Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2019 13:51:42 Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta vasta tsitaadiga


Kui sinul või tuttaval, sugulasel, maal vanaemal on veel Windows 7-ga arvuti, siis on varsti viimane aeg selle kasutamine ära lõpetada, sest Windows 7 operatsioonisüsteemi tugi Microsoftilt lõpeb 14. jaanuaril 2020. Kas seda ikka veel pikendatakse, pole teada, aga 2009. aastal lubati 10 aastat toodet toetada. Seega - kingi vana operatsioonisüsteemi kasutavale sõbrale või sugulasele uus arvuti, kui Windows 10 sinna enam peale ei lähe või õpeta kasvõi Linuxit kasutama.

Jaanuaris lõpetab Microsoft turvauuenduste ja tugiteenuste osutamise ka Eestis levinud operatsioonisüsteemile Windows 7 ja lisaks ka serverirakendusele Server 2008. Rakendused töötavad küll edasi, kuid uuendusi enam ei tule ning aegunud rakenduste kasutamine tähendab kasutajate jaoks suuremat turvariski - aina suuremat, kuna aja jooksul võidaks leida aina uusi turvaauke, mida keegi enam ei lapi.

Loe edasi: https://www.am.ee/Windows-7-tugi-lopeb

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.11.2019 22:44:39 vasta tsitaadiga

Kas vanad uuendused, mida pole veel peale lasknud, on peale nimetatud kuupäeva jätkuvalt saadaval või korjatakse need ka maha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2019 01:40:51 vasta tsitaadiga

Scott, Kõik seni väljastatud uuendused jäävad ülesse. Muudatus puudutab ainult uuendusi pärast 14.01.2020 kuupäeva. Kuigi olen üsna kindel, et firmadele ja erandkorras (nt mingi suurem pahavara levima hakkab vms) ka üldiselt väljastatakse uuendusi järgmised 3 aastat pärast seda kuupäeva. Ehk siis kuni 14.01.2023 saab Win7 mingil kujul veel turvauuendusi.

Põhjus on selles, et firmad saavad osta lisatasu eest toe kas 1, 2 või 3 aastaks veel ja olen üsna kindel, et see sisaldab ka uuendusi.
Iseasi kuidas eraisik neid uuendusi peale laseb. Tõenäoliselt tulevad need jätkuvalt .msu pakettidena aga nende hankimiseks tuleb teatud risk võtta, sest MS neid otse pakkuma ei hakka.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.11.2019 11:02:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scott, Kõik seni väljastatud uuendused jäävad ülesse. Muudatus puudutab ainult uuendusi pärast 14.01.2020 kuupäeva. Kuigi olen üsna kindel, et firmadele ja erandkorras (nt mingi suurem pahavara levima hakkab vms) ka üldiselt väljastatakse uuendusi järgmised 3 aastat pärast seda kuupäeva. Ehk siis kuni 14.01.2023 saab Win7 mingil kujul veel turvauuendusi.

Põhjus on selles, et firmad saavad osta lisatasu eest toe kas 1, 2 või 3 aastaks veel ja olen üsna kindel, et see sisaldab ka uuendusi.
Iseasi kuidas eraisik neid uuendusi peale laseb. Tõenäoliselt tulevad need jätkuvalt .msu pakettidena aga nende hankimiseks tuleb teatud risk võtta, sest MS neid otse pakkuma ei hakka.

Oletamise asemel võiks julguse kokku võtta ning Google & MS-i lahti teha. icon_cool.gif

Kõik puust ja punaselt firmadele lahti selgitatud - kes saab ja kes ei saa.
Ning kes saab siis milliste rahade eest saab.

