Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 419, 420, 421 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.09.2019 12:19:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ei tea, aga loodetavasti jääb muu maailm sellest veast puutumata icon_biggrin.gif

Ära ela helesinistes unistustes ja tule Maa peale tagasi sealt Marsilt või Veenuselt. icon_cool.gif

See viimatiavastud probleem möllab tükk aega juba tegelikult ning on varjatult olemas pmst. kõikides Windows 10-ga masinates.

1. Viga on palju tõsisem - hämmastav, et seda keegi ei oska näha või ei oska mõõta seda kas ja kuidas millistel reaalseltel kiirustel protsessor parajasti töötab või ei tööta.
2. Ehk siis kui vanasti klokkis Windows 10 videot, siis nüüd klokib Windows 10 hoopis protsessorit.
Ning selle tulemusena on olukord - kui protsessor vastu ei pea siis selle tulemusena on protsessor kas poolkutu või siis päris kutu. icon_cool.gif
- Minu enda viimase kuu "saak" on siis - selle probleemi tõttu:
üks poolpidune i7 - lauaarvutist ning surnud i7 prosadega kaks sülearvutit.

3. ja nagu öeldud saab seda probleemi avastada ainult siis kui on tegemist reaalse töökiiruse mõõtmisega.
See mida näitab Windows 10 enda Control Paneli all on "udu".

Reaalne näide:
Control Paneli all kena kiri: prosa kiirus: 3500, kuid tegelikkus: 4200 ja mida siis õnnetu jahutus ära ei suutnud jahutada.
Windowsi vahetus: kohe kiirus vajalik, õige: 3500.
------------
Ja kui tegin reaalse kiiruse mõõtmise teste (nii Inteli kui AMD-ga) , siis "parimal juhul" oli arvuti töötamine "audis mõne minutiga". icon_cool.gif
Ja kui panin peale Windows 10 mõne teise variandi, siis see probleem oli ka koheselt kadunud.
nüüd "tore pilt" kuidas Windows 10 kõik "auti lööb" oma tobeda "targa sisseehitatud klokkimisega". icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 18.09.2019 12:43:56 vasta tsitaadiga

tahanteada jutt on täielik jama.
nii igaks juhuks kui keegi tahab arvata, et see on asjalik.

edit:
windows oskab protsessori takti reguleerida küll aga seda windowsi kaela ajada on väga lühinägelik. piirid ja seaded pannakse paika bios/uefi tasemel prose tootja antud andmete baasil ja mingil määral ka emaplaadi tootja äranägemise järgi. kui ise midagi näppima ei lähe, siis need ka nii on. windowsile antakse võimalus neis ettenähtud piirides prose tööd juhendada ning seda juhivad suuremalt jaolt draiverid ja/või prose tootjate abiga loodud voolutarbeseadete profiilid, mitte windows ise. ülekellamisega sel tasemel ei tegeleta.

prose taktsagedus ei ole staatiline asi vaid dünaamiline ja selle juhtimine liigub viimaste protsessorite põlvkondadega tarkvaralisest (mitte ainult operatsioonisüsteem vaid ka uefi/bios) poolelt tagasi riistvaralisse külge. seda lihtsal põhjusel, et rauale lähemal seda majandades on võimalik taktsagedusi juhtida vehtumalt ja kiiremini (me räägime siin mikrosekunditest - intel skylake ja uuemates räägib 20-30ms ja amd ryzen 3000 seeria juures 1ms lõikes takti valimisest).

prose jahutuse võimekus on eraldi teema. protsessorid ei sure kuumusesse juba pikki aastaid, halvemal juhul toimub lihtsalt throttle ehk taktsageduse vähendamine. seda on ka kaasajal praktiliste katsete varal korduvalt ja korduvalt näidatud.

windowsi näidatav taktsagedus ei ole enamikus kohtades reaalajas monitooritud ja seega kasutatakse staatilist numbrit. näidatav number erinevates kohtades on ka erinev. nii system properties (vana control paneli süsteemiteave) kui ka settings > system > about näitab protsessori baastakti, mis ongi oluliselt madalam kui reaalne töötakt. task manageri performance tab näitab küll monitooritud sagedust aga võrdlemisi aeglaselt uuenevalt ning seal näidatav sagedus on teadaolevalt kohati mitte päris õige. muide, selles samas sakis on kirjas ka baastakt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2019 22:50:10 vasta tsitaadiga


