Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti meediaettevõtted kaebavad Euroopa komisjonile: ERR-i rahastus tekitab ebatervet konkurentsi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.09.2020 13:24:42 Eesti meediaettevõtted kaebavad Euroopa komisjonile: ERR-i rahastus tekitab ebatervet konkurentsi vasta tsitaadiga


Meediaettevõtete Liit esitab esmaspäeval kaebuse Euroopa Komisjonile, sest näeb Eesti meediamaastikul ebatervet konkurentsi läbi riigieelarve rahastatud ERRi.

Esitatav kaebus puudutab peaasjalikult ERRi poolset online-uudissisu tootmise rahastamist riigieelarvest. Liidu hinnangul ei ole see ERRi seadusesttulenev ülesanne ja põhjustab meediaturul ebaausat konkurentsi.

Loe edasi: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eesti-meediaettevotted-kaebavad-euroopa-komisjonile-err-i-rahastus-tekitab-ebatervet-konkurentsi?id=90969853

ERR-i portaal: https://www.err.ee/

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 07.09.2020 14:15:23 vasta tsitaadiga

läheb ilmselt nagu soomes. niigi kaua see err.ee pidu kestnud.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 14:31:40 vasta tsitaadiga

Kolisin mingi aeg tagasi oma uudistevajadustega ERRi ümber, isegi kui kõrvale jätta reklaamid ja seda, et reklaamiraha eest praktiliselt midagi lugeda ei ole, siis üleüldine uudiste kvaliteet kindlasti ei kajasta professionaalset ajakirjandust.

viimati muutis Foxxx 07.09.2020 14:39:41, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 14:37:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vabal ja ausal konkurentsil põhinev meediatööstus on vajalik, et säiliks meediamaastiku mitmekesisus ja sõltumatus. Rahaliselt tugevatel alustel meediaettevõtted pole poliitikute või äriringkondade poolt manipuleeritavad. Olukorras, kus mitmel pool Euroopas on demokraatlikud väärtused löögi all, on oluline teadvustada, et just erameedia tagab, et inimestele kättesaadav informatsioon ei lähtuks vaid avalik-õiguslikest allikatest ja huvigruppidest.

Naerukoht.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 07.09.2020 14:43:32 vasta tsitaadiga

Erameedia teeb kahtlemata tunnustust väärivat tööd.
Kust mujalt saaks näiteks lugeda, et mõni kohalik "staar" müüb oma autot või et kes keda parasjagu paneb?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 14:53:55 vasta tsitaadiga

Ja kui poleks tehtud kohustuslikuks märkida reklaame nähtavalt "Sisuturunduseks", siis... nojah.
Siiani kodumaine erameedia on küll rohkem sellist tüüpi, et see, kes maksab, tellib uudised.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 15:24:23 vasta tsitaadiga

See on muidugi rohkem naised saunas rääkisid tüüpi jutt kuna tõendeid mul pole, aga olen kuulnud et erameedias tehakse kohati ka selliseid diile, et tellid neilt mingi papi eest lihtsalt reklaami ja vastutasuks saad artikli mis paistab nagu päris ehk ilma sisuturunduse märketa.
Samas on põhjust oletada, et see vahel nii on kuna nii mõnigi uudis on suht reklaamimaiguline kuigi sisuturunduse märget juures ei ole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2020 15:37:28 vasta tsitaadiga

Kas mitte kõik artiklid makstud pole? Ma nüüd ei mõtle uudiseid jms vaid kui räägitakse mingist tootest või teenusest ajakirjas või kuskil. Mul inboxis küll neid pakkumisi kus ala 3k eest kirjutavad ükskõik mida ettevõtte kohta.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.09.2020 16:50:41 vasta tsitaadiga

Ma siiski nõustuks sellega, et riigi(rahva) rahadega ei peaks sellega tegelema kui on turg olemas kus igasuguseid uudiseid treitakse, siiski on palju infot mis rahva raha eest ERRi trükituna on netis juba olemas.
Ehk, et ERR ei pea minema konkureerima meediaturuga, ajad on muutunud.

