Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 102, 103, 104  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2019 10:52:22 vasta tsitaadiga

londiste, nö. 'Data scrubbing' on seal täitsa olemas. Eeldas vist Btrfs'i kasutamist. Vähemalt teoorias võiks see bitimädaniku vastu aidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 07.08.2019 10:58:54 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
londiste, nö. 'Data scrubbing' on seal täitsa olemas. Eeldas vist Btrfs'i kasutamist. Vähemalt teoorias võiks see bitimädaniku vastu aidata.
aitäh, ma ei osanud õigeid märksõnu välja mõelda icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2019 13:30:57 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

ssd huvi põhjus ei ole mitte jõudluses (saan aru, et suvaline ssd on overkill kui kodust võrku 5-10gbit peale ei hakka ajama)
Mul on kodus üks Win10 ja i3'ga torrentipurk, 2TB SSD sees. Järjest lugedes/kirjutades on justkui SATA3 kiirus 500MB/s või kopikas peale, kui nüüd teinekord netitoru 1Gbps peale tõstan siis tuleb sealt ka lahinal ~120MBps läbi. Mõnikord tuleb "sisu" kohale kokkupakituna - siis sama SSD peale tahaks lahti pakkida asju. Lisaks ei too torrent asju ju järjest, jupitab - hoopis teine koormus, ei ole järjestikkirjutamine/lugemine. Tahaks teinekord süsteemi uuendada, midagi installida, kasvõi veebribrauserit kasutada puhtmugavuse mõttes - kõik on sama SSD kallal. HDD jääks selle kõigega hätta. Võinoh, jäigi. SSD'ga on lihtsalt kõik... kiirem, vahetum, kasvõi lihtlabane kasutade vahel liikumine.

5 Gbps koduvõrku oleks muide sisuliselt SATA3(6Gbps). Seega paistavad sealt juba NVMe kõrvad kui taevas laeks on. :)

Sellele, kuidas SSD vastu peab, ei oska kahjuks vastata. Aga enda kulureale on see 200€ SSD eest pandud ilma hetkegi kõhklemata kuna mugavus ja vaikus on oma hinda väärt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2019 13:38:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sellele, kuidas SSD vastu peab, ei oska kahjuks vastata.

Üks odav adata 250gb ssd laseb kolmandat aastat igapäevaselt 150-250gb andmeid läbi. Töötab, veel icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 07.08.2019 13:45:21 vasta tsitaadiga

otseselt andmete kirjutamise üle ma ei muretse, ketastel on ettenähtud eluiga minu otstarbeks piisavalt.
pigem selles võtmes, et kas (teemakohaselt synology) nasipurgid on ssd-dest teadlikud, näiteks ega nad tegele mingite isetahtsi kirjutamistega, mis seda eluiga tuntavalt vähendaks. icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 07.08.2019 13:47:26 vasta tsitaadiga

londiste, Uuematel kastidel on küll ilusti SSD markide support list olemas, ma arvan, et see on puhas OS'i põhine seega kõik kes on up-to-date saavad ka ilmselt aru mis nende kõhtu on pistetud.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2019 14:44:12 vasta tsitaadiga

londiste, Synology'l on SSD massiivide jaoks täiesti oma nö. tüüp olemas - RAID F1.
Kuidas nad selle tehniliselt realiseerinud on, ei tea aga väidetavalt peaks olema asi üles ehitatud nii, et koormus ei jagune ketastele võrdselt ja ei teki seda ohtu, et kõik kettad korraga saba annavad.

EDIT: Siin on mingi asjakohane Valge Paber ka - https://global.download.synology.com/download/Document/WhitePaper/Synology_RAID_F1_WP.pdf
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2019 21:43:22 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris, aga miks Sa üldse nii sügavale kapoti alla ronid? DSM'il on ju konfi backuppimise ja taastamise funktsionaalsus olemas.
Või läksid sa DSM'i oma tulemüüri konfimise liidesest mööda ja tegidki need reeglid otse "iptables" abil?

Konfi backup ja taastamine ei too kaasa tulemüüri regeleid.

