Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Sisuturundus »  Kooliteed alustades võib aidata nutitelefoni asemel jõnglasel silma peal hoida hoopis nutikell märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001




sõnum 29.08.2019 10:38:36 Kooliteed alustades võib aidata nutitelefoni asemel jõnglasel silma peal hoida hoopis nutikell vasta tsitaadiga

PRESSITEADE - Paljud kaaluvad kooli minevale lapsele nutitelefoni soetamist, kuid tihtipeale ei soovi vanemad noort last nutimaailma piiramatult lasta või on haridusasutuses nutitelefonid keelatud. Nutitelefoni asemel võib kinkida hoopis nutikella, mis toob lapsevanemale soovitud südamerahu.

Kooliteed alustavale lapsele kingitakse tänapäeval tihti esimene nutitelefon. Seda nii vanemate endi südamerahu tagamiseks, kui lapsele kiire kontakti saamiseks ema, isa või vanavanematega. Leidub aga neidki, kes veel ei soovi oma võsukesele nutitelefoni soetada või on nutiseadmed koolis hoopis keelatud.
„Elisa läbiviidud uuringust selgus, et 72% vastanute laste haridus- või hoiuasutustes on telefon keelatud. Seega on lastekell tihtilugu ainuke viis, kuidas lapsega näiteks lasteaias või koolis ühendust saada,“ märkis Kertu Kriisk, Elisa uute teenuste valdkonna juht.



Samast uuringust selgus, et enim vajaksid lapsevanemad teenust, mis aitaks järglasel silma peal hoida kohtades, kus on palju rahvast: suurlinnades, suurüritustel, ostukeskustes ning ajal, mil laps on omapäi või koos sõpradega. Samuti juhul, kui laps liigub trenni, kooli, lasteaeda, mängib omapäi õues või on kellegi teise hoole all. Või siis ka teadmatuse korral, kui last telefonis kätte ei saa ja ta ei ole vanemat teavitanud, kuhu läks.
Hiljuti palusime klientidel jagada oma lugusid olukordadest, kus laps on ootamatult seiklema läinud ja kuidas olukord lahenes. Tihtilugu on lapsed ennastunustavalt jalutama läinud, pärast kooli mängima jäänud või nutitelefoni tühjaks mänginud, kuid lapsevanema mure on alati suur, kui lapse asukoht on teadmata.

Näiteks jagas Maris Elisaga enda lapse kadumislugu. „Aastaid tagasi jalutasin oma pisikese pojaga Kristiine Keskuses ja korraga ühel hetkel oli ta jäljetult kadunud. Jooksin juba paanikas ringi, otsisin ja küsisin lapse kohta mööduvatelt inimestelt, aga tulutult. Arvasin, et laps on varastatud või poest tänavale hiilinud ning hinges oli kohutav hirm. Viimaks kostis kõlaritest, et mu laps ootab oma ema Elisa esinduses. Kohale jõudes istus mu pisikene mõnusalt teeninduspukis ja lasi töötaja poolt pakutud jogurtil ning maasikatel hea maitsta. Mõnules seal ja mainis mulle ainult mokaotsas, et liiga ruttu tulin, sest jogurti söömine on alles poole peal,“ kirjutas Maris.

Sarnastel juhtudel on heaks abiliseks ja alternatiiviks telefonile Elisa Põnniradar, mis on justnimelt lastele suunatud nutikell. Elisa uute teenuste valdkonna juhi sõnul on sarnaseid nutiseadmeid sadu, ent need on äärmiselt ebaühtlase kvaliteediga. Elisa on esimese operaatorina teinud ise kliendi eest seadmete valiku ära ja paketeerinud selle sobiliku teenusega. „Seni otsisid lapsevanemad lastekellasid tihtilugu välismaistelt kodulehtedelt teadmata, kas need tegelikult toimivad, kuidas lapse käel välja näevad ning lisaks toodi probleemina välja ka hilisemat garantiiprotsessi puudulikkust,“ selgitas Kriisk. „Samuti polnud huvilisel lihtne leida seadmele sobivat teenuspaketti. Sellise positsioneerimisteenuse jaoks ei ole kliendile vaja kõige kiiremat ja kallimat paketti – piisab mõistliku mahu ja tagasihoidlike kiirustega soodsast teenuslahendusest, mille Elisa turule tõigi.“

Elisa Põnniradari kellad hoiavad lapsevanemat koguaeg kursis lapse asukohaga ja nii ei pea lapsevanem ülemäära palju muretsema, kas laps koolis koju on jõudnud või millise sõbra pool ta parasjagu mängib. Viimase uuendusena lisati kelladele ka välismaal töötamise funktsioon.

