Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Ali express paki tagastus hiinasse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
User32
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2018




sõnum 21.01.2020 22:24:54 Ali express paki tagastus hiinasse vasta tsitaadiga

Tere!

Kas keegi teab mõnda soodsat võimalust kuidas aliexpressist tellitud kaupa (3.2kg) saata mõistliku hinnaga hiina tagasi? Hiinast siia saatmine oli küll ainult 50 USD aga siit hiina tagasi saatmist pole alla 150 eur õnnestunud kuskil saada. Keegi oskab midagi soovitada? Vaatan, et see sama firma ise, kes hiinast siia tõi 50 USD eest tahab siit hiina viimise eest 200 eur saada, et mis loogika seal on?

Et pmst siis tagastama on mõtet hakata alles 1000 eur ja üle? Kuna 200 eur puhul oleks saatmis kulu pmst sama mis tagasi saadav raha? Ja tollile makstud makse vist ka tagasi ei saa?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.01.2020 22:26:52 vasta tsitaadiga

miks tagasi saadad?
kui korras kraam, parselda maha icon_cool.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
User32
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2018




sõnum 21.01.2020 22:39:31 vasta tsitaadiga

Maha parseldamist kaalusin, aga samas huvitav oleks ikkagi teada ka tagasi saatmise kohta vastust. Maha parseldades ma vist garantiid/vastutust vms ei pea pakkuma? Lihtsalt use at your own risk ja läheb? Et kui nt ostja kasutab seda tootja poolt kirjutatud spekkide piires - aga nagu teada hiinat kus on kõik overrated - kui toode sellele vastu ei pea, siis olen ma kohustatud seda väljavahetama/parandama/hüvitama? Et siis pmst oleks parseldamne ka üks rahaline risk?

A-la et kui tootja lubab kasutada seadet nt 2kW võimsuse juures, aga nt reaalsus on see, et juba 500W juures sulab sissemistelt komponentidelt isoleer pealt maha ja lühis süütab tal maja põlema, kas siis ma oleks vastutav selle eest ?


viimati muutis User32 21.01.2020 22:40:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.01.2020 22:39:54 vasta tsitaadiga

kui eraisikuna müüd, siis pole mingit kohustust.
Nii müüki panedki.
Millega tegu üldse? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
User32
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2018




sõnum 21.01.2020 22:45:59 vasta tsitaadiga

Aga et siis ka pole kohustust kui seadme kasutamine ostjale otsest varalist kahju teeb? nt lühisesse läheb ja tulekahju tekitab?

Kui seade huvitab siis see on 2kW AC to DC toitekas, mis on lubatud spekkidest erinev, ja mis sellel põhjusel mulle endale kasutamiseks ei sobi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 21.01.2020 22:57:59 vasta tsitaadiga

müüa võid kasvõi sitta. Küll ostja leidub. icon_lol.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiku
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2010




sõnum 21.01.2020 22:59:36 vasta tsitaadiga

Kas Omnivat oled uurinud,natuke alla kilone pakk Hiina tagasi läks mul 16.50 ja tracking oli ka.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 21.01.2020 23:21:26 vasta tsitaadiga

Aga nõuavavad üldse tagasi? Dispute algatasid?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 23:29:08 vasta tsitaadiga

Omniva standardpakk Eestist Hiina on 13,22€ + 6,96€/kg (koos trackinguga)

Ehk siis Omniva kaudu läheks sul tagasi saatmine maksma ca 35€
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
User32
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2018




sõnum 21.01.2020 23:48:19 vasta tsitaadiga

heiku kirjutas:
Kas Omnivat oled uurinud,natuke alla kilone pakk Hiina tagasi läks mul 16.50 ja tracking oli ka.


Kui ma võtan sealt pakk ja vormista pakk e-teeninduses siis seal vali sihtriik all isegi ei näita hiinat. Et kuidas seda üldse valida?

Ja siis veel see ka,et enne müüa ütles enne kaupa saates, et toitekat ei saa läbi hiina posti saata kuna see pidavat ära konfiskeeritama selles leiduvate magnetiliste osade tõttu (kõike täpselt ei seletanud) ja küsis, et kas ta võib mõnda muud ettevõtet kasutada ja pmst pakkus mulle välja FedExi ilma, et oleks mult selle eest lisa tasu küsinud. huvitav kas eestist hiina tagasi saates ka samad piirangud kehtivad?

tsitaat:
Aga nõuavavad üldse tagasi? Dispute algatasid?