Link


Sama mida ma alati rääkinud olen icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 18.09.2019 23:28:35 vasta tsitaadiga

tl;dw
microsoft lasi aastat 4-5 tagasi pea kogu oma qa lahti.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.09.2019 08:30:25 vasta tsitaadiga

Veel buge:

Windows 10 1903 Now Breaks PIN Logins for Some Users
https://wccftech.com/windows-10-1903-now-breaks-pin-logins-for-some-users/

KB4515384 ehk Septembri kumulatiivne uuendus 1903 jaoks paistab olevat kõigi hädade põhjus. Seega ilmselt parem peale clean installi seda peale mitte lubada enne kui veel midagi katki läheb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 19.09.2019 10:24:41 vasta tsitaadiga

Seni toimib. 1903, WU ütleb ajakohane olema. Yoga 530.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 19:08:51 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Üks asi mida ma absoluutselt Windowsi peal olen alati vihanud on draiverid. Peale Nvidia draiveri pole mul Linuxis muud vaja ise paigaldada.
ma ei mäleta, millal ma oma masinas mõnda muud draiverit peale videokaardi oma paigaldasin. muudes kastides küll, amd chipseti draiverite up-to-date hoidmine tundub hetkel oluline olema.

Tomorrow kirjutas:
Ma ei usalda Windowsi, et see paigaldaks uusima draiveri. Seega pean käsitsi kontrollima ja alla laadima:
Kiibistik, Video, Audio, Võrk ja Printer + lisaseadmed nagu kaardilugeja jms. Võibolla Win10 paneb neid paremini automaatselt peale aga sellega on siin varemgi muret olnud.

Nujah värske kogemus Win 1903 installist:

Win ei suutnud paigaldada 1G Intel LAN draiverit, ei suutnud paigaldada Wi-Fi draiverit jms veel posu asju. Ja need draiverid mis paigaldas olid muldvanad. Nvidia uusim on 436...
Win10 paigaldas 388...
Tõsiselt. Mis krdi kasu sellest on kui ma pean üle käima ja kõik ikka ise uuesti üle paigaldama? Kas WAAS (Windows As a Service) mudeli mõte polnud mitte selles, et OS oleks ajakohasem?
On MS'il raske uue xx03 uuendusega uuendada ka DriverStore kaustad ära ISO's?
Ja ärge tulge mulle rääkima ühilduvusest. Nvidia uusim draiver toetab 400 seeriat ja uuemaid kaarte. Pre 400 seeria jaoks on 342 seeria väljalase viimane legacy draiver. Seega polee mingit mõistlikku põhjust miks OS peaks shippima 388 draiveriga.

Ja selle 388'ga oli kah nali. Kohe ei paigaldanud seda. Lasin 5 min idle olla - ei teinud midagi. Ja siis kui ma hakkasin paigaldama AMD kiibistikudraiverit ootsustas Win10, et oleks vast õige hetk muldvana displaydraiver kah peale lasta. Peale seda kui ma mitukümmend minutit juba desktopil olin olnud. Ja siis keegi väidab, et Win draiverimajandus on sujuv. Linux on 10x sujuvam and i dare you to say to me it is not. BS Win10 thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.09.2019 22:40:19 vasta tsitaadiga

See jutt on juba 15a samasugune et Microsoft ise ei oma, kirjuta ega vali neid draivereid oma suva järgi installikale/WU-sse vaid see on rohkem tootjates kinni. Näide: https://devblogs.microsoft.com/oldnewthing/?p=18823
Linuxi mudel on lihtsalt teistpidi - kui tahad kernelisse saada siis open-source ja GPL ning igaüks võib edasi teha enam-vähem mis tahab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Online

sõnum 20.09.2019 23:13:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow, siin on asjade järjekord päris oluline. eeldatavasti lasid võrgudraiverid siis käsitsi peale? muide, mis nic su platel täpsemalt on?
videokaardi draiverite paigaldamine pärast chipseti draiverite pealeminekut on võrdlemisi tavaline asi, sest kui kasvõi device manageri vaatad, siis seadmete puu lihtsalt nii läheb.

