Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 418, 419, 420  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2019 21:57:22 vasta tsitaadiga

rex, Nii ta on jah. Hetkel olen Win10 stabiilsusega rahul ja olen kõik uuendused edasi lükanud. Feature 365 päeva ja security 30 päeva vms. Lisaks Windows Update teenus kinni.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 09.10.2019 21:58:39 vasta tsitaadiga

Pigem tasuta softi hädad, testida ei viitsi keegi saaks aga arendada ja featuure külge pookida.
Kedagi väga ühilduvus ei huvita. WIN buildid on ca 6 kuud ennem väljas kui tavakasutajale selge aetakse.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala1
Kreisi kasutaja
kala1

liitunud: 02.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2019 22:38:08 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Ehk ei tasu toimivat asja torkida (win update).

see hiljutine suuremat sorti win surus ennast jõuliselt peale icon_smile.gif

_________________
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 10.10.2019 09:45:17 vasta tsitaadiga

helpless kirjutas:
Mul paneb FF jumala tuimalt ennast täiesti kinni. Ei mingit veateadet ega midagi. No mida helli.....!!


Mul emal oli paar uuendust (W10 oma) tagasi sama jama. 2 nädalat pidi nutiseadmega asju ajama niipalju kui võimalik.
Peale järjekordset W10 uuendust läks korda jälle.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 09:50:04 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
Pigem tasuta softi hädad, testida ei viitsi keegi saaks aga arendada ja featuure külge pookida.

Üpris tõsi. Kas keegi siit kasutab neid taskuid ja kontosid jms kellasid-vilesid uutes Firefoxides? Pole veel kohanud inimest, kes seda teeks...
Kusagilt Firefox Light versiooni pole saada, kus kogu see jama välja roogitud on? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.10.2019 10:10:08 vasta tsitaadiga

Sama versioon FF nii installitud kui portable versioon. Esimene läheb ootamatult kinni, teine on raudnael. Tõsi, sisse on logitud eri kontodega.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 10:38:32 vasta tsitaadiga

Pole kontot, pole probleemi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 10.10.2019 10:53:30 vasta tsitaadiga

Peab, hoian eri seadmete vahel sünkroonis.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 11:28:26 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Pigem tasuta softi hädad, testida ei viitsi keegi saaks aga arendada ja featuure külge pookida.

Üpris tõsi. Kas keegi siit kasutab neid taskuid ja kontosid jms kellasid-vilesid uutes Firefoxides? Pole veel kohanud inimest, kes seda teeks...
Kusagilt Firefox Light versiooni pole saada, kus kogu see jama välja roogitud on? icon_neutral.gif

Need on jah elumõttetud lisad mida väga vähesed kasutavad. Mis mind eriti häirib, et kasutajaliideses puudub võimalus neid lisasi välja lülitada. Need on täiesti nähtamatud taustal. Peab kasutama nt CCleaner vms, et need süsteemilisad välja lülitada. Ma pole vaadanud eri versioone aga olen kindel, et kõigil on mingi komplekt neid lisasi kaasas. Samas need peaks saama kustutada %ProgramW6432%\Mozilla Firefox\browser\features kaustast. Nightly puhul näitab seal hetkel neid:

"C:\Program Files\Mozilla Firefox Nightly\browser\features\screenshots@mozilla.org.xpi"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox Nightly\browser\features\webcompat@mozilla.org.xpi"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox Nightly\browser\features\webcompat-reporter@mozilla.org.xpi"
"C:\Program Files\Mozilla Firefox Nightly\browser\features\formautofill@mozilla.org.xpi"
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 13:02:02 vasta tsitaadiga

Kas mõnel on jamad ka selliselt alles, kus tehti puhas install ja seejärel konfiti nullist uuesti (sh. ka sisselogimine) - st. ei eksisteeri mingeid confifaile vanast, jne. ?
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 16:48:49 vasta tsitaadiga

Google otsingu tulemuses Domain Icons?
Mingi uuendusega tuli see jura Firefoxi?
68.1.0esr (64-bitine) linux

E: panin FF kinni ja uuesti käivitades olid kadunud? mis toimub? mingi lisa võtab võimust?
viimati panin Enhancer for YouTube™
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2019 17:25:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kas mõnel on jamad ka selliselt alles, kus tehti puhas install ja seejärel konfiti nullist uuesti (sh. ka sisselogimine) - st. ei eksisteeri mingeid confifaile vanast, jne. ?

Ma olen mõnel kuulnud selliseid asju, et puhas install, null profiil ja paneb pange aga raske uskuda, et see on FF süü. Pakun, et OS, ebastabiilne mälu OC või mingi taustal jooksev programm. Võimalusi on palju.
Minu puhul oli jah eksisteeriva profiili ületoomine probleemiks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2019 12:27:01 vasta tsitaadiga

Firefox võiks oma selle sisselogimise süsteemi sellise valikuga teha, et launchil korra küsib ja kui dialoogi sulged, siis rohkem ei küsi ja saad ise mingist võtmepildist vm. menüüst sisse logida.
Ma kasutan ühe kihina seda pw manageerimiseks, ent peamisena on muu kasutusel ja tüütu kui seda kihti kasutada vaja pole ning dialoog pidevalt ette hüppab icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2019 16:00:12 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
helpless kirjutas:
Mul paneb FF jumala tuimalt ennast täiesti kinni. Ei mingit veateadet ega midagi. No mida helli.....!!


