Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DisplayPort > HDMI 4K 60Hz pildi saamine telekasse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 24.09.2020 18:55:05 DisplayPort > HDMI 4K 60Hz pildi saamine telekasse vasta tsitaadiga

Üritan lahendada probleemi, et saada oma arvutist 4K 60Hz pilt telekasse. Videokaardiks on nüüdseks veidi vananenud AMD Radeon R9 390 (Sapphire Nitro) ja tundub, et selle puhul läheb nii tugev signaal ainult DP portidest. Arvuti monitori sööb ilusti DP-d ja sellega on kenasti 4K60 pilt monitoril.

Proovisin telekasse järgmist lahendust:

DisplayPort 1.2 to HDMI 2.0 UHD Active Adapter
HDMI 2.0a kaabel 3m premium, must 4K@60Hz 18Gbps

Paberi peal võiks ju kõik töötada. Proovisin nii monitori kui telekasse, aga mõlemad võtsid vastu ainult 4K30. Monitori puhul arusaadav, sest see on ASUS PB287Q, mille HDMI in on ainult 1.4 versioon. Teleka (PHILIPS 65PUS6412) kohta leidsin konfliktset infot, aga osad HDMI-d peaksid võtma sisse küll 4K60 pilti. Sellegi poolest näitab, et ainult 4K30.

Ei oska rohkem hetkel ise lahendada. Kas asi on ikkagi telekas või kaablis? Kas eksisteerib mõni kaabel, mis on otse DP -> HDMI, mille puhul võiks kindel olla selles, et tegu on 4K60 edastuega (nägin onlines osasid kaableid müügil, mis reklaamisid end kui 4K60, aga kasutajate sõnul pidid olema reaalsuses 30 Hz).

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2020 19:23:33 vasta tsitaadiga

DP kaablid on vähem pirtsakad, hea oleks selline üleminek mis istub hdmi poolses otsas, siis jääb sealtpoolt kaabel vahelt ära.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 24.09.2020 21:12:53 Re: DisplayPort > HDMI 4K 60Hz pildi saamine telekasse vasta tsitaadiga

Dude . kirjutas:
Üritan lahendada probleemi, et saada oma arvutist 4K 60Hz pilt telekasse. Videokaardiks on nüüdseks veidi vananenud AMD Radeon R9 390 (Sapphire Nitro) ja tundub, et selle puhul läheb nii tugev signaal ainult DP portidest. Arvuti monitori sööb ilusti DP-d ja sellega on kenasti 4K60 pilt monitoril.

Proovisin telekasse järgmist lahendust:

DisplayPort 1.2 to HDMI 2.0 UHD Active Adapter
HDMI 2.0a kaabel 3m premium, must 4K@60Hz 18Gbps

Paberi peal võiks ju kõik töötada. Proovisin nii monitori kui telekasse, aga mõlemad võtsid vastu ainult 4K30. Monitori puhul arusaadav, sest see on ASUS PB287Q, mille HDMI in on ainult 1.4 versioon. Teleka (PHILIPS 65PUS6412) kohta leidsin konfliktset infot, aga osad HDMI-d peaksid võtma sisse küll 4K60 pilti. Sellegi poolest näitab, et ainult 4K30.

Ei oska rohkem hetkel ise lahendada. Kas asi on ikkagi telekas või kaablis? Kas eksisteerib mõni kaabel, mis on otse DP -> HDMI, mille puhul võiks kindel olla selles, et tegu on 4K60 edastuega (nägin onlines osasid kaableid müügil, mis reklaamisid end kui 4K60, aga kasutajate sõnul pidid olema reaalsuses 30 Hz).


Mul on R9 390X ja proovisin sama asja HDMI-ga ja üle 30hz-i ei saanud. Peale uurimist selgus, et kaart ise ei suuda 60hz-i teha. Vega 64 seevastu teeb väga ilusti 4K 60hz-i sama ekraani ja kaabliga. DP HDMI üleminekut ei proovinud.
Kommentaarid: 231 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 193
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 25.09.2020 16:26:45 vasta tsitaadiga

Evil, HDMI out peaks olema 1.4 jep ehk sealt mul polegi mõtet proovida. DP peaksid mõlemad olema 1.2 ehk sealt saab 4K 60 Hz käima. Kui suudaks selle kuidagi tõlgendada HDMI signaaliks edasi ainult korrektselt.

elukaz, mõtled, et lihtsalt male to male kaabel, mis üks ots DP ja teine HDMI ehk saab ühe ühendusega ära teha?