windows 7 ja edasi windows 10 üks suurematest uuendustest installimahu võrdluses vistaga oli driverstore vähendamine.
miks mingi kindel versioon draiveritest on installikaga kaasas on hea küsimus aga tõenäoliselt taandub puhtalt testimisele ja sellele, et täna on masina ilma võrguühenduseta installimine väga ebatõenäoline ja whqli baasist tulevad uuemad draiverid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.09.2019 12:04:57 vasta tsitaadiga

Mulle jälle väga meeldis, et win10 ainult Basic Video Adapter draivu selga lasi, sai rahulikult masina üles seada ja siis kõige lõpuks uusimad GPU draiverid AMD kodukalt tõmmatud. Selle ajaga kui ma ümber kolisin masinat, oli AMD jõudnud juba bug fixiga draiverid välja lasta, nii et topelt kasu. Muidu Win7\8 tuli mitu korda restartida ja display driverit "tappa", et puhas install teha, toppis poole GPU driveri installi ajal(sõna otseses mõttes) oma mõttetuid vanasid drivereid vahele. Chipseti lubas ka vanad win7 omad selga lasta, win8.1ga tuli command prompti minna, et peale vägistada.

Aga jah, kui tahta plug and play "kontorimasinat", siis Ubuntu: next, next ja valmis kasutamiseks. Video mängijat vist oli vaja natuke sudida ja sound ka jupsib, aga mozilla-word peal by default. Pole uusimat Ubuntut katsetanud, vb sound ka seal paigas juba...
Win10 oskas ka 10 HDMI sound adapterit installida(arvatavasti monitori kõlarid) ja põhilised USB-kõrvaklapi omad tagaplaanile jätta ehk algul oli tumm. Aga troubleshoot nupp parandas probleemi(hämmastav, pole elu sees näinud, et see nupp midagi asjaliku windoosas teeks thumbs_up.gif )
A ja teist korda aitas ka troubleshoot nupp välja- ei saanud pihta Windoosa aktiveerimisele: vajutasin nuppu ja kohe tuli vastus, et mul masinal olemas Home digi litsents, aga ma üritasin Pro-na käima ajada. Kiire reinstall ja ühegi msn-kontota\win key sisestamiseta olemas, kuigi GPU välja vahetatud. Ehk siis kes tahab teada, mis litsents masinal on(vanast win10 tasuta upgrade ajast näiteks), siis Activation all Troubleshoot ja peaks ära näitama, mis litsents on. Kuigi selle lükke võiks Win10 juba install protsessi ajal ära teha, aga noh eks nad loodavad Home->Pro upgrade peale, et kui juba masinasse sai installitud, siis äkki köhid papi ka välja. Ise ei näinud mõtet 100€ paari poolmõttetu win uuenduse sätte eest välja käia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2019 12:39:32 vasta tsitaadiga

friik1,

tsitaat:
How popular is the hardware?

Nvidia käes on ~70% dGPU turust. Ütleks, et üsna populaarne. Kui poleks, siis poleks ka 388 kaasas.
tsitaat:
Will the hardware vendor allow Microsoft to include the driver on the Windows CD?

Ma ei näe põhjuks miks Nvidia ei peaks seda lubama arvestades, et uuemad draiverid on kiiremad, turvalisemad, toetavad samu ja uuemaid kaarte mis 388 ja seega annavad kasutajatele parema kasutuskogemuse.
tsitaat:
Is the vendor willing to spend the additional effort to get the driver WHQL-certified?