Üleüldiselt peaks ja võiks ERR tootma ainult ETV kanalit (ja R2 raadiot), tehku siis eesti ja vene subtiitrite ja pealelugemisega, tv ning internernetivõrgus ning punkt. Digitaalses ühiskonnas eesti riigis ei pea tekitama eraldi kanaleid eraldi vaatajaskonnale kui eesmärk on edastada ainult "erapooletut" informatsooni elanikkonnale.
sellise suunitlusega oleks neil ammu oma vinge meediamaja valmis ja ei peaks virisema kuidas nad aastast 69 ehitatud majas toimetavad.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 07.09.2020 17:00:08 vasta tsitaadiga

ERRi portaal peaks kindlasti jätkama, tegemist ainukese kollase vaba, adekvaatse uudisteportaaliga. Telekat ei vaata nagunii enam keegi (nooremast põlvkonnast), mistõttu on mõistlik, et ajatakse ka netiportaali.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 17:04:39 vasta tsitaadiga

indrpo, kui oled märganud, siis ei ETV ega ERR meediaportaal ei näita reklaame. Võib-olla nad natuke ise sellega teenivad kui stuudiot välja rendivad, pakuvad mingi eraürituse filmimise teenust vms., aga üldiselt tulebki nende raha ainult riigilt.
Aga üldiselt on see minu arvates hea, kui on meediaettevõte kes saab teemasid objektiivselt käsitled mitte ei pea elus püsimiseks reklaamimaigulisi artikleid ja kaheldava väärtusega klikimagneteid tootma. Kui sõltumatu see ERR tegelikult on, seda ma muidugi ei tea kuna mingi poliitiline surve võib neil varjatud kujul mõne teemaga olla.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.09.2020 17:07:32 vasta tsitaadiga

napoleon, point pigem selles, et rahvas käib ERR-i lugemas ja meediaettevõtted jäävad seetõttu potentsiaalsest reklaamirahast ilma, kuna nende portaale külastatakse vähem ja näitamisi/klikke vähem.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2020 17:09:03 vasta tsitaadiga

Äkki need meediaettevõtted peaks siis peeglisse vaatama, nende endi teha on see külastatavus
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 17:12:04 vasta tsitaadiga

Tanel, pigem on meediaportaalid ise endale jalga tulistanud. Näiteks HV ja hvf on mul whitelistis, aga meediaportaale ei ole lihtsalt võimalik ilma reklaamiblokkijata kasutada kuna ei leia reklaamide vahelt sisu üles.
Siis ongi valik kas reklaamiblokkija või ERR, mõlemal juhul jääb meediaportaalil papp saamata.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 07.09.2020 17:14:14 vasta tsitaadiga

Siin räägitakse sellest samast asjast.
http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/intervjuu-piret-blankin-meediafirmad-kaebavad-err-i-riikliku-rahastamise-euroopa-komisjoni-saade/
Kui on valida kas loen Delfit'st või ERR'st uudisedi siis ilmselget valin ma ERR'i. Meeidaettevõted nüüd mõelgu ise, et miks ja asi ei ole reklaamides.
Mitte, et Delfi oleks valeuudiste levitaja aga liiga palju kollasemeedia ja sisuturunduse jama. Tihti on on uudised mis on ERR'is ilusti tervenisti loetavad teistes meedialehekülgedel maksumüüri taga.


viimati muutis bugbrake 07.09.2020 18:10:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.09.2020 17:17:25 vasta tsitaadiga

napoleon, beer_yum.gif thumbs_up.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2020 17:18:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
ei leia reklaamide vahelt sisu üles.