Elisa valikus on kolm lastekella, neist kõikidel on GPS-jälgimise võimalus ning kõnede tegemise funktsioon. Põnniradari teenusega koos saab klient soetada nii kohe välja ostes või osamaksetena tasudes lastekella MyKi watch, MyKi touch või Wonlex watch.
Kõigi kolme lastekella puhul saab lisaks asukoha määramisele ka lapsele helistada ning laps ise kõnesid teha. Laps ise saab jälgida kella, tehtud samme ning olenevalt kellast mängida ka lihtsamat mängu ekraanil. Kellal on ka füüsiline SOS nupp, mille puhul jääb lapse seade tegema eelnevalt seadistatud numbritele kõnesid senikaua kuni üks nendest kõnele vastab.

Lähemalt saab Elisa Põnniradari paketi ja valikus olevate lastekelladega tutvuda www.elisa.ee/ponniradar

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.08.2019 18:06:08 vasta tsitaadiga

nooo meil omal ajal polnud mingit nutiplutit ja kõik saivad hakkama. nüüd viidakse autoga junn kooli 1km kaugusele ja siis ka pidev nutipluti jälitus peal. krt kui juba mina, ilma nutipluti kasvatuseta, ei saa ilma gepsuta ja googleta hakkama, mis siis nendest veel rääkida? icon_eek.gif a mis see minu asi on, käin pensionini tööl ära, kui tervis lubab, siis rahulikult võiduka lõpuni õlle lasta, las see muu maailm vaatab ise kuidas saab. beer_yum.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 29.08.2019 18:20:40 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
nooo meil omal ajal polnud mingit nutiplutit ja kõik saivad hakkama. nüüd viidakse autoga junn kooli 1km kaugusele ja siis ka pidev nutipluti jälitus peal. krt kui juba mina, ilma nutipluti kasvatuseta, ei saa ilma gepsuta ja googleta hakkama, mis siis nendest veel rääkida? icon_eek.gif a mis see minu asi on, käin pensionini tööl ära, kui tervis lubab, siis rahulikult võiduka lõpuni õlle lasta, las see muu maailm vaatab ise kuidas saab. beer_yum.gif thumbs_up.gif


Mis su probleem on? Normaalne kui vanem hoolib ja näeb kus laps on. Kõik ei vii 1km kaugusele. Mina käisin 10km kauguselt ja ka praegu väga paljud käivad kaugelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 29.08.2019 18:47:42 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
nooo meil omal ajal polnud mingit nutiplutit ja kõik saivad hakkama. nüüd viidakse autoga junn kooli 1km kaugusele ja siis ka pidev nutipluti jälitus peal. krt kui juba mina, ilma nutipluti kasvatuseta, ei saa ilma gepsuta ja googleta hakkama, mis siis nendest veel rääkida? icon_eek.gif a mis see minu asi on, käin pensionini tööl ära, kui tervis lubab, siis rahulikult võiduka lõpuni õlle lasta, las see muu maailm vaatab ise kuidas saab. beer_yum.gif thumbs_up.gif