Nvidia enamus draivereid on WHQL sertifitseeritud. Ma ei mäleta millal ma viimati üldse nägin Nvidia Beta draiverit. Hotfix draiverid vahel küll tulevad aga pole kindel kas need on sertifitseeritud. Artikkel ise on 10.a vana. WHQL sertifikaat on tänapäeval pigem norm kui haruldus vs 10.a tagune aeg.
tsitaat:
I learned of a hardware vendor whose driver on the Windows CD was discovered to contain a security flaw

No sama on ju ka 388-ga, sest Nvidia alles hiljuti 430 seerias parandas mitmed turvaprobleemid ära.

londiste kirjutas:
Tomorrow, siin on asjade järjekord päris oluline. eeldatavasti lasid võrgudraiverid siis käsitsi peale? muide, mis nic su platel täpsemalt on?
videokaardi draiverite paigaldamine pärast chipseti draiverite pealeminekut on võrdlemisi tavaline asi, sest kui kasvõi device manageri vaatad, siis seadmete puu lihtsalt nii läheb.

windows 7 ja edasi windows 10 üks suurematest uuendustest installimahu võrdluses vistaga oli driverstore vähendamine.
miks mingi kindel versioon draiveritest on installikaga kaasas on hea küsimus aga tõenäoliselt taandub puhtalt testimisele ja sellele, et täna on masina ilma võrguühenduseta installimine väga ebatõenäoline ja whqli baasist tulevad uuemad draiverid.

Ei tal ei õnnestunud võrgudraiverit peale lasta automaatselt ja sellest tekkis doominoefekt.
Platel on Intel i211-AT 1G ja Realtek 2.5G NIC. Realteki oma kusjuures suutis peale lasta aga mul oli võrgukaabel Inteli omas parajasti ja seda ta automaatselt peale lasta ei suutnud miskipärast (sama Inteli Wi-Fi draiveriga).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.09.2019 14:45:00 vasta tsitaadiga

Edit:
Mul õnnestus kinni püüda icon_cool.gif veel üks selline Paha-Paha Widows 10 mis omavaliliselt - antud näites teeb 45% Overkloki. icon_smile.gif
Ikka "päris karm tegelane, peab ütlema - omaniku käest ei küsi midagi"....

1. tegemist on läppariga kus sees on 2,2GHz-i kiirusega i7 protsessor.


2. Korralik-viisakas Windows 10 - nagu aastaid tavapärane on teeb siis sellist väikest-õrna, sisseehitatud 10% klokkimist:


3. Kuid nüüd siis see viimase aja "kuulus omavolitseja Windows 10" icon_cool.gif ning see siis väänab selle konkreetsele prosale omavliliselt peale 45%-lise Overkloki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.09.2019 14:48:37 vasta tsitaadiga

Processor Base Frequency 2.20 GHz
Max Turbo Frequency 3.30 GHz
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/50067/intel-core-i7-2720qm-processor-6m-cache-up-to-3-30-GHz.html

kopp.gif monkey.gif okse.gif bananadance2.gif clown.gif drool.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 11:13:30 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mida sa vingud? Mäletad veel aega, kui installikale tuli S-ATA + muu hunnik drivereid ette sööta? Ja ma ei räägi flopide ajastust. Näiteks kõige aega raiskavam tegevus oli see, kui võrgukaartide driverid tuli teises arvutis veebist üles otsida, mälupulgale kopeerida ja käsitsi installida. Generic driveriga on sul vähemalt kogu kupatus toimiv ja saad ise vähese vaevata kõik driverid kohe samas arvutis alla tõmmata, kui Windowsi enda omad ei sobi.
Väga vanade driverite eelpaigaldamise mõte on selles, et PC riistvara variatiivsus on VÄGA lai kui näiteks võrrelda muudega. asi on seetõttu ka ühilduvuses.

Kui mul peaks olema valida, kas saan kohe vana driveri ja toimiva netiühenduse, et uued driverid selle kaudu tirida, või hüüumärke/tundmatuid seadmeid täis Device Manageri, siis valiksin iga kell esimese võimaluse. Tean väga hästi seda tunnet, kui peab Device ID järgi hunnikutes drivereid netis läbi lappama. Ahjaa, selleks, et üldse netti saada, pead kõigepealt võrgukaardi mudeli tuvastama ja selle teise arvuti kaudu alla tirima, kopeerima ja installima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 11:17:42 vasta tsitaadiga

on täna ka seda otsimist. mitte nii palju enam aga ikka on.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 11:33:36 vasta tsitaadiga

Pärast Windows 10 tulekut pole pidanud taolist keberniiti enam kogema nagu Windows 7 ja varasemate puhul. Install on lihtsam, seadistamine lihtsam, kasutamine lihtsam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 11:42:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Näiteks kõige aega raiskavam tegevus oli see, kui võrgukaartide driverid tuli teises arvutis veebist üles otsida, mälupulgale kopeerida ja käsitsi installida.

