Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 418, 419, 420  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 01.09.2019 21:09:01 vasta tsitaadiga

Süües kasvab isu, kunagi üheksakümnendatel tundus veider, kuidas mõned maksid tuhandeid kroone lisaks konditsioneeri eest - kas tõesti nii raske on aken alla lasta ja tasuta tuulel jahutada icon_smile.gif Täna on konditsioneer/kliima enamuse jaoks enesestmõistetav, isegi need kes sellest ei hooli lepivad selle lisaga, sest ilma jahutuseta autot on hiljem palju keerulisem järelturul realiseerida.
Sama teema kõlbab ka muude mugavus ja muude lisade kohta, isiklikult ei tahaks enam ühtegi autot manuaalkastiga, vähemalt vabatahtlikult mitte, soojendusega esiklaas, kui oled harjunud kasutama, no ei tahaks enam ilma.
Ei ütleks ära soojendusega roolist ja tahavaate- või kaameraringist, 10 aasta pärast ei tahaks enam ühtegi ilma varustuseta autot omada.
Võtmeta käivitus on ehk täna veel selline kahtlane teema, alles meedias manitseti, kuidas kurikaelad suudavad võtmeta autosid ilma võtmeta kenasti ära ajada.
Kuna elektriautod on suht kallid, on kõrgema varustustasemega neid kergem müüa, sest keksmisest rahakam klienti ei tohi elektriautost kehva varustusega eemale peletada. Kes auto soetamisele on nõus enam kulutama, see ka ootab enam, oleks keeruline päris varustusest tühjale elektriautole ostjat leida.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2019 23:29:21 vasta tsitaadiga


Link


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 02.09.2019 21:17:48 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:
Ma ka arvan, et see Opel ei ole mingi läbimurre, aga lisavalik ikka. Mulle hakkas positiivsena silma 3-faasi AC laadimine.

Kui ma just viirastust ei näinud, siis Tartus Silberauto ees seisis täna Mercedes EQC, minu meelest ka Eesti numbrid küljes.

See võib-olla ?
https://twitter.com/mercedessports/status/1135316512259170305

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 02.09.2019 22:34:02 vasta tsitaadiga

Ma aktsepteeriks 3x16A pardalaadimise võimalust ainult ja AINULT siis kui seade oskab
ümber lülituda 1x32A režiimile. Kui ei oska , siis pigem eelistada ühefaasilist pardalaadijat.
Opeli seadme võimekusest mul info puudub.

kjaups, kui sa nii tõesti arvad, et sulle sobib 500km ja ainult ABS, siis mis sa kostad selle kohta,
kui su elektriauto kaotab talvel 180km sõiduulatust, sest unustasid "tahta" soojuspumpa?
Või sulle pole salongisooja ka vaja, sel juhul jah, minu viga icon_lol.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2019 23:00:59 vasta tsitaadiga

ABS võib ka olemata olla aga kärukonksu tahan.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2019 13:21:32 vasta tsitaadiga

stks kirjutas:
Tux kirjutas:
Ma ka arvan, et see Opel ei ole mingi läbimurre, aga lisavalik ikka. Mulle hakkas positiivsena silma 3-faasi AC laadimine.

Kui ma just viirastust ei näinud, siis Tartus Silberauto ees seisis täna Mercedes EQC, minu meelest ka Eesti numbrid küljes.

See võib-olla ?
https://twitter.com/mercedessports/status/1135316512259170305

Võimalik, et see. Aga võimalik ka, et oli see https://www.facebook.com/silberauto/photos/pcb.3281077328599411/3281077235266087/?type=3&theater

_________________
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2019 13:40:16 vasta tsitaadiga

Võtmeta käivitus vms on kasulik jah icon_lol.gif kergem varastada ning viimati lõunaka parklas imesid selle süsteemi omajad näppu kuna autod ei käivitunud icon_lol.gif
Ma enda autole oleks ka saanud selle võtmevaba süsteemi olematu raha eest kuid eelistasin vana lollikindlat võtmelahendust. Sama nagu kässsriga beer_yum.gif
Meil siin ühel alles veeres toyots minema millel elektrooniline seisupidur. Lampi oli lahti lasknud selle piduri või mis iganes error ja käiku ka ofc sees polnud...

Pmst pole teab mis mugavused just ilma milleta hakkama ei saaks icon_rolleyes.gif aga noh kellel kuidas, mõnel peab siin juba auto ise sõita suutma, muidu ei kõlba

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003




sõnum 04.09.2019 13:46:56 vasta tsitaadiga

Võtmeta avamine - kahjuks on odava klassi autodel see tagaustel ei toimi. Ma avan tagumisi uksi tihtipeale enne esimesi...
Laadimisega seda ei võrdleks, sest uksed saab juba kaugel lahti teha ja lisaaega ei kulu. Võtmeta käivitus muidugi mugavam kui ilma.
Tagumine kaamera hoiab ikka üsna palju närvirakke kokku - tundub pigem vajalik.
Isesõitmine - pole veel piisavalt hea. Juhtimisest loobumine tähendab ka sõiduoskuste ja tähelepanu kadu.

