Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ChiefCake
HV vaatleja
ChiefCake

liitunud: 23.10.2019




sõnum 05.12.2019 12:09:17 Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg vasta tsitaadiga



PRESSITEADE - Samsungi ja küberjulgeoleku ettevõtte CybExer Technologies tellitud uuringu põhjal kasutab iga teine Eesti inimene oma telefoni avamiseks sõrmejälge. Iga kaheksas inimene ei pea aga üldse vajalikuks oma telefoni lukustada ning seetõttu on kuni 160 000 elaniku isiklikud andmed küberkurjategijatele lihtne saak.

„Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

„Veelgi enam – kuna mobiiltelefonis hoitakse mitte ainult iseenda andmeid, vaid selle kaudu on võimalik ligi pääseda ka mobiilikasutaja lähedaste andmetele, on riskitsoonis elavate inimeste arv veelgi suurem. See on murettekitav kuna enda telefoni põhiline kaitsmine on tehtud inimeste jaoks väga mugavaks. Uutel tippmudelitel, näiteks Galaxy Note10 telefonil, on sõrmejäljelugeja peidetud ekraani sisse,“ lisas Aasma.

Uuringufirma Norstat läbiviidud uuringu kohaselt mõtleb siiski suurem osa inimestest oma andmete kaitsmisele ühel või teisel viisil. Kui sõrmejäljelugejat kasutab ligi pool ehk 48% vastanutest, siis populaarsuselt järgmine on PIN-kood, mille abil hoiab oma telefoni sisu luku taga 41% inimestest. Populaarsuselt järgmised autentimisviisid on parooli kasutamine (28%) mustri joonistamine (17%), näotuvastus (12%) ning silmaiirise skanneri abil autentimine (2%). Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood.

Lisaks selgus uuringust, et kaheastmelisest autentimist kasutab vaid 36% vastanutest ja 32% isegi ei teadnud, mida see tähendab.

„Uuring kinnitas seda, mida ise pelgasime, et väga paljud eestlased on andmelekete ja häkkimise ohvriks langenud, kuid siiski ei tea üle poole inimestest, milliseid vahendeid tehnoloogia pakub, et selliseid kulukaid ja tülikaid situatsioone vältida,“ rääkis Aasma. „Soovitus on kombineerida riist- ja tarkvaralisi lahendusi, et astuda üks samm veel edasi ning ainult sõrmejäljele või lihtsale salasõnale veel midagi lisada, olgu selleks siis andmete säilitamine Samsung Knox turvasüsteemi kaudu, erinevad paroolihaldurid või kas või tarkvara õigeaegne uuendamine. Iga teadlikult tehtud liigutus enda kaitsmiseks vähendab võimalust, et küberpätid teie privaatsele infole ligi pääsevad.“

Samsungi ja CybExeri tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringus osales Eestis 1021 18-64 aastast inimest. Uuring viidi läbi vahemikus 30.08 – 03.09.2019. Osalejatest 51% olid mehed, 49% naised ning 69% olid rahvuselt eestlased ja 31% muust rahvusest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 12:56:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood.


Kas mõnel telefonil saab puhtalt ainult sõrmejälge seadistada? Ikka küsib ju midagi backupiks, kas salasõna või PIN?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 13:11:17 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
tsitaat:
Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood.


Kas mõnel telefonil saab puhtalt ainult sõrmejälge seadistada? Ikka küsib ju midagi backupiks, kas salasõna või PIN?


Kui küsitluse küsimused olid sama umbmäärased ja mitmeti mõistetavad kui artiklis avaldatud tulemused, siis ei ole need just eriti usaldusväärsed icon_rolleyes.gif

Siin kohe tekib küsimus, et mida mõeldakse "mitme mooduse all" telefoni sisenemiseks? Kas seda, et lisaks sõrmejäljele on seadistatud ka PIN, parool või kujund/muster või seda, et telefoni sisenemisel küsitaksegi lisaks sõrmejäljele ka PIN-i, parooli või mustrit, st et kasutatakse topelt-autentimist telefoni sisenemisel?

Esimene on droidil alati olemas, sest sõrmejälge loetakse sekundaarseks autentimise vahendiks, kolm ülejäänut on primaarsed ja sekundaarset ei ole võimalik ilma primaarseta tekitada. Seega on seadistatud see 100% Androidi kasutajatel, kellel sõrmejäljega autentimine on seadistatud.

Topelt-autentimist telefoni sisenemiseks aga ei kasuta kindlasti kuigi paljud.