Klassika icon_lol.gif
Krt, pidin teisele poole linna sõitma selle jaoks icon_mad.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 12:25:55 vasta tsitaadiga

mul oli realtek 8029 pci versioon mingil ajal installikatega samas kotis. kui w98 t enam vaja paigaldada polnud, vahetasin selle 8139d vastu.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 13:12:54 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tomorrow, mida sa vingud? Mäletad veel aega, kui installikale tuli S-ATA + muu hunnik drivereid ette sööta? Ja ma ei räägi flopide ajastust.

Pead silmas XP? Õnneks selle kasutamise periood jäi minuil lühikeseks. Ja hetkel ei meenu, et Vista/7/8/10-ga oleksin pidanud käsitsi ette söötma draivereid. Integreerima küll aga see oli mugavusfeatuur kui ma tahtsin, et installikas oleks uusimad draiverid juba olemas.
Betamax kirjutas:
Näiteks kõige aega raiskavam tegevus oli see, kui võrgukaartide driverid tuli teises arvutis veebist üles otsida, mälupulgale kopeerida ja käsitsi installida.

Juhul kui win10 pole vajalikke kaasas või ei suuda paigaldada, siis on ju sama teema ka tänasel päeval. Muidugi kui emaplaadil on kaks võrgukaarti nagu minul, siis see muudab asja lihtsamaks.
Betamax kirjutas:
Generic driveriga on sul vähemalt kogu kupatus toimiv ja saad ise vähese vaevata kõik driverid kohe samas arvutis alla tõmmata, kui Windowsi enda omad ei sobi.

Üldiselt küll aga ma pean ju kogu töö ise üle kontrollima. Muidu kiideldakse, et AI see ja AI that aga niipalju tarkust pole, et midagi sellist ise ära teha. Toimiv on suhteline mõiste. Kiibistiku draivereid poleks Win10 suutnud niikuinii ise paigaldada.
Betamax kirjutas:
Väga vanade driverite eelpaigaldamise mõte on selles, et PC riistvara variatiivsus on VÄGA lai kui näiteks võrrelda muudega. asi on seetõttu ka ühilduvuses.

See on VALE. Ma juba eelnevates postitustes selgitasin Nvidia näite näol miks see vale on. Võrgukaartide puhul on tugi isegi pikaajalisem vanematele mudelitele uute draiverite poolt. Näiteks Inteli võrgukaartide puhul. Pole mingit ühilduvuspõhjust paigalda vanemaid draivereid. Jah kindlasti selliseid seadmeid on aga see on erand mitte norm. Lähenema peaks asjale case by case mitte lüüa kõigile ühe puuga. Microsoft on üks suurimaid tarkvarafirmasid maailmas ja nad ei saa sellega hakkama. Piinlik.
Betamax kirjutas:
Kui mul peaks olema valida, kas saan kohe vana driveri ja toimiva netiühenduse, et uued driverid selle kaudu tirida, või hüüumärke/tundmatuid seadmeid täis Device Manageri, siis valiksin iga kell esimese võimaluse.

Seda küll jah. Mina võtaks veel kolmanda variandi hoopis - uusimad draiverid paigaldatakse kohe esimese korraga ja ma ei pea üle kontrollima või kahtlema kas on uusim paigaldatud. Piltlikult öeldes ütled sa, et praegune poolpidune lahendus on parem kui vana katkine lahendus. Mina ütlen, et poolpiduse lahenduse asemel tahaks täislahendust.
Betamax kirjutas:
Tean väga hästi seda tunnet, kui peab Device ID järgi hunnikutes drivereid netis läbi lappama. Ahjaa, selleks, et üldse netti saada, pead kõigepealt võrgukaardi mudeli tuvastama ja selle teise arvuti kaudu alla tirima, kopeerima ja installima.