Millal see sinu aeg oli?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prederik
Kreisi kasutaja
Prederik

liitunud: 05.05.2003




sõnum 29.08.2019 19:39:08 vasta tsitaadiga

Tulevikus on see loodetavasti karistatav, kui lapsele mobiiltelefon külge pannakse. Kõige rohkem vist on uuritud mobiili kiirguse mõju ajule ja lapse aju on eriti tundlik, sest kolp on täiskasvanu omast õhem. Isegi peavoolu teadlased on soovitanud, et peaks piirama aega, kus telefon on peale lähedal, eriti lastel. Aga kui lapsele juba kiirgusallikas käe külge pannakse, siis on ta pidevalt kusagil max meetri kaugusel peast... icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Trisll
HV vaatleja

liitunud: 01.09.2015




sõnum 30.08.2019 03:19:38 vasta tsitaadiga

Selline reklaam peaks iseseisvat mõtlemisvõimet omavatel inimestel küll vastureaktsiooni esile kutsuma. Laps pole mingi lemmikloom keda 24/7 jälgima peab.
Lisaks on korduvad juhtumid tõestanud, et ettevõtted on kaitsetud erinevate andmelekete vastu pluss sihilik kuritarvitamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2019 05:08:27 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, 1. klassi juntsu puhul okei, et viiakse ja tuuakse, aga mingist ajast alates võiks lasta ikka tüübil ise vaadata, kuidas saab. muidugi kui kuskil karupäras elab, pikk tee minna ja ühistransporti ei käi, siis see muidugi teine asi üldse. transpordi mõttes just, aga selline pidev jälgimine, kas on ikka vaja?

Maxim Puente, 20+ aastat tagasi. esimese mobla ostsin alles kutsekasse minnes, mis oli umbes 2006 vist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.08.2019 07:30:37 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
hkurujo88r, 1. klassi juntsu puhul okei, et viiakse ja tuuakse, aga mingist ajast alates võiks lasta ikka tüübil ise vaadata, kuidas saab. muidugi kui kuskil karupäras elab, pikk tee minna ja ühistransporti ei käi, siis see muidugi teine asi üldse. transpordi mõttes just, aga selline pidev jälgimine, kas on ikka vaja?


Jah, on vaja. Minu esimese klassi mineku ajaga võrreldes on praegu nagu Metsik Lääs.
Jah, oli hea, kui mõni terve taksofon oli, aga alati tuli öelda, kuhu lähed ja siis öeldi, mil koju tuled. Kui siis polnud, hakati muretsema.
Praegu on võimalik sotti saada, et võsukesega on korras, miks mitte kasutada.
Ega sul vist lapsi pole, muidu räägiksid teist juttu.

NATAS999 kirjutas:
nooo meil omal ajal polnud mingit nutiplutit ja kõik saivad hakkama. nüüd viidakse autoga junn kooli 1km kaugusele ja siis ka pidev nutipluti jälitus peal. krt kui juba mina, ilma nutipluti kasvatuseta, ei saa ilma gepsuta ja googleta hakkama, mis siis nendest veel rääkida? icon_eek.gif a mis see minu asi on, käin pensionini tööl ära, kui tervis lubab, siis rahulikult võiduka lõpuni õlle lasta, las see muu maailm vaatab ise kuidas saab. beer_yum.gif thumbs_up.gif


1990-date ja 2000-ndate laste sündimiste ajastu on öö ja päev, täiesti erinev, võrreldamatu. Tänu eri meediavormidele on 2000-date lapsed rohkem ohustatumad kui
1990-date omad. Kuna vanim poeg on ligikaudu sinuvanune ja noorim sai alles 12, siis oskan aegu võrrelda.
Saa isaks, võta vastutus hoolitseda oma võsu(de) eest kuni 26-aastaseks saamiseni (jajah, nii on), siis hakkad elu ka muude nurkade alt nägema.
Mürsiku mõtteviis ei sobi siisku suurele mehele, vaata laiemalt.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005




sõnum 30.08.2019 07:31:00 vasta tsitaadiga

Elisa tuletab meelde, et lisaks nutitelefonile on võimalik neilt osta ka nutikella. Enne peavad nad aga sind veenma, et sa tõesti vajad seda.
_________________
Amazon - will not buy!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2019 08:53:08 vasta tsitaadiga

Märt., ega need 90'ndad nüüd nii ilus roheline roosa aeg ka polnud. kuritegevus oli ikka hulka suurem praegusega võrreldes. praegu lihtsalt tänu infoleviku arengule tundub, et toimub palju rohkem koledaid asju, kui "vanasti".