Muuseas tahaks kohe Arnist kiita, et on vahepeal mõistlikku teksti siia lisanud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 04.09.2019 13:51:07 vasta tsitaadiga

Võtmega avamist ja käivitamist küll ei taha enam. Hea mugav praegu, kordagi ei pea võtit taskust välja võtma.
Kaamerast on küll savi, kuigi 360 kraadi süsteem olemas, peeglitega nii harjunud ja parkimis andurid head. Ei istu see pildi vaatamine. Harjunud 6-7m masinatega manööverdamisega, seega parkimine probleem pole.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007




sõnum 04.09.2019 14:15:15 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:
Võimalik, et see. Aga võimalik ka, et oli see https://www.facebook.com/silberauto/photos/pcb.3281077328599411/3281077235266087/?type=3&theater

njah, igaljuhul teeb kadedaks

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006




sõnum 04.09.2019 16:28:49 vasta tsitaadiga

Vaatasin siin huviga ringi autoturul, et peaks vahetama oma vananeva masina välja. Elektrikad tunduvad päris hea variant, aitaksid küttekulu kokku tõmmata. Praegu plekin iga kuu küttele ~250€, et saaks tööl käia jne.
Kahju, et järelturu Leaf-d tunduvad natuke riskantsed variandid olema arvestades, et nende akud natuke juba kulunud ja minu päevane sõit tähendab talvel aku täitsa tühjaks tõmbamist mis ei mõju just väga hästi aku kestvusele. Pole tööjuures laadimispesa ka.
Küll aga kui turule tuleb neid 30k kanti masinaid juurde, siis saab vist tõsisemalt kaaluda uue masina võtmist.
Tegin nalja pärast läbi kiire paberinurga arvutuse lähtudes sellest e-Golf hinnasulast ja kurjam, odavam on võtta tutikas elektrikas kui tutikas bensiinikas Golf.

Siin minu kiire arvutuskäik:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk siis elektrika ostu ja sõidu kulu kuus oleks paarkümmend erui odavam. Kui hooldused ka on odavamad ja harvemad (praegu käin aastas 2 korda sest hooldusvälp on 15k, elektrikal vist suht ainult õhufiltri vahetus vms ja piisab aastas korra käimisest?), siis peaks sääst veel suurem olema või peaks mitmeid tuhandeud odavama bensiinika võtma, et igakuine kulu sama tuleks. Arvestades, et auto plaanis võtta pigem ~10 aastaks, siis lõpuks peaks elektrika võit märkimisväärne olema, kui liising ükskord lõplikult makstud ja ainult elekter vs bensiin erinevus on. Seda arvutust veel teinud pole.



Et vältida jaburaid võrdlusi, siis püüdsin siis võimalikult sarnase varustusega masinad kokku panna, mis sisaldaksid sama mugavust a'la ei ole vaja käigukangi pidevalt näppida ehk on automaat vms, lähevad linnas kohalt ära saranse kergusega/mugavusega, on adaptiivsed püsikiirushoidjad peal jne ning stuff mis on elektrikal baasvarustuses sai valitud ka teisele masinale peale, et oleks võrdsem.
Ilmselgelt olekts võimalik võrrelda suvalist elektrikat suvalise odavaima Daciaga mis juhul ei oleks tasuvusperiood inimlik, kui üldse eksisteeriks. Antud juhul võimalik võrrelda sama autot sama autoga, lihtsalt veoajam erineb.

Kui millegagi väga pange panin, siis oleks hea, kui välja tooksite.


Bensiinika varustus n stuff:
Spoiler Spoiler Spoiler



Elektrikka varustus n stuff:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 04.09.2019 16:47:08 vasta tsitaadiga

Bensiini golfile muidu head soodukad praegu. 23800€ premium varustus juba(vaatasin mölleri varustuse ja hinna listi). Midagi pole vaja juurde võtta. Aga jah kümneks aastaks võtad, siis elektrikas tasub kindlasti rohkem ära.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2019 20:54:52 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Päris kobe masin.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 04.09.2019 23:16:05 vasta tsitaadiga

etk, arvestused enamvähem õiged. 2€/100km on suht täpne arv mis kulub... aastate keskmine.

24kWh-ne Leaf läbisõiduga kuni 150 000km on sulle jah lagi kui sul tööl laadida ei saa.
Sellisega saaksid veel 100 000km ära rännata ja siis läheb juba kitsaks talvel.

Kui on valida tutikas eGolf 30k€ või vana Leaf 15k€, siis sulle sobib eGolf paremini - saad 10-15a sellega hakkama sellise suure läbisõiduga.


viimati muutis arnis 07.09.2019 18:50:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2019 23:25:36 vasta tsitaadiga

Eelmine aasta kevad-suvi sai töökaaslane 5000€ kasutatud leaf-i. Ootan ja ootan, et hind langeks, aga ei ole mul vist lootust et 5 kiloga Leaf saada.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2019 12:39:25 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/6769621/fiat-annab-valja-elektrikaubiku
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.09.2019 12:50:41 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Päris kobe masin.


