Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 709, 710, 711 ... 867, 868, 869  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Okman
HV veteran
Okman

liitunud: 04.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2020 17:32:33 vasta tsitaadiga

Näitas 100/25. Optikat majas kindlasti pole. Antennikaabli pealt jookseb majas Elisa ja STV. Minu mäletamist mööda kunagi Elisa kasutas Elioni(Telia) kaablit, siis jooksis see tuppa mulle mööda telefonikaablit.
_________________
https://steamcommunity.com/id/okman_est/
Kommentaarid: 429 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 367
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.08.2020 17:43:04 vasta tsitaadiga

Üle telefonikaabli siis, uuena poest peaks saama ainult neid kahte eelmainitud ruuterit.
Kasutatuna kõlbavad ka DG301, DG400 ja DG400 Prime.

Võimalusel kasuta Dg400 prime või genexist, 5ghz wifi ja need toetavad 35B standartit, millega on vähem häireid.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.08.2020 17:59:28 vasta tsitaadiga

Okman kirjutas:
Mis seadmeid Telia hetkel pakub kui liituda koduinternetiga (ainult internet). Tekib arusaam et ma ei näe ruuteri infot ennem kui ma olen juba teenuse tellinud.
Samuti kas ühendus on netk kaabli/telefoni kaabli kaudu?


Tehnik tuleb pakub vastavalt tehnoloogiale, xDSL korral Inteno 200, 301, 400, 400Prime, Genexis. KMI, PON korral oleks ilmselt alati mõistlik AC wifiga seade, ehk et kolm viimast.
Seda kas nett on DSL või KMI/PON näed kiirustest. esimese korral asümmeetriline 100/25 vms. teisel puhul alati 100/100 jne.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003




sõnum 04.08.2020 12:25:06 vasta tsitaadiga

Tere, küsimus kaabeldamise kohta. Ruuterisse tuleb 500'ne ühendus. Ja ruuterist jaguneb kiirus siis kõikide kaablite vahel ära, mitte igast torust ei tule enam maksimumi onju? Kas Telias müüdav Netgeari switch on okei, või leiduks midagi kobedamat? ja kas switchi vahele panemine kahandab kuidagi teenuse kvaliteeti. Või peaks ikka ruuterist igale seadmele kaabli vedama ja mitte switchi panema? Mure koht on just see alumine tuba, kus tuleb kaabeldada arvuti, digiboks ja projektor.

Spoiler Spoiler Spoiler


Aitäh.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 12:32:42 vasta tsitaadiga

kõige parem oleks vedada igale seadmele kaabli ruuterist, et ei peaks switchi vahele panema.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 12:53:02 vasta tsitaadiga

Switchid ja muud jagamisvahendid jätaks viimaseks variandiks.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 13:04:24 vasta tsitaadiga

Switch on mõttekas vist pigem siis kui ruuteri neljast pordist väheks jääb või on vaja ise hallata (või mitte hallata) sissetulevat ühendust nagu ruuter oma reeglite järgi teeb. Need reeglid võivad vahel kummalised olla mõnedele inimestele.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 13:25:13 vasta tsitaadiga

Renq, kuna Sinu skeemi pealt näen ma juba 5'te tarbijat, siis pead kuskil kohas switchi nii-ehk-naa mängu tooma, sest Telia pakutavatel ruuteritel on kohtvõrgu jaoks max 4 pesa.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 13:28:52 vasta tsitaadiga

Kuna valguskaabel olemas, siis ma vahetaks ruuteri välja... Telia teenusruuter nkn mõttetu. Võtaks asjalikuma ja millel vähemalt 5 pesa olemas, siis jääks ära switchi vajadus.

viimati muutis maty 04.08.2020 13:34:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 04.08.2020 13:29:19 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Tere, küsimus kaabeldamise kohta. Ruuterisse tuleb 500'ne ühendus. Ja ruuterist jaguneb kiirus siis kõikide kaablite vahel ära, mitte igast torust ei tule enam maksimumi onju?