Mul emal oli paar uuendust (W10 oma) tagasi sama jama. 2 nädalat pidi nutiseadmega asju ajama niipalju kui võimalik.
Peale järjekordset W10 uuendust läks korda jälle.
Mul tekkis Oktoobri keskel nightly-s samasugune viga (v71), enne seda jooksis väga stabiilselt. Kui vanema versiooni peale panin oli jälle stabiilne, aga nii kui taustal end jälle uueks tõmbas hakkas pärast restarti jamama. About:chashes on tühi ja event viewer ei anna ka mingit märki firefoxist, lihtsalt kaob kinni suvalisel hetkel. Refreshi proovisin, lasi browseri puhtaks ja taagstas ise enamuse pluginaid ja bookmarke, kuid mingit märkimisväärset vahet sellest ei tulnud.
OC või muud windowsi muudatust süüdistada pole vaja, need on samad püsinud. Eile uuendas end 72 peale, eks näis kas muutus uuesti stabiilseks või pean jälle backupist hakkama vana versiooni taastama.

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2019 18:19:57 vasta tsitaadiga

Firefox 70 Lõppversioon nüüd saadaval!
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all.html
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/

Allalaadimislingid:
Ingliskeelne - Windows
Ingliskeelne 64bit - Windows
Ingliskeelne - Mac
Ingliskeelne - Linux
Ingliskeelne 64bit - Linux

Eestikeelne - Windows
Eestikeelne 64bit - Windows
Eestikeelne - Mac
Eestikeelne - Linux
Eestikeelne 64bit - Linux

Ingliskeelne ESR - Windows
Ingliskeelne ESR 64bit - Windows
Ingliskeelne ESR - Mac
Ingliskeelne ESR - Linux
Ingliskeelne ESR 64bit - Linux

Eestikeelne ESR - Windows
Eestikeelne ESR 64bit - Windows
Eestikeelne ESR - Mac
Eestikeelne ESR - Linux
Eestikeelne ESR 64bit - Linux

Ingliskeelne - 64bit Windows MSI
Ingliskeelne - Windows MSI
Eestikeelne - 64bit Windows MSI
Eestikeelne - Windows MSI

http://www.mozilla.org/en-US/firefox/70.0/releasenotes/
https://www.ghacks.net/2019/10/22/firefox-70-0-release-information/
https://developer.mozilla.org/en-US/Firefox/Releases/70

Peamised uuendused ja muudatused:

* ESR 60 toe lõpp. Selle asendab nüüd ESR 68.
* Firefoxi konto ikoon ja menüü tööriistaribal.
* Aadressirea muudatused: läbikriipsutatud luku ikoon mitte HTTPS saitide jaoks. Varasem roheline luku ikoon on nüüd hall.
* Kui veebileht kasutab geolokatsiooni kuvatakse aadressiribal indikaator selle kohta.
* Kiirem Javascript (kuni 8% lehe laadimise kiiruse kasv).
* Webrender tugi kiirema lehtede laadimise jaoks ka Inteli integreeritud graafika kasutajatele 1080p või väiksema reso peal Windowsis kui arvuti ei jookse aku pealt. Nvidia ja AMD graafikakaartide omanikele on Webrender juba sisselülitatud alates versioonist 67 ja 68 vastavalt v.a aku pealt jooksvadseadmed ja muud OS-id : https://wiki.mozilla.org/Platform/GFX/WebRender_Where
* Sisseehitatud Firefoxi lehed (enamus) jälgivad nüüd süsteemi teemat (Dark Mode) juhul kui see on sisselülitatud.
* Sotsiaalmeedia jälgimise kaitse mis blokeerib leheülesed küpsised on nüüd osa üldisest jälgimiskaitsest. Varem oli see kasutusel ainult Strict/Range kaitse korral.
* Privaatsuskaitse raport konsolideerib nüüd andmed mitmetest allikatest. about:protections
* Lockwise paroolihalduri täiendused nagu sisselogimiste ja salasünade sünkroonimine, integreeritud teadaanded kui mõni salasõna on lekkinud kuskil (Firefox Monitor) ja salasõnade generaator.
* Turvaparandused.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2019 19:12:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

* Sisseehitatud Firefoxi lehed (enamus) jälgivad nüüd süsteemi teemat (Dark Mode) juhul kui see on sisselülitatud.

Ma tahaks just seda välja lülitada. Las windows kasutab dark themet aga ff olgu valge. Vali mis themet tahad aga ikka on tal tume taust.....

Kas seda saaks kuidagi välja lülitada ilma windowsi sätet muutmata?


