Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Riigikogu hakkab tõsimeeli arutama 5G keelustamist Eestis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 09:16:06 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
ot:
hmm... IoT puhul ei näe nagu ka eriti pointi, liigutatavad andmemahud on nii pisikesed, et põhimõtteliselt ajaks isegi 2G asja ära kuna IoT puhul pole enamasti latency ka probleemiks, keda see kotib kas a'la veemõõtja näit jõuab vee-ettevõtteni sekund varem või hiljem

Nalja teed? Ega see IoT ainult mingeid käsurea bitte edasi-tagasi saada. Või su IoT teadmised on endisel kusagil aastas 2010, kus kaugloetav elektriarvesti oli kõva sõna? icon_rolleyes.gif
Kui sinu mõttemaailma järgi elada, siis pmst saaksid sa ju igapäevaselt ilma mobiiltelefonita kah ära elatud. 2G-st rääkimata icon_lol.gif
See, et HV Foorumi paari jorsi jaoks miski mõttetu tundub, ei muuda suuremat pilti, eksju-onju?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 26.07.2019 11:31:57 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
napoleon kirjutas:
ot:
hmm... IoT puhul ei näe nagu ka eriti pointi, liigutatavad andmemahud on nii pisikesed, et põhimõtteliselt ajaks isegi 2G asja ära kuna IoT puhul pole enamasti latency ka probleemiks, keda see kotib kas a'la veemõõtja näit jõuab vee-ettevõtteni sekund varem või hiljem

Nalja teed? Ega see IoT ainult mingeid käsurea bitte edasi-tagasi saada. Või su IoT teadmised on endisel kusagil aastas 2010, kus kaugloetav elektriarvesti oli kõva sõna? icon_rolleyes.gif
Kui sinu mõttemaailma järgi elada, siis pmst saaksid sa ju igapäevaselt ilma mobiiltelefonita kah ära elatud. 2G-st rääkimata icon_lol.gif
See, et HV Foorumi paari jorsi jaoks miski mõttetu tundub, ei muuda suuremat pilti, eksju-onju?

Millised IoT seadmed edastavad suurt andmemahtu? Oleksin tänulik selle info eest.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 12:17:47 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Betamax kirjutas:
napoleon kirjutas:
ot:
hmm... IoT puhul ei näe nagu ka eriti pointi, liigutatavad andmemahud on nii pisikesed, et põhimõtteliselt ajaks isegi 2G asja ära kuna IoT puhul pole enamasti latency ka probleemiks, keda see kotib kas a'la veemõõtja näit jõuab vee-ettevõtteni sekund varem või hiljem

Nalja teed? Ega see IoT ainult mingeid käsurea bitte edasi-tagasi saada. Või su IoT teadmised on endisel kusagil aastas 2010, kus kaugloetav elektriarvesti oli kõva sõna? icon_rolleyes.gif
Kui sinu mõttemaailma järgi elada, siis pmst saaksid sa ju igapäevaselt ilma mobiiltelefonita kah ära elatud. 2G-st rääkimata icon_lol.gif
See, et HV Foorumi paari jorsi jaoks miski mõttetu tundub, ei muuda suuremat pilti, eksju-onju?

Millised IoT seadmed edastavad suurt andmemahtu? Oleksin tänulik selle info eest.

Kasvõi need seadmed, mis edastavad videosid ja fotosid, vahendatavad pilveteenused, kaugjuhitavad seadmed, robootika jne. See kõik on arendamisel ja paljud asjad juba testimiseski. Liigutatavad andmemahud suurenevad igapäevaselt ja kiirused loevad väga palju.
Võite ju rääkida küll, et teil pole seda vaja, aga niipea, kui teid kõiki kasvõi 3G kasutamise peale tagasi viia, siis oleks hala lahti, sest mingi miljon inimest Eestis tõmbaks selle kohe umbe. Lisa siia veel kõiksugu pilveteenused ja ongi surnud seis. 4G hakkab sama teed minema.
See eelnev 2G näide siin oli ikka totruse ülim näide. Võiks suuremat pilti näha, mitte ainult oma ninaotsa. Nagu need tüübid seal Baltimaade "Netflixi" teemas - kui nemad sellele kasutust ei leia, siis on mõttetu. Koomikud.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 26.07.2019 12:29:58 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Minul tekib pikemalt mobiiltelefoniga rääkimisel küll ebameeldiv tunne. Üle 5 minuti hakkab juba see pea pool, kus telefon on, huugama. Üle kümne minuti aga juba lausa valutama. Nii et pole see mobla midagi nii kahjutu.
Wi-Fi keerasin ka ruuterist kinni. Kõik mis vaja, istub juhtme taga. Ja mobiiliga käin internetis ikka kogu aeg läbi 4G, sest mille eest ma üldse muidu nendele raiskadele maksan?!
see on sellest et sa pressid seda telefoni omale kõvasti vastu pea külge. proovi samamoodi kase pakuga teha, hakkab sul see sama pool pead samuti huugama. ja teine asi on see, üks kõrv saab kogu selle aja vältel mingit lolli mula samal ajal kui teine vaikust naudib.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maddog
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 12:49:26 vasta tsitaadiga

