Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 545, 546, 547  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.09.2019 13:50:52 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Imelik, et Win10'ga karbis midagi samalaadset kaasa ei tule.
windowsil peaks olema backup, mis lihtsa paari sammu wizardiga kopeerib libraryd + süsteemiketta image. vähemalt windows 7 ajal see nii käis ja täitsa töötas.
windows 10 on lisaks mingi settings äpi iteratsioon asjast, mida pole olnud juhust proovida.

Tomorrow kirjutas:
Üks asi mida ma absoluutselt Windowsi peal olen alati vihanud on draiverid. Peale Nvidia draiveri pole mul Linuxis muud vaja ise paigaldada.
ma ei mäleta, millal ma oma masinas mõnda muud draiverit peale videokaardi oma paigaldasin. muudes kastides küll, amd chipseti draiverite up-to-date hoidmine tundub hetkel oluline olema.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 13:59:05 vasta tsitaadiga

londiste, see teeb ühe korra ja on manuaalne. TM on täisautomaatne, samamoodi ubuntudega kaasatulevad lahendused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.09.2019 14:10:48 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Ahjaa, dualbooti asemel võib ka kaaluda virtualiseerimist, Virtualbox näiteks. Samas virtualiseerides muidu on stiilis kontoritöös lihtne aga kui tahta videosid vaadata, siis läheb olukord tüütumaks, mängimisest rääkimata. Ise olen dualbootinud praeguseks ikka ca 15 aastat juba vahete-vahel ja lõpeb ikka sellega, et jääb monoboot kuna erinevate op.süside vahel jooksmine on tüütuvõitu.[/ot]

Boot ajad on väga kiired tänapäeval. Ma pigem tegelen sellega kui virtualiseerimisest tuleneva perf hitiga. Pealegi viimasel ajal mängin ehk kord nädalas. Rääkimata sellest, et virtuaalmasinas mingeid nõudlikke AAA mänge ei jooksuta seega toimiks asi ainult vastupidisel suunal kus Win10 on põhi OS ja Linux oleks virtualiseeritud. Samas see mõte meeldib mulle veel vähem.
londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Üks asi mida ma absoluutselt Windowsi peal olen alati vihanud on draiverid. Peale Nvidia draiveri pole mul Linuxis muud vaja ise paigaldada.
ma ei mäleta, millal ma oma masinas mõnda muud draiverit peale videokaardi oma paigaldasin. muudes kastides küll, amd chipseti draiverite up-to-date hoidmine tundub hetkel oluline olema.

Ma ei usalda Windowsi, et see paigaldaks uusima draiveri. Seega pean käsitsi kontrollima ja alla laadima:
Kiibistik, Video, Audio, Võrk ja Printer + lisaseadmed nagu kaardilugeja jms. Võibolla Win10 paneb neid paremini automaatselt peale aga sellega on siin varemgi muret olnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 14:13:08 vasta tsitaadiga

Dualboodu jaoks on vaja kahte ketast lihtsalt.

Ms justkui eirab seda nõudlikuma kliendi loogikat. Ei xp ega 7 ei läinud nii katki sp dega kui 10 oma versiooniuuendustega läheb.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.09.2019 14:15:58 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
londiste, see teeb ühe korra ja on manuaalne. TM on täisautomaatne, samamoodi ubuntudega kaasatulevad lahendused.
sellel vanal lahendusel on vaikimisi schedule kord nädalas.
tm on muidugi lihtsam lahendus, ubuntu backup lahendusega pole korralikku kokkupuudet olnud.
lihtsalt pole kuigi õige öelda, et midagi ei ole.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 14:23:21 vasta tsitaadiga

Ma ei ütelnud, et midagi ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 11.09.2019 16:55:39 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Üldiselt oma lollus, kui asjadest tagavarakoopiat ei ole ega tee enne sellist asja.