EDIT: leidsin lahenduse: about:config tuleb lisada üks integer väli nimega ui.systemUsesDarkTheme ja väärtusega 0
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2019 20:52:35 vasta tsitaadiga

Osiris, Osa lehti minul Nightly's igatahes seda sätet ei järgi vaikimisi. Kuigi kasutan Dark Theme nii OS's kui ka brauseris, siis 9tk 38st ei austa seda:

about:buildconfig
about:cache
about:checkerboard
about:credits
about:debugging
about:plugins
about:serviceworkers
about:sync-log
about:webrtc
about:welcome
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 24.10.2019 22:22:52 vasta tsitaadiga

Jube harjumatu on chrome pealt yle tulla firefoxi, mida ma olen võitnud või kaotanud selle sammuga?
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2019 22:38:01 vasta tsitaadiga

PJT, No peamine küsimus on, et miks sa selle sammu astusid? Mis sind kroomi juures häiris?

Firefoxi eelised on väiksem ressursikasutus (RAM), parem andmete privaatsus ja võimalus asju rohkem oma käe järgi seadistada kui mingi vaikimisi säte ei meeldi.
potentsiaalne miinus on ühilduvusprobleemid mõnedel lehtedel mis on optimeeritud kroomi jaoks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 24.10.2019 23:15:54 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
PJT, No peamine küsimus on, et miks sa selle sammu astusid? Mis sind kroomi juures häiris?

Firefoxi eelised on väiksem ressursikasutus (RAM), parem andmete privaatsus ja võimalus asju rohkem oma käe järgi seadistada kui mingi vaikimisi säte ei meeldi.
potentsiaalne miinus on ühilduvusprobleemid mõnedel lehtedel mis on optimeeritud kroomi jaoks.


A ma ise ei tea ka miks ma seda tegin icon_biggrin.gif aga see mida ma märksin on see, et FF blokeerib jälitajaid. kroom seda vist eriti ei teinud

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2019 23:58:48 vasta tsitaadiga

Chrome on räige spy-ad-jne.ware reaalselt. Firefox on võtnud hea suuna.
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2019 12:47:25 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Chrome on räige spy-ad-jne.ware reaalselt. Firefox on võtnud hea suuna.

Ei ole. Täna just 70. versiooni installides avastasin, et nüüd veel üks huvitav default linnukesega koht tekkinud.
"Allow Firefox to install and run studies" icon_confused.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2019 14:25:33 vasta tsitaadiga

Betamax, Ja see on tõestus sellest, et chrome ei kogu rohkem andmeid või tõestus sellest, et mozilla on spyware?
Võibolla tasuks enne paar minutit lugeda millega tegu on üldse: https://support.mozilla.org/en-US/kb/shield
Mida kogutakse ja miks: https://www.mozilla.org/en-US/privacy/firefox/#health-report

Muidugi ma eelistaks, et kõik oleks default off ja opt-in aga vähemalt erinevalt mõnest teisest tarkvarast (mkhmm....win10) ei lülitata seda jälle sisse kui sa selle korra juba välja oled lülitanud ja sul lastakse see täielikult kinni keerata. Firefox pole ideaalne. Ükski tarkvara pole aga mina suhtun sellesse kui lesser of evils. Vahel nad teevad lihtsalt lolle disainiotsuseid nagu järjekordne logo muutus, bugid nagu armagaddon jne aga üldiselt on tegu siiski kombinatsiooniga kõige privaatsemast, turvalisemast ja kiiremast brauserist. Chrome võib olla kohati veidi kiirem aga kaotab privaatsuses. Mõni teine võib olla privaatsem või turvalisem aga ükski ei kombineeri neid featuure päris nii hästi kui Firefox teeb säilitades oma eelise milleks on kohaldatavus. Paranoilisem kasutaja saab oma Firefoxi veel rangemaks confida ja kõik sätted paika panna nii, et keegi peale tema neid muuta ei saa.

Minul pole vähemalt viimase aasta jooksul enda seadmetel olnud vajadust midagi peale Firefoxi kasutada. Samas ma pole seda ka pushinud teistele peale. Kui ma ikka näen, et inimene kasutab Chrome ja see on mingil x põhjusel tema raual kiirem kui Firefox (peamiselt Firefoxi konservatiivse default confi tõttu RAM kasutuse osas), siis ma ei hakka Chrome seetõttu maha laskma.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2019 14:31:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Betamax, Ja see on tõestus sellest, et chrome ei kogu rohkem andmeid või tõestus sellest, et mozilla on spyware?

Ei, see on lihtsalt tõestus sellest, et Firefox liigub samas suunas Chrome'iga.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2019 18:20:00 vasta tsitaadiga

Betamax, Lol ok siis. Definitive proof confirmed icon_lol.gif
Mitte et rapid release scedule tulek alates v5-st või webextensionite peale minek alates v57-st poleks juba piisavad vihjed olnud sarnasusest. Aga ju siis mitte - väike linnuke seadetes mis on kindel tõestus, et Firefox kopeerib Chrome thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 378, 379, 380 ... 418, 419, 420  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.