Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Aku taastamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Masq
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2006




sõnum 05.10.2010 15:42:47 Aku taastamine vasta tsitaadiga

Ei tea kas tänapäeval keegi sülearvuti akude taastamisega (elementide vahetamisega) ei tegele ? Renovaatorid, Renewd ja muud google pakutud variandid uurisin läbi, ei tegele enam.
Oleks tarvis ühele veits vanemale läpparile (Amilo D7830) kestvat akut nädala jooksul, kuna reisile minek. Kohalikel akumüüjatel tundub selliseid akusid laos pole, tellimine võtab aega kauem kui ma Eestis viibin icon_sad.gif

On ideid ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 05.10.2010 16:19:10 vasta tsitaadiga

Halvasti otsisid. Kui täna oleks tellinud, oleks homme õhtul käes juba thumbs_up.gif
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Masq
HV vaatleja

liitunud: 12.05.2006




sõnum 05.10.2010 17:17:49 vasta tsitaadiga

Saad ehk täpsustada ? Oleks väga tänulik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 07.10.2010 13:45:29 vasta tsitaadiga

Aku on kohal
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 11.12.2012 12:13:25 vasta tsitaadiga

Mul on sama mure, nimelt siis Fujitsu Siemens Lifebook T3010 on läpakaks millele uut akut vaja või vana lasta taastada. Uurisin samuti läbi kõikvõimalikud ja võimatud kohad mis leidsin aga lootusetu...

Ebaydes jne ka pole akut pakkuda, ideaalis tahaks ikkagi lasta kehad sees vahetada, aga mul on lapikud kehad sees seal ja ei leia neidki asenduseks...

Kiiremat kontakti saab nr 57838007...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2012 12:22:38 vasta tsitaadiga

Sülearvutite isaseadmete müügi all nii mõnigi kasutaja tegeleb akude müümisega, küsi sealt icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 11.12.2012 14:48:02 vasta tsitaadiga

2 müügiteemat leidsin, kasu polnud, ei suuda nemadki leida antud akut...
Niiet ikkagi vaja ilmselt lasta taastada....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
innu18
HV Guru

liitunud: 12.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2012 15:39:56 vasta tsitaadiga

Soovitaks otsida sarnaste parameetritega, sama kujuga ning ka sama klemmühendusega fujitsu siemensi aku, mille elektroonika tõenäoliselt ka selle masinaga kokku sobiks. Siis ei oleks mingit tinutamistööd tarvis ning asi käiks oluliselt lihtsamalt. Kakud uue aku lahti, võtad kompoti seest välja ning paned 1:1-le vanasse kesta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 12.12.2012 13:41:31 vasta tsitaadiga

oleks see siis nii lihtne, sellel on 10klemmine aku,
http://www.batteriesdirect.com/product/details/laptop-computer-batteries/fujitsu/cp176590-01
siinlingil ülemine sama kujuga aku nagu minul
leidsin akult 3 koodi.
product no: FPCBP73
P/N: CP176590-01
Ning triipkoodi juures: W01A-H32A

Need siin lingil ikka erinevad akud??
Klemmide asetus nagu hoopis teine ja aku kuju ka pole ruut vait ristküllik...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2012 15:04:53 vasta tsitaadiga

nvm
icon_rolleyes.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null


viimati muutis insekas 16.12.2012 17:38:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jõehobu
külaline






sõnum 13.12.2012 16:53:21 vasta tsitaadiga

londoni saadetakse, aga eestise mitte siis saaksin aidata
tagasi üles
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 16.12.2012 14:38:03 vasta tsitaadiga

No eks tellin selle aku ära siis, selle kujuga akut on saada mõnelt poolt aega läheb pikalt aga kohale tuleb, kuigi pildilt ju näha, et hoopis teise kujuga,,, aga eks tellin ja kui ei sobi siis ehk saab sisu ära kasutada,, aga kas mul töesti siis silma mööt ei tööta ja need ikkagi ühesugused. icon_redface.gif ei saa ju olla, jummala erineva kujuga ju icon_eek.gif üks on ruut teine on ristküllik, ühel klemmid keskel teisel on pea äärepeal, kinnitus nagad on ka hoopi teise asetusega... aga no tellin ära ja eks annan teada... icon_wink.gif