Ei ole veel, tulin enne uurima. Sest googeldades FedExeid ja muid tegelasi tundus tagastamine samakallis kui enne asi + transport + toll ja siis mõtlesin, et pole mõtet enne torkima hakata kui pole selge, et mis hinnaga ma tagastada saan. Et muidu nõme tunne veits kui võidan dispute ära ja siis selgub, et mul pole majanduslikult mõttekas seda 200 eur shipping feed maksta. Aga mida sa mõtled, et nõuavad üldse tagasi? Kas siis on variant, et maksavad niisama raha tagasi ja asja tagasi ei taha endale või mida sa täpsemalt mõtlesid? Siis pmst ju müüa maksaks peale - seda ma väga ei usu, et olakse nõus tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 23:48:21 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
müüa võid kasvõi sitta. Küll ostja leidub. icon_lol.gif

Sa pole ikka oma korralikku karmalaksu kätte saanud? Oota, küll tuleb icon_biggrin.gif

User32 kirjutas:
Tere!

Kas keegi teab mõnda soodsat võimalust kuidas aliexpressist tellitud kaupa (3.2kg) saata mõistliku hinnaga hiina tagasi? Hiinast siia saatmine oli küll ainult 50 USD aga siit hiina tagasi saatmist pole alla 150 eur õnnestunud kuskil saada. Keegi oskab midagi soovitada? Vaatan, et see sama firma ise, kes hiinast siia tõi 50 USD eest tahab siit hiina viimise eest 200 eur saada, et mis loogika seal on?
Et pmst siis tagastama on mõtet hakata alles 1000 eur ja üle? Kuna 200 eur puhul oleks saatmis kulu pmst sama mis tagasi saadav raha? Ja tollile makstud makse vist ka tagasi ei saa?

Tollimaksu tagasisaamine on väga keeruline. Kui oma aega hindad ja rohkem tagasisaatmisi koguneb siis õpid protseduuri ära(ei maksa täpsustusi küsida, ma pole ise seda veel viitsinud endale selgeks teha kuna tagastusvajadusi on liiga vähe olnud aga ,et on võimalik)
Transpordi osas - Hiina subsideerib(transpordikulude osalise katmisega) oma kodumaised tootjaid, et transport odav oleks ja välisturu kliendid telliks. Siit tagasi saatmine ongi paraku kallim.

EDIT3: Kui on vähegi mõistlik müüja ja tunnistab enda viga siis ta asja tagasi ei nõua. Hiinas paraku mu kogemusel see harv juhus.


viimati muutis Spezz 21.01.2020 23:51:22, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2020 23:48:43 vasta tsitaadiga

Vormistad postkontoris icon_idea.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 22.01.2020 23:35:39 vasta tsitaadiga

Võimalus on, et tagasi ei nõuta, eriti kui ei olnud see, mis tellisid. Amazon näiteks kui valesti saadab, siis tihti ei taha asja tagasi, sest see logistika ei tasu ära ennast. Eks ta olene suuresti asjast ja müüjast. Tootmine maksab ikka kopikad neile ilmselt. Ja ega need piirangud ju otseselt sinu mure ei ole. Kui nad tahavad asja tagasi saada, aga standardposti ei taha, siis võivad nad ju vahe kinni maksta.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 23.01.2020 15:17:43 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Hiid kirjutas:
müüa võid kasvõi sitta. Küll ostja leidub. icon_lol.gif

Sa pole ikka oma korralikku karmalaksu kätte saanud? Oota, küll tuleb icon_biggrin.gif

User32 kirjutas:
Tere!

Kas keegi teab mõnda soodsat võimalust kuidas aliexpressist tellitud kaupa (3.2kg) saata mõistliku hinnaga hiina tagasi? Hiinast siia saatmine oli küll ainult 50 USD aga siit hiina tagasi saatmist pole alla 150 eur õnnestunud kuskil saada. Keegi oskab midagi soovitada? Vaatan, et see sama firma ise, kes hiinast siia tõi 50 USD eest tahab siit hiina viimise eest 200 eur saada, et mis loogika seal on?
Et pmst siis tagastama on mõtet hakata alles 1000 eur ja üle? Kuna 200 eur puhul oleks saatmis kulu pmst sama mis tagasi saadav raha? Ja tollile makstud makse vist ka tagasi ei saa?

Tollimaksu tagasisaamine on väga keeruline. Kui oma aega hindad ja rohkem tagasisaatmisi koguneb siis õpid protseduuri ära(ei maksa täpsustusi küsida, ma pole ise seda veel viitsinud endale selgeks teha kuna tagastusvajadusi on liiga vähe olnud aga ,et on võimalik)
Transpordi osas - Hiina subsideerib(transpordikulude osalise katmisega) oma kodumaised tootjaid, et transport odav oleks ja välisturu kliendid telliks. Siit tagasi saatmine ongi paraku kallim.

EDIT3: Kui on vähegi mõistlik müüja ja tunnistab enda viga siis ta asja tagasi ei nõua. Hiinas paraku mu kogemusel see harv juhus.


Ma kunagi ammu, nii ligi 10 aastat tagasi suhtlesin tolliga maksude tagasisaamise osas USA-sse tagasisaadetud vale arvuti eest, siis läks kõik väga kenasti. Väga vastutulelik tollitöötaja seletas kenasti ära, et makstud summa oli tegelikult vaid käibemaks ja tollimaksu tol ajal selle eest ei võetud. Käibeka tagasisaamiseks tegin avalduse, lisasin kogu ostuprotsessi ja tagasisaatmise kohta käiva dokumentatsiooni ja kirjavahetuse müüja-firmaga, digiallkirjastasin ja saatsin kuhu kästi, varsti sain raha tagasi.