Paljunema mul plaanis hakata pole. Kümmekond aastat hiljaks jäänd selle asjaga pluss niigi liiga palju rahvast selle hallitama läind kivikuuli peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.08.2019 11:19:39 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Märt., ega need 90'ndad nüüd nii ilus roheline roosa aeg ka polnud. kuritegevus oli ikka hulka suurem praegusega võrreldes. praegu lihtsalt tänu infoleviku arengule tundub, et toimub palju rohkem koledaid asju, kui "vanasti".

Paljunema mul plaanis hakata pole. Kümmekond aastat hiljaks jäänd selle asjaga pluss niigi liiga palju rahvast selle hallitama läind kivikuuli peal.


Mida sa 1990-daist tead? Netikius oli null näiteks. 2000-datel juba tõsine ja tõusev mure.
1990-dail kõrvaldas allmaailm üksteist, lihtinimene oli juhuslik ohver, mitte sihtmärk. Oli turvalisem aeg, kui 1980-dail, amnestiate tõttu teatud aastail. Neil perioodil äärelinnas käisid ringi, nuga taskus. Oli pussitatuoäid ja pooduid paikades, kus igapäevaselt tuli läbi minna.
Praegu on lapsed rünnakuobjektid läbi neti ja sellele jälile jõudmine on keerulisem kui sinist silma nähes.
Hoian end teemaga kursis, mida ilmselt sul vaja teha pole. Sestap oled ses teemas null kogemustega.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2019 11:31:34 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
Märt., ega need 90'ndad nüüd nii ilus roheline roosa aeg ka polnud. kuritegevus oli ikka hulka suurem praegusega võrreldes. praegu lihtsalt tänu infoleviku arengule tundub, et toimub palju rohkem koledaid asju, kui "vanasti".

Paljunema mul plaanis hakata pole. Kümmekond aastat hiljaks jäänd selle asjaga pluss niigi liiga palju rahvast selle hallitama läind kivikuuli peal.


Mida sa 1990-daist tead? Netikius oli null näiteks. 2000-datel juba tõsine ja tõusev mure.
1990-dail kõrvaldas allmaailm üksteist, lihtinimene oli juhuslik ohver, mitte sihtmärk. Oli turvalisem aeg, kui 1980-dail, amnestiate tõttu teatud aastail. Neil perioodil äärelinnas käisid ringi, nuga taskus. Oli pussitatuoäid ja pooduid paikades, kus igapäevaselt tuli läbi minna.
Praegu on lapsed rünnakuobjektid läbi neti ja sellele jälile jõudmine on keerulisem kui sinist silma nähes.
Hoian end teemaga kursis, mida ilmselt sul vaja teha pole. Sestap oled ses teemas null kogemustega.
ja netikiusamist piirame juntsule nutika tasku toppimisega thumbs_up.gif veenev loogika.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.08.2019 11:44:58 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Märt. kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
Märt., ega need 90'ndad nüüd nii ilus roheline roosa aeg ka polnud. kuritegevus oli ikka hulka suurem praegusega võrreldes. praegu lihtsalt tänu infoleviku arengule tundub, et toimub palju rohkem koledaid asju, kui "vanasti".

Paljunema mul plaanis hakata pole. Kümmekond aastat hiljaks jäänd selle asjaga pluss niigi liiga palju rahvast selle hallitama läind kivikuuli peal.


Mida sa 1990-daist tead? Netikius oli null näiteks. 2000-datel juba tõsine ja tõusev mure.
1990-dail kõrvaldas allmaailm üksteist, lihtinimene oli juhuslik ohver, mitte sihtmärk. Oli turvalisem aeg, kui 1980-dail, amnestiate tõttu teatud aastail. Neil perioodil äärelinnas käisid ringi, nuga taskus. Oli pussitatuoäid ja pooduid paikades, kus igapäevaselt tuli läbi minna.
Praegu on lapsed rünnakuobjektid läbi neti ja sellele jälile jõudmine on keerulisem kui sinist silma nähes.
Hoian end teemaga kursis, mida ilmselt sul vaja teha pole. Sestap oled ses teemas null kogemustega.
ja netikiusamist piirame juntsule nutika tasku toppimisega thumbs_up.gif veenev loogika.