Ja kolmas võimalus on tegelikult veel - et mõeldakse selle all sõrmejälje ja PIN-i, parooli või mustri kasutamist vaheldumisi. Viimane on jällegi rakendatud 100% Androidi kasutajatest, kellel on sõrmejäljega autentimine aktiveeritud, sest droid küsib vaikimisi alati mingi ajavahemiku (vist ühe ööpeva?) tagant PIN-i, parooli või mustrit, kui peamiseks autentimismeetodiks on sõrmejälg.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:17:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.12.2019 13:13:07 vasta tsitaadiga

Sõrmejälg on üks ebaturvalisemaid viise sisse logimiseks/avamiseks.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 13:21:02 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Sõrmejälg on üks ebaturvalisemaid viise sisse logimiseks/avamiseks.
Sõltub sõrmejäljelugejast. Minu telefoni oma pole ühegi võõra sõrmega avada õnnestunud ja sõrmejälg lugeja peale pidama ei jää ning sensor on mahtuvustundlik, mitte optiline, nii et mustri näitamine talle ka ei mõju.
Ma ei ole silikoonist sõrmejäljendeid teha üritanud, et kas nendega õnnestub. Aga see on ka üsna ebarealistlik stsenaarium, et keegi seda üritaks. Vähemalt minu puhul.
Muide, ka telefoni ekraanile ei jää sõrmejälgi pärast korra taskus käimist ja korpuse kaitse on triibulise reljeefiga, nii et sealt ei saa ka jäjendit. Samas on jäljendist 3D silikoonkoopia tegemine kunst, mida oskavad vist ikka üsna vähesed. Sellise oskusega inimesed ei ole minu andmetest huvitatud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:24:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.12.2019 13:23:40 vasta tsitaadiga

Ma pean silmas seda, et sõrmejälge saab näiteks jõuga võtta. Parooliga on asi keerulisem
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 13:24:45 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma pean silmas seda, et sõrmejälge saab näiteks jõuga võtta. Parooliga on asi keerulisem
Võtab võib-olla aega rohkem, aga jõuga (või piisavalt mõjuva ähvardusega) saab selle ka kätte ju icon_rolleyes.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:26:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.12.2019 13:26:14 vasta tsitaadiga

No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega...
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 13:27:25 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega...


Aa, nojah... icon_rolleyes.gif Siis tuleb valida neid inimesi, kelle kõrval magad icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 14:32:03 vasta tsitaadiga

omal fp ja näotuvastus vaheldumisi, sõltuvalt kuidas telefon kätte juhtub. ja siis muidugi periooditi PIN.
Dogbert, capacitive lugeja puhul pole silikoonkoopiast tolku: https://mybroadband.co.za/news/security/265921-we-made-fake-fingerprints-to-try-fool-the-samsung-galaxy-s9-this-is-what-happened.html
niiet IMO korraliku lugeja puhul on fp turvalisem variant kui näiteks muster.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ADD
külaline






sõnum 05.12.2019 15:33:25 vasta tsitaadiga

Olen varem seda kirjutanud, aga ID-kaardi omanikud annavad kaardi taotlemisel enda sõrmejäljed. Seega EU raames on ametnikel võimalik su telefon ilma sinult luba küsimata sellega avada, selle legaalsuses ma kindel ei ole, aga vajadusel tehakse seda kindlasti - näiteks terrorismiohu puhul - hiljem lahendatakse juriidiline pool. Ütleme nii, et kui sa ei ole väga tähtis isik, siis keegi su telefoni sisu taga ei aja (üldiselt).
Kui politsei sunnib sind ilma kohtuotsuseta sõrmejäljega telefoni avama (näiteks kinnipidamise korral), siis see on illegaalne ja iseenesest korruptsioon. Kõige turvalisem variant on nt. hashiga krüptitud telefon. Hash jäta meelde või paiguta teise turvalisse seadmesse või teenusesse.
tagasi üles
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 15:38:57 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Janis kirjutas:
No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega...


Aa, nojah... icon_rolleyes.gif Siis tuleb valida neid inimesi, kelle kõrval magad icon_lol.gif


Meenutab vaidlust, mida juhtusin lugema, teemal, kuidas kaitsta autot varguse vastu.
Igasugu tehnilisi lahendusi on, kuid lõpuks tuleb keegi su juurde, näitab sulle pilti su lapsest ja sa annad talle oma parimate tehniliste vahenditega kaitstud Bentley võtmed.

Ehk siis kaitse ei saa kunagi olla täiuslik, see peab eelkõige tagama et:
- Andmetele ei saaks ligi sinu teadmata (kui sa tead, et seade läks siis vähemalt teoreetiliselt saaks teha remote wipe)
- Pingutus andmetele ligisaamiseks peab olema ebaratsionaalselt suur võrreldes andmete väärtusega (ei hakka keegi silikooniga möllama, et juhuslikust telefonist pilte kätte saada)

Keskmise kasutaja jaoks on sõrmejälg väga ok, eriti kui on kerge unega icon_lol.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 05.12.2019 15:44:04 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Dogbert[/b], capacitive lugeja puhul pole silikoonkoopiast tolku: https://mybroadband.co.za/news/security/265921-we-made-fake-fingerprints-to-try-fool-the-samsung-galaxy-s9-this-is-what-happened.html
niiet IMO korraliku lugeja puhul on fp turvalisem variant kui näiteks muster.

