Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 983, 984, 985 ... 1548, 1549, 1550  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2019 09:45:54 vasta tsitaadiga

Nojah, seda enam - mingi vildaka ja määramatus tulevikus valmiva projekti põhjal selliseid asju ehitada? icon_confused.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 10:43:04 vasta tsitaadiga

T1 teatud asjade osas töötab, tuttaval seal väike äri ja tema küll ei kurda. Rent on kallis, aga tegu ka kõige kasumlikuma müügipunktiga.
Ehk tema meelest nutavad need brändid, kes mõtlesid just nimelt selle rail baltica peale, saamata aru, et seda ei tule enne 10-15.a.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2019 10:55:21 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/uudised/keskerakond-tahab-ii-samba-vabatahtlikkuse-erakorralise-pensionitousuga-siduda?id=87102537

tsitaat:
Kiik selgitas, et juhul kui teise samba reformi käigus väheneb selle osakaal inimeste tulevases pensionis, siis tuleb olukorda kompenseerida esimese samba väljamaksete suurendamisega.


Laseme pensionisamba õhku ja laename tulevikust raha ette ära. Profit, härrased. Suurim profit.

Tunnistasid juba ette ära, et "pensioni II samba reform" pole mitte miskit muud kui inimestele ühekordne väljamakse ja riigile maksutulu, pensionivara süüakse aasta-paariga lihtsalt ära ja kiunuvate lühinägelike pensioniauk taotakse riigi piiratud ressurssidest kinni. Tõstavad makse, sest kuskilt peab leidma 550 milli.

Edit: tegemist pole mitte mingi pensionireformi ta vaid endise ja praeguse koalitsiooni tekitatud eelarveaugu täitmisega tuleviku arvel. Lohiseb lahendus, mille ehitamist vedas IRL juhitud ministeerium, tahetakse asendada jätkusuutmatu lahendusega.

Väide, et II sammas (isegi praeguses seisus) on mõttetu on iseenesest juba mõttetu, kuna minister tunnistab, et pensionär kaotab selle lõhkumisega pensionis...


viimati muutis anubis 12.08.2019 11:15:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 11:02:46 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://epl.delfi.ee/uudised/keskerakond-tahab-ii-samba-vabatahtlikkuse-erakorralise-pensionitousuga-siduda?id=87102537

tsitaat:
Kiik selgitas, et juhul kui teise samba reformi käigus väheneb selle osakaal inimeste tulevases pensionis, siis tuleb olukorda kompenseerida esimese samba väljamaksete suurendamisega.


Laseme pensionisamba õhku ja laename tulevikust raha ette ära. Profit, härrased. Suurim profit.

Tunnistasid juba ette ära, et "pensioni II samba reform" pole mitte miskit muud kui inimestele ühekordne väljamakse ja riigile maksutulu, pensionivara süüakse aasta-paariga lihtsalt ära ja kiunuvate lühinägelike pensioniauk taotakse riigi piiratud ressurssidest kinni. Tõstavad makse, sest kuskilt peab leidma 550 milli.

Ära unusta, et pensionitõusu lubasid kõik. Kes vähem, kes rohkem, aga võimatud olid kõigi arvud.
Mis on halba kui poolega kogutust siiski tõstetakse pensioni?
Sisuliselt liigub ta sinna tagasi kus ta oleks võinud olla. Senine teine sammas on olnud lihtsalt nii suur ämber.
//
Ja lõplik plaan pole ju nii või naa paigas.
//
Ärme unusta, et ka tulumaksuvaba min. kehtestamine tekitas suure augu ja sellega oli ka oi kui palju kisa. Tegelikult töötas sisetarbimise loogika väga hästi.
Penskaritega on sama teema...nende saadav tulu jookseb Eestis palju väiksemas ulatuses välja kui anda sama raha juurde näiteks 2000+ teenivale inimesele.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 12.08.2019 11:08:14 vasta tsitaadiga

Jah analüüse pole ning viimane Isamaa poolt tehtud reform pole isegi käima läinud - https://majandus24.postimees.ee/6751038/ara-jata-isamaale-sentigi
Küll aga on karm soov oma usuküsimus teisest sambast ellu viia ning riigile kiirelt pappi juurde tekitada.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.08.2019 11:15:19 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Mis on halba kui poolega kogutust siiski tõstetakse pensioni?
vara vs jooksev kulu.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 11:20:31 vasta tsitaadiga

Seda muidugi, aga pensionitõusu lubas väga suures ulatuse ka reform seega kõik ju nõus.
Või läheb nüüd nii nagu selle sotsmaksu laega, teatud tegelased reformis selle vastu.
//
Eks tuleb vaadata, mis ideed siis lõpuks sealt tulevad.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 12.08.2019 11:33:35 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Senine teine sammas on olnud lihtsalt nii suur ämber.
miks täpselt teine sammas ämber on olnud?
teine sammas on täht-tähelt selle tavaloogika järgimine, et "elu aeg tööl käinud ja makse maksnud/raha kogunud".