Sellesmõttes kui inimene ise on ülitundlik millelegi, ei tee see kohe asja ohtlikuks. Mul on puu allergia, aga ma tule ja kirjuta kuskil aia teemas, et kle puust toolil istudes koguaeg tekivad sügelused, pole see puu midagi nii kahjutu icon_rolleyes.gif
Ja ma ei mõtle nüüd et mobiilil pole kahjulikku omadusi ja muidugi mu võrdlus on jabur, aga x põhjusel y järeldusi teha ja nendest üritada ohtlikuse tase välja pigistada ei ole ka asjalik icon_smile.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 12:50:32 vasta tsitaadiga

Mina olen nagu aru saanud, et IoT ongi mõeldud väiksema mahuga andmete liigutamiseks a'la igasugused andurid jms. ehk valvekaamerate vms. jaoks on muud lahendused. Aga noh eks selle üle võibki vaidleme jääda, kuidas see IoT defineerida täpselt.
Aga üldiselt on see suht kontekstist välja rebitud nüüd. Kirjutasin pigem sellest, et 30GHz mobiilses seadmes ei pruugi just kõige mõistlikum olla
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2019 12:58:15 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ja teine asi on see, üks kõrv saab kogu selle aja vältel mingit lolli mula samal ajal kui teine vaikust naudib.

Just. Võiks proovida võimalusel helitugevust vähendada. Vaatan mõnikord meil töölgi inimesi moblaga rääkimas ja helitugevus on sellisel tasemel, et neli lauda kaugemal kuuleb probleemideta ära, mida telefonis räägitakse. Mul hakkaks kah pea huugama, kui seda plekist heli pikemalt kuulata.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 29.07.2019 11:43:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mina olen nagu aru saanud, et IoT ongi mõeldud väiksema mahuga andmete liigutamiseks a'la igasugused andurid jms. ehk valvekaamerate vms. jaoks on muud lahendused. Aga noh eks selle üle võibki vaidleme jääda, kuidas see IoT defineerida täpselt.
Aga üldiselt on see suht kontekstist välja rebitud nüüd. Kirjutasin pigem sellest, et 30GHz mobiilses seadmes ei pruugi just kõige mõistlikum olla

Mul oli IoT-st umbes sama ettekujutus, aga tundub et nüüdseks tõesti vananenud. Uurisin veidi värskemaid kirjutisi sel teemal ja näib, et nüüd võib igat internetiga ühendatud seadet lugeda IoT osaks.
Siin mul tekib omamoodi filosoofiline küsimus: kui näiteks valvekaamera on ühendatud "pilve" ja haldan teda sealtkaudu, siis on nähtavasti tegemist IoT seadmega. Aga kui on kinnine valvekaamerate võrk, kus kaamerad ja NAS on omavahel seotud LAN-i abil ja WAN-ga ühendus puudub? Siis nagu ei oleks tegemist osaga IoT-st?
30GHz mobiilses seadmes on muidugi omaette teema. Kas see üldse läbi seina levib?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.07.2019 11:52:25 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mina olen nagu aru saanud, et IoT ongi mõeldud väiksema mahuga andmete liigutamiseks a'la igasugused andurid jms. ehk valvekaamerate vms. jaoks on muud lahendused. Aga noh eks selle üle võibki vaidleme jääda, kuidas see IoT defineerida täpselt.
Aga üldiselt on see suht kontekstist välja rebitud nüüd. Kirjutasin pigem sellest, et 30GHz mobiilses seadmes ei pruugi just kõige mõistlikum olla

Mul oli IoT-st umbes sama ettekujutus, aga tundub et nüüdseks tõesti vananenud. Uurisin veidi värskemaid kirjutisi sel teemal ja näib, et nüüd võib igat internetiga ühendatud seadet lugeda IoT osaks.
Siin mul tekib omamoodi filosoofiline küsimus: kui näiteks valvekaamera on ühendatud "pilve" ja haldan teda sealtkaudu, siis on nähtavasti tegemist IoT seadmega. Aga kui on kinnine valvekaamerate võrk, kus kaamerad ja NAS on omavahel seotud LAN-i abil ja WAN-ga ühendus puudub? Siis nagu ei oleks tegemist osaga IoT-st?
30GHz mobiilses seadmes on muidugi omaette teema. Kas see üldse läbi seina levib?
seinast läbi selline sagedus väga ei taha tulla enam, samuti häirib vesi seda korralikult. ehk siis vihmase ilmaga 5g levi ei ole. samuti segab ka inimeses leiduv vesi 5g levi.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2019 17:25:25 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mina olen nagu aru saanud, et IoT ongi mõeldud väiksema mahuga andmete liigutamiseks a'la igasugused andurid jms. ehk valvekaamerate vms. jaoks on muud lahendused. Aga noh eks selle üle võibki vaidleme jääda, kuidas see IoT defineerida täpselt.
Aga üldiselt on see suht kontekstist välja rebitud nüüd. Kirjutasin pigem sellest, et 30GHz mobiilses seadmes ei pruugi just kõige mõistlikum olla