Ma otsisin neid variante ja meeletult palju ei leidnud. Eestis nagu pole ühtegi. Välismaalt tellides mingid variandid on, aga samas osade kommentaaride sõnul on ikkagi ainult 4K30 kaablid, mis paneb kogu olukorra üldsegi küsitavuse alla.

Üks variant selline, mis väidetavalt töötab: iVANKY 4K@60Hz DisplayPort to HDMI Cable.

Samas jube niru tellida 40 euri eest selline kaabel, kui ikka ei tööta kokkuvõttes. Sest praegune adapter + hdmi kaabel peaks ju ka teoorias olema sama tulemus. icon_neutral.gif

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2020 17:33:54 vasta tsitaadiga

Ma mõtlen jah et mingi lingil toodud välimusega asi, et muundamiskarp on hdmi poolses otsas. Lihtsalt kaabel ei tööta, tarkus peab vahel olema kas eraldi adapterina või integreeritud ühes kaabliotsas. Pildil paistab hdmi ots suurem.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2020 17:49:46 vasta tsitaadiga

Mul on Tallinnas, üks Lindy aktiivne 1m kaabel, mis samuti 4k@60Hz teeb, mille võiks loovutada.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 27.09.2020 04:19:16 vasta tsitaadiga

Etz, tänud pakkumast, aga mul vist miinimum, mis suht ulatub on 3m.

elukaz, tundub loogiline jep tegelikult.

Pärast veelkord otsimist, on mul tunne, et ma hetkel tellin ja proovin sellist variandi siis kokkuvõttes: https://www.yeint.ee/it-multimeedia/audio-video/kaablid-2/displayport-1/displayport-hdmi-kaabel-30m-must-4k-4096x216060hz

Samuti Lindy ja tundub, et olemas see riistvaraline osa, mis oskaks signaali korrektselt tõlgendada. Võiks ju nagu töötada.

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.09.2020 10:11:34 vasta tsitaadiga

Dude ., sama kaabel, 2m igatahes töötas kaa... icon_smile.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 04.10.2020 17:09:47 vasta tsitaadiga

Oof. Proovisin selle Lindy kaabliga ja ikka ainult 4K30 üleminek. Hakkasin juba telekas kahtlema, aga viskasin samasse HDMI auku oma PS4 ning see suudab edastada ikkagi 4K60 signaali.

Seega olen staadiumis, kus arvuti DP->DP üle puhta DP kaabli suudab edastada 4K60 ning PS4 suudab telekasse HDMI->HDMI edastada 4K60, aga arvutist DP->HDMI telekasse üle kahe erinevate variandi, mis mõlemad väidetavalt edastavad 4K60 signaali (üks adapter + juhe ning üks juhe, milles väidatavalt adapter sees) feilib.

Hetkel on tunne, et vist annan alla ning kannatan ära kuni saab mingisugune uus 3080 vms kaardiga kast kokku pandud ning siis sealt lihtsalt otse HDMI->HDMI kaabliga telekasse pilt viia.

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002




sõnum 12.10.2020 00:49:54 vasta tsitaadiga

See on nmingi AMD kaardi daiverite eripära, et saadavad 60Hz-st signaali alles siis kui tunnevad ära "Pildikasti poolse suutlikuse". Mina jamasin oma 4k monitori ja R9 280X samuti oma 3-4h.
Mul oleks sobinud ja töötas ka otse DP-out to DP-in aga kuna olin kindel et "peab saama" siis läbielatud kogemused järgnevad:
Vaata et arvutipoolel ei oleks mingit "Eyefinity seisu/profiili" alles jäänud.
Winni jõudes hoia algselt küljes mingi seade mis "sööb" DP (ei pea kohe 4k resol töötama), kuid ära hoia HDMI jughet videokaardis sees (telekas võib olla see sees).
Seejärel ühena videokaardile järele oma telekas HDMI-ga (minu puhul oli seesama AOC monitor kokku 4 erineva sisendiga). kuid hoia pildiaktiivsena ja sisselülitatuna oma Varasemat/60Hz seadet.
Tee shut down (ma ei tea kas res-ga ka töötaks) ja lahuta varem ühendust võimaldanud DP arvuti poolelt ja jäta külge ainult HDMI.
Peale uut windowsi booti mine Display Screen resolutions ja advanced settings ja "list all models" alt peaksid leidma 3840 by 2160 True color (32bit) 60Herz ja tee Apply.