Kaks pilti sellest ametlikust jutust:



Link ise siis neile kes ise otsida ei viitsi või ei oska otsida... beer_yum.gif icon_cool.gif
FAQ about Extended Security Updates for Windows 7
Applies to: Windows 7Windows 7 Enterprise ESUWindows 7 Professional ESU
https://support.microsoft.com/en-us/help/4527878/faq-about-extended-security-updates-for-windows-7
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 24.11.2019 16:06:23 vasta tsitaadiga

Sellega seoses lõpeb ka ID-tarkvara tugi windows 7-le. Kas seda kuupäeva on ka kuskil välja öeldud?
Kui kedagi peaks huvitama siis võiks proovida:
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/kuidas-praegu-windows-7-tasuta-ja-legaalselt-windows-10-ks-muuta/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2019 16:40:12 Re: Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Kui sinul või tuttaval, sugulasel, maal vanaemal on veel Windows 7-ga arvuti, siis on varsti viimane aeg selle kasutamine ära lõpetada, sest Windows 7 operatsioonisüsteemi tugi Microsoftilt lõpeb 14. jaanuaril 2020. Kas seda ikka veel pikendatakse, pole teada, aga 2009. aastal lubati 10 aastat toodet toetada. Seega - kingi vana operatsioonisüsteemi kasutavale sõbrale või sugulasele uus arvuti, kui Windows 10 sinna enam peale ei lähe või õpeta kasvõi Linuxit kasutama.
jooksul võidaks leida aina uusi turvaauke, mida keegi enam ei lapi.


minul on töös veel vägagi eksootilised masinad, nagu 2003, nt4 terminal, winn95 jne. sest kui asi töötab, siis ta töötab ja täidab oma ülesannet. mis puudutab turvaauke, siis windows ongi üks suur turvaauk, ja mida versioon edasi, seda suuremaks põhjatumaks auguks see muutub. 10 on pmst juba kuristik, ei taha mõeldagi, mis käkk see järgmisena tulla võib.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001




sõnum 26.11.2019 12:39:38 vasta tsitaadiga

No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2019 19:41:03 vasta tsitaadiga

Meil haiglas tiksub pool osakonda kahetuumaliste Celeronide ja Windows 7 peal. Olen toe lõppemise osas positiivselt meelestatud; ehk uuendatakse lisaks tarkvarale ka riistvara.
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 171
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 26.11.2019 21:28:32 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)

Et microsoft kinkis kõigile win 7 kasutajatele tasuta win 10? Piiratud aja jooksul oli võimalik tasuta upgradeda win 10-le ja siis sai uue legaalse digitaalse võtme. Peale seda võimalik clean install digitaalse võtmega.

Kes vaevus lugema siis paar posti üleval pool.
wex kirjutas:
...
Kui kedagi peaks huvitama siis võiks proovida:
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/kuidas-praegu-windows-7-tasuta-ja-legaalselt-windows-10-ks-muuta/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
Kreisi kasutaja
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.11.2019 21:52:20 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)

On ikka veel võimalik aga mitte nii lihtsalt....

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001




sõnum 27.11.2019 10:17:19 vasta tsitaadiga

täpselt nii nagu ka wex andis juhised, olen viimase paari kuu jooksul oma kümmekond masinat ära uuendanud - kõigil peal tiksumas W10 v1909 versioonina!
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Manivald
HV kasutaja
Manivald

liitunud: 28.10.2005




sõnum 27.11.2019 13:47:46 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
täpselt nii nagu ka wex andis juhised, olen viimase paari kuu jooksul oma kümmekond masinat ära uuendanud - kõigil peal tiksumas W10 v1909 versioonina!

