Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1059, 1060, 1061 ... 1073, 1074, 1075  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas tänad teeandjaid?
Jah, ohukatega
62%
 62%  [ 168 ]
Jah, suunatulega ühele ja teisele poole
5%
 5%  [ 16 ]
Jah, käega
15%
 15%  [ 42 ]
Väga harva, kuidas juhtub
11%
 11%  [ 30 ]
Ei
5%
 5%  [ 14 ]
hääli kokku : 270

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2019 14:20 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:
Inga Raitar
Yesterday at 7:48 AM
Kas süüdi olemine peab olema enne süüdi mõistmist tõestatud? Tulin pühapäeval Lõuna-Eestist raamatuid Seto üritusel esitlemast. Sõidan teadlikult nagu ikka. Märkan Mäo pikal ümbersõidul peale ühest käruga masinast mööda sõitmist tagasi reastudes mobiilse kiiruskaamera välgatust. Pilk spidomeetrile - 115 max, seega lubatud vea /+-5 / piires. Suur üllatus tabab mind eile õhtul, kui postkasti potsatab trahvikviitung. "liikluspolitseinik Il... Kiv... on tuvastanud, et
04.08.2019 kell 15:13 Tallinn - Tartu - Võru - Luhamaa maantee 87,6. kilomeetril, kus lubatud suurim sõidukiirus on 90 km/h, sõitis sõiduk CHEVROLET registreerimismärgiga xxx sõidukiirusega 108 km/h +/- 5 km/h, millega ületas lubatud sõidukiirust vähemalt 13 km/h". Ja nüüd läheb põnevaks.
Kirjutan mulle trahvikviitungi saatnud aadressil ja palun tõestust - pilti vms, mis kinnitaks, et ma olen süüdi. Saan vastuseks kivibürkoraatse formulari - esita digiaalselt allkirjastatud nõue või saada kiri ameti aadressil, kui tõestust soovid. Mis mõttes? Kui mina ei näinud tee ääres ühtki mõõtjat kusagil peale Mäo kaamera ning mulle öeldakse "sõitsid seal põõsast mööda kiiremini kui lubatud" mina aga ütlen, et ei sõitnud, siis on sõna sõna vastu. Kuni pole mulle esitatud tõend, et olen süüdi, seni ei saa mind süüdi mõista - varasem politseikontroll toimis just nii. Ka kaamerad, millest mööda sõidad on fikseeritud, seal saab kohe viite - kaamera välgatab. Aga lihtsalt väita et sõitsid 90 alas 108 ga ja maksa, kuid tõendi väljanõudmiseks oma süü kohta pead esitama digitaalselt allkirjastatud formulari pole õigusriik.
Kaks aastat tagasi tulin Lätist, sadas paksu vihma ja tee oli võõras, ei jõudnud asulasse sissesõidul kiirust kohe 50 peale võtta. Sain trahviteate, kus oli kaasas minu pilt selle küla juures ja näit minu kiirusest tablool - 58 km/h. Selge lugu. Maksin trahvi, sest süü oli korrektselt tõetatud.
Naljakaks läks asi aga siis, kui Google Mapsi abiga otsisin üles, kus asub kõnealune 87,6 kilomeeter. Ja nüüd trummipõrin... see asus täpselt Mäo ümbersõidul. ehk siis mulle tehtud trahv oli 108 km/h sõitmise eest 110 alas!!! Vaat siis, miks pilti ei saadetud, siis saanuks ju tõestada, et tegelikult rikkumist polnudki. Aga ju oli kiiretel kaamerameestel kiiresti vaja piisavat hulka süüdlasi, kelle abiga riigikassat lappida.
Trahvi saatjad mängivad teadmisele, et kõik autojuhid tunnevad end pisut süüdi. Kui paljud ikka hakkavad mingi 39 euro peale mingit protsessimist ette võtma. Samas kui - veelkord - keegi mind süüdi mõistab, peab ta seda tõendama, mitte ei pea mina õigusriigis tõestama, et ma pole süüdi. Või mida teie head sõbrad arvate? Kas ma peaks selle trahvi maksma?

Pääääris piinlik võib sel tädil olla, kui selgub, et seal on 90 piirang üleval icon_neutral.gif

Tänaseks postitus jalutama läinud.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

sõnum 09.08.2019 14:41 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Mhmh, täiesti ajuvaba koha valikud neil ikka kaameratega. 53ga saab siis pildi. Liiklus muidugi kulgeb seal 60-65kmh.