Eripärad: ei taha töötada mõneljuhul "Puhta driveriga" vaid vajab Crimson-i või Catalysti kaas-programmi. (mis mulle isiklikus plaanis ei meeldi)
Kui ma monitori (sinu puhul teleka) päris vooluvõrgust välja võtan - muutub taas se raskelt saavutatud 60Hz ning HDMI tagasi 30Hz-seks!
Helikanal sellisel juhul üle HDMI ei tööta. (kuigi kaart nagu lubaks) - küllap mul ka kannatust rohkem ei jagunud.
Adapter kasutamist ei soovita sest need ei suuda anda backfeed signaali et küljes oleks 4k ja 60Hz vajav "pildikast"
Kui viitsid proovi siintoodud õpetuse järgi, otse HDMI 2.0 või 2.1 kaablitega.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 12.10.2020 11:31:02 vasta tsitaadiga

Uhh, korralik ettevõtmine, et sellist basic asja tööle saada. icon_biggrin.gif

Ühest küljest võiks teoorias mul see uue kast kokkupanek suhteliselt lähitulevikus olla, aga teisalt võiks tööle saada küll.

Aga esimene probleem siinkohal vist oleks see, et ma imestan, et tööle said R9 280X. Nii sellel kui ka minu R9 390el peaks ju HDMI out olema 1.4? Ehk siis suht lootusetu saada 4K60 signaali justkui.

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2020 14:48:23 vasta tsitaadiga

Selle kirjelduse järgi võiks hdmi dummy töötada mis teavitab et ta tahaks 60Hz uhd saada. Kaevurite käest saad laenata.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 12.10.2020 16:35:23 vasta tsitaadiga

Mul see Club 3D üleminek töötab korralikult.
Üks asi on 60Hz kätte saada aga siis järgneb tõeline katsumus: 4:4:4 RGB
~5h läks mul lihtsalt HDMI-ga GTX1070 kaardiga.
Selle pildiga saab kontrollida:
https://i.imgur.com/unbaVUt.png
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002




sõnum 15.10.2020 01:23:37 vasta tsitaadiga

ega ei saagi värviformaati kõrgemaks kui 4:2:0 ja värvisügavus max 8bit ja HDR-st ei tasu unistada.
https://www.tomshardware.com/features/displayport-vs-hdmi-better-for-gaming siit saab lugeda mida HDMI 1,4b suudab.
Eesmärk oli lihtsalt see 60Hz 4k kätte saada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 18.10.2020 15:05:43 vasta tsitaadiga

Okei, 4:2:0 puhul tundub, et võiks vist saada jep. Ma siin nädalavahetusel viimast korda mõtlesin, et vaatan, mis teha annab, aga jõudsin ühe teise vanema probleemi juurde. Nimelt on mu korpusel selline tobe probleem, et videokaardi asukoht on sellises kohas, et HDMI kaablit üsna raske sisse sinna lükata (ei ulata, sest ühenduse plastikust ümbris jääb kasti ääre taha).

Aga kokkuvõttes see restartidega jebimine jne tundub ikkagi üsnagi kohutav. Jään praegu sellele lootma, et paari kuu jooksul saab see uus masin kokkupandud ja seal ei pea muretsema selle pärast enam ning on uuem HDMI out of the box kaardil.

Tänud sellegi poolest hea juhendi eest - äkki kellelegi tuleb veel kasuks. beer_yum.gif

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 18.10.2020 17:26:39 vasta tsitaadiga

Kui DisplayPort 4K 60Hz väljutab, siis peab saama (Club 3D üleminekuga). Su teleka manualis kirjas, et ilusti toetab UHD RGB 4:4:4. Muidugi peab olema õige HDMI pesa ja menüüst see ka lubatud.
Mul oli i5-2500k arvutil vahepeal mingi suvakas radeon 30€ vana kaart millega kenasti DP->HDMI 60Hz 4:4:4 töötas (43PUS6401).
Hiljem läksin GTX1070 peale üle millel HDMI 2.0 aga ikkagi läks ~5h et õige pilt ette saada icon_razz1.gif
Selle teleka ostuga läksin orki sest ei teadnud, et ka YCbCr 4:4:4 on olemas ilma RGB-ta.
Olles äärmiselt tundlik sellistes asjades 100% scalinguga häiriv pole, kui on peened punased jooned mustal taustal siis näha et pole päris täpne. Muidu nagu aru ei saagi.
Ei ole mängur, tahan lihtsalt palju ekraaniruumi. Järgmine aste oleks 8K ~70" monitor kerge scalinguga + GTX 3000 seeria.
Excelid, kaardid, graafikud icon_cool.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dude .
HV Guru

liitunud: 11.10.2007




sõnum 19.10.2020 17:40:20 vasta tsitaadiga

Hm. Tegin veel ühe katse siis selle 3D Club adapteriga.