Reklaamid küll seda ei takista, seal reeglina polegi sisu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 17:26:05 vasta tsitaadiga

Kui ma tahan viimase 24h uudised läbi kerida siis on selleks err, ilusti listina olemas, neutraalne voog ilma klikkbait libapealkirjadeta. Mis on alternatiiv?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.09.2020 18:51:31 vasta tsitaadiga

elukaz, eks see ongi pinnuks silmas meediaettevõtetel

EDIT: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/err-i-noukogu-esimees-erameedia-kaebusest-rahvusringhaalingu-seadus-on-aegunud-kuid-meie-tegevus-ei-lahe-sellega-vastuollu?id=90970951

tsitaat:
Veidemanni sõnul on rahvusringhäälingu seaduses viide, et rahvusringhääling levitab oma programmi kõigis kanalites, mis tähendab seda, et see hõlmab ka veebi. "Ma näen, et meie tegevus ei lähe vastuollu seadusega."

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2020 19:20:30 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tanel, pigem on meediaportaalid ise endale jalga tulistanud. Näiteks HV ja hvf on mul whitelistis, aga meediaportaale ei ole lihtsalt võimalik ilma reklaamiblokkijata kasutada kuna ei leia reklaamide vahelt sisu üles.
Siis ongi valik kas reklaamiblokkija või ERR, mõlemal juhul jääb meediaportaalil papp saamata.

Lisaks siia veel juurde, et näiteks delfi puhul isegi kui mul on ostetud tasuline sisu ja adblock peal siis totaalselt iga uudisega saan telefonis ebameeldiva läraka keset ekraani, et aga maksa veel ja saad ka osadest reklaamidest lahti. Ja see on ülimalt ebameeldiv.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.09.2020 20:16:10 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
napoleon kirjutas:
Tanel, pigem on meediaportaalid ise endale jalga tulistanud. Näiteks HV ja hvf on mul whitelistis, aga meediaportaale ei ole lihtsalt võimalik ilma reklaamiblokkijata kasutada kuna ei leia reklaamide vahelt sisu üles.
Siis ongi valik kas reklaamiblokkija või ERR, mõlemal juhul jääb meediaportaalil papp saamata.

Lisaks siia veel juurde, et näiteks delfi puhul isegi kui mul on ostetud tasuline sisu ja adblock peal siis totaalselt iga uudisega saan telefonis ebameeldiva läraka keset ekraani, et aga maksa veel ja saad ka osadest reklaamidest lahti. Ja see on ülimalt ebameeldiv.

Sul on ultrapakett tellimata, reklaamivaba on neil ju eraldi icon_confused.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Huvitav, kui reklaamivaba see pakett on, kohe ühtegi reklaami pole?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 07.09.2020 20:45:07 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
läheb ilmselt nagu soomes. niigi kaua see err.ee pidu kestnud.


Soomes ametlikult elavad inimesed maksavad nn rahvusringhäälingu maksu (yleisradiovero), mis läheb otse ringhäälingule. See on ju sisuliselt sama, kui Eesti residentide ja siin käivate isikute maksudest (tulumaks, käibemaks) kogutakse riigieelarvesse raha ja siis antakse rahvusringhäälingule.

indrpo kirjutas:
Ma siiski nõustuks sellega, et riigi(rahva) rahadega ei peaks sellega tegelema kui on turg olemas kus igasuguseid uudiseid treitakse, siiski on palju infot mis rahva raha eest ERRi trükituna on netis juba olemas.
Ehk, et ERR ei pea minema konkureerima meediaturuga, ajad on muutunud.


Mina tõlgendan olukorda nii, et hoopis teised konkureerivad ERRiga. Olete pannud tähele, mis raadiojaama kuulatakse endiselt kõige enam? Ja mis telekanali saated on TOP viies?

On tegelikult väga hea, et see asi EK suunas ära kaevati. Sest EK poolt tuleb mingi sõnavabadusele ja tegutsemisvabadusele viitav haamer tagasi ja nn "kvaliteetajaviitemeedia" viimane õlekõrs on lõplikult ära kasutatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 07.09.2020 21:15:14 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ma siiski nõustuks sellega, et riigi(rahva) rahadega ei peaks sellega tegelema kui on turg olemas kus igasuguseid uudiseid treitakse, siiski on palju infot mis rahva raha eest ERRi trükituna on netis juba olemas.
Ehk, et ERR ei pea minema konkureerima meediaturuga, ajad on muutunud.