Igast pistikust võib tulla maksimum kiirus, kui teised samal ajal netti ei kasuta.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 15:36:58 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Kuna valguskaabel olemas, siis ma vahetaks ruuteri välja... Telia teenusruuter nkn mõttetu. Võtaks asjalikuma ja millel vähemalt 5 pesa olemas, siis jääks ära switchi vajadus.
Ma pole siin foorumis veel kohanud inimest kes kinnitaks et tal mitte Telia ruuteriga kõik Telia poolt pakutavad TV teenused töötaksid. Salvestamine, Lastenurk, Äppid (YT, HBO) jne.
Alati on keegi öelnud et tal miski osa teenusest puudu või ei toimi... icon_rolleyes.gif

Pealegi, miks peaks kogu majasisese liikluse üldse läbi ruuteri ajama? a'la NAS <-> PC, kaamerad -> NAS jne.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003




sõnum 04.08.2020 15:56:10 vasta tsitaadiga

Natuke ebatäpne tuli mul see pilt. Alumisse tuppa tuleb ruurerist kaks eraldi kaablit, kolmanda lisamine tähendaks mööbeldamist ja puurimist. Kõige tähtsam on vast arvuti ja sinna jääks eraldi kaabli ruuterist, teine kaabel läheks siis jagamisele läbi switchi projektorile ja digiboksile. Kas see switch võiks mingeid komplikatsioone tekitada teenuses? Üldiselt olen ma rahul Telia ruuteriga, mulle sobib, et probleemide korral saavad nad ise seda hallata ja ainuke nõrk külg võibolla võiks wifi tugevus olla.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 15:58:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas see switch võiks mingeid komplikatsioone tekitada teenuses?

Vaevalt. Palju aastaid lollid switchid korteris olnud kapi taga, pole vajadust neid näppida olnud.
Ennem tahab ruuter resa saada x aja tagant

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2020 17:42:38 vasta tsitaadiga

Tegelikult need kõige odavamad "lollid" TP-Link (ja ka mõned teised) ei oska/toeta QoS ehk kui samast switchist nii digiboks kui ka "Linuxi ISO-d" torrenti kujul läbi ajada siis võib digiboks hakkima hakata.
Telia poolt pakutav Netgear peaks sellest murest vaba olema, samuti nii mõnedki teised switchid. Pead lihtsalt tooteinfot veidi jälgima.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2020 12:52:30 vasta tsitaadiga

Sa pead just switchi panema peale ruuterit, siis kui sisevõrgus midagi suuremat liigutad ei tapa seda inteno junni maha.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 05.08.2020 13:52:58 vasta tsitaadiga

Mina ei ühenda ühtegi arvutit otse Telia ruuteri külge, vaid ühendus käib läbi oma ruuteri(tulemüüriga). Telia seadmesse saab väljast sisse ja siis oldakse juba arvutis. Seega vahele ruuter, millel on oma tulemüür ja mida haldad ise. Nii saab kuni 3 digiboksi telia ruuteri külge ja 4. pesas on enda ruuter, mille taga kuni 4 arvutit kaabliga(vajadusel wifi).
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.08.2020 14:39:33 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Mina ei ühenda ühtegi arvutit otse Telia ruuteri külge, vaid ühendus käib läbi oma ruuteri(tulemüüriga). Telia seadmesse saab väljast sisse ja siis oldakse juba arvutis. Seega vahele ruuter, millel on oma tulemüür ja mida haldad ise. Nii saab kuni 3 digiboksi telia ruuteri külge ja 4. pesas on enda ruuter, mille taga kuni 4 arvutit kaabliga(vajadusel wifi).

Telia ruuteris on ju ka tulemüür, arvutites on ka tulemüür. Loomulikult paha ei tee kui sa veel ühe vahele paned aga topelt NAT vaates see päris ilus pole. Selle panemata jätmine ei tähenda, et keegi sulle niisama "sisse" tuleb. Telia saab ainult hallata sinu ruuteri pordisuunamisi ja wifit ning näha liiniandmeid. Midagi sama asja kaudu saab kasutaja ise ka iseteeninduses teenuse seadmete all teha.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.08.2020 22:11:11 vasta tsitaadiga

oeh, see telia kellaajaline abitelefon on tüütus kuubis. muidugi on hetkel kell liiga palju, et nende abitelefonile helistada ja senise kogemuse põhjal ma pakun, et hommikuks on mu probleemi jälle raskem leida :/
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.08.2020 22:50:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
oeh, see telia kellaajaline abitelefon on tüütus kuubis. muidugi on hetkel kell liiga palju, et nende abitelefonile helistada ja senise kogemuse põhjal ma pakun, et hommikuks on mu probleemi jälle raskem leida :/