Device ID järgi pole õnneks päris pidanud otsima aga mis mind draiverite allalaadimise puhul närvi ajab on see, et igal tootjal on oma lahendus. Mõnel on väga lihtne. Näiteks Inteli võrgukaartidel üks pakett mis toetab mustmiljon mudelit ja allalaadimisel pead lihtsalt tingumustega nõustuma ja kõik on zip failis kenasti kaustade kaupa ära jagatud.
Samas on tootjaid kelle lehel sa pead lahendama CAPTCHA võrrandeid, registreeruma, oma meiliaadressi andma või muud hookuspookust tegema, et uusim draiver alla laadida. Ja kui see sul käes on pole selle integreerimine või isegi paigaldamine sugugi sirgjooneline kui see on kümne zip faili sees nagu matrjoska kujuke ja halvemal juhul lihtsalt EXE fail mida ma pean siis eri meetoditega lammutama hakkama, et integreeritavad INF ja SYS failid sealt kätte saada.

Tihtipeale räägitakse hirmujutte Linuxi terminalist ja käsureast aga unustatakse, et ega sugugi kõik ei käi ka Windowsis ilusa ja selgeltmõistetava graafilise liidese kaudu mida ei peagi kasutama, sest Windows ise on nii tark, et suudab kõik ära teha.
Näiteks hiljutised bugid. Enne MS patchi on nõuanded stiilis mine registrisse, jooksuta seda käsku käsurealt jne. Ainus põhjus miks see kedagi ei hirmuta on see, et nii on see toiminud juba aastakümneid. Aga Linux on uus ja hirmutav icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 13:15:39 vasta tsitaadiga

XP elab hetkel rõõmsalt edasi nendes tuhandetes harvesterides ja forwarderites, mis meie rahvuslikku rikkust põllult kokku ajavad. mul on vanad tööriistad jälle tolmu alt välja aetud ning vanu tarkusi on läinud mitmel korral tarvis.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2019 14:51:27 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Betamax kirjutas:
Tomorrow, mida sa vingud? Mäletad veel aega, kui installikale tuli S-ATA + muu hunnik drivereid ette sööta? Ja ma ei räägi flopide ajastust.

Pead silmas XP? Õnneks selle kasutamise periood jäi minuil lühikeseks. Ja hetkel ei meenu, et Vista/7/8/10-ga oleksin pidanud käsitsi ette söötma draivereid. Integreerima küll aga see oli mugavusfeatuur kui ma tahtsin, et installikas oleks uusimad draiverid juba olemas.
Betamax kirjutas:
Näiteks kõige aega raiskavam tegevus oli see, kui võrgukaartide driverid tuli teises arvutis veebist üles otsida, mälupulgale kopeerida ja käsitsi installida.

Juhul kui win10 pole vajalikke kaasas või ei suuda paigaldada, siis on ju sama teema ka tänasel päeval. Muidugi kui emaplaadil on kaks võrgukaarti nagu minul, siis see muudab asja lihtsamaks.
Betamax kirjutas:
Generic driveriga on sul vähemalt kogu kupatus toimiv ja saad ise vähese vaevata kõik driverid kohe samas arvutis alla tõmmata, kui Windowsi enda omad ei sobi.

Üldiselt küll aga ma pean ju kogu töö ise üle kontrollima. Muidu kiideldakse, et AI see ja AI that aga niipalju tarkust pole, et midagi sellist ise ära teha. Toimiv on suhteline mõiste. Kiibistiku draivereid poleks Win10 suutnud niikuinii ise paigaldada.
Betamax kirjutas:
Väga vanade driverite eelpaigaldamise mõte on selles, et PC riistvara variatiivsus on VÄGA lai kui näiteks võrrelda muudega. asi on seetõttu ka ühilduvuses.

See on VALE. Ma juba eelnevates postitustes selgitasin Nvidia näite näol miks see vale on. Võrgukaartide puhul on tugi isegi pikaajalisem vanematele mudelitele uute draiverite poolt. Näiteks Inteli võrgukaartide puhul. Pole mingit ühilduvuspõhjust paigalda vanemaid draivereid. Jah kindlasti selliseid seadmeid on aga see on erand mitte norm. Lähenema peaks asjale case by case mitte lüüa kõigile ühe puuga. Microsoft on üks suurimaid tarkvarafirmasid maailmas ja nad ei saa sellega hakkama. Piinlik.
Betamax kirjutas:
Kui mul peaks olema valida, kas saan kohe vana driveri ja toimiva netiühenduse, et uued driverid selle kaudu tirida, või hüüumärke/tundmatuid seadmeid täis Device Manageri, siis valiksin iga kell esimese võimaluse.