Jaa, kui lapsega miskit juhtubki, siis on millest lähtuda. Juba oli kadunud, õnneks leidsime lapse üles ja kõik oli korras. Telefonijälituse abil.
Vot nii.
Nii et võhikuna ei tasu sul endale tundmatul teemal sõna võtta, näed siis tsipa targem välja ehk.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oliver.
HV Guru

liitunud: 04.09.2003




sõnum 30.08.2019 12:55:19 vasta tsitaadiga

Ma küll jälgin vahel, kus kaks vanemat last on. Lapsed liiguvad muidugi iseseisvalt ringi, aga hea on vaadata, kas on muusikakooli või koju jõudnud, ei pea üle helistama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.08.2019 13:09:05 vasta tsitaadiga

Täpselt. Kui on põhjust, viskan pilgu peale. Muidu mitte. Peavad siiski ise oma tegevuste eest vastutama õppima.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.08.2019 15:18:03 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
Jah, on vaja. Minu esimese klassi mineku ajaga võrreldes on praegu nagu Metsik Lääs.

No elatud nii enne 90. aastaid kui ka peale, mingist metsikust läänest pole siiani haisugi nähtud. Arvestades, et asud minust ca. 15 kilomeetrit eemal, siis ei tahaks uskuda, et sinu kandis on metsik lääs ja minu asukohas mitte. icon_rolleyes.gif

Märt. kirjutas:
Praegu on võimalik sotti saada, et võsukesega on korras, miks mitte kasutada.

Ja kas nutikell pulssi ka mõõdab ja hingamist tuvastab, et lapse "korrasolekus" veenduda?

Märt. kirjutas:
Ega sul vist lapsi pole, muidu räägiksid teist juttu.

Nii see eesti välja sureb, sest kellegi peale sinu lapsi pole, ega ju? icon_sad.gif

UrmoZ kirjutas:
Elisa tuletab meelde, et lisaks nutitelefonile on võimalik neilt osta ka nutikella. Enne peavad nad aga sind veenma, et sa tõesti vajad seda.
thumbs_up.gif

Minul pole vajadust jälgida, kus lapsed on, muretsemine kuulub niikuinii laste täiskasvanuks saamiseni ja ka nende hilisema elu juurde, ehk siis paned täiskasvanud "lapsele" ka "saba" külge või?
Kellel vaja, sellel vaja. Mingit totalitarismi ma aga ei poolda. Nagu Honekeri jmt. režiimis elaksime jälle. thumbs_down.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.08.2019 15:47:25 vasta tsitaadiga

jägaja, selles suhtes ega ta mööda selle väitega ei pannud, no offence taken. kes tunneb, et tahab ja on piisavalt ressurssi ja kupli all kõik korras, palun, tehke, kasvatage, olge õnnelikud, ei mõista kedagi hukka. endal võimalust, tahtmist ega ressurssi pole ja ei näe ka mingit mõtet hakata vastu tahtsi seda jama omale kaela tõmmata lihtsalt selle pärast et keegi märt või mart või martin või varro ütleb, et peab, sest "step 1: collect underpants, step 2: ..., step 3: profit"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 30.08.2019 16:25:37 vasta tsitaadiga

NB! Oled vanemana kohustatud oma lapsi toetama 26. eluaastani.
Juriidiliselt võib ju 18-ne iseseisev olla, reaalselt aga on ikka parajalt rumal.
Mõningaid enam jälgima ei pea, aga mõni on 20+ vanusest hoolimata ikka veel paras vasikas.
Mina vastutan oma laste eest, nii lihtne see ongi. Ja teen selleks kõik võimaliku. jägaja, Metsik Lääs on internetti roninud ehk siis virtualiseerunud.
On teil aimu, kui kergesti lapsed tänapäeval surve alla satuvad? Kui lihtne on kedagi manipuleerida?
Küll lapsevanemad mõistavad, millest jutt.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006




sõnum 30.08.2019 21:05:45 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
NB! Oled vanemana kohustatud oma lapsi toetama 26. eluaastani.
siin foorumis on päris mitu isikut kes on öelnud, et kui laps 18 saab ja kooli lõpetab, ütleb head teed ja viskab kodust välja icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.08.2019 23:33:06 vasta tsitaadiga