Hmm, kaamera oli vahetult enne Eesti ohtlikumat ristmiku. Kuhu siis veel panna kui mitte sinna?
https://epl.delfi.ee/lp/surma-valem-noor-mees-reede-ohtu-ja-korvaltee?id=87071769
tsitaat:
...Viimase aasta õnnetuste põhjal on kõige ohtlikumad kohad Riia ring Tartus...
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
laurx
HV Guru
laurx

Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.08.2019 14:44 vasta tsitaadiga

Liikluslollid on tallinnast tartusse kolinud.. neid peabki ohjama.
tagasi üles
connor
HV kasutaja

sõnum 09.08.2019 14:53 vasta tsitaadiga

Kui nüüd aus olla siis Riia ringil olnud õnnetused minu subjektiivse hinnangu puhul ei tule kiiruseületamisest vaid lihtsalt ebanormaalselt suurest liikluskoormusest kaherealisel ringteel. See tekitab olukorra kus "tundub et jõuan läbi", "vajun kiirelt kõrvalritta", "eessõitja sõidab kindlalt ja võibolla jõuan mina ka", "näe minu rida jääb vabaks" jne...
Ümberehitusplaanid aasta tagusest ajast - https://tartu.postimees.ee/4495000/riia-ringi-kohale-kaardub-viadukt-jalakaijatele-kaevatakse-tunnelid

Magic
HV Guru
Magic

sõnum 09.08.2019 15:02 vasta tsitaadiga

Vend sai ka sirgel +10-ga icon_lol.gif
Tallinn-Tartu. Oli head möödumise kohta ootanud...soovitasin edaspidi kurve.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 185
tagasi üles
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 09.08.2019 15:14 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
Terve mõistusega autojuht ei ületa kiirust ka

Ala need 80ne alad. Mingi pintsakuga mees need kuskil vãlja mõelnud. Mõne koha peal tãiesti mõttetud.

Et pigem terve mõistusega inimene jälgib reaalset olukorda ning sõidab kiiremini või aeglasemini kui mãrk lubab.

Tuleb kohe meelde see naine kes raudtee ülesõidul ootas tõkkepuu taga 15 minutit. Filmis seda ja saatis delfisse, et huligaanid lãhevad punasega üle. Hiljem selgus tõsiasi mida terve môistusega inimene oleks suht ruttu aru saanud, et mingi rike on.

Muud teemat ka. Eile tln tartu peal adavere-imavere lõigul tegi üks rekka teisest möödasõitu. Vastutulevad 2 autot pidid ühe küljega murule tõmbama.

libe
kvaliteetne mees
libe

sõnum 09.08.2019 17:08 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Maxim Puente kirjutas:
miq1988 kirjutas:
Kôrval suht lai kônnitee olemas, miks seal ei sõida ?

Mul ei tuleks pähegi sellises olukorras rattaga sõiduteel linnas sõita.

E: seadusega vist pole lubatud. Aga no pãrast külili kuskil bussi ja äärekivi vahel on sitem variant.

Kõnniteel on inimesed.

Las nad olla, sellejaoks ongi rattal pedaalid, lenks ja pidurid. Vingerdad mööda.
Terve mõistusega rattur ei tee linnatãnaval ega kõnniteel sporti.
ratas on linnas kiire transport punktist a punkti b, kui seda aega veel kasutada kvaliteetselt ja ühildada spordiga, siis on see täiesti adekvaatne tegevus.
Sõiduteel on kõige turvalisem sõita ja kui kellelgi sellepeale kaalikas hauduma läheb, siis las läheb

laurx
HV Guru
laurx

Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.08.2019 17:15 vasta tsitaadiga