Mis meelde jäi sellest juhtumist oli see, et käibekat saab tagasi küsida ka hiljem, aga tollimaksu tagasisaamise taotluse esitamiseks on aega 3 kuud. Kui see korraldus pole nüüdseks muutunud, siis oleks mõistlik mitte aega viita sellega ja nõu küsida tolliametist.

Viisakale küsimisele saab väga meeldivaid ja vastutulelikke vastuseid.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2020 23:26:18 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Spezz kirjutas:
Hiid kirjutas:
müüa võid kasvõi sitta. Küll ostja leidub. icon_lol.gif

Sa pole ikka oma korralikku karmalaksu kätte saanud? Oota, küll tuleb icon_biggrin.gif

User32 kirjutas:
Tere!

Kas keegi teab mõnda soodsat võimalust kuidas aliexpressist tellitud kaupa (3.2kg) saata mõistliku hinnaga hiina tagasi? Hiinast siia saatmine oli küll ainult 50 USD aga siit hiina tagasi saatmist pole alla 150 eur õnnestunud kuskil saada. Keegi oskab midagi soovitada? Vaatan, et see sama firma ise, kes hiinast siia tõi 50 USD eest tahab siit hiina viimise eest 200 eur saada, et mis loogika seal on?
Et pmst siis tagastama on mõtet hakata alles 1000 eur ja üle? Kuna 200 eur puhul oleks saatmis kulu pmst sama mis tagasi saadav raha? Ja tollile makstud makse vist ka tagasi ei saa?

Tollimaksu tagasisaamine on väga keeruline. Kui oma aega hindad ja rohkem tagasisaatmisi koguneb siis õpid protseduuri ära(ei maksa täpsustusi küsida, ma pole ise seda veel viitsinud endale selgeks teha kuna tagastusvajadusi on liiga vähe olnud aga ,et on võimalik)
Transpordi osas - Hiina subsideerib(transpordikulude osalise katmisega) oma kodumaised tootjaid, et transport odav oleks ja välisturu kliendid telliks. Siit tagasi saatmine ongi paraku kallim.

EDIT3: Kui on vähegi mõistlik müüja ja tunnistab enda viga siis ta asja tagasi ei nõua. Hiinas paraku mu kogemusel see harv juhus.


Ma kunagi ammu, nii ligi 10 aastat tagasi suhtlesin tolliga maksude tagasisaamise osas USA-sse tagasisaadetud vale arvuti eest, siis läks kõik väga kenasti. Väga vastutulelik tollitöötaja seletas kenasti ära, et makstud summa oli tegelikult vaid käibemaks ja tollimaksu tol ajal selle eest ei võetud. Käibeka tagasisaamiseks tegin avalduse, lisasin kogu ostuprotsessi ja tagasisaatmise kohta käiva dokumentatsiooni ja kirjavahetuse müüja-firmaga, digiallkirjastasin ja saatsin kuhu kästi, varsti sain raha tagasi.

Mis meelde jäi sellest juhtumist oli see, et käibekat saab tagasi küsida ka hiljem, aga tollimaksu tagasisaamise taotluse esitamiseks on aega 3 kuud. Kui see korraldus pole nüüdseks muutunud, siis oleks mõistlik mitte aega viita sellega ja nõu küsida tolliametist.

Viisakale küsimisele saab väga meeldivaid ja vastutulelikke vastuseid.

Vägha 5+ infokild. Eks ta nii ole, et kui helistada siis saab tihtipeale head nõu. Mul paraku nendega pisike tõrge, paar esimest telefonikõnet olid nende poolt mõnitavad ja süüdistavad. Küllap sattusin lihtsalt vale inimese otsa siis.
Hiljem olen ka normaalseid kohanud aga üritan siiski suhtlust vältida kunagise mulje põhjal.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
User32
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2018




sõnum 16.03.2020 21:51:28 vasta tsitaadiga

Nüüd siis sain veast rääkides nii kaugele, et müüa on nõus kaupa tagasi võtma ja raha tagastama. Kas peaks vist raha tagastuse enne kauba tagastust küsima? Dispute kahjuks aegunud. Ja siis veel see, et müüa tahtis, et ma pakendile kauba väärtuseks märgiks 50$ juhul kui minult seda küsitakse. Et mida sellest arvata? See vist mingi maksupettus vms ma oletan? Et sel juhul oleks see viimane asi mida teha, sest kui ma vahele jäen siis läheb vist mul endal halvasti? Et siis peaks õige summa märkima anyways ja las siis müüa ise lakub enda haavu kui ta riigi valitsusele ei meeldi see õige summa...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Ali express paki tagastus hiinasse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.