Siin minuarust eriti hästi aru saada et erineva kujuga.
http://www.batteriesdirect.com/product/details/laptop-computer-batteries/fujitsu/cp176590-01

insekas kirjutas:
Ruc ...
Replacement Fujitsu Laptop Battery
icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2012 14:55:31 vasta tsitaadiga

Ruc ... ma arvan, et sa oleks võinud oma "hala" siin alustada oma olemasoleva aku (kvaliteetsete) piltidega ... see välistaks paljud "kahemõttelisused ...
ja minu viidatud akus on ümmargused elemendid ... sinu aku, prismatic elementide, doonoriks see ei sobi
... sinu olemasoleva aku "renoveerimiseks" peaks sobima sellised elemendid ...
http://www.ebay.com/itm/Tenergy-Li-ion-Prismatic-103450-3-7V-1800mAh-Rechargeable-Battery-/290822014221?pt=US_Rechargeable_Batteries&hash=item43b657c50d
thumbs_up.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 16.12.2012 14:59:43 vasta tsitaadiga

12.12 postistuses näitasin sama linki ja panin ka aku koodid mis enda akult sain, aga jah, oleks vöind isegi varem mainida seda, ma ei tea mix seda ei teinud, mujalt kust abi otsisin mainisin seda esimese asjana... Halamist päris tekitada ei tahtnud kuid mul siiski vaja mingi lahendus leida,, aga kas on siis vöimalus et see ümmargusete elementidega aku ikkagi sobi mu arvuti külge, või on mul endiselt vaja leida renoveerimise vöimalus...

pilte enda akust lisada ma kohe ei saa, aga iseeneset on sama aku mis lingil ülemine ruudukujuline on (seebikarp andis otsad ja telefoni kaabel kadunud(loe: laps ära tassinud kusagile))


E:
kas su llingilt elementidega edasi nii saab kudagi tegutseda et kui need käes siis näiteks suvaline akutrelli akudega tegelev renoveerimis firma keevitab mulle vajalikud körvad külge mis oma vanade elementide kuljest saan, ning jätan niikauaks vana elekroonika mingi kolmanda aku külge et nö pinge sees oleks, ning kui saan sed körvad külge siis ühendan ära ja korras?? teoorias teostatav, või tuleb körvad uued hankida vms..


viimati muutis Ruc 16.12.2012 15:04:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2012 17:58:15 vasta tsitaadiga

Ruc kirjutas:
12.12 postistuses näitasin sama linki ja panin ka aku koodid mis enda akult sain, aga jah, oleks vöind isegi varem mainida seda, ma ei tea mix seda ei teinud, mujalt kust abi otsisin mainisin seda esimese asjana... Halamist päris tekitada ei tahtnud kuid mul siiski vaja mingi lahendus leida,, aga kas on siis vöimalus et see ümmargusete elementidega aku ikkagi sobi mu arvuti külge, või on mul endiselt vaja leida renoveerimise vöimalus...

pilte enda akust lisada ma kohe ei saa, aga iseeneset on sama aku mis lingil ülemine ruudukujuline on (seebikarp andis otsad ja telefoni kaabel kadunud(loe: laps ära tassinud kusagile))

hmm ... see ümmarguste elementidega aku ei tohiks sobida / mahtuda sinu läpaka külge siiski ... kuid tont seda teab ...