Seda küll jah. Mina võtaks veel kolmanda variandi hoopis - uusimad draiverid paigaldatakse kohe esimese korraga ja ma ei pea üle kontrollima või kahtlema kas on uusim paigaldatud. Piltlikult öeldes ütled sa, et praegune poolpidune lahendus on parem kui vana katkine lahendus. Mina ütlen, et poolpiduse lahenduse asemel tahaks täislahendust.
Betamax kirjutas:
Tean väga hästi seda tunnet, kui peab Device ID järgi hunnikutes drivereid netis läbi lappama. Ahjaa, selleks, et üldse netti saada, pead kõigepealt võrgukaardi mudeli tuvastama ja selle teise arvuti kaudu alla tirima, kopeerima ja installima.

Device ID järgi pole õnneks päris pidanud otsima aga mis mind draiverite allalaadimise puhul närvi ajab on see, et igal tootjal on oma lahendus. Mõnel on väga lihtne. Näiteks Inteli võrgukaartidel üks pakett mis toetab mustmiljon mudelit ja allalaadimisel pead lihtsalt tingumustega nõustuma ja kõik on zip failis kenasti kaustade kaupa ära jagatud.
Samas on tootjaid kelle lehel sa pead lahendama CAPTCHA võrrandeid, registreeruma, oma meiliaadressi andma või muud hookuspookust tegema, et uusim draiver alla laadida. Ja kui see sul käes on pole selle integreerimine või isegi paigaldamine sugugi sirgjooneline kui see on kümne zip faili sees nagu matrjoska kujuke ja halvemal juhul lihtsalt EXE fail mida ma pean siis eri meetoditega lammutama hakkama, et integreeritavad INF ja SYS failid sealt kätte saada.

Tihtipeale räägitakse hirmujutte Linuxi terminalist ja käsureast aga unustatakse, et ega sugugi kõik ei käi ka Windowsis ilusa ja selgeltmõistetava graafilise liidese kaudu mida ei peagi kasutama, sest Windows ise on nii tark, et suudab kõik ära teha.
Näiteks hiljutised bugid. Enne MS patchi on nõuanded stiilis mine registrisse, jooksuta seda käsku käsurealt jne. Ainus põhjus miks see kedagi ei hirmuta on see, et nii on see toiminud juba aastakümneid. Aga Linux on uus ja hirmutav icon_lol.gif

Oijah, ei viitsi sellele tiraadile isegi vastata. Pmst vaatad jälle oma personaalkompuutri ja vallalise isase mätta otsast, kes viitsib passida arvuti ees. Tõesti, endiselt leidub inimesi, kellel pole muud teha ja kes viitsivad nokitseda, otsida, tviikida, häkkida, konfida, slipstreamida, modida jne jne. Mulle on ajaliselt olulisem, et ma saaksin võimalikult kiiresti need arvutid tööle ja kasutajatele kätte ning ekraani eest minema.
Ahjaa, sinu kirjeldatud vana hea Inteli-kõik-sobib-kõigile - hea näide su kitsast silmaringist, sest tundub, et sa pole kokku puutunud brändiarvutite maailmaga, kus "kõikse uuem" Inteli lehelt tiritud driver lihtsalt ei installeeru, sest pole arvutitootja poolt "signeeritud".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.09.2019 08:21:50 vasta tsitaadiga

kõige selle jutustamise juures minnakse kaarega mööda ülivanast reeglist - emaplaadi draiver tuleb esimesena installida, kuni see tegemata võib tulla igasusguseid halbu üllatusi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 23.09.2019 09:31:18 vasta tsitaadiga

Poes firma poolt toodetud/kokkupandud arvutid ja driverd peabki tootja lehelt laadima alienware wm. Kui kui hakkad suva peale ajama siis muidugi ei tööta. Või kui lähebki peale siis korralikult see ei funksi ennm kui mudeli alt tirid vastava.

Kui paned ise arvuti kokku siis saad laamendada pea kõigi driveritega vahet pole kust alla laed ja millise läptopi dirverid võid ka panna kui device ID sobib.