Selge. Hea teada thumbs_up.gif
Neil on hetkel beetas mingi migreerimise äpp. Seda oled proovinud? Äkki on see vähe pädevam? Syno support ei oska aidata?

Ma lihtsalt mõtlen seda, et minu meelest hoiab DSM kõikvõimalikke seadistusi oma kõhus mingis andmebaasis või konfifailis ja siis selle alusel genereerib OS'ile sobiva konfi. Võib lihtsalt juhtuda see, et isegi, kui sa nüüd suudad need reeglid iptables'ile permanentselt selgeks teha, ei kajastu need DSM'is. Ehk siis pärast esimest restarti või muudatust seal DSM'i oma müürikonfimise liideses, pühitakse kõik sinu töö ja vaev minema.
(Diskleimer - see oli kõik puhas teooria, mis tugines teiste teenuste konfimise juures nähtule)

Vaatasin seda migreerimise äppi. See tahab kõik data üle tuua korraga aga mul vaja ainult üksikud asjad (mul uuel synol kettad väiksemad ja selle tekkis tal see tõrge, et ei mahu).
Seega uurin edasi või võtan need 140 reeglit ja lisan käsitsi thumbs_down.gif

Aga küsi korra supportist. Päris tõsiselt. Vastavad suht kiirelt ja reeglina on jutt üsna pädev.

Syno foorumist leidsin teema kus keegi oli uurinud - kui tahad püsivalt siis tuleks see iptables-restore unustada. See impordib küll sisse aga ei näita sul seal control paneelis firewalli osas. Sealtsamast sisse kanda reeglid siis saab püsivad tulemüürireeglid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2019 08:35:32 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris, aga miks Sa üldse nii sügavale kapoti alla ronid? DSM'il on ju konfi backuppimise ja taastamise funktsionaalsus olemas.
Või läksid sa DSM'i oma tulemüüri konfimise liidesest mööda ja tegidki need reeglid otse "iptables" abil?

Konfi backup ja taastamine ei too kaasa tulemüüri regeleid.

Selge. Hea teada thumbs_up.gif
Neil on hetkel beetas mingi migreerimise äpp. Seda oled proovinud? Äkki on see vähe pädevam? Syno support ei oska aidata?

Ma lihtsalt mõtlen seda, et minu meelest hoiab DSM kõikvõimalikke seadistusi oma kõhus mingis andmebaasis või konfifailis ja siis selle alusel genereerib OS'ile sobiva konfi. Võib lihtsalt juhtuda see, et isegi, kui sa nüüd suudad need reeglid iptables'ile permanentselt selgeks teha, ei kajastu need DSM'is. Ehk siis pärast esimest restarti või muudatust seal DSM'i oma müürikonfimise liideses, pühitakse kõik sinu töö ja vaev minema.
(Diskleimer - see oli kõik puhas teooria, mis tugines teiste teenuste konfimise juures nähtule)

Vaatasin seda migreerimise äppi. See tahab kõik data üle tuua korraga aga mul vaja ainult üksikud asjad (mul uuel synol kettad väiksemad ja selle tekkis tal see tõrge, et ei mahu).
Seega uurin edasi või võtan need 140 reeglit ja lisan käsitsi thumbs_down.gif

Aga küsi korra supportist. Päris tõsiselt. Vastavad suht kiirelt ja reeglina on jutt üsna pädev.

Syno foorumist leidsin teema kus keegi oli uurinud - kui tahad püsivalt siis tuleks see iptables-restore unustada. See impordib küll sisse aga ei näita sul seal control paneelis firewalli osas. Sealtsamast sisse kanda reeglid siis saab püsivad tulemüürireeglid.

Novot. Siis mu mõte liikus ikka õiges suunas.

Aga supporti all ei mõelnud ma mitte seda foorumit vaid nende päris tugiteenust.
Logid https://account.synology.com alt sisse ja teed neile ticketi. Reeglina saab sealt päeva, max kahe, jooksul vähemalit mingi vastuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 11.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2019 09:22:04 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris kirjutas:
warwas kirjutas:
Osiris, aga miks Sa üldse nii sügavale kapoti alla ronid? DSM'il on ju konfi backuppimise ja taastamise funktsionaalsus olemas.
Või läksid sa DSM'i oma tulemüüri konfimise liidesest mööda ja tegidki need reeglid otse "iptables" abil?