Sõida nagu peab ja keegi ei unda.
tagasi üles
salatoimik
HV Guru
salatoimik

sõnum 09.08.2019 18:08 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Mhmh, täiesti ajuvaba koha valikud neil ikka kaameratega. 53ga saab siis pildi. Liiklus muidugi kulgeb seal 60-65kmh.
icon_eek.gif
Magic
HV Guru
Magic

sõnum 09.08.2019 18:15 vasta tsitaadiga

nii hull ei ole...max 60
tagasi üles
salatoimik
HV Guru
salatoimik

sõnum 09.08.2019 18:17 vasta tsitaadiga

No Ma ei tea ma sõidan seal üldiselt spido järgi 55, gepsu järgi 50 ja püsib kenasti voolus. Teagi mis kell see 60 seal moes on icon_biggrin.gif
Magic
HV Guru
Magic

sõnum 09.08.2019 18:19 vasta tsitaadiga

siis kui politsei magab.
tagasi üles
hkurujo88r
HV veteran

sõnum 09.08.2019 19:08 vasta tsitaadiga

60 koguaeg, mõned litivad 70ga.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
elukaz
HV Guru
elukaz

sõnum 09.08.2019 19:43 vasta tsitaadiga

Nõup, seal on voolu kiirus gepsu järgi 50+/- natuke. Üksikuid kiiremaid on vähe, ju siis kuulud nende hulka.
stks
HV kasutaja
stks

sõnum 09.08.2019 19:45 vasta tsitaadiga

omas voolus
Sathanas
HV kasutaja

sõnum 09.08.2019 20:23 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mingid torud ei puhu absoluutselt pilli antud juhul - ratturid lasid sõiduteed mööda sealt allalastud tõkkepuude vahelt läbi. Et nagu rong tuli ja värki, aga need töllid ukerdasid ikkagi üle.

Aga vaatame statistikat, kui palju rattureid vs kui palju autosid on viimaste aastate jooksul rongile ette sõitnud? Äkki peaks selle loogika järgi hoopis sõiduteedele enne raudtee ületust kummalisi slaalomeid ehitama hakkama. icon_lol.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

sõnum 09.08.2019 20:28 vasta tsitaadiga

Sathanas kirjutas:
Betamax kirjutas:
Mingid torud ei puhu absoluutselt pilli antud juhul - ratturid lasid sõiduteed mööda sealt allalastud tõkkepuude vahelt läbi. Et nagu rong tuli ja värki, aga need töllid ukerdasid ikkagi üle.

Aga vaatame statistikat, kui palju rattureid vs kui palju autosid on viimaste aastate jooksul rongile ette sõitnud? Äkki peaks selle loogika järgi hoopis sõiduteedele enne raudtee ületust kummalisi slaalomeid ehitama hakkama. icon_lol.gif
lamavad politseinikud peaks ka vähemalt 5cm kõrgused terava servaga kivid olema ning seda iga kergliiklusteega lõikuva koha peal thumbs_up.gif
muidugi torupiirded ka

Magic
HV Guru
Magic

sõnum 09.08.2019 20:50 vasta tsitaadiga

Kui anna teed märk väljas saab väga hea hooga sõita.
Enamasti neid märke ka nähakse, tõenäosus väheneb kui tegemist Lexuse, bemmi, mersu või audiga.
tagasi üles
miq1988
HV kasutaja
miq1988

sõnum 09.08.2019 22:06 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
miq1988 kirjutas:
Maxim Puente kirjutas:
miq1988 kirjutas:
Kôrval suht lai kônnitee olemas, miks seal ei sõida ?

Mul ei tuleks pähegi sellises olukorras rattaga sõiduteel linnas sõita.

E: seadusega vist pole lubatud. Aga no pãrast külili kuskil bussi ja äärekivi vahel on sitem variant.

Kõnniteel on inimesed.

Las nad olla, sellejaoks ongi rattal pedaalid, lenks ja pidurid. Vingerdad mööda.
Terve mõistusega rattur ei tee linnatãnaval ega kõnniteel sporti.
ratas on linnas kiire transport punktist a punkti b, kui seda aega veel kasutada kvaliteetselt ja ühildada spordiga, siis on see täiesti adekvaatne tegevus.
Sõiduteel on kõige turvalisem sõita ja kui kellelgi sellepeale kaalikas hauduma läheb, siis las läheb

Seda vaadates tulevad külmavärinad peale. Ei saa küll nõustuda. Räägin Tartust. Tallinna kohta ei tea, ehk seal ruumi rohkem. Nii vãhe kui rattaga linna satun, tiheda liiklusega tänavatel hoian sõiduteest eemale.

SSD
HV Guru
SSD

sõnum 09.08.2019 22:16 vasta tsitaadiga

miq1988 kirjutas:
Tallinna kohta ei tea, ehk seal ruumi rohkem. Nii vãhe kui rattaga linna satun, tiheda liiklusega tänavatel hoian sõiduteest eemale.

