Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 174, 175, 176, 177  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.05.2020 15:40:48 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?


No hea oleks teada, et see kirjutatakse kas sisseastumise pädevuse test või sisseastumispädevustest. icon_smile.gif

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014




sõnum 21.05.2020 19:55:36 vasta tsitaadiga

Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!

_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klooose
HV vaatleja
Klooose

liitunud: 14.12.2007




sõnum 21.05.2020 21:54:50 vasta tsitaadiga

Apollo2o15 kirjutas:
Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!


1. Tegin eelmine kevad kõik kolm eksamit.
2. Ütleme nii, et hirmutavad jutud on natuke liialdatud tavaliselt, aga päris ühe õhtuga kindlasti ära ei õpi.

Eucip eksamid on jah kõik netist õpetavad ja mina ei näinud küsimust, millele ei oleks vastust leidnud materjalidest. Sain kõik kolm 87 punkti kanti ning õppimisele kulutasin kaks nädalat. Muidugi mitte 8h päevad - sellise keskmise intensiivsusega. Kõige raskem oli arendus ja kuigi ma töötan ka ise arendajana, siis sellest meeletult palju kasu ei olnud. Kindlasti aitas, aga küsimused suhteliselt spetsiifilised. Ma tegin eesti keeles ning sai hakkama ilusti. Tasub küsimused korralikult läbi lugeda ja pole hullu midagi. Haldust oli vist kõige tüütum õppida ja ise kartsin seda kõige rohkem, aga tulemus oli normaalne.
Midagi kontimurdvat seal ei olnud, aga mütsiga lööma ei tasu minna. Nii mõnigi küsimus, mis kordamise osas on olemas, tuli ka eksamil.

_________________
Ära arva kunagi, et see on täiuslik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaniel123
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2020




sõnum 25.05.2020 09:56:17 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?


No hea oleks teada, et see kirjutatakse kas sisseastumise pädevuse test või sisseastumispädevustest. icon_smile.gif

See selleks. Ise kandideerin see aasta TTÜ IT-süsteemide arenduse ning TLÜ rakendusinformaatika erialadele ning huvitaks samuti kellegi kogemus antud erialade sisseastumiskatsetes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014




sõnum 26.05.2020 15:47:29 vasta tsitaadiga

Klooose kirjutas:
Apollo2o15 kirjutas:
Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!


1. Tegin eelmine kevad kõik kolm eksamit.
2. Ütleme nii, et hirmutavad jutud on natuke liialdatud tavaliselt, aga päris ühe õhtuga kindlasti ära ei õpi.

Eucip eksamid on jah kõik netist õpetavad ja mina ei näinud küsimust, millele ei oleks vastust leidnud materjalidest. Sain kõik kolm 87 punkti kanti ning õppimisele kulutasin kaks nädalat. Muidugi mitte 8h päevad - sellise keskmise intensiivsusega. Kõige raskem oli arendus ja kuigi ma töötan ka ise arendajana, siis sellest meeletult palju kasu ei olnud. Kindlasti aitas, aga küsimused suhteliselt spetsiifilised. Ma tegin eesti keeles ning sai hakkama ilusti. Tasub küsimused korralikult läbi lugeda ja pole hullu midagi. Haldust oli vist kõige tüütum õppida ja ise kartsin seda kõige rohkem, aga tulemus oli normaalne.
Midagi kontimurdvat seal ei olnud, aga mütsiga lööma ei tasu minna. Nii mõnigi küsimus, mis kordamise osas on olemas, tuli ka eksamil.


Suur suur tänu sulle!
Ma siin vaikselt olen C ja A mooduli läbi lugenud ja tunne on päris hea isegi ausalt öeldes.Nüüd siis selline küsimus, et Kas mul oleks targem nende mõistete eesti keelsed tähendused 100% selgeks teha nii, et kui keegi küsiks suuliselt,siis oskaks kohe vastata või siis nii, et kui vastuste variante näen, oskab õige vastuse/vastused välja valida kuna mingisugune alus sellest materjali läbilugemisest on all. Olen teinud korduvaid prooviteste nende lehel kui ka mujal ning senimaani on need olnud edukad peale too materjalide läbilugemist.

_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vysnap007
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2008




sõnum 26.05.2020 23:06:34 vasta tsitaadiga

Jäi silma selline kursus: https://sdacademy.ee/kursuste-loetelu/tester-remote

Kas kellelgi on infot selle akadeemia/kursuse kohta? On mõtet jamada või pigem otsida kuskilt netist tasuta materjale (ISTQB sertifikaati saab ka niisama teha?). Siiski olen kuulnud ka seda, et Töötukassa kaudu ka võimalik toetust saada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2020 20:51:56 vasta tsitaadiga

Taltechi saamiseks tulekski sessioonõppesse saamiseks teha ainult see EUCIP test?
2008 sai eksmat võetud, et tööle minna, nüüd mõttes jätkata/otsast alustada kaugõpega.
Vaatan süsteemide administreerimist.