Arstec on ka päris korralikult kirjutanud:
https://arstechnica.com/cars/2019/09/everything-you-wanted-to-know-about-porsches-new-electric-car/

Huvitav, et lisanimeks Turbo on valitud mõlemal mudelil icon_biggrin.gif
Salongi disain meeldib mulle väga, ainult see lisaekraan kõrvalistujale näeb väga harjumatu välja veel.
Oleks piisavalt raha siis sellise elektrika ostaks hea meelega. thumbs_up.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 05.09.2019 13:30:15 vasta tsitaadiga

Kahjuks realistlik max range suuremal akupakil (79kWh) on 250km, mis on "halb start" auto kohta aastal 2020 - klassikaline Fiat.
30 minutiga 100km laadimist, see teeb 360st kilomeetrist (79kWh) 22kWh 30 minutiga, seega 44kW keskmine laadimisvõimsus.

Kokkuvõttes, prügikasti, keegi seda akujahutuseta s***a ei osta beer_yum.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.09.2019 14:00:07 vasta tsitaadiga

arnis, kaubikutel on see kõik suht samasse auku. Need on ka peamiselt linnasõiduks planeeritud.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.09.2019 15:05:52 vasta tsitaadiga

Mis loogikaga Porschel laadimispistiku asukoht selline valitud on, niigi on neid küljepeal pistikutega lahendusi kritiseeritud, Porschel veel juhist teispoole autot pistik pandud. Meie kliimas ja kitsastes parkimis-laadimisoludes saab paras nikerdamine autode vahel porise kaabliga olema icon_smile.gif
Boiler ei mahu ka peale, suht kasutu saan..

Omniva pidavat ju hulgim elektrikaubikuid soetama, järelikult napivõitu läbisõiduulatus ei ole probleem
https://forte.delfi.ee/news/auto/omniva-votab-kasutusele-70-elektrikaubikut-postimaailmas-on-see-ainuoige-samm?id=85667275

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.09.2019 15:10:02 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Omniva pidavat ju hulgim elektrikaubikuid soetama, järelikult napivõitu läbisõiduulatus ei ole probleem
https://forte.delfi.ee/news/auto/omniva-votab-kasutusele-70-elektrikaubikut-postimaailmas-on-see-ainuoige-samm?id=85667275

Linnas ongi mõttekas, sest laadida hea ja kütusekulu linnasõidul märksa kõrgem võrreldes elektriga.
tsitaat:
“Elektrikaubikute sõiduulatus on hetkel selline, mis igale postiringile ei sobi, kuid siiski on leidub üksjagu linnaringe, kus sõiduulatus ei ole probleemiks ning millega elektrikaubik saab väga hästi hakkama,” on Kalv optimistlik.

Tulevased elektrikaubikud antakse Omniva linnapiirkondade kullerite kasutusse, lisaks kullerpakkide kohale viimisele hakkavad need teenindama ka pakiautomaate.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.09.2019 15:17:22 vasta tsitaadiga

Linnas muidugi asjalik. Seda enam, et rohkem kaubandust on netis ja ise kuhugi järgi minek on tüütu st. ilmselt omniva müüb ka lisateenust lähimas tulevikus - nn. 5 korrusele toomine icon_razz.gif
Superbiga saan ma ka 3m toru vedada ja 2,2m külmik mahtus ka ära, aga päris igapäeva asi siiski pole.
Minu mugavus, et lähen järgi kuna tahan ja siis tassin ise koju.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.09.2019 15:36:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Võtmeta käivitus vms on kasulik jah icon_lol.gif kergem varastada ning viimati lõunaka parklas imesid selle süsteemi omajad näppu kuna autod ei käivitunud icon_lol.gif
Ma enda autole oleks ka saanud selle võtmevaba süsteemi olematu raha eest kuid eelistasin vana lollikindlat võtmelahendust. Sama nagu kässsriga beer_yum.gif
Meil siin ühel alles veeres toyots minema millel elektrooniline seisupidur. Lampi oli lahti lasknud selle piduri või mis iganes error ja käiku ka ofc sees polnud...


See pole küll otseselt elektriautodega seotud, kuid 13a jooksul, mil ma olen võtmevabu masinaid pruukinud, meenub ainult juhtu, kus sellega jama on olnud tänu mingile segajale. Ühel korral ei saanud masinat käima, teisel juhul uksest sisse, käivitus normaalselt (erinevad staged). Sulle soovitaks vändaga varianti, see on kõige kindlam.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.09.2019 15:41:18 vasta tsitaadiga

Eks nendega jamasid ikka on. Audidel oli võtit vaja käivituseks, sõitsid objektile, aga käima enam ei saanud icon_lol.gif
Üldiselt mõttetu lisa... Sellelt ajavõitu pole.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 05.09.2019 16:28:52 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Eks nendega jamasid ikka on. Audidel oli võtit vaja käivituseks, sõitsid objektile, aga käima enam ei saanud icon_lol.gif
Üldiselt mõttetu lisa... Sellelt ajavõitu pole.


Ei ole mõttetu, mingit tobedat pulti ei pea näppima.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 418, 419, 420  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.