Konfi backup ja taastamine ei too kaasa tulemüüri regeleid.

Selge. Hea teada thumbs_up.gif
Neil on hetkel beetas mingi migreerimise äpp. Seda oled proovinud? Äkki on see vähe pädevam? Syno support ei oska aidata?

Ma lihtsalt mõtlen seda, et minu meelest hoiab DSM kõikvõimalikke seadistusi oma kõhus mingis andmebaasis või konfifailis ja siis selle alusel genereerib OS'ile sobiva konfi. Võib lihtsalt juhtuda see, et isegi, kui sa nüüd suudad need reeglid iptables'ile permanentselt selgeks teha, ei kajastu need DSM'is. Ehk siis pärast esimest restarti või muudatust seal DSM'i oma müürikonfimise liideses, pühitakse kõik sinu töö ja vaev minema.
(Diskleimer - see oli kõik puhas teooria, mis tugines teiste teenuste konfimise juures nähtule)

Vaatasin seda migreerimise äppi. See tahab kõik data üle tuua korraga aga mul vaja ainult üksikud asjad (mul uuel synol kettad väiksemad ja selle tekkis tal see tõrge, et ei mahu).
Seega uurin edasi või võtan need 140 reeglit ja lisan käsitsi thumbs_down.gif

Aga küsi korra supportist. Päris tõsiselt. Vastavad suht kiirelt ja reeglina on jutt üsna pädev.

Syno foorumist leidsin teema kus keegi oli uurinud - kui tahad püsivalt siis tuleks see iptables-restore unustada. See impordib küll sisse aga ei näita sul seal control paneelis firewalli osas. Sealtsamast sisse kanda reeglid siis saab püsivad tulemüürireeglid.

Novot. Siis mu mõte liikus ikka õiges suunas.

Aga supporti all ei mõelnud ma mitte seda foorumit vaid nende päris tugiteenust.
Logid https://account.synology.com alt sisse ja teed neile ticketi. Reeglina saab sealt päeva, max kahe, jooksul vähemalit mingi vastuse.

Jah tegin ka päris supportile päringu. Neilt tuli enamvähem sama vastus. Aga vähemalt nad võtsid selle idee tulemüüri reeglite backupist enda listi....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2019 09:34:28 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
Jah tegin ka päris supportile päringu. Neilt tuli enamvähem sama vastus. Aga vähemalt nad võtsid selle idee tulemüüri reeglite backupist enda listi....

OK. Siis küll suht nõme lugu.

Iseenesest, kui nüüd seal kõhus natuke kaevata, siis jääb teoreetiline võimalus, et leiad need reeglid ikkagi üles. Mingid nende äpid hoiavad oma konfi näiteks Postgre baasis. Äkki hoiab DSM ise ka oma mudrut seal. Kui need sealt välja exportida ja pärast uue masina baasi kirjutada, siis on võimalus, et järgmisel restardil või lihtsalt reeglitega sudimise järel genereeritakse iptables'ile sobiv permanentne konf valmis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 18.08.2019 08:21:43 vasta tsitaadiga

DS411+ jaoks vaja uusi vente. Synology lehel kirjas, et korpuse oma peaks olema see:
Fan 80*80*20_3 System Fan DS/DX Series (vaja kahte)
ja CPU oma see:
CPU Fan 40*40*10_1 (EOL)

Kust saab ja mis maksab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2019 09:08:16 vasta tsitaadiga

CPU oma on vist see (endal ka DS411+) - https://www.ebay.com/itm/1pc-NMB-1604KL-04W-B59-12V-0-1A-DC-Cooling-Fan-40x40x10mm-3pin/202293499338

Endal on üks selline sahtlis - aga kui aus olla siis ma pole kindel, kas see on Synology seest tulnud või netist tellitud. Aga VIST oli nii, et tellisin, katsetasin ja jätsin vana, algse Synology sisse alles. Kui on huvi siis saada PS, küll kaubale saame.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006




sõnum 18.08.2019 09:09:13 vasta tsitaadiga

Oomipoest peaksid ka leidma cpu fanni, selliste mõõtmetega olen ostnud AIO'dele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 18.08.2019 20:22:12 vasta tsitaadiga