[LISA] Kas kusalgi ÕISis saab järgi vaadata ka ennem kooli minekut, et palju võtas APe on, et üle viia?

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.06.2020 20:52:44 vasta tsitaadiga

Ainepunktid kehtivad nii kaua?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2020 21:50:39 vasta tsitaadiga

Max Powers, ei oska öelda, ei leidnud kehtivuse kohta infot. Lihtsam vist kõik otsast alustada, pooled asjad ainekava järgi juba muutunud.
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2020 14:28:31 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Ainepunktid kehtivad nii kaua?


Minuteada juba üsna ammu kaotati see ainepunktide aegumine ära.
Ainete vastavuse/sobivuse osa on eraldi teema.

Kes on viimase seisuga kursis võiks täpsustada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.06.2020 12:40:46 vasta tsitaadiga

Võtaga saab alati aineid ära teha. Kui ikka 10a süsteemiadmin vms oled ja kursuseid ja serte teinud oled, siis tasub õppeosakonnaga rääkida, näidata ette, mis tead ja oskad ja saad kirja need. Võta õppekava lahti ja vaata mis oskuseid saad reaalselt tõestada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KzxTc
HV kasutaja
KzxTc

liitunud: 20.04.2008




sõnum 25.07.2020 23:00:43 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?

2020a aasta test oli suhteliselt EUCIP põhjal + muud lisandused arvutivõrkude üldisest teadmistest, eelneval 2019 aastal oli test põhimõtteliselt EUCIP keskkonna knock off see aasta oli testide läbiviimine viidud TALTECH-i enda moodle keskkonda, testi küsimused tulid kõikidele vastajatele erinevad, sain ise sysadmini testi läbi ilma eelnevalt õppimata aga eelnenud oli sellele 1a TPT-s õppimist, arenduse testist see aasta ka läbi ei saanud kopp.gif , suure huviga vaatan eelneva aasta loenguid diskreetsest matemaatikast icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif , peab ikka õpiku lähiajal ära ostma, hea ennem magama minekut lugeda. Sysadmini testil oli vaja 60% õigeid vastuseid. 2019 sain 57%, see aasta juba tubli 72%, ca 25 minutit läks vastamiseks aega.
EUCIP asju ainult õppides pole kindlasti võimalik saada 100% tulemust, küsimused tulevad laiemast spektrist kui EUCIP õppematerjalid käsitsevad.
tsitaat:
IT süsteemide administreerimise õppekava sisseastumiskatseks on IT-pädevuste test.

Sisseastumistest võimaldab õppima asuda ka neil, kellel juba mõningane IT-kogemus on olemas, kuid kes soovivad oma teadmisi süstematiseeritult täiendada. Testi keerukusastet võib võrrelda EUCIP ja COMPTIA administreerimise moodulite tasemega, on ka keerulisemaid ning lihtsamaid küsimusi.
Testis käsitletavad teemad:

Arvutite ehitus – riistvara komponendid ja operatsioonisüsteem.
Arvutivõrgud ja nende haldamine.
Infosüsteemide haldamine.
IT juhtimine.
IT süsteemide turvalisus.
Test on valikvastustega ja selle sooritamiseks on aega maksimaalselt 90 minutit.

Hindamine: Testi eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, positiivne tulemus on vähemalt 60 punkti.

IT-pädevuste testi on võimalik sooritada IT Kolledži õppehoone arvutiklassis (Raja 4c, Tallinn) või esmakordse võimalusena otse kodust, st ülikooli kohale tulemata.

Täpsema info leiab kandideerija SAISis.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.09.2020 18:56:48 vasta tsitaadiga

Olen admin õppekava juht, AMA icon_smile.gif

2019 aastal oli test puhtalt EUCIP halduse moodul. Päris rahule sellega ei jäänud (küsimuste kvaliteet, läbiviimise keerukus), seega alates 2020 on ise tehtud test.

Üldine kogemus näitab, et kes varasemalt kokku puutunud ITga teevad selle testi ära, keskmine testi tegemise aeg oli 40 minuti juures, on ka 20ga hakkama saadud.

Kindlasti ei saa testi tegemisega hakkama need, kellel IT kogemust pole, ning kehvasti tehtud riigieksamitega sisse saamise asemel proovitakse testiga tulla.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..


viimati muutis siim 14.09.2020 08:33:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 13.09.2020 23:20:18 vasta tsitaadiga

Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.09.2020 23:25:32 vasta tsitaadiga

owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.


TTÜs kaugõpet kui nähtust viljeletakse väga üksikutel erialadel, IT õppekavadest oli vist ainult arendus, millele IT kolledži aegadest on jäänud kaugõpe. Palju proosalisem probleem, kui arvata võib - suhteliselt keeruline on õppejõududega mehitada selliseid kavasid.