tulusus oli eriti alguses mingil määral kinni pensionifondidele pandud piirangute taga.
samuti on eesti pensionifondide lühikene ajalugu ära näinud ühe päris karmi majanduskriisi, millistes fondid juba põhimõtteliselt hävivad.
haldustasud on probleem, millega nüüdseks tegeletakse.
väljamaksete lugu on samuti tähelepanu äratanud ja muutused selles osas on (või olid) silmapiiril.

võrdlused esimese samba pensioni suurenemisega on kohatud. esimene sammas on ühest küljest poliitiline küsimus ja teisest küljest rahvastiku koosseisust tulenev reaalsus ja see pilt järgmise paarikümne aasta kontekstis on kõike muud kui ilus. eks sellest on paar pääseteed aga ma arvan, et eesti ei hakka massimmigratsiooni korraldama.

jah, on suur hulk inimesi, kes on raha neile jätmise korral sellega vabalt võimelised suuremat tulu teenima ja enda tulevikku kindlustama. samuti on olemas inimesed, kes oma tulevase pensioni peale ise mõtlevad väljaspool riigipensioni lootust (näiteks kolmas sammas - 6-7%). nende inimeste hulk on üsna väike. samal ajal ei ole neid võimalik teisest pensionisambast välja jätta, sest siis oleks tegu ebavõrdse kohtlemisega.

edit:
ka täpsem statistika on olemas aga suurusjärkude koha pealt:
https://www.stat.ee/pressiteade-2014-022
tsitaat:
2040. aastaks rahvastiku soo-vanuskoosseis muutub. Naiste ja meeste osatähtsuste erinevus väheneb, ühelt poolt seetõttu, et meeste oodatav eluiga kasvab, teiselt poolt naiste jätkuvalt aktiivsema väljarände tagajärjel. Peamine tulemus on see, et rahvastik vananeb tunduvalt. Pensioniealiste (65-aastased ja vanemad) osatähtsus rahvastikus tõuseb praeguselt tasemelt (18,0%) 2040. aastaks 27,6%-ni. Laste (alla 15-aastaste) osatähtsus väheneb 15,5%-lt 13,6%-ni. Kokku tõuseb ülalpeetavate määr (laste ja vanaduspensioniealiste) osatähtsus tööealistega võrreldes 50,9%-lt 70,2%-le, mis tähendab, et kui praegu on iga ülalpeetava kohta kaks tööealist, siis 2040. aastal on kahe ülalpeetava kohta kolm tööealist.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 11:56:58 vasta tsitaadiga

Arvestades ku pikalt seda indeksi ideed aeti ja kui pikalt läks aega jõuda haldustasu vähendamiseni, siis seal on asi ikka uskumatult aeglane.
Konkreetsel tasemel asju suudaks kasvõi Eesti pank enda spetsialistedaga hallata. Ehk kui minnakse indeksi teed pole panku praktiliselt vaja.
Minnes suurema riski teed siis see on juba hetkel nii ja naa - LHV istub ju rahas pikalt ja räägib, et risk on liialt suur. Ikka ei tule toootlust.
Lisaks siin on statistika julmalt aktiivsete fondide vastu va. indeks. Ehk suure edukuse % on nii väike, et väiksem oleks ilmselt osta otse Buffeti fondi.
//
Väljamaksed, sellega pole midagi teha suudetud.
Väärakas süsteem... Reklaamitud kindlustus jääb iga ühe isiklikuks riskiks st. tasandav tegur sinna ei laiene st. kui kindlustus otsustab, et sa elad nende arvutusest oluliselt rohkem tehakse sulle kehvem pakkumine või lihtsalt väljamaksed ja seda raha sööb hooga inflatsioon.
St. see raha sul ei kasva enam sentigi. See näide kehtib nüüd nende kohta, kes on kogunud suhteliselt vähe ja oleksid suurim huvigrupp raha kätte saamisel, senine süsteem on narrimine.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2019 12:18:32 vasta tsitaadiga

Minu pensionifond on sellest hetkest kui tekkis madalate fonditasudega alternatiiv väga jõudsalt kasvanud. Ma päris kindel, et ajaloolist trendi järgides olen ma pensionile mineku hetkel paremas seisus kui suvaline ilma II samba varadeta inimene.
Protsentarvutused ei ole suurema osa rahvastikus jaoks arusaadavad, kuid ometi on kõik neid koolis õppinud..
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2019 12:30:29 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/969886/kaibemaksu-alalaekumisest-tingitud-auk-eelarves-pusib
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 12:56:16 vasta tsitaadiga

Ehitus, autod. Samas palgakasv siis suurem kui arvatud.
tsitaat:
Käibemaksu on riigieelarves plaanitud koguda 2550 miljonit, mida kevadprognoosi andmeil laekub siiski aasta lõpuks 2495 miljonit.

anubis kirjutas:
Minu pensionifond on sellest hetkest kui tekkis madalate fonditasudega alternatiiv väga jõudsalt kasvanud. Ma päris kindel, et ajaloolist trendi järgides olen ma pensionile mineku hetkel paremas seisus kui suvaline ilma II samba varadeta inimene.
Protsentarvutused ei ole suurema osa rahvastikus jaoks arusaadavad, kuid ometi on kõik neid koolis õppinud..