Ma arvasingi et ei ole, ta on ju isolaator. Aga aitäh arvamuse kinnituse eest.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2019 16:37:44 vasta tsitaadiga

mul on see klapiga nokia , mingi 6106 või sinnakanti, avan klapi ja avatud ongi. ei mingeid rasvaseid näpujälgi.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.12.2019 17:08:14 vasta tsitaadiga

USA-s võivat politsei sinu biomeetrilisi kaitseid seadme avamiseks kasutada, aga ei tohi kohustada sind avaldama parooli - biomeetrilise kaitsega seadmed on võimudele lihtsalt avatavad, parooliga kaitstud mitte.
Seaduse täpsustus tehti seoses terrorismivastase võitlusega, kus võimud võivad uuzi kaitsevahendid nagu sõrmejälje, silmaiirise, näotuvastuse jm seadme avamiseks kasutada aga seadus ei laienenud juba varasemast kasutusel olnud paroolikaitsele. Parool on muidugi ajalooliselt ka palju laiema kasutusega, näiteks seifide, hoiulaegaste, hoone-ruumide turvasüsteemid, pangaarve paroolid jm kasutusel.

Tahtes USA-s biomeetriliselt kaitstud seame sisu jätta enda teada, siis olenevalt valitud kaitsest tuleks esimesel võimalusel närida sõrmeotstelt nahk ära, torgata endal silmad välja või peksta nägu vastu seina piisavalt paiste.. või säästa end ja kasutada turvamiseks parooli icon_smile.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 05.12.2019 17:15:49 vasta tsitaadiga

Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.

Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oraff
Kreisi kasutaja
Oraff

liitunud: 04.09.2002




sõnum 06.12.2019 04:59:20 vasta tsitaadiga

Miskipärast meenub https://m.youtube.com/watch?v=WntMLJBrY2Q
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 06.12.2019 12:37:41 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.

Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile.

Näo järgi tuvastamine, kui seda ei tehta kolmemõõtmelist kuju tuvastava radariga, on väga ebatäpne, sõrmejäljega pole mõtet võrreldagi. Ka ei oska ma öelda, kuhu need näokuju andmed salvestuvad. Vähemalt Google Nexus ja Pixel seadmetel salvestatakse näpujäljed sõrmejäljelugeja riistvaras, nende väljalugemine sealt ei ole võimalik. Sõrmejäljelugeja ise ütleb telefonile, kas teda puudutava sõrme jälg on tema kogus olemas või mitte. Nii et lekkimine on välistatud.

https://support.google.com/pixelphone/answer/6300638?hl=en

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.12.2019 12:43:30 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.

Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile.
on sul kaamerad ikka kinni teibitud ja mikrofonid välja kougitud? accelerometrid ja gürod samuti töövõimetuks pekstud?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2019 13:00:07 Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg vasta tsitaadiga

ChiefCake kirjutas:
„Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.


Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele thumbs_up.gif

Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud icon_biggrin.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ADD
külaline






sõnum 06.12.2019 13:09:29 vasta tsitaadiga

tagasi üles
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 06.12.2019 15:08:34 Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
ChiefCake kirjutas:
„Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.


Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele thumbs_up.gif

Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud icon_biggrin.gif

Nagu ma nimetasin, sõrmejälg ei lähe telefonist välja, sest ta ei lähe välja isegi sõrmejäljelugejast endast.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 06.12.2019 16:24:55 Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele thumbs_up.gif

Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud icon_biggrin.gif


Paranoiline käitumine mille tõestuseks pole midagi, sobib pigem vandenõuteooriate ja muinasjuttude valdkonda.

Ja mis puutub jõusse siis jõuga saab kõik paroolid, näpujäljed, näotuvastused jne kätte.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2019 17:18:35 vasta tsitaadiga

Ignorantsus on edasiviiv jõud, aga keegi ei tea 100% mis bitid parasjagu mingis nutiseadmes jooksevad ja et pole olemas ühtegi soft või hard turvaauku mida kasvõi teoreetiliselt kasutada saaks.

100% tähendab siis et oled nõus oma elu peale kihla vedama ilma et midagi vastu tahaks.

Mis puutub jõusse siis pead subjektile füüsiliselt ligi pääsema. Kood aga skaleerub ja saad korraga kõiki mõjutada. Virtuaalselt.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.12.2019 17:31:52 vasta tsitaadiga

elukaz, kas sa oled mõelnud omale osta näiteks fooliummüts ja seda kandma hataka? mis moodi sa üldse elektroonilat saad kasutada, kui sinu meelest igalt poolt kõike mõjutatakse ja varastatakse? raha hoiad sukasääres padja all ja arveid käid tasumas kohapeal sulas ja maskiga?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.