Üks põhjus ka, miks ma enda õppekava tunniplaani pealelõunasele ajale olen proovinud planeerida lasta, et töötav inimene saaks ka oma toimetused tehtud õppimise kõrvalt.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2020 23:32:57 vasta tsitaadiga

owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.

thumbs_up.gif
Sel põhjusel õpin Tartu Ülikoolis, kuigi sooviks TTÜs õppida, kuna admini õppekava sobib rohkem mulle. 2019. aastal tegin testi ära, aga loobusin õppekohast.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 20.09.2020 11:15:09 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.

thumbs_up.gif
Sel põhjusel õpin Tartu Ülikoolis, kuigi sooviks TTÜs õppida, kuna admini õppekava sobib rohkem mulle. 2019. aastal tegin testi ära, aga loobusin õppekohast.


Sama siin - sooviks TTÜs õppida ja loobunud õppekohast seetõttu, et kaugõpet pole.
TÜ's küll ei õpi aga mõttes küll minna.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2020 11:45:30 vasta tsitaadiga

Igalpool reklaam tulge õppima plapla ja siis on mingid päevased õppekavad ainult mingitele 18 aastastele kellel tööd pole, good deal...
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001




sõnum 28.10.2020 23:21:25 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Igalpool reklaam tulge õppima plapla ja siis on mingid päevased õppekavad ainult mingitele 18 aastastele kellel tööd pole, good deal...

No nii ja naa. Sõltub lihtsalt tööandjast, õpitava asja ning töö seotusest ja enda motivatsiooni tasemest. Ise teinud nii magistri, kui baka läbi täiskohaga töö kõrvalt. Kui õpitav eriala kattub tööga, saab VÕTAga mingi koguse aineid üle tuua ja neid, mida tuua ei saa.. Teeb tööl omandatud teadmistega tihti ka suht vaevata ära. Endal see väga elu elamist ei seganud, leidis veel õppimise/töötamise kõrvalt aega ka sõpradega õlletamiseks ning arvutiga mängimiseks..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 31.10.2020 20:42:11 vasta tsitaadiga

EvilMick007 kirjutas:
Ise teinud nii magistri, kui baka läbi täiskohaga töö kõrvalt. ... Teeb tööl omandatud teadmistega tihti ka suht vaevata ära. Endal see väga elu elamist ei seganud, leidis veel õppimise/töötamise kõrvalt aega ka sõpradega õlletamiseks ning arvutiga mängimiseks..


Sekundeerin. Ise tegin nii baka (toonase rakendusliku IT Kolledžis) ja hiljem magistri TTÜ's ära samaaegselt täiskoormusel töötades. Baka tase oli natuke raskem ühildada kuna palju loenguid toimus 8-14, magister oli lihtsam, kuna enamjaolt õhtuti.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AKKK
HV vaatleja

liitunud: 24.01.2021




sõnum 24.01.2021 18:13:44 IT-süsteemide arendus vasta tsitaadiga

Kas keegi on läinud viimaste aastate jooksul õppima Taltech'i kaugõpesse IT-süsteemide arendust ja oskaks anda soovitusi testiks ettevalmistumiseks? Ehk on kellelgi materjale või sarnaseid teste jagada, mille abil enesekindlamalt küsimustele vastu minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 20:53:17 vasta tsitaadiga

AKKK, test on selline, et kui sa pole paar aastat progejana tööd teinud, siis võid sisse saamisest suu puhtaks pühkida.
Lävepakk 75%

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 21:31:27 vasta tsitaadiga

Olen hetkel TLÜ Haapsalu Kolledzis Rakendusinformaatika erialal.
Seal saab töö kõrvalt õppida küll.
Käid kohal 3 päeva, neljapäev, reede, laupäev ja sedagi üle nädala, mitte iga nädal. Hetkel ei käi üldse kohal, va. eksamid ja praktilised tööd, milleks peab kohale minema.

Kui midagi all pole ja tahad õppida, pead korralikult panustama ka ise õppimisse. Arvestatud ongi nii, et ise õppimine moodustab 75%, loengutest saad 25%.
Kui tahaks võibolla veidi oma silmaringi laiendada ja paberi saada, siis on hea küll.
Värskeid keskkooli lõpetajaid meie kursusel ei ole, kõik tööinimesed, erinevas vanuses.
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armido15
HV kasutaja
armido15

liitunud: 24.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2021 02:33:14 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda kuidas toimib õppeaja nominaalarvestus ? Plaan minna uuesti õppima, kuid pole kindel kas saan tasuta koha. Olen varem õppinud Tartu Ülikoolis majandust aga tulin ära enne 4.sessi algust. (31.08.15 - 17.02.17)

Selleks, et tasuta kohale saaks ei tohi üle poole nominaalaja olla varem õpitud. Mul teeb see 536 päeva, mis peaks siis olema alla nominaalaja.(3a ehk 1095)
Olen asjadest õigesti aru saanud ?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naturaal
HV kasutaja
Naturaal

liitunud: 30.07.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2021 09:43:17 vasta tsitaadiga

Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 174, 175, 176, 177  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.