Minul ka, aga vaata kus 99% rahast ikka on.
Va. Tuleva, siis kõik teised reklaamivad just tavalist fondi. Indeksifondi pakkumise saad siis kui lähed üle...et näe meil ka.
//
Turismi bilanss:
https://www.eestipank.ee/press/soome-turistide-arv-oli-teises-kvartalis-viimaste-aastate-vaikseim-08082019
tsitaat:
Eesti turistid kulutasid teises kvartalis välismaal hinnanguliselt kokku 300 miljonit eurot. Mitmepäevareis kestis keskmiselt 4 ööd. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 14 protsenti ning nende arv vähenes 3 protsenti.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 12.08.2019 13:18:08 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
anubis kirjutas:
Minu pensionifond on sellest hetkest kui tekkis madalate fonditasudega alternatiiv väga jõudsalt kasvanud. Ma päris kindel, et ajaloolist trendi järgides olen ma pensionile mineku hetkel paremas seisus kui suvaline ilma II samba varadeta inimene.
Protsentarvutused ei ole suurema osa rahvastikus jaoks arusaadavad, kuid ometi on kõik neid koolis õppinud..

Minul ka, aga vaata kus 99% rahast ikka on.
Va. Tuleva, siis kõik teised reklaamivad just tavalist fondi. Indeksifondi pakkumise saad siis kui lähed üle...et näe meil ka.
Eks ole näha, kes ja kuidas paarikümne aasta pärast nende inimeste pensionid kinni maksavad, kes isegi õiget fondi valida ei oska/taha, rääkimata siis ise investeerimisest.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 12.08.2019 13:25:08 vasta tsitaadiga

Enamike ootus ja lootus lõppes täpselt siis kui diivanist ei tulnud naftat ehk kena lubatud liitintress ei kehtinud.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2019 20:01:21 vasta tsitaadiga

Raha tuleb ja raha läheb. Euroraha võib juba homsest olla lepaleht, eeldusel et näiteks venemaa vallutab euroopa ja kehtestab rubla.
Noh see nii lihtsalt juba ei juhtu, aga juhtuda võib ka nii, et tuleb väärtuselangus. Väärtuselangus on muidugi juba praegu ja tahtlikult, aga kindlasti tuleb ka veidi kiiremaid perioode.
Elusale inimesele võiks tema elu kõige olulisem olla. Alati on muidugi risk, et keegi võib sult elu ja tervise võtta. Aga see võimalus on suht väike. Ootamatu raske haigus, jah ikka võib juhtuda. Oma rahaga mõistlikult majandamine on mõistlik. Tervist tappes, mammona kokkukraapimine, teeb ainult pärijatele rõõmu, või siis hoopis tüli.
Pension on suht värske nähtus ja riigiti väga erinev. Ka meil võib kõik muutuda, ja ma usun et muutubki veel mitu korda, enne kui ma pensionile saan. Eeldusel et on veel olemas pension.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 13.08.2019 14:20:35 vasta tsitaadiga

Aga nohh jääb mulje, et iga riigi suunas tehtud uudis peab negatiivne hetkel olema icon_lol.gif
5,5% ületab enamike fondide tulemuse ja ilmselgelt ärivõhikust ajakirjanik ei taju üldse numbreid:
https://majandus24.postimees.ee/6751174/kehv-tootlus-iga-riigifirmasse-pandud-euro-andis-tagasi-vaid-5-5-senti?_ga=2.157918330.1349232977.1565465392-1775946216.1550208535
Kui võtta Nordica debiilsus maha, siis on riigi tulu ikka väga hea.
Parim nali on see, et peksupoisi rollis olnud Raudtee on suudetud heasse kasumisse saada.
///

Ikka soola T1 haavale:
Ülemiste juht:
„Kui meelelahutuse osa suurendada, saaks ehk keskuse käima,“ lausus ta. „Aga siis tuleks sajamiljonisest investeeringust näiteks 50 miljonit maha kanda. Ülejäänud 50 miljoni eurose investeeringu väärtus ehk kasvaks, kui keskus hakkaks toimima.“
icon_lol.gif
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/ulemiste-keskuse-juht-t1-s-suletud-poed-on-vaid-jaamae-veepealne-osa?id=87117695
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 22:13:29 vasta tsitaadiga

Kas kedagi on kunagi huvitanud, kui palju ta hakkaks hetkeseisuga vanaduspensioni (riigipensioni?) saama, ilma sammasteta osa siis?