Kas keegi on juhuslikult oma synoga käima saanud mõne Blu Ray pleieri, mis on ühendatud karbi USB pesasse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.08.2019 10:40:44 vasta tsitaadiga

studiosus, https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/Compatibility_Peripherals/Does_Synology_Product_support_external_DVD_RW_DVD_ROM_CD_ROM_or_CD_RW_drive
Ilmselt kehtib ka BD kohta.
Oleksid pidanud Qnapi poole vaatama sellise sooviga. Neil ametlikult vastavad lahendused olemas.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=TVS-882BR&min_price=&max_price=
Tegelikult saab ka odavamate seadmetega hakkama, nei küll DIY maik juures

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2019 10:46:28 vasta tsitaadiga

studiosus, lihtsalt puht sportlikust huvist uurin, et mis see use case oleks? Plaate otse NAS'i rippida? Või data plaatidele varundamine?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 23.08.2019 16:15:48 vasta tsitaadiga

Ei lase enam pilte Synology Photo kataloogi lisada, põhjuseks, et piltidele eraldatud maht on täis - kuskohast seda sättida-suuremaks saaks venitada?
_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.08.2019 16:31:08 vasta tsitaadiga

Quota peaks kasutajapõhine olema. Seega vaata kasutaja seaded üle.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2019 17:30:27 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Quota peaks kasutajapõhine olema. Seega vaata kasutaja seaded üle.


Share põhine vaata samuti üle.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 23.08.2019 20:16:27 vasta tsitaadiga

"Shared Folder Quota" oli koht, kus sai kataloogile reserveeritud mahtu suurendada.
Tänud! beer_yum.gif

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 06.09.2019 21:13:19 vasta tsitaadiga

Üks väga kriitiline küsimus: panin eelmine nädal püsti Synology serveri, üks kõvaketas, sinna tõstsin mh kodused pildid. Tegin lisaks ka kasutajad (enda telefon, tahvel, elukaaslase telefon ning üks kasutaja Nvidia shieldile), millele jagasin /photos kausta õigus ning seadistasin sinna DS Photo äpid (et pilte sünkida ning vaadata kõikidest seadmetest). Nüüd eile õhtul saabus minu isiklikule telefonile (PS! minu numbrile) kaks MMS-sõnumit (tundmatult numbrilt) kus oli kaks fotot pildipangast. Kusagil on olnud ilmselt mingi turvaerror. Ehk siis kas oskate nõua anda, kuidas edasi - eelkõige Synology vaates, kas ma sealt saan vaadata, kes on ligipääsu saanud mis failidele?

Teen kohe ka avalduse RIA-le (ilmselt mõistlik?) ning küsin ka Telia käest, kas saavad mingit infot selle tundmatu (Eesti mob numbri) kohta anda.

Või on veel kellelgi mingeid mõtteid? Ilmselt leke võib olla minu enda telefonist, sest kust mujalt minu number saadi?!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.09.2019 22:21:33 vasta tsitaadiga

studiosus, ma küsiks, et millega te tegelete seal?
kõik on nõuetekohaselt turvatud?
ütleks vähemalt nii, et ria ja telia sind aidata ei saa.

1. kõige suurem turvarisk on kasutaja ise.
2. kui tegemist on millegi kriminaalsega, aitab politsei.

hetkel pommitavad loggerid kõiki synosid, tuleb endale uus admin konto luua ja vaikimisi olev sulgeda, loomulikult turvalised passid ja parem kui väljast oleks teenus mittestandartsetel portidel. Loomulikult tuleb kaitsta ka klientseadmeid mis synosse ligi saavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
argo1
HV kasutaja
argo1

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2019 22:33:00 vasta tsitaadiga

Kõigile kasulik oleks, siis selle kena jutu peale võiks olla üks hariv DIY. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2019 22:37:03 vasta tsitaadiga

Ma alustaks ise politseist. CERT-EE'le võib anda teada ka aga Teliasse pole mõtet pöörduda kuna nemad tegutsevad sellisel puhul ainult läbi politseipäringu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 102, 103, 104  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.