Mul ka sama - hunnikute kaupa seitsmelt kümnele üle viidud. Vaid vahel harva on riistvara nii kusine, et tuleb muu lahendus leida (st. poodi minna)
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 14:02:45 vasta tsitaadiga

huvitav kas arvutis midagi teha ka kannatab, kui 10 selga panna, mingi kahetuumaline mis xpeega koos oleks nagu rakett kukkus 10 nega lausa kooma, mälu poolteist giga (xp 125m) läinud, prose vehkis 10 minutit midagi teha, jne jne. ühesõnaga rämps.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 27.11.2019 14:05:17 vasta tsitaadiga

Peale seda, kui olen sugulaste uutel arvutitel win10 seadistanud ja sealjuures kõvasti kirunud ja päevi aega kulutanud, siis plaanin enda masinad Win10-st nii kaua eemal hoida, kui võimalik.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001




sõnum 27.11.2019 16:00:05 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Peale seda, kui olen sugulaste uutel arvutitel win10 seadistanud ja sealjuures kõvasti kirunud ja päevi aega kulutanud, siis plaanin enda masinad Win10-st n kaua eemal hoida, kui võimalik.
No Su enda masinad (profiilis i7 ja i5) jooksutavad W10 küll kenasti ära...

RCC kirjutas:
huvitav kas arvutis midagi teha ka kannatab, kui 10 selga panna, mingi kahetuumaline mis xpeega koos oleks nagu rakett kukkus 10 nega lausa kooma, mälu poolteist giga (xp 125m) läinud, prose vehkis 10 minutit midagi teha, jne jne. ühesõnaga rämps.
C2D ülemise otsa masinad, millel vähemalt 4GB ram-i jooksutavad SSD-ga W10-ne ära aga mingisugusekski mängimiseks peaks vähemalt GTX 1050 või samaväärne Radeon sees olema. Tuttava masinal sai proovitud (E8500)! Siiski nii c2d kui ka esimese ja teise põlvkonna i3-ed, i5-ed või i7-ed jäävad nüüdseks juba vanakooli masinateks.
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 27.11.2019 16:44:40 vasta tsitaadiga

silicoid: küsimus pole perfis, vaid et mulle üldse ei meeldi Win10 GUI ja seadistamine.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013




sõnum 27.11.2019 17:05:02 vasta tsitaadiga

Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 17:38:33 vasta tsitaadiga

Reaper, selle häda tuleneb sellest, et kuni W10'ni on lihtsalt liiga ära harjutud vanematega mis olid väga sarnased.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 18:10:22 vasta tsitaadiga

6kantv6ti kirjutas:
Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.
Ja aina rohkem selliste probleemide otsa satud. Peagi ei tee keegi enam muud tarkvara ka mis W7 peal toimiks.
Ainult UI pärast mitte upgradeda on ikka päris naljakas. Palju sa seda OSi UId üldse näed? See ei ole tõesti kõige õnnestunum. Kuid ei midagi katastroofilist. Ja no väga harva kui üldse selle UI'ga kokku peab puutuma. Kasutad ju ikka rakendusi millega midagi teha on.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 18:29:39 vasta tsitaadiga

6kantv6ti kirjutas:
Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.

Kasuta seda, et sellest unsupported teatest lahti saada: https://github.com/zeffy/wufuc
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 19:21:23 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
masinad Win10-st n kaua eemal hoida, kui võimalik.
No Su enda masinad (profiilis i7 ja i5) jooksutavad W10 küll kenasti ära...
ka esimese ja teise põlvkonna i3-ed, i5-ed või i7-ed jäävad nüüdseks juba vanakooli masinateks.[/quote]

Siin on asjast natuke valesti aru saadud, OS-I kontsept ei ole mitte see, et teda peab olema hästi palju ja kui mul on 128x16 prosetuuma, siis pisvinn võib seal vabalt laamendada - ei arvuti ja süsteem on ikka ennekõike mu enda huvde (rakenduste) töötamiseks. st võtma minimaalselt ressurssi ja hakkama saama minimaalse konfiga, isegi kui vaja on tuumateadust teha. ms pisvinni ülesehitus on juba algusest saati kööbakas, ja hilisemad versioonid sisaldavad täpselt neidsamu vigu pluss siis nendele vigadele on külge poogitud üüratult suur hulk rämpsu + mingisugused lakkamatud pingutused shelli tuunimisel, mis lõpeb arusaamatu käkiga - kuid ressurssi võtab mehemoodi. töö tegemise kiirus ja funktsionaalsus aga vastupidi kannatab. - w10 puhul on see muutunud pea olematuks. viimane funktsionaalseim on 2000