Vastuse leidmiseks mine https://www.eesti.ee/et/minuasjad/andmed/toetus
-> pensionikindlustuse registri teatis -> esita päring

Ja kohanda tehet https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Baasosa (BA) €191,6496
Aastahinne (AH) €6,627

BA+(AH*pensioniõiguslik staaž)+(AH*kindlustusosakute summa)= PENSION

Mul hetkeseisuga €400 umbestäpselt.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 13.08.2019 22:22:49 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kas kedagi on kunagi huvitanud, kui palju ta hakkaks hetkeseisuga vanaduspensioni (riigipensioni?) saama, ilma sammasteta osa siis?

Vastuse leidmiseks mine https://www.eesti.ee/et/minuasjad/andmed/toetus
-> pensionikindlustuse registri teatis -> esita päring

Ja kohanda tehet https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Baasosa (BA) €191,6496
Aastahinne (AH) €6,627

BA+(AH*pensioniõiguslik staaž)+(AH*kindlustusosakute summa)= PENSION

Mul hetkeseisuga €400 umbestäpselt.
12 aastat staaži ja 367€. 17 aastaga oleks mul ka 400€.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 13.08.2019 22:38:24 vasta tsitaadiga

429 näitab. Koolist alates töötanud 24/7
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 22:43:33 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kas kedagi on kunagi huvitanud, kui palju ta hakkaks hetkeseisuga vanaduspensioni (riigipensioni?) saama, ilma sammasteta osa siis?

Vastuse leidmiseks mine https://www.eesti.ee/et/minuasjad/andmed/toetus
-> pensionikindlustuse registri teatis -> esita päring

Ja kohanda tehet https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Baasosa (BA) €191,6496
Aastahinne (AH) €6,627

BA+(AH*pensioniõiguslik staaž)+(AH*kindlustusosakute summa)= PENSION

Mul hetkeseisuga €400 umbestäpselt.

Ma ei saa pihta. Kust lahtrist võtad BA ja AH?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 22:46:59 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kas kedagi on kunagi huvitanud, kui palju ta hakkaks hetkeseisuga vanaduspensioni (riigipensioni?) saama, ilma sammasteta osa siis

Kui kuskilt miskit saab, siis on hea. Kui palju saab, siis on veel parem. Ütle mis on kümne aasta pärast!? Aga 50-ne?
Tegelikult ära ütle, sest seda ei tea isegi nostradaamus, ja veel vähem mingi suva inimene mis tahes riigis.
Mina olen ajaloo usku, ja see usk ütleb, et raha väärtus on kõikse kiirem kaduma. Mina panen panuse lastesse ja kogukonda. Raha ei korja.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 22:49:37 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
anubis kirjutas:
Kas kedagi on kunagi huvitanud, kui palju ta hakkaks hetkeseisuga vanaduspensioni (riigipensioni?) saama, ilma sammasteta osa siis?

Vastuse leidmiseks mine https://www.eesti.ee/et/minuasjad/andmed/toetus
-> pensionikindlustuse registri teatis -> esita päring

Ja kohanda tehet https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Baasosa (BA) €191,6496
Aastahinne (AH) €6,627

BA+(AH*pensioniõiguslik staaž)+(AH*kindlustusosakute summa)= PENSION

Mul hetkeseisuga €400 umbestäpselt.

Ma ei saa pihta. Kust lahtrist võtad BA ja AH?


Neid polegi seal, BA ja AH on võetud sotskindlustusameti lehelt.
Eesti.ee alt saad oma pensioniõigusliku staaži ja kindlustusosakute summa mida sinna võrrandisse panna.
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 13.08.2019 23:13:25 vasta tsitaadiga

nonii, eesti.ee peksab midagi rõõmsalt segast.
staaž on töötatud aeg kuni 1998 lõpuni ja nii palju staaži nagu seal näidatakse mul nüüd üsna kindlasti ei ole.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2019 23:48:54 vasta tsitaadiga

äkki on eeldatav tööstaaž, nagu eeldatav eluiga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.08.2019 00:13:22 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
äkki on eeldatav tööstaaž, nagu eeldatav eluiga icon_rolleyes.gif

Nagunii nii on. Aga inimesed on nii tohutult erinevad. Meil on ülemus 72a. vana. Emal on temaga samal päeval sünnipäev. Ema saab õnneks endaga hakkama, tema saab tööga ka hakkama.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 983, 984, 985 ... 1548, 1549, 1550  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.