Mul oli IoT-st umbes sama ettekujutus, aga tundub et nüüdseks tõesti vananenud. Uurisin veidi värskemaid kirjutisi sel teemal ja näib, et nüüd võib igat internetiga ühendatud seadet lugeda IoT osaks.
Siin mul tekib omamoodi filosoofiline küsimus: kui näiteks valvekaamera on ühendatud "pilve" ja haldan teda sealtkaudu, siis on nähtavasti tegemist IoT seadmega. Aga kui on kinnine valvekaamerate võrk, kus kaamerad ja NAS on omavahel seotud LAN-i abil ja WAN-ga ühendus puudub? Siis nagu ei oleks tegemist osaga IoT-st?
30GHz mobiilses seadmes on muidugi omaette teema. Kas see üldse läbi seina levib?


No mina talupojaloogikaga ütleks, et kui see IoT on sisuliselt tavaline internet(no isegi koduarvuti võib ju IoT seadmeks nimetada, kuna muuhulgas käib see ka tarkvara uuendamas jms. toiminguid tegemas, mille puhul kasutaja otseselt ei sekku), siis pole selle jaoks eraldi terminit vaja.

Kui valvekaamerad on NAS taga ja WANi pole, siis nagu ei oleks IoT kuna see lühend sisaldab ju sõna Internet ja ilma WAN-ta on see tavaline LAN
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2019 17:59:10 vasta tsitaadiga

Kui mina oleksin talupoeg, siis minu jaoks oleks internet see vilkuvate tulukestega karp toanurgas.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2019 18:07:04 vasta tsitaadiga

ot:
Betamax, mis kärbes sind viimasel ajal hammustanud on? Kahtlaselt jääb mulje, et tahad orgaanilise ekraani käest foorumi esitrolli tiitlit ära võtta kuigi varasemalt sa nagu väga trollimisega silma pole jäänud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.07.2019 18:16:59 vasta tsitaadiga

IoT ja n.ö. päris interneti vahe, nii palju kui talupojamõistus kinni on võtnud, tähendab seda, et seadmed saavad suhelda omavahel ilma reveri sekkumiseta näiteks. isesõitvad autod näiteks, mis saavad infot teistelt autodelt, valgusfooridelt, liikluskaameratelt jne, ja suudavad tänu sellele liigelda suurusjärkude võrra ohutumalt, kui maailma kõige osavam, parim ja kõikvõimalikke olukordi ette nägev juht.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2019 18:23:37 vasta tsitaadiga

NATAS999, see sinu selgitus on nö. äriloogilisest vaatenurgast. Aga kui läheme nüüd üks tase madalamale ehk räägime andmesidest endast, siis mis tehniline vahe sellel ühendusel on olenevalt sellest, kas seda kasutab masin või kasutan seda ise kasvõi siia postitamiseks? Kui selle sama isesõitva auto reisija olen, siis võin ju autole öelda, et näita mulle näiteks mõnda YT videot ja tõenäoliselt auto kasutab selleks seda sama ühendust. Võibolla seab vaid prioriteedid, et kui kõigeks ribalaiust ei jagu, siis paneb selle video pausile. Samas QoS pole mitte midagi uut, see on juba päris kaua olemas olnud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 29.07.2019 18:42:07 vasta tsitaadiga

napoleon, tehniliselt ma nii hästi ei tea, räägitakse latentsusest 1ms, hetkel traadi otsas näiteks speedtesti käivitades kulub c.a. 6 sekundit, enne kui midagi toimuma hakkab. google tuleb ette silma järgi võttes 200-300ms.

1ms latentsi kõrvale veel panna reaalsed kiirused suurusjärgus paar GB sekundis ja tulemus on see, et kõigile jääb rohkem ruumi oma asjadega tegelemiseks.

p.s. minu teadmised 5G'st piirduvad ühe youtuberi jutuga ja eks sealtki on parimal juhul pool meelde jäänd ja pool sellest omakorda valesti.
ma ei ütle, et see 5G ja IoT on midagi müstilist, pigem arengust analoog võtta, siis 4G-5G = sms-im
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Riigikogu hakkab tõsimeeli arutama 5G keelustamist Eestis mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.