Tänud abi eest, mingit tagavarakoopiat pole mul kunagi vaja olnud opsüsteemi uuendamisel vahest on vaja olnud mingeid programme uuesti installida vlc player jne … aga seda mitte igakord.lihtsalt olen kuulnud igasuguseid õuduslugusi icon_biggrin.gif üks kiire küsimus et kas ma selle disk cleanupiga võin peale uuendust siis selle kus on öeldud et delete previous Windows installations ära kustutada ?? ette tänades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2019 17:00:29 vasta tsitaadiga

Kui oled veendunud, et kõik töötab nagu vaja, siis jah. Igaks juhuks võiksid nädalajagu seda alles hoida, kui kettapinda on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.09.2019 18:32:59 vasta tsitaadiga

Enda windowsi panin aegu tagasi winni enda backup-iga Synology NAS-i varundama (iga 10 minuti tagant), lisaks veel enda valitud töökataloogid sai ka sealt varundamisse lülitatud.
Huvi pärast vaatasin, mida ta sinna NAS-i teinud on, on arvuti nimega kataloog, mille all windowsi kasutajanimega kataloog, kus omakorda "Cofiguration" ja "Data", seal "Cofiguration" katloogis paar alla 300MB faili ja xml, "Data" kataloogis kõik need andmed mida ise backaup listi lisaks panin, kusjuures kataloogides on ka kõik kustutataud failid, osa tööfaile kasutan ajutiselt, misjärel kustutan, need kõik paistavad seal alles olema, sadu faile ruumi raiskamas icon_smile.gif
Sisuliselt windowsi enda backup ainult lisab faile aga midagi ära vist ei kustuta.
Seni pole taastamist vaja läinud, ei teagi kas üldse toimib.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 11.09.2019 18:43:02 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Enda windowsi panin aegu tagasi winni enda backup-iga Synology NAS-i varundama (iga 10 minuti tagant), lisaks veel enda valitud töökataloogid sai ka sealt varundamisse lülitatud.
Huvi pärast vaatasin, mida ta sinna NAS-i teinud on, on arvuti nimega kataloog, mille all windowsi kasutajanimega kataloog, kus omakorda "Cofiguration" ja "Data", seal "Cofiguration" katloogis paar alla 300MB faili ja xml, "Data" kataloogis kõik need andmed mida ise backaup listi lisaks panin, kusjuures kataloogides on ka kõik kustutataud failid, osa tööfaile kasutan ajutiselt, misjärel kustutan, need kõik paistavad seal alles olema, sadu faile ruumi raiskamas icon_smile.gif
Sisuliselt windowsi enda backup ainult lisab faile aga midagi ära vist ei kustuta.
Seni pole taastamist vaja läinud, ei teagi kas üldse toimib.
Lisab niipalju juurde kuni ruum otsa saab. See üpris tavaline praktika, saab piirata piiratud mahuga kaustaga ja/või kasutajaga.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
Aeg maha 20

liitunud: 04.02.2011



Online

sõnum 12.09.2019 04:18:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Endal 15 aastat Windowsi kogemust aga MS saamatus on tõesti üle visanud ja lähen Win7 pealt koos uue rauaga üle Linux/Win10 dualboodi peale. Win10 saab olema pmst lihtsalt trimmitud launcher mängude jaoks (NTLite kasutades). Kõik muu ma vaatan jookseb minul Linuxi all kah. Niigi juba kasutan Firefoxi, Libreoffice ja VLC mis on Linuxi peal out of box olemas. Mingeid eriprogramme kah pole ja mulle väga meeldib Linuxi uuenduste ja programmide uuendamise/haldamise süsteem. Üks asi mida ma absoluutselt Windowsi peal olen alati vihanud on draiverid. Peale Nvidia draiveri pole mul Linuxis muud vaja ise paigaldada.

Aja jooksul muutub ka Linuxi all mängimine sujuvamaks tänu Steam/Proton initsiatiivile seega eks näis mitu aastat dualbooti üldse vaja lähebki.


Kui saladus pole siis mis linuxi peale plaan kolida? Kaua enne harjutasid v kas ühel tavakasutajal on üldse mõistlik linuxi mõtteid mõlgutada?
Mul hetkel selline plaan, et lasen win7'me peal niikaua kui kannatab.

_________________
Win ISO'd ja uuendused https://www.dropbox.com/sh/9g4dwg9k1mql1wu/AADJWO3QN8p21CZsq9cZl0gca?dl=0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.09.2019 09:59:13 vasta tsitaadiga

ot:
Longero, Testisin erinevaid distrosid virtuaalmasinas. Valik langes lõpuks Linux Mint 19.2 kasuks. Testitud sai veel Manjaro, Solus, Zorin ja Pop OS aga erinevatel põhjustel kukkusid need kõik ära. Peamiselt seetõttu, et ID kaarti ei saanud tööle. Vb kui installiskriptiga jamada siis saaks aga ei hakanud nii süvitsi minema. Mint sai valitud ka eelneva kasutuskogemuse (vähese) ja kasutajasõbralikkuse poolest. Loogika on suht Windowsi sarnane aga draiverite, uuenduste, programmide jms haldamine on tunduvalt lihtsam kui Windowsi all.