Minu arust on nutikell just täitsa hea lahendus.
Ei sisalda igasugu tähelepanu röövivaid funktsioone ning sisaldab just seda, mida lapsevanemal vaja, et saaks lapsega ühendust ja vajadusel jälgida, kus on (s.h history).
Loomulikult sellega ei tasu liiale minna, aga see on juba kasvatusmetoodika taga kinni.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 31.08.2019 04:27:20 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
NB! Oled vanemana kohustatud oma lapsi toetama 26. eluaastani.
Juriidiliselt võib ju 18-ne iseseisev olla, reaalselt aga on ikka parajalt rumal.
Mõningaid enam jälgima ei pea, aga mõni on 20+ vanusest hoolimata ikka veel paras vasikas.
Mina vastutan oma laste eest, nii lihtne see ongi. Ja teen selleks kõik võimaliku. jägaja, Metsik Lääs on internetti roninud ehk siis virtualiseerunud.
On teil aimu, kui kergesti lapsed tänapäeval surve alla satuvad? Kui lihtne on kedagi manipuleerida?
Küll lapsevanemad mõistavad, millest jutt.

esimest korda kuulen-näen 26. eluaasta tärminist! icon_eek.gif ise mõtlseid välja? (vastavalt vajadusele)
ja ma leian, et sotsiaalmeedia (teenitud) dislike-d on märksa lihtsamad "neelata" kui reaalne kand molli! (been there, done that)
don't go preaching to the choire if you missed the entire orchestra
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 31.08.2019 16:42:03 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Märt. kirjutas:
NB! Oled vanemana kohustatud oma lapsi toetama 26. eluaastani.
siin foorumis on päris mitu isikut kes on öelnud, et kui laps 18 saab ja kooli lõpetab, ütleb head teed ja viskab kodust välja icon_biggrin.gif


noh on riike kus alla 28 aastane on veel alaealine.

ja otseloomulikult aitab lapsel kõige paremini silma peal hoida kiibistamine nagu ameerikas.
tagasi üles
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.08.2019 23:21:21 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
noh on riike kus alla 28 aastane on veel alaealine.

ja on riike, kus.11-13 aastased pannakse mehele. Mis sellest siis järeldada

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006




sõnum 31.08.2019 23:42:46 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
noh on riike kus alla 28 aastane on veel alaealine.

ja on riike, kus.11-13 aastased pannakse mehele. Mis sellest siis järeldada
Et eestis on selline keskmine vanus võetud
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013




sõnum 01.09.2019 00:06:12 vasta tsitaadiga

11-13 & 28 .. äärmusest äärmusesse ikka. hvf style
tegelikult on päris huvitav vaadata seda, et enamjaolt on kobisemist neil, keö endil pärajaane pole. Need kel on, võtavad selle kellamajanduse vaat et avasüli vastu. No ja see pärl veel lisaks, et 'aga kunagi ammu oli nii' .. Sel ajal kui vaatasid oma kineskooptelerist soome kanaleid ja see oli ainus 'nutipluti'? ajad on muutunud ffs. kooliealistel tonn juurikat maksvad nutiplutid on paratamatu reaalsus, ma ses valguses ei näe küll põhjust, miks peaks kedagi kritiseerima/halvustama, kui sellele nutiplutile lisandub veel üks kellake käele, mis annab lapsevanematele südamerahu.. aga no need kes poindile pihta ei saa, on tõenäoliselt miku offitud diizlit uurimas käinud ja aurud veits pähe hakanud.. pole midagi parata icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Sisuturundus »  Kooliteed alustades võib aidata nutitelefoni asemel jõnglasel silma peal hoida hoopis nutikell mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.