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.11.2019 23:08:11 vasta tsitaadiga

Eks tuleb ka rauaga vaikselt ajaga kaasa minna. Mulle ka W10 UI algul absull ei meeldinud, olin pikalt 7 peal edasi. Proovisin isegi vahepeal kuu aega 10-t (et ehk saab ikkagi vägisi armsaks) ja kolisin 7-le tagasi. Nüüd siiski juba mõni aeg 10 peal olnud ja olen nii harjunud, et enam 7 otseselt taga ei nuta. Tuleb aru saada, et ega keegi aega tagasi ei keera ja su vastu puiklemine kedagi ei huvita. Endal on lihtsalt suurem ja veel valusam hüpe, kui mingi hetk siiski kolima pead, kuna uuem raud vana OS-i lihtsalt ei toeta.

Mäletan, et 95(OSR2) > 98(SE) > XP > 7 installid (ME, Vista ja 8(.1) jäid minu jaoks isiklikult täiesti vahele, kuigi eks teistele toe pakkumiseks muidugi näppida tuli; NT4/2k kasutasin ainult töömasinates) on kõik omajagu rohkem kettaruumi õginud. Samas andmekandjad on ka sama raha eest mahukamaks muutunud, so what? RAM-i õgimine? Panin just eile oma kodukasti 32 giga asemele mobo max toetatava 64, sest see 200 (32 müügist veel ~100 tagasi ka) ei ole ju eriline summa, mille pärast mingeid unexpected erroreid kannatada. SSD pealt HDD peale ei läheks enam never tagasi. Paariteraseid pean veel natuke liiga kirveks, aga ootan juba ammu, et HDD ka ladustamise rollist täiesti välja visata saaks.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kreisa
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2008




sõnum 28.11.2019 00:15:21 vasta tsitaadiga

Classic Shell / Open Shell aitab start menüü "normaalseks tagasi"
https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
Kiirem, seadistatavam.


Kuigi jah, W10 konfimise GUI-ga on endiselt paras ikaldus, pooled menüüd uuel põhjal, pooled uuel, vahel pole just lihtne leida õiget kohta.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.11.2019 01:01:29 vasta tsitaadiga

Teise poolega nõus, esimesega on pigem nii, et ega praktiliselt ei kasutagi start menüüd. Enimkasutatav kraam on taskbarile pinnitud ja muu leiab "Win" vajutades ja kirjutama hakates kiiremini. Start-nuppu ma kasutan hiire paremaga palju rohkem kui vasakuga (kui win+x asemel on mugavam hiirt pruukida). Classic shell'i ja muid analooge sai proovitud, kui Win 8 oma tüütu start menüüga tuli, peamiselt teistele soovijatele installides. Hetkel ei näe pointi ise pruukida. Kasutusharjumus on muutunud. Win+X > us/uu/ur on ka juba nii käe sees.

Tuli täitsa lambist meelde, et ma kolisin 2017 kevadel isikliku lauaka 7-lt 10-le. Läpaka paar kuud hiljem.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.11.2019 01:59:22 vasta tsitaadiga

Ma ei oska öelda kas W10 start menüü on kohutav või mitte. Ma pole seda iialgi kasutanud. Kõik leiab üles stiilis vajuta "win" nupp ja siis kirjutad "device manager" näiteks. Või "environment variables".

Kasutan maksimaalselt kümmet programmi, mis on ilusti desktopil. Igapäevased programmid on pinnitud tarkbarile. Ja kui on erakordne juhus ja vaja kord aastas mingit imeprogrammi kasutada siis jällegi win nupp ja "imeprogramm".'

W7 kasutajad aidake mõista, miks W7 startmenüü vajalik on? Tooge konkreetseid näiteid mida start menüüst igapäevaselt taga otsitakse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.