Üleüldiselt peaks ja võiks ERR tootma ainult ETV kanalit (ja R2 raadiot), tehku siis eesti ja vene subtiitrite ja pealelugemisega, tv ning internernetivõrgus ning punkt. Digitaalses ühiskonnas eesti riigis ei pea tekitama eraldi kanaleid eraldi vaatajaskonnale kui eesmärk on edastada ainult "erapooletut" informatsooni elanikkonnale.
sellise suunitlusega oleks neil ammu oma vinge meediamaja valmis ja ei peaks virisema kuidas nad aastast 69 ehitatud majas toimetavad.


60/40 on uudised ERRil juba olemas portaalis, kui samad jutud tekivad erameedias maksumüüri taha. Pidev ERR-i eetris olnud saadete lahtikirjutamine ei ole ajakirjandus!
Uudistemaja juba paar aastat töös. Korjati sinna kokku kõik uudiste edastamise kanalid, pildis helis ja veebis.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 07.09.2020 21:25:22 vasta tsitaadiga

Kui ma kohtan mõnel erameedialeheküljel kvaliteetsena tunduvat uudist, mis mind ka huvitab, siis enamasti on allikaviiteks ERR ja suundun seda sinna lugema. Kehtib rohkem kui poolte ermaeediast leitud artiklite kohta, mida ma loen. Kõvasti rohkem kui poolte.

Mina olen väga nõus, et minu maksurahade eest toodetakse kvaliteetseid uudiseid.

elukaz kirjutas:
Kui ma tahan viimase 24h uudised läbi kerida siis on selleks err, ilusti listina olemas, neutraalne voog ilma klikkbait libapealkirjadeta. Mis on alternatiiv?


Absoluutselt. Kõige neutraalsem ja adekvaatsem uudisteallikas, mis olla saab.
ERR ei saagi kuhugi poole kallutatud olla, viimane kui eraväljaanne ja osapool jälgib seda kullipilguga, et ometi saaks kusagilt kinni haarata ja kallutatuses süüdistada. Nüüd oli ainus võimalus see ebaausa konkurentsi BS leiutada ja sellega lehvitada. Ja siis nagu muuseas mainida, et ainult erameedias on tagatud neutraalsus ja objektiivsus. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.09.2020 22:13:07 vasta tsitaadiga

Natuke kergemeelne on arvata, et lugeja ei maksa uudist kinni ühel või teisel viisil.
Küsimus on selles, et mitu korda peab seda kinni maksma.
ERR portaalid on töös riigi kulul ehk maksumaksja kulul.
Nõue on vanast ajast olnud, et vähemalt üks meediakanal peab riigil olema mille kaudu rahvale uudiseid edastada ja selleks on ETV ja R2, vabalevis, kohustuslikuna ka kaablites ja internetis.
Kõik muu on sinna tasahilju juurde käristatud ja ka need maksumaksja õlgadel.

Mõtle lihtsalt ärilisest vaatest, miks peavad kõik kodanikud selle muu mudru kinni maksma kui tarbijal on võimalus seda ise teha.
Vaata tasuta reklaamidega või osta tasuline sisu, teistelt tegijatelt.

Kui nüüd ERR teeb ära kogu eesti meediamaastiku uudised, meelelahutuse, raadio ja muusikamaastiku, mida need äriettevõtted siis teevad.. pakivad ennast kokku ja vaatamegi ainult ERRi?
Ei vaidle vastu, muidugi on tore kõike nö "tasuta" vaadata ja ilma reklaamideta aga nii see ei peaks käima.

Hullem näide on see Estonian Air ja Nordica jne. Teeks äkki veel ühe lennufirma? Krm, enamik eestist ei tea isegi mis see lendamine on aga kõik me maksame sinna miljoneid.
Ehk, et riigi rahakott on see mida me koormame asjadega mida kogu eesti ühiskond ei tarbi. Ja jutuks hea küll, et tervikuna toob see eesti riigile tulu..
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eesti meediaettevõtted kaebavad Euroopa komisjonile: ERR-i rahastus tekitab ebatervet konkurentsi mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.