Ja õigesti teed. Eestis on siiani jalgratturid harjumatud, ja nendega ei osata arvestada, neid nagu ei nähtagi,(n-ö, filter peeglis).
Kommentaarid: 283 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 242
tagasi üles
ajuNolk
HV veteran
ajuNolk

sõnum 09.08.2019 22:29 vasta tsitaadiga

Sõidan rattaga üsna palju. Sõitke ka siis näete, et sõiduteel on kõige loogilisem ja mugavam sõita. Sõidan ka riia mntel sõiduteel kui kergliiklustee taaskord teisele poole tänavat on viidud. Vaadake järgi kuidas kaubamaja ja lõunakeskuse vahel riia mntl kergliiklus on lahendatud. Kord ühel pool, siis teisel pool, siis taas ühel pool siis taas teiselpool. Harilik rattahuligaan muidugi sellest ei heitu ning laseb sujuvalt kõnniteel edasi... icon_cool.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

sõnum 09.08.2019 22:43 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Kui anna teed märk väljas saab väga hea hooga sõita.
Enamasti neid märke ka nähakse, tõenäosus väheneb kui tegemist Lexuse, bemmi, mersu või audiga.

ei mõista, millega hea hooga sõita saab? rattaga?
Tallinnas, vana pilt street views (tänaseks on majaseinast vaid 1m vaba ruumi torupiirete tõttu), kuid sellel lõikumiskohal on peetud ohutumaks see, kui kergliiklejatel vaatenurk majaga absoluutselt lõigata, siis on kõige turvalisem - kuradi uhhuud
Kui kivimäe tänavalt tuleb auto ja talle vahetult majanurgast keegi ette tärkab, on kohe probleem - mõistlik oleks laiem avatud ala, et vaatenurka avardada, kuid sittagi - kergliiklejad on niigi pimedasse nurka veel tihedamini aetud

https://www.google.ee/maps/@59.3785643,24.6552007,3a,90y,22.41h,69.37t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPjAvxeQj11s4gG8eP4_v4Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

libe
kvaliteetne mees
libe

sõnum 09.08.2019 22:52 vasta tsitaadiga

ajuNolk kirjutas:
Sõidan rattaga üsna palju. Sõitke ka siis näete, et sõiduteel on kõige loogilisem ja mugavam sõita. Sõidan ka riia mntel sõiduteel kui kergliiklustee taaskord teisele poole tänavat on viidud. Vaadake järgi kuidas kaubamaja ja lõunakeskuse vahel riia mntl kergliiklus on lahendatud. Kord ühel pool, siis teisel pool, siis taas ühel pool siis taas teiselpool. Harilik rattahuligaan muidugi sellest ei heitu ning laseb sujuvalt kõnniteel edasi... icon_cool.gif
selle ma ka ainult sõiduteed kasutan, kui kõrvalised põhjused seda ei takista - loogika, lisaks kõik sõidavad liiklusseaduse järgselt ning kui ise otse liigud omal trajektooril, mitte ei vänderda ja toterda, siis stressivaba liiklemine linnas thumbs_up.gif

välja arvatud mõned tolad, kes napikaid teevad, kes braketesti teevad, neid õnneks aasta peale palju ei jätku ning iga inimene neid ei pruugi üles leidagi

SSD
HV Guru
SSD

sõnum 09.08.2019 22:56 vasta tsitaadiga

Ratturi elu on eestis raske. Kõige parem on sõita suhtumisega et kõik autoroolis on jopakad!
Kommentaarid: 283 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 242
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

sõnum 09.08.2019 23:02 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Ratturi elu on eestis raske. Kõige parem on sõita suhtumisega et kõik autoroolis on jopakad!
mina ratturina leian eesti liikluses rohkem positiivsust, kui negatiivsust
ma sõidan sõiduteel ja kasutan oma õigusi vastavalt seadustele
lisaks olen ulakas, nagu enamus autojuhte, aga ma ikka naudin seda adrenaliini, mida seadus võimaldab icon_lol.gif
kui ruumi on pool meetrit, siis ei kõhklegi sealt 40ga läbi kihutamast thumbs_up.gif icon_cool.gif

näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Liikluskultuuri(tuse) teema vol.3 (Küsitlus: "Kas ja kuidas tänad teeandjaid?") mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1059, 1060, 1061 ... 1073, 1074, 1075  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.