmFpM3PiMlGaD4

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2021 21:10:16 vasta tsitaadiga

Ootan ka seda uuendust.Cambridge audio üllatas ka möödunud nädal-tuli uuendus ja tidal connect.Nüüd saab tidalit otse edge nq kuulata-kõlab paremini kui rooni kaudu.On lootust ehk roonil ka mingid heli muutused paremuse poole.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  ROON muusikaserver, selle kasutamine, nipid-trikid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.