Krm, sul on see huvitav probleem, vaatan mis teha annab, unustasin juba su kirja.
Tundub, et kusagil on lisaks cat kaabel seasabas.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 08:53:28 vasta tsitaadiga

Klienditugi indrpo tundub töötavat ööpäevaringselt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 06.08.2020 16:38:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
]Ma pole siin foorumis veel kohanud inimest kes kinnitaks et tal mitte Telia ruuteriga kõik Telia poolt pakutavad TV teenused töötaksid. Salvestamine, Lastenurk, Äppid (YT, HBO) jne.
Alati on keegi öelnud et tal miski osa teenusest puudu või ei toimi... icon_rolleyes.gif

Kui üldse midagi ei konfi muu pakkuja ruuteris, siis saad 100% teenuseid, aga 720p kvaliteedis teleteenuse.
VLAN4 eraldi switchi kaudu digiboksi porti saatmise lahendusega toimib 1080p TV-teenus ja ka 99% muudest teenustest, väljaarvatud digiboksi Youtube äpp, aga see on 10 muud moodi dubleeritav, nii et olulist kadu pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 17:25:28 vasta tsitaadiga

Ehk täpselt nii nagu ma ütlesingi, et midagi juskui töötab aga mitte Telia ruuteriga pakutaval tasemel.

Lisaks kas selle VLAN4 lahendusega toimib ikka ka kenasti nett ja TV samas kaablis? Sest minul (ja usun et nii mõnelgi teisel) oleks vajadus saada TV juurde ka nett ilma lisakaablita.
Netti tahavad seal digiboks, TV, ressiiver, konsool, meediamängija. Telia ruuteriga pole mingit probleemi nende sama kaabli otsas jooksutamises.

Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 17:56:58 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Ehk täpselt nii nagu ma ütlesingi, et midagi juskui töötab aga mitte Telia ruuteriga pakutaval tasemel.

Lisaks kas selle VLAN4 lahendusega toimib ikka ka kenasti nett ja TV samas kaablis? Sest minul (ja usun et nii mõnelgi teisel) oleks vajadus saada TV juurde ka nett ilma lisakaablita.
Netti tahavad seal digiboks, TV, ressiiver, konsool, meediamängija. Telia ruuteriga pole mingit probleemi nende sama kaabli otsas jooksutamises.

Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Saab, kui panna ruuteri ja kõigi nende seadmete vahele switch.
Ruuterist tuleb siis LAN ja VLAN 4 tagged, ning switch saadab VLAN 4 untagged digiboksi ja LAN igale poole mujale.

Switch peaks olema siis nn "managed" tüüpi, mis VLANidest aru saab
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 18:13:49 vasta tsitaadiga

SndyBrdge, kas PC peal kui YT avada sel juhul ka "Play to TV" toimima jääb nii et Telia digiboks sinna valikusse ilmub? Või digiboks on muust võrgust isoleeritud ja teistele nähtamatu? icon_rolleyes.gif
Ei küsi norimise pärast, lihtsalt praegu selline võimalus on ja aegajalt isegi kasutan seda...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2020 20:43:28 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
SndyBrdge, kas PC peal kui YT avada sel juhul ka "Play to TV" toimima jääb nii et Telia digiboks sinna valikusse ilmub? Või digiboks on muust võrgust isoleeritud ja teistele nähtamatu? icon_rolleyes.gif
Ei küsi norimise pärast, lihtsalt praegu selline võimalus on ja aegajalt isegi kasutan seda...

Minu teada siis ei tööta. Varasemast postitusest lugesin ka, et YT äpp digiboksil üldse ei tööta sellise lahendusega.

Kui mul selline setup oli, siis veel YT äppi polnud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 709, 710, 711 ... 867, 868, 869  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.