Win 3.1 95 98 millenium aegade oli vaja teada millist rauda win toetab winnis oli endal teatud support olemas pahatihti ostsid poest toote mis ei sobinutki kui mina võrgu kaarte otsisin siis vaatasin winni device id ka kiibi mlles oli winni pandud driver olemas häda oli selles need mis olid polnud poes sellise kiibiga võrgukaarte olemaski tihti pidigi lausa tikutulega teatud kiibiga võrgukaarti otsima aga kui poest sai toetatud kaart muretsetud siis oli lausa vabadus. Modemitest ja helikaartide driveri majandus oli vähe lihtsam kuid ikkagi pidi ostma tooted mis oli winni poolt toetatud. Tolle aja winnid olid lihtsad katki minema.

Windows 10 peal muljud aina sfc /scannow ja DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth seda vaja teha kui kellad ja tuleb palju sinist või lihtsalt voolukatkestus. WIn 10 on lihtsalt vabadus kui systeem natuke katki läheb saab ilma reinstaliita hakkama tänapäeval. Linux kui katki läheb siis tuletab meelde esimesi windowse kui ikkagi ilma reinstallita hakkama ei saa tihti läheb nii katki et lausa paha hakkab.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 23.09.2019 09:36:45, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2019 09:35:39 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Pmst vaatad jälle oma personaalkompuutri ja vallalise isase mätta otsast, kes viitsib passida arvuti ees.

No ja kelle mätta otsast ma siis asju vaatama peaks kui mitte enda oma? icon_eek.gif . Kõik teevad ju nii.
Betamax kirjutas:
Tõesti, endiselt leidub inimesi, kellel pole muud teha ja kes viitsivad nokitseda, otsida, tviikida, häkkida, konfida, slipstreamida, modida jne jne.

Kahjuks niikaua kui windows out of box sellise konfiga ei tule mis mulle vaja siis jääb see ilmselt igavesti reaalsuseks. Kindlasti on palju inimesi kes on selle konfiga täiesti rahul ja ei paigalda kunagi ühtegi lisaprogrammi, ühtegi draiverit vms ja kasutavad ainult Edge ja paari sisseehitatud äppi. Nende jaoks on suva OS hea, sest nad ei puutu kokku kitsaskohtadega. Niipea kui sa üritad hakata asju enda äranägemise järgi kohandama tulevad esile suured erinevused.
Betamax kirjutas:
Mulle on ajaliselt olulisem, et ma saaksin võimalikult kiiresti need arvutid tööle ja kasutajatele kätte ning ekraani eest minema.

No see on sinu mätta otsast avaldatud arvamus. Mina sellisel hulgal arvuteid ei seadista, et mul oleks tahtmine asjaga võimalikult kiiresti ühele poole saada.
Betamax kirjutas:
Ahjaa, sinu kirjeldatud vana hea Inteli-kõik-sobib-kõigile - hea näide su kitsast silmaringist, sest tundub, et sa pole kokku puutunud brändiarvutite maailmaga, kus "kõikse uuem" Inteli lehelt tiritud driver lihtsalt ei installeeru, sest pole arvutitootja poolt "signeeritud".

Seda eriti ole jah. Mis ma arvan on hea asi. Ega selline asi mulle ei meeldiks, kui OEM mulle kitsendusi teeb mis koodi ma tohin enda raual jooksutada.
Mnator kirjutas:
kõige selle jutustamise juures minnakse kaarega mööda ülivanast reeglist - emaplaadi draiver tuleb esimesena installida, kuni see tegemata võib tulla igasusguseid halbu üllatusi

Sellist asja nagu emaplaadi draiver ei eksisteeri. See mida sa silmas pead ilmselt on kiibistiku draiver.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2019 09:41:58 vasta tsitaadiga

Sapphire kipub draiverit mudima. Muudega pole sellist nalja olnud. Xp / vista kammi ajal tuli mujalt xp draiverid otsida. Üks via graafika, mille oma w7 le sobis aga w10 le mitte, oli. Mingi Fujitsu esprimo sees. Ms-1024 gl käiski ainult xp/vistaga..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 419, 420, 421 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.