Kui vaja võin PS-s täpsemalt seletada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2019 11:25:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Boot ajad on väga kiired tänapäeval. Ma pigem tegelen sellega kui virtualiseerimisest tuleneva perf hitiga. Pealegi viimasel ajal mängin ehk kord nädalas. Rääkimata sellest, et virtuaalmasinas mingeid nõudlikke AAA mänge ei jooksuta seega toimiks asi ainult vastupidisel suunal kus Win10 on põhi OS ja Linux oleks virtualiseeritud.
ot:
Lihtsalt infoks, et mängida näiteks Virtualboxis praktiliselt ei saa. Võinoh, kui isegi midagi käima saab siis 10-30 fpm pole väga nauditav. Virtualiseerida saab asju, kus kerge viide ei sega - ning mängimine, isegi videode vaatamine sinna alla ei käi. Sobib igasugune kontoritöö, veeb ja loomulikult Harju Keskmise Serveri(tm) jooksutamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2019 12:00:09 vasta tsitaadiga

vanasti, kui kettad kallid olid, tuli masinas ainsa ketta ots mingi loaderiga ära käkerdada. täna võtad kaks ketast (min) ja ühendad ühe kaupa need masina külge. nii väldid olukorda, kus installi ajal mingi os tahab kõikide masinas olevate ketastega midagi käkerdada. installid omale sobiva kombinatsiooni ossidest masinasse ära ja siis ühendad. hiljem teed buudil vastavalt "boot selection" all valikud, millist ketast tahad käivitada. virtukad on hoopis teistel eesmärkidel loodud.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 12.09.2019 17:01:28 vasta tsitaadiga

ot:
VMidest rääkida, siis on ju võimalus GPU passthrough ka teha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2019 17:24:02 vasta tsitaadiga

milleks? nuhhin mingi virtukaga mitu päeva selle asemel, et kohe teine ketas masinase ligi võtta?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 12.09.2019 17:29:16 vasta tsitaadiga

See oli kommentaariks eelneva OT kohta, kus mainiti, et VMis mängida ei kannata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2019 18:27:53 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
ot:
VMidest rääkida, siis on ju võimalus GPU passthrough ka teha
ot:
Äkki räägid lähemalt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.09.2019 18:31:59 vasta tsitaadiga

https://heiko-sieger.info/running-windows-10-on-linux-using-kvm-with-vga-passthrough/
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2019 18:52:23 vasta tsitaadiga

londiste, googeldada oskan ka ise. Huvitab inimese täpsem kogemus kuna kasvõi antud viide, eriti kui minna edasi Ryxen 3xxx maailma, sisaldab järjest rohkem karisid ja väljendeid stiilis "game stuttering" ja "FPS drops". Rääkimata installiprotsessi pikkusest ja kui palju peab kapoti alla ronima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.09.2019 18:53:56 vasta tsitaadiga

proovinud olen, pikalt kasutanud ei ole.
see lingil peakski kõige parem guide sel teemal olema.

kõik su kirjeldatu karide, installiprotsessi ja kapoti alla ronimise kohta peab paika icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.09.2019 18:55:17 vasta tsitaadiga

londiste, thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2019 08:53:52 vasta tsitaadiga

https://news.softpedia.com/news/microsoft-warns-of-a-new-high-cpu-usage-bug-in-windows-10-527411.shtml
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.09.2019 09:02:18 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
https://news.softpedia.com/news/microsoft-warns-of-a-new-high-cpu-usage-bug-in-windows-10-527411.shtml

"...Affected IMEs include CHS (Chinese Simplified) and CHT (Chinese Traditional) with Changjie/Quick keyboard" --- kas see on osa kaubandussõjast hiinaga? icon_razz1.gif icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.09.2019 09:17:40 vasta tsitaadiga

Ei tea, aga loodetavasti jääb muu maailm sellest veast puutumata icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 418, 419, 420 ... 545, 546, 547  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.