EDIT: loodetavasti oled nende saitidega juba tutvunud ...
http://www.electronics-lab.com/articles/Li_Ion_reconstruct/
http://linux-7110.sourceforge.net/howtos/netbook_new/LIbattery/LIbattery.html
icon_wink.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2012 19:28:59 vasta tsitaadiga

Võin küll raskelt eksida aga olen siit sealt kuulnud, et kui lihtsalt elemente aku sees vahetada siis arvuti ikkagi võtab seda sülearvuti akut kui vanat. Kui aku see olev kontroller on korra tunnistanud aku kõlbmatuks siis seda olekut enam muuta ei saa, mis siis, et uus element. Mõne puhul tuli elemente nii vahetada, et aku sees kontroller ei jääks kordagi ilma toiteta. Aga võibolla see pole nii, et ärge seda tõepähe võtte. Ise uurinud, katsetanud ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2012 02:04:28 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Võin küll raskelt eksida aga olen siit sealt kuulnud, et kui lihtsalt elemente aku sees vahetada siis arvuti ikkagi võtab seda sülearvuti akut kui vanat. Kui aku see olev kontroller on korra tunnistanud aku kõlbmatuks siis seda olekut enam muuta ei saa, mis siis, et uus element. Mõne puhul tuli elemente nii vahetada, et aku sees kontroller ei jääks kordagi ilma toiteta. Aga võibolla see pole nii, et ärge seda tõepähe võtte. Ise uurinud, katsetanud ei ole.

see kehtib uuemate, brändi läpakate, akude kohta ... vanade läpakate akudel ei ole sellist kontrolli ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ruc
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2012




sõnum 17.12.2012 07:19:56 vasta tsitaadiga

täitsa asjalikud lingid olid, aitäh, aga sellest pideva voolu vajadusest. Millejärgi seda näeb, ära tunneb, et see kontroll on olemas või ei ole olemas...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2012 21:20:43 vasta tsitaadiga

Ruc ... kui su arvuti "viriseb", et aku on surnud ... siis on kontrollkiip "lukku" läinud ja tuleb uus aku osta. Kui arvuti ei "virise" aku peale kuid aku lihtsalt "ei kesta" siis enamasti "vanaduskontrolli" ei teostata ja võid rahulikult elemente vahetada.
... IMHO oli see sedasi... muidugi kui guugeldada aku elektroonika kontrollkiibi mudelit siis peaks täpsemat infot saama ...
(ma olen mõned aastad tagasi FSC Lifebook S seeria läpaka akusid taastanud, nendel küll sai seda rahulikult teha, samas mingi IBM'i ja uuema Delli akude elektroonika oli "lukus" ja seal polnud lihtsalt elementide vahetusest aibi.
selliseid "lukus" akusid "muugitakse" ka lahti, kuid see "muukimisprogramm" maksab päris palju ja ühe/kahe aku jaoks pole seda eriti mõtet osta.)

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 28.03.2020 19:58:00 vasta tsitaadiga

Lenovo X240 väline aku. Teatab et tuleb vahetada, kuna ei ole töökorras. Seisukord 0
Mis sellega ette võtta saaks?
Lahti võtta, sisse vaadata? Elemente vahetada? Kuidagi midagi kavaldada?
Uue ostmise jätaks viimaseks variandiks. icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 20:41:40 vasta tsitaadiga

muud teha polegi kui uus osta. küsi meelis63 käest. ma sain sisemise aku x240 le tema käest.


davad akud arvutitark ja datagate..

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 20:51:06 vasta tsitaadiga

ThinkPadidel on "targad" akud. Neid lihtsalt elemendi vahetusega ei elusta. Mõttekam uus/kasutatu osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 28.03.2020 21:32:04 vasta tsitaadiga

Betamax, selge thumbs_up.gif icon_cry.gif
laurx, sisemine aku on ok

_________________
Hapud viinamarjad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 22:12:36 vasta tsitaadiga

mäksivana kunagi seletas mulle akuelementide vahetusest miskit, ta ei oska?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2020 22:30:01 vasta tsitaadiga

lenovol on vaja caunterit nullida jms selle vahetusega seoses. lisaks on see, et x240 aku on üsna spetsiifiline, muidu on need 18650 elementidega.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Aku taastamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.