Alustuseks, et testida teleka HDMI-d, siin on Playstation 4, mis on pandud HDMI 2 input'i. Näitab ilusti, et 2160p60, sätetest on pandud HDMI signaal Optimal peale (mis väidetavalt parim variant):

Spoiler Spoiler Spoiler


Nüüd, panen arvuti DisplayPort 1.2 to HDMI 2.0 UHD Active Adapter + HDMI 2.0 kaabel samasse teleka inputi ja saan sisendiks 2060p30. Proovisin ka eraldi selle Lindy kaabliga. HDMI sätted on samamoodi Optimal (proovisin ka off). Tulemus alati sama.

Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk siis mul on tunne, et telekas ise ei oska õiget signaali küsida. Võtab lihtsalt seda vastu, mida masin välja saadab. PS4 surub läbi seda 4K60 signaali. Arvuti mitte. Kui ma nüüd vaatan arvutist display sätteid, siis pakub ta sealt mulle ainult 29 / 30 Hz variante resolutsioonide puhul, mis on suuremad kui 1080p. Niipea, kui panen samast displayportist monitori taha, siis on olemas 60 Hz variandid. Kas asi on siis nendes 32-bit värvides?

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
TALUSILDID
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 24.10.2020 00:28:04 vasta tsitaadiga

Endal ka paar UHD paneeli raalil järgi, otse HDMI 2.0 otsas aga see selleks.
Signaalid on LG 4:4:4 või RGB (sõõb mõlemat UHD 60Hz) aga üks õnnetu sharp
see sõõb ainutl 4:4:4 ja TV vaja iga kord flippida Game mode heeblit muidu paneel
näitab 4:2:0 kuigi GPU väljund on 4:4:4.

Aga sa pead kasutama jah 8bit mitte 10bit värvi kohta muidu on 4:2:0 60Hz või siis 4:4:4 30Hz max.
see siis Club 3d CAC-2070/CAC-2170 adapteri lehelt (olemas see aga pole kasutanud icon_redface.gif )
Selleks ajan taga 2xHDMI 2.0 kaarte (strix 1070 gnu/linux, TVd peavad enne raali sisselülitatud olema).

HDR keela TV ära kui võimalik, see vajab vist 10bit (vist keelata w10-s), teine asi oleks vaja muuta videokaardi sätetest signaali,
windows valikud tundub kuidagi puudulik (mul muidugi Radeon kaardiga kogemus puudub aga teoorias peaks sarnane
olema Nvidiaga seal oli vaja ka Nvidia paneelilt valida isegi kui ose hdmi kaabliga oli ning HDR keelata windowsilt).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 24.10.2020 05:38:38 vasta tsitaadiga

Ma mängisin custom resolutionitega ja timing standarditega ~5h kuniks lõpuks õige pildi ette sain.
GTX1070 kaart. Arvutist ruttu image, sest ei mäleta kuidas see õige pilt järsku tuli icon_razz1.gif

Ei tea kas see sõltub ka telekast või mitte. Kui ei sõltu, siis kujutan ette 99% kes arvutit 4K telekaga ühendavad on ees vale pilt ja nood arvavad, et nii ongi.
Samas kui ainult mängudeks ja filmide vaatamiseks siis vahet pole eriti jah.
Aga kui Explorer lahti võtta ja meetri kauguselt vaadata, siis hakkab halb.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keegi-Hannes
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.03.2002




sõnum 29.10.2020 03:12:47 vasta tsitaadiga

[quote="DVDRW"]Ma mängisin custom resolutionitega ja timing standarditega ~5h kuniks lõpuks õige pildi. . .

AGA kas sa stereo heli ka proovisid sama HDMI kaudu üle kanda ja kas õnnestus (vähemalt ühte pidi ehk kaardist telekasse)?
HDMI-2.0 ja kõrgemad peaks siiki lubama.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2020 17:57:50 vasta tsitaadiga

Ossa, omal on senimmaani 4K telekas 1080P pilt kuna muuga ei saanudki seda 60Hz tööle. 30Hz lihtsalt ei kannata mängida. Muidugi videokaart on igivana 7950 AMD. Proovisin selle Club3d adpateriga aga ei miskit. Siine teema annab natukene lootust, et ehk peaks uuesti proovima. Kusjuures mingi valemiga sain korraks vist isegi 3840 resol 60Hz ja siis see lihtsalt kadus valikutest kuna tahtsin ka 4K 60Hz näha.
Niipalju saan aru, et kui nüüd uuematel 6xxx ja 3xxx seeria kaartidel on HDMI2.1 väljundid ja seal ei pea vahel miskit adapterit olema teevad kohe 4K@60Hz?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 29.10.2020 19:16:15 vasta tsitaadiga

HDMI2.1 teeb juba 8K60Hz muretult.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  DisplayPort > HDMI 4K 60